Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 07/08-as év legARANYosabb kismalacai fórum

07/08-as év legARANYosabb kismalacai (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
114105. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114102. - Davider)
2011. máj. 17. 22:17

De igen, csak nem vetted fel pont akkor. Utána meg már nem tudtam volna átmenni, mert ugye délelőtt lett volna neked jó, de már nem volt több délelőttöm szabad.


Most éppen lenne, de már meg csak sántikálok. Úgyhogy kettessével szedem a gyulladáscsökkentőt. Majd megcsörgetlek mondjuk holnap után, hátha addigra tudok vezetni. Ha nem, akkor meg majd kitalálunk egy időpontot a jövő hétre.

114104. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114098. - Weberkitti)
2011. máj. 17. 22:09

Mindenképpen feszültség jele, ha szobatiszta és most hirtelen bepisilget.


Ne büntesd, hanem kérdezgesd, lehetőleg ne túl agresszívan!


Más. Mi a helyzet az ugri-bugrival? :)

114103. davider
2011. máj. 17. 20:06

Babis Ovi:

Mi váltottunk ovit,mert Lídia minden nap úgy jött haza,hogy az óvodát szereti de az ovo néniket nem....így kerestem neki egy másikat fantasztikusak az ovo nénik és Lídia is imádja azóta is.....Én nem bántam meg jó döntés volt:))

114102. davider
2011. máj. 17. 20:02
Arnie nem hívtál????
114101. davider (válaszként erre: 114078. - Babis)
2011. máj. 17. 19:54

Ezer éve drága végre végre újra itt:)))))


Pár képet dobj ám fel :)


Na most vissza olvasok látom ovi a téma:)

114100. weberkitti
2011. máj. 17. 18:58
Ennyit a büntetésről. Kint van az apjával a játszón! :) Veszekedtem vele. Letérdeltem az ő szintjére de csak kiabált velem, én normális hangnemben mondtam az én véleményem. Kiabál, közben görbül le a szája, könnyes a szeme, de nem sír, csak kiabál. Háta mögött az apja röhög, már kis hijján én is, mikor Lizi egyszer csak azt mondja: -Akkor sem fogok sírni!-És elkezdtünk úgy röhögni, ő meg a nyakamba borult, és szakadt a röhögéstől! :D Ezek után mit mondhattam volna?!?! :D
114099. weberkitti (válaszként erre: 114096. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. máj. 17. 16:37
Lizi szinte könyörgött, hogy had aludhasson már ott végre! :D Nála nem volt gond átszokni. És előtte 3 hónapot délelőttözött. Na persze az max másfél volt a betegségek miatt. :)
114098. weberkitti
2011. máj. 17. 16:35

Hali!


És arról mi a véleménytek, hogy Lizi már 3. napja bepisil az oviban?! Jött egy új ovónő, és lehet ez az oka, nem tudom. De pénteken is bepisilt, tegnap is, és ma is. Sőt ma 2x is! Én nem tudom mitől lehet. Volt már, hogy bepisilt, de január óta max 3x. Most meg... Lehet fél szólni ennek az újnak, de nem értem, mert délelőtt még a régi volt velük, és délelőtt is meg délután is bepisilt. Nem tudom mit csináljak vele. MA ki akartam vinni egy messzebb lévő szuper jó játszóra, ahova nem megyük túl gyakran, de vmi idegen szakadt ruhában találtam a lányom, abban nem vihettem aztán meg is mondtam neki, hogy azért nem viszem, mert nem szólt az ovónéninek, hoyg pisilnie kell. Lehet rosszul tettem, és nem kéne bűntetnem ezért, de már elegem van ebből. Egy éve szobatiszta, semmi baleset nem szokott lenni, nem értem. :(

114097. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114095. - Egypt)
2011. máj. 17. 16:10

A mi óvónőnk nem lepődött meg ezen, de szerintem okos döntés, hogy a főkolompost kivette a tömegből, különben kezelhetetlen lett volna a helyzet. Így egyrészt egy picit visszafogta magát Dodi egyedül ücsörögve a folyosón, a többiek meg eldönthették, hogy ők is akarnak-e büntit vagy sem. Csak pár percet ült kint, amíg rendeződött a helyzet.


Az ugrálás az más. Azért mindenki nagyon pipa volt rájuk, velem az élen. Egyszerűen kicselezték az óvónőt, aki éppen pelenkát cserélt valakin, de a többiek se voltak a helyzet magaslatán, mert ugye egy ember nem tud tizensok gyerekre figyelni és még pelenkát is cserélni. Plusz a felmosott követ vagy felszárítani kellett volna vagy egyszerűen bezárni az ajtót, amíg nem szárad meg magától és felügyelni, ha valakinek mégis be kell addig menni.


De ez az én véleményem.

114096. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114094. - Egypt)
2011. máj. 17. 16:06
Meg hallottam olyan érvet is volt fél naposaktól, hogy ha újra kezdhetnék, akkor csakis egész nappal próbálkoznának, mert olyan mintha kétszer szoktatnák be ugyanoda a gyereket. A gyerekek nem nagyon fogadják el azt érvnek, hogy anya dolgozik és azért kell délután is ott maradni, ahonnan eddig hazajöhettek délben.
114095. egypt (válaszként erre: 114091. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. máj. 17. 15:39

Ez szerintem az óvónők felelőtlensége. Hogy hogy nem tűnt fel nekik?

Mikor a sógorom bölcsis volt, ő meg kiengedte alvásidőben a gyerekeket, és kiszöktek az utcára. Na ez dettó...

Nem értem, egy óvónő miért lepődik meg azon, hogy a gyerekek utánozzák egymást, természetesen főleg a hülyeségeket, és sokszor idétlenek, plusz nem ülnek egy helyben, mint egy kaktusz.

114094. egypt (válaszként erre: 114088. - Babis)
2011. máj. 17. 15:37

Köszi!:) Igen, van egy Teodóránk is.:)

Először én is fél naposra gondoltam, de meggyőztek itt a lányok, hogy jobb az egész napos, mert félbe van vágva a napjuk, és pont alvásidőben kéne elhozni.

114093. Babis
2011. máj. 17. 15:20

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, várom a többiekét is.


HOlnap benézek!


Szép délutánt MIndenkinek!

114092. Babis (válaszként erre: 114091. - ArnoldSchwarzenegger)
2011. máj. 17. 15:19

hihi... :-) Azta, nem semmi! :-)


Szerintem a mi óvónénijeinknek egy szavuk se legyen... :-)

114091. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114086. - Babis)
2011. máj. 17. 15:01

Fura is lenne, ha minden kisfiú a sarokban ülne egész nap és elmélyülten színezne vagy kirakózna...


Az enyém időnként elmélyülten ül a folyósó padján (büntiből), mert az egész csoportot betanítja egy pillanat alatt valami őrültségre, azok meg brahiból követik. Az egyik ilyen a két fogás közti dobolás. Megvan a kép, amikor tizenkét gyerek egyszerre nyomja az ütemet az asztalon? :D


Azért vannak hajmeresztő dolgaik is, mint a múltkor, amikor kiszöktek a mosdóba és a wc tetejéről ugráltak a frissen felmosott, vizes padlóra. Ezen nem nevettem...

114090. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 114085. - Egypt)
2011. máj. 17. 14:56
Önállóan öltözni nagycsoportosoknak kell, nem a kicsiknek. Az más, hogy egy-két könnyebb ruhával, tépőzáras cipővel ők is boldogulnak egyedül, meg megint más, amikor azt mondja az ember, hogy önállóan felöltözik bármikor.
114089. Babis (válaszként erre: 114087. - Egypt)
2011. máj. 17. 14:50
Jajj, és kaptam tőled jelet, köszönöm szépen, ennek még utána kell néznem... Tudod, "új" vagyok a Hoxán... :-)
114088. Babis (válaszként erre: 114087. - Egypt)
2011. máj. 17. 14:47

Uhh... Látod, milyen sükér vagyok??, Megnéztem a lapodat, de nem jött le, hogy az a baba, aki a kezedben van, nem a Barni, annyira hasonlít (nem nyitottam meg a fotókat)...


Hát van egy pici lányotok is???? Szívből gratulálok! Ez óriási!!! :-)


Lehet, hogy fél napra elég lenne Barnit beadni, nem?


A Matyát is érdeklik a számok, meg a ritmusos Weöres Sándor versek, imádja őket!


Jajj, mi is várjuk, hogy beköltözzön a kistesó a pocakba, most érettünk meg egy második gyermekre... Már nagyon vágyom rá... :-)

114087. egypt (válaszként erre: 114086. - Babis)
2011. máj. 17. 14:41

Anyu azt mondta (tanítónő volt), hogy a legtöbb kisfiút a rajzolás, színezés még iskolás korban sem köti le. Viszont Barni imád számolni, számokkal meg betűkkel játszani, imádja a mozgásos dolgokat, szerintem ez sem rosszabb, mintha a rajzolás érdekelné.

Ősszel megy oviba, mert nagyon szeretne, és önállósodás szempontjából jót tenne neki. Imád gyerekek között lenni, és én nem nagyon vagyok már társaság neki. Csak az óvónők miatt tartok tőle én is, ki tudja... De ha nem tetszik vagy nem szereti, legfeljebb kiveszem és marad velem itthon még egy évet, szerencsére megtehetem Dorka miatt.

Az a baj az oviváltással, hogy semmi garancia, hogy a másik hely jobb lesz. De ha van olyan hely, amit ismersz, amiről jókat hallottál, akkor érdemes meglépni.

114086. Babis (válaszként erre: 114085. - Egypt)
2011. máj. 17. 14:33

Tudom, Te pedagógus vagy, és teljesen osztom a véleményedet!

Azon én is csodálkoztam, hogy miért várják el a kiscsoportosoktól, hogy egyedül öltözzenek, de hát otthon gyakoroltuk és most már megy (persze a gombolás, cipőkötés még nem, nyilván..)

Rajzolni a Matyka sem szeret, szerintem ez készség, én sem nagyon szeretek és nem is tudok...


A mozgásos feladatok kötik le, ő is, akár csak Barni, rövid ideig képes csak gyurmázni, kirakózni, de attól még szoktunk ilyenekkel foglalkozni.


A gyermekorosunk is azt mondta, hogy az óvónők feladata lenne ezzel a helyzettel megbírkózni...


De akkor mégis el kellene vinnünk, mert így nem kapja meg azt a szeretetet (mert szerintem nekik nem feladatokra, hanem szeretetre van szükségük), ami ahhoz kellene, hogy kiegyensúlyozott, boldog gyerek maradjon...


Barnit mikor akarjátok vinni? Remélem minél később! Ha tehetném, én nem is vinném holnaptól, de musz. dolgoznom...

114085. egypt (válaszként erre: 114082. - Babis)
2011. máj. 17. 14:24

Szerintem ez abszolút az óvónők hibája. Nem is tudom, mi köze ehhez a szülőknek, minek terhelnek titeket ezzel. Az ő problémájuk, azért járták ki az óvónőképzőt, hogy ilyeneket tudjanak kezelni. Ez volna a szakmájuk...

Az ilyenek miatt félek nagyon az ovitól, minden az óvónőn múlik szerintem.

Barni nem tud egyedül öltözni-vetkőzni, segíteni kell neki (szerintem 3-4 évesen ez normális, rövid még a karjuk, nehezen tudnának mindent egyedül föl-le venni, ki-be gombolni), és enni sem tud egyedül túl szépen. Rajzolni, gyurmázni nem nagyon szokott, csak rövid ideig köti le, mi meg nem erőltetjük, hadd játsszon azzal, ami érdekli.

114084. Babis (válaszként erre: 114083. - Egypt)
2011. máj. 17. 14:21
:-)
114083. egypt (válaszként erre: 114081. - Babis)
2011. máj. 17. 14:14

Szia!!!:)))

De jó, hogy nem tűntél el!!!

114082. Babis
2011. máj. 17. 14:07

Elmesélem dióhéjban a helyzetet, Vikasz, kicsit hajaz a tiétekre, de azért mégsem...


Matya decemberben lett 3 éves, januárban kezdtük az ovit. Nem vegyes csoportban, hanem rendes kiscsoportba jár. Már az első naptól ott aludt, én meg visszaültem a gépem elé az irodába. Kb. 3 nap alatt beszokott, illetve addig volt sírás reggel, aztán már csak nyafi. Néha még mondogatja reggel, hogy ugye nem kell menni oviba, és hogy maradjunk otthon és nyírjuk a füvet az udvaron meg fűkaszáljunk (ezek a kedvenc elfoglaltságai, mármint ezen tevékenységek figyelése, illetve a be nem kapcsolt gépek tologatása, húzkodása... )


Kb. 3 napba telt, mire a délutáni alvás bepisilés-mentessé vált, azóta 2-szer történ baleset, de szerintem ez még belefér...


Az óvónők szerint aranyos, kedves kisfiú, szépen eszik, jól alszik, eljátszik, olyan, mint egy nagy baba. MIndig ezeket mondták róla.


Az első szülő értekezlet valamikor február végén, március elején volt (számunkra).

Ekkor az óvónők halál idegesen, kéztördelve előadták nekünk szülőknek, hogy ilyen csoportjuk még sosem volt...

Huszonakárhány éve dolgoznak, de ilyen agresszív, fegyelmezetlen, problémás összetételű csoportjuk még nem volt...


Még a lányok is.

Nem tudnak önállóan öltözni, vetkőzni, nem tudnak szépen enni, nem lehet velük foglalkozást kezdeményezni, mert állandóan fegyelmezniük kell őket. Csúnyán beszélnek, folyton rohangálnak, durván játszanak...

Szóval, csupa rosszat mondtak..

És azt, hogy van azért pár "rendes, jó" gyerek, akikkel amiatt nem tudnak érdemben foglalkozni, mert a többit kell kordában tartaniuk...


Hát, mondanom sem kell, hogy kerekedett a szemünk rendesen, a férjem is ott volt, alig hitt a fülének... tisztára gyomoridegem lett, hogy hová került a gyerekem, és mi az, hogy az óvónők ilyen tehetetlennek érzik magukat, és egyáltalán, hát nem erre számítottunk...


Kicsit azt éreztem, hogy a nagycsoport leadása után, a 30 pici kibillentette őket a "nyugiból" és most azért sokkal többet kell beszélni, fegyelmezni, szóval dolgozni...


A kisfiam azonban jól érezte továbbra is magát (és a mai napig remekül van). Folyamatosan felsorolta, hogy kik a barátai, és elmesélte, hogy miket szoktak játszani. Konfliktusa egy kislánnyal volt, aki őt meglökte... azóta nem tárgyalnak... :-)


Egy idő után azonban már csak két kisfiút emlegetett, aztán már csak egyet. És pár hete azzal fogadtak az óvónők, hogy a Matya ezzel a kisfiúval összeállva kezelhetetlen.

CSak rohangálnak, dobálnak, mászkálnak a szőnyegen, nem figyelnek a mesére, nem fogdnak szót, és hogy nagyon rossz hatással van az enyémre a másik gyerek...


Mondtam, hogy én annyit vettem észre mostanában, hogy nem fogad olyan könnyen szót, sokat visszabeszél és nehezebb fegyelmezni, de nálunk még mindig mi vagyunk a főnökök, úgyhogy konfrontálódások által ugyan, de tartjuk a rendet...


De azon csodálkozok, hogy a mese sem köti le, hiszen otthon hosszú meséket olvasok neki, rengeteg verset, mondókát tud, egész kicsi kora óta szereti a könyveket. És sokat foglalkoztam vele, kirakóztunk, gyurmáztunk, stb...


Erre az óvónő közbevágott, hogy ezekből a dolgokból ők bizony semmit nem vettek észre.. Ez számukra nem jött le, hogy foglalkozva van a gyerekkel...


Hoppá!


3 évig voltam vele otthon, és mondhatom, nem a szappanoperákat néztem, hanem a gyerekemmel foglalkoztam...


Kérdeztem az óvónőt, hogy jó, akkor én most mit csináljak?? Vegyem ki az óvodából?? MIre ő mondta, hogy nem, nem, ezt ő nem mondta... De tanácsot nem tudott adni.


Egyébként a fiam egy teljesen normális kisgyerek, egyedül öltözik, vetkőzik, szépen beszél, számol, szereti a meséket, egyedül megy pisilni, egyedül eszik, egyedül alszik el saját szobában, üzletben szépen viselkedik.

Időnként hisztizik, durcázik, időnként kiabál is, teljesen normális.


Szerintetek most mit csináljak?


Kivegyem a gyerekemet és vigyem másik oviba? Mert már azt vettem észre, hogy a dajka (akit inkább nem minősítenék) nem is köszön, de az hagyján, hogy nekem nem, de még a gyereknek sem!!!


Szoktam kérdezni, hogy megsimogatják-e néha a buksiját és mindig azt mondja, hogy nem...


Ez olyan szomorú, nem??? Hiszen még olyan picik!


Úgy érzem, hogy arra megy ki a játék, hogy vagy mi, vagy a másik kisgyerek szülei vegyék ki a gyereket ebből a csoportból, hogy nyugalmasabb legyen az életük...


JÖn a nyári szünet, át kell gondolnunk...


Amúgy tök jó ovi, és az óvónők is szimpatikusak voltak, csak most kicsit furcsák.. Főleg az egyik fogalmaz nagyon nyersen.


És még azt is mondta, hogy figyelmeztet, óvodán kívül ne találkozzanak a gyerekek, mert nagyon rossz hatással van az a másik az enyémre...


Hát, nem tudom... Létezni, hogy két három éves problémájával nem tudnak mit kezdeni a felnőttek????


Szerintetek????

114081. Babis
2011. máj. 17. 13:28
Évi!!! Annyira édes a Barni, boldogan néztem végig a képeiteket! :-) Úgy örülök!!!
114080. Babis
2011. máj. 17. 13:26
Elkelne egy kis tapasztalat csere, januárban kezdtük az ovit, mostanra érettek be a kisebb-nagyobb problémák... :-)
114079. Babis
2011. máj. 17. 13:26
Hogy vagytok? Most már lassan mindenki ovis, ugye?
114078. Babis
2011. máj. 17. 13:25

Sziasztok! :-)


Olyan elveszett vagyok itt a Hoxán, de megnyugodva találtam ismét rátok... még mindig töretlenül kommunikáltok ezen a hálás topikon...

114077. ibi75
2011. máj. 10. 09:17

Sziasztok!


Árminnak boldog névnapot kívánok :)


(remélem ma ünnepli)

114076. egypt
2011. máj. 8. 23:00

Sziasztok!!


Vikasz, ide írom inkább... Mit szóltak az ovis társak a szemüveghez?

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook