Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 07/08-as év legARANYosabb kismalacai fórum

07/08-as év legARANYosabb kismalacai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
114045. egypt (válaszként erre: 114044. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 23. 22:48
Szerintem ilyen mikro foglalkozásokat nem 3 éves gyerekeknél kéne tartani, ha valóban ilyenről volt szó.
114044. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114035. - Vikasz)
2011. márc. 23. 22:43

Szerintem érdemes egy picit higgadtabban hozzáállni a dolgokhoz.


A mikro foglalkozások lényege, hogy a gyerekek egy bizonyos csoportja vesz rajta részt, a többiek játszanak. Persze, egyszer mindenkire sor kerül, de nem feltétlenül ugyanazon a napon.


A gyerekek ilyen idős korban nem feltétlenül tudnak mindent a maga valójában elmesélni. Nem véletlen, hogy a rendőrségi ügyeknél külön szakértőket vonnak be, ha picikről van szó.


Nem mondom, hogy minden jó az ovitokban, ahogy van. Viszont egyet érdemes szem előtt tartanod:

Hülyék mindenhol vannak :(

Éppen ezért talán Liliennel próbáljátok együtt megoldani a mostani helyzetet. Ha ebben az óvónők is segítenek, akkor szerencsétek van.

114043. vikasz (válaszként erre: 114041. - Egypt)
2011. márc. 23. 22:18

Igen, ebben reménykedünk, hogy tényleg javul. Mert most eléggé letaglózott az eredmény.


Az ovis idióta miatt és féltem a szemüvegtől Lilient.

114042. egypt (válaszként erre: 114040. - Vikasz)
2011. márc. 23. 22:15
Persze, ezt nem egy 3 éves gyereknek kéne megoldania. Azért van ott az óvónő, hogy az ilyen helyzeteket kezelje.
114041. egypt
2011. márc. 23. 22:14

Visszaolvasgattam kicsit, eléggé lemaradtam naplóolvasásban az utóbbi napokban...

A 3-os tényleg javulhat, akár teljesen visszamehet, és a 3-os jelenti azt, hogy távolra jól lát, közelre viszont nem.

A mínuszos a rosszabb, az sajnos nem javul, csak romlik.

114040. vikasz (válaszként erre: 114039. - Egypt)
2011. márc. 23. 22:14
Azt mondta az egyik óvónő Liliennek, hogy ne foglalkozzon a fiúval, akkor majd abbahagyja és nem macerálja. De könyörgöm, ezt egy 3 évessel nem lehet így megoldani. Ilyenkor a problémás gyereket kéne leszerelni, nem? Ráadásul ott duruzsol neki ez a gyerek folyamatosan míg öltöznek, meg gondolom napközben is.
114039. egypt (válaszként erre: 114035. - Vikasz)
2011. márc. 23. 22:10
Én is annyira rettegek, hogy majd hasonlók történnek az oviban... Szomorú, hogy olyan sok óvónő van, aki nem igazán alkalmas erre a pályára. Hihetetlen, hogy nem tudják, illetve ahogy látom, nem is akarják kezelni azt a gyereket, egyszerűen nem izgatja őket. Meg a másik is, hogy nem fért oda az asztalhoz...
114038. egypt (válaszként erre: 114036. - Vikasz)
2011. márc. 23. 22:08

Igen, pont most olvastam ezt:


"A gyed iránti kérelmet írásban „Igénybejelentés gyermekgondozási díjra” elnevezésű nyomtatványon 2 példányban a foglalkoztatónál kell bejelenteni."

114037. egypt (válaszként erre: 114034. - Mandula71)
2011. márc. 23. 22:07
Köszi!
114036. vikasz (válaszként erre: 114033. - Egypt)
2011. márc. 23. 22:06
Ha a munkahelyed TB kifizető hely, akkor rajtuk keresztül tutod intézni. Ha nem akkor neked kell letölteni és csatolni a szükséges dokumentumokat.
114035. vikasz
2011. márc. 23. 22:05

Sziasztok!

Elkezdtünk oviba járni, de nem zökkenőmentes. Egy lökött kölök rászállt Lilienre, állandóan macerálja. Bemásolom a naplómból ide a bejegyzést. Megírnátok mi a véleményetek a dologról? :(

Előre is köszi.



Lilient tegnap és ma is egész délelőttre otthagytam az oviban, ebéd előtt mentem érte. És mi fogadott? Azzal a bizonyos kisfiúval civakodott tegnap is és ma is. Az a lökött kölök csak húzza a kislányom agyát, és szerintem élvezi is. Szegény Lilien meg teljesen kiborult miatta, épp kiabált a gyerekkel mikor ma odaértem. Azzal idegesítette, hogy nem engedte Leülni Lilient a jeléhez. Végül az óvónő Lilient kérte meg, hogy üljön odébb és ott öltözzön. Mikor mentek ez a gyerek épp azzal riogatta Lilient, hogy hazaviszi a kis csomagját (amiben lilien csereruhái vannak). Szegénykém már majdnem sírt, annyira belelohalta magát. Az óvónők meg nem igazán tudják kezelni a helyzetet, vagy inkább a gyereket. Ő játsza a hülye játékát, most épp az én lányommal szórakozik. Szegénykém nagyon szeretne oviba járni csak ez a fiú megkeseríti a napjait. Gondolom ezért is állandóan a másik csoportot emlegeti, hogy ő azokkal a gyerekekkel akar játszani, mert ott nincsenek buta gyerekek. Egyértelmű, hogy ez a lökött kölök miatt van. Jeleztem az óvónéniknek, hogy jó lenne máshová átrakni Lilien jelét az öltözőben, mert ez így nem lesz jó. Vagy ha nem bírják levakarni a jelet, akkor választunk egy másikat, messze ettől a figurától. Egyre jobban tartok tőle, hogy a végén majd nem akar oviba menni amiatt a fiú miatt.

Mi lesz, ha Liliennek meglesz a szemüvege? Azt is állandóan leveszi majd neki, vagy el is töri?


A másik, ami nem tetszett, hogy Lilien panaszkodott, hogy ő nem ragaszthatott. Óvónéni rajzol és a gyerekek arra ragasztgattak rá valamiket. Állítólag csak egy asztalnál lehetett és ő már nem fért oda. Mondták menjen játszon mással. Ezt Lilien mesélte, nem tudom mennyi és mi belőle az igazság, bár ő nem szokott ilyesmiben mesét kerekíteni. Ráadásul, mikor faggattak Lilienről az elsőnapon, kiemeltem az óvónőknek, hogy mennyire szeret rajzolni, kreatívkodni, stb. Nem értem mi ez az elkülönítés. És miért csak egy asztalnál?


Olyan felfokozott idegállapotban hoztam haza tegnap is és ma is, hogy nem ismertem rá. Mindenen sírva fakadt, pedig nem jellemző rá. Ott hisztizett krokodilkönnyeket potyogtatva a Lidl-ben, hogy kiflit kér, majd a Müller-ben, hogy vegyünk labdát. Ő nem csinál ilyet, igaz nyafog, de nem szokott így sírni.

Valami nem stimmel az oviban. Vagy csak az új környezet viseli meg?


Pénteken megint beszélek óvónénivel, és ha nem lesz változás, átviszem másik oviba. Persze nem azonnal, ez csak a végső megoldás lesz.

114034. Mandula71 (válaszként erre: 114033. - Egypt)
2011. márc. 23. 18:22

Nem küldenek semmit. Kaptál egy papírt anno, hogy meddig jár a TGYÁS, neked kell intézned minden továbbit (lehetőleg a TGYÁS lejárata előtt 2-3-4 héttel, hogy tuti folyamatosan kapjad).

Itt megtalálsz mindent:

[link]

114033. egypt
2011. márc. 23. 18:08

Sziasztok!!


A GYED-igényló lapot kiküldik, vagy nekem kell intézkednem? Melyik nyomtatvány kell hozzá? Van 3 féle nekem, de konkrétan így, hogy "GYED", persze egyiken sem szerepel...

114032. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114031. - Davider)
2011. márc. 23. 14:29
Böbém, nagyon jó témát dobtál fel! :DDD
114031. davider
2011. márc. 23. 10:58
Sziasztok:)
114030. Mandula71 (válaszként erre: 114029. - Manóka80)
2011. márc. 23. 09:48

Egy lemondó nyilatkozatot kell írnod mindössze. Ebben szerepelni kell a te adataidnak, a gyerek adatainak, a törzslapszámnak, illetve a dátumnak, hogy mikortól nem tartasz igényt a GYES-re. Ha esetleg személyesen mész be a MÁK-hoz, ott biztos segítenek egy ilyet megírni, de ehhez nem kell különösebb dolog:)

Április elején meg fogod kapni természetesen a márciusi GYES-t.

114029. Manóka80 (válaszként erre: 114028. - Mandula71)
2011. márc. 23. 08:51

És nincs rá semmi formai követelmény?

Illetve jól tudom visszamenőleg van pl.februárba kapod a januárit?Tehát akkor most április elején még meg kapom a márciusit?

114028. Mandula71 (válaszként erre: 114027. - Manóka80)
2011. márc. 23. 08:18
Neked kell jelezned a MÁK felé azzal, hogy lemondod a GYES-t írásban.
114027. Manóka80
2011. márc. 23. 08:14

Sziasztok!


Tudtok segíteni?

Elvileg az új törvény szerint áprilisra nem kéne kapnom gyes-t a maradék 20 napra,mert 8 órába dolgozom.Nekem kell jelezni,hogy nem jár vagy a MÁK tudja?Ha nekem kell hogyan és milyen formába?

114026. egypt (válaszként erre: 114024. - Mandula71)
2011. márc. 21. 23:10
Beszéd és mozgás: én voltam bent nála a nevelésiben, komplett kis tornatermük van minden szükséges fejlesztő eszközzel. Természetesen nem abból áll egy óra a logopédusnál, hogy beszélteti a gyereket, náluk jobban senki nem tudja, milyen idegpályák hogyan vannak összeköttetésben, és milyen mozgások milyen agyi központokat stimulálnak.
114025. egypt (válaszként erre: 114024. - Mandula71)
2011. márc. 21. 23:07

Tudom, hogy más fejlesztésre jártok.

Én csak leírtam anyósom véleményét a témában, nekem közöm nincs hozzá...

Nyilván ahány tanácsadó, annyiféle, van jó és rossz is, alaposabb és kevésbé alapos.

Nem vagyok annyira oda anyósomért, de jó szakember, az biztos. Egyébként a logopédia a szakja a gyógypedagógia mellett, de van még valami ehhez kapcsolódó diplomája, foglalkozik pl. neurofeedbackkel is.

114024. Mandula71 (válaszként erre: 114023. - Egypt)
2011. márc. 21. 20:27

Sziasztok!


A felmérés ugyan GEKKO-s volt, amit Norbinál csináltak, de mi nem GEKKO-s fejlesztésre járunk. TSMT-re, amit gyógypedagógus végez.

Lehet, hogy a tulaj nem szakember, ez sok más dologgal kapcsolatban is így van. Ugyanakkor nem gondolom, hogy diploma nélkül lennének az alkalmazottak. Legalábbis, ha abból indulok ki, hogy akár én is nyithatok cipőboltot, lehetek tulajdonos, de ha nincs eladói-üzletvezetői képesítésem, akkor bizony kötelező, hogy az alkalmazottamnak legyen...

A nevelési tanácsadóba 29-én megyünk, de a logopédus ismerős által eddig elmondottakból arra következtetek, hogy valójában azon kívül, hogy logpédus segítségét felajánlják majd, mást nem fognak tenni. És ezt sem egy komplex felmérés alapján, hanem kifejezetten a beszédre koncentrálva.

Nem tudom, hogy a torna mennyire lesz hatásos, de az biztos, hogy már most, egy alkalom alatt fény derült egy jópár hiányosságra Norbinál a nagymozgás terén, ami nem szakemberek számára fel sem tűnik. És állítólag a beszédnek és a nagymozgásnak nagyon sok köze van egymáshoz...

Azért ha beszélsz esetleg anyósoddal, kérdezd már meg légy szíves, hogy ők a nevelési tanácsadóban hogyan mérik fel a gyerekek képességeit: Esküszöm, nem kötözködni és vitatkozni akarok, csak kíváncsi vagyok, hogy mire számíthatunk jövőhéten. Azt mellesleg nehezen tudom elképzelni, hogy ha valaki azzal hívja fel őket, hogy csak kíváncsiságból fel akarja mérettetni a gyereke képességeit, akkor tárt karokkal várják. 2 hónapja beszéltem velük először, mostanra kaptunk időpontot úgy, hogy az ismerős logopédus közben járt, hogy ne kelljen hosszabb várakozással töltenünk feleslegesen az időt... Azt azért hozzáteszem, hogy ők voltak az egyetlenek az ún. szakemberek közül, akik meg sem próbáltak azzal lerázni, hogy a gyerek még kicsi, majd megtanul beszélni.

114023. egypt
2011. márc. 21. 19:01

Anyósomnak nagyon rossz véleménye van a Gekkóról.

Azt mondta, összeollózták innen-onnan a tematikájukat (szerintem látszik ezen a bemásolt táblázaton is), tehát ez nem egy saját módszer. A fejlesztésük meg semmit sem ér, nincs is igazi fejlesztő programjuk.

Mondott valami olyat is, hogy "fejlesztő pedagógus", ez nem végzettség. Gondolom, úgy értette, hogy kellene először egy gyógypedagógusi diploma, utána el lehet végezni a fejlesztő pedagógiát kiegészítésképp, de önállóan ilyen nincs.

Egy építész fickó a "tulaj", ő vette meg ezt a módszert és le is védette, és Szombathelyről kezdtek terjeszkedni.

Szóval ha valaki a gyerekét fel akarja méretni, vigye rendes szakemberekhez a nevelési tanácsadóba.

114022. davider
2011. márc. 21. 10:31
Én is bemásoltam:)
114021. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114019. - Egypt)
2011. márc. 19. 15:24
Dodi max. irka-firkát rajzol. Egyáltalán nem törekszik ábrázolni semmit. Vagy csak én nem látom :D
114020. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114018. - Egypt)
2011. márc. 19. 15:23

45 szerintem reálisabb.


75 centiről lelép egy felnőtt. Az olyan combtő magassága (gyereknél az mellkas-váll, attól függően, hogy mekkora).


Nem tudom, hogy Dodi lemerne-e ugrani onnan. Viszont az oviban a múltkor a wc tetejéről utráltak le. (Ki is lettek ültetve büntiből a folyosóra érte.) Az kb. 50 cm magas lehet.

114019. egypt (válaszként erre: 114015. - Mandula71)
2011. márc. 19. 14:56
Nálunk nincs fej sem.
114018. egypt (válaszként erre: 114012. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 19. 14:55

Na a szitkozódás nálunk megy...:P Sajnos... Szerintem ez nagyban szülő-függő, nálunk apuka nem mindig jár elő jó példával, rá is szoktam szólni.


Meséltem Lalának is erről a táblázatról, ő is rögtön kiszúrta a 75 cm-t... Még egy felnőtt sem biztos, hogy leugorna 75 cm-ről, egy gyereknek meg az nagyon magas, minimum a mellkasáig ér. Nem elírás?

114017. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114016. - Mandula71)
2011. márc. 19. 14:12

No, ami a hisztit illeti, Dodi leszokott róla. Már örülni kezdtünk. Erre kb. 3 nap örvendés után rájött a dackorszak. Van úgy, hogy másfél órán át, csak azt hallom tőle, hogy nem. Már nem is tudom, hogy melyik jobb ez vagy a hiszti:D


Ma direkt számoltam a mondataiban a szavakat reggel. Dodi mármár körmondatokat mond. Időben is nagyjából jól elhelyezi a mondandóját, ha nem is mindig találja el. De a lényeg, hogy már használja az idősíkokat.


Viszont nem egy nagy rajzművész. Szerintem értelmes rajzot még nem produkált. Értem ezalatt azt, hogy olyat még nem rajzolt, amiről másnak is az jut az eszébe, amit a kép állítólagosan ábrázol :D


Majd a féllábon ugrálást letesztelem nála ma.

114016. Mandula71 (válaszként erre: 114014. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. márc. 18. 20:33

Az a vicc, hogy sokan még ma is azt gondolják, hogy azért, mert "nem beszél" a gyerek, az azt jelenti, hogy csendben van egész nap. (Tudom, hogy te nem így érted:D)Egy frászt. Be nem áll a szája:)

Viszont úgy gondolom, hogy ha beindul a beszédfejlődése, akkor a hisztik is csökkenni fognak.Ugyanis egyértelműen azt látom rajta, hogy pontosan azért vannak ezek a rohamok nála, mert szavakkal nem tudja kifejezni magát.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook