Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
13864. kymo
2015. aug. 16. 20:51

Sziasztok, 20. hét körül járok és váltásra kényszerülök (a túlvállalt és ezért idő- és figyelemhiánnyal küzdő választott "Istvános" szülész-nőgyógyászom most közölte, hogy decemberben nem tud asszisztálni a szülésemhez). Tudnátok ajánlani szülész orvost (vagy méginkább -nőt) az Imrében, aki - természetesen díjazás mellett - terhesség alatt és szüléskor is rászánja az időt/törődést a kismamára. Aki nem erőltet "módszereket" (császározás, időzített szülés, stb), hanem az adott, kialakult helyzetben profi módon levezeti a szülést.


Sok ellentmondásos és aktualitását vesztett infó van a neten az Imre szülészetéről, ezért kellenének a friss tapasztalatokat. Köszönöm.

13863. Damasa2015 (válaszként erre: 13861. - Jenufa)
2015. aug. 15. 22:19
Én Molnár Gabriella szülésznővel szültem,nem fogadott szülésznőm volt,mégis 10 percenként jött megnézni,masszirozta kezem derekam ,homeopatias bogyokat adott, be tett a zuhany alá sőt volt amikor ott is maradt velem...nyilván mindig mellettem lenni nem tudott hiszen rajtam keresztül x nő szült még. De nagyon figyelmes és nyugodt volt és csak a pozitív energiát adta át.Csak ajánlani tudom :)
13862. Amika22 (válaszként erre: 13861. - Jenufa)
2015. aug. 15. 19:26

Szia!

Én maximálisan meg voltam elégedve Nyulas Jolival.

Vele szültem novemberben, életem egyik legcsodálatosabb élménye maradt. Gátvádelem sikerült.

13861. jenufa
2015. aug. 15. 08:17
Sziasztok! Rengeteg hozzászólást visszaolvastam, örömmel látom, hogy sok szülésznőt ajánlotok jó szívvel. Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ki az, aki kifejezetten olyan tipus, hogy veled van végig a szülőszobán, támogat, segít, massziroz (gátmasszázs is)? Nekem ez a támogatás, hogy tudjam, hol tartunk, hogy ne érezzem elveszettnek magam, nagyon fontos lenne. Előre is köszönöm a válaszokat!
13860. Meingott
2015. aug. 14. 20:24
Sziasztok! Pár napja szültem a Szent Imrében, gondoltam leírom én is a tapasztalataimat, hátha tudok picit segíteni. A szülészorvosunk dr. Urbán Márta, a szülésznőnk Váradi Zsófia volt: a kettőjük és a férjem segítségével született meg a kislányunk :) A Szent Imre Kórház szülészetéhez tartozunk lakóhelyileg, így oda kezdtünk járni a szülésre felkészítő tanfolyamra is, ami nagyon hasznos volt, majd a szülés során is maximálisan meg voltunk elégedve a Kórházzal. Amit egy normál lefolyású szülésnél hagyni lehet háborítatlanul történni, azt hagyták, ahol pedig kellett, ott beavatkoztak. Egyébként akikkel még találkoztam a Szülészeti Osztályon; Szélesi Eszter, dr. Barna Péter, Szélesi Ágnes, mindenki segítőkész és kedves, figyelmes volt. A szülés így nagyon szép, örök élmény marad számomra, különösen, hogy megszületése után még két órán keresztül hármasban lehettünk a férjemmel és az újszülött kislányunkkal. Majd a Gyermekágy Osztályra átkerülve azt láttam, hogy a csecsemős nővérkék sajnos túlterheltek, de kérésemre mindig jelen lehettem a kislányunk gondozásánál, és az összes kérdésemre ott rögtön válaszoltak is. Különösen kedves és segítőkész volt az Osztály védőnője, egy nagyon kedves, idősebb hölgy, az ő tanácsainak köszönhetem, hogy a kisebesedett mellbimbóm ellenére szoptatni tudtam. Visszatekintve én azt tapasztaltam a bent töltött 3 nap alatt, hogy minden ott dolgozó szülész, szülésznő, és nővér figyelmes volt, és magas szakmai színvonalon dolgoznak. dr. Urbán Márta doktornőt és Váradi Zsófia szülésznőt pedig csak ajánlani tudom, mindkettőjükkel tökéletesen meg voltam elégedve. Mindenkinek hasonlóan szép szülésélményt kívánok! :)
13859. babazo (válaszként erre: 13856. - Rjudi)
2015. aug. 14. 15:53
Ha fogadsz csecsemőst te fürdethetsz?? Nekem ilyet nem mondtak. Én azt hittem, hogy az egy ágyas szobában kijönnek fürdetni, de csak most derült ki amikor benn voltam, hogy nem. így nem is kértem egy ágyast. Na mindegy de azért jó tudni hogy van ilyen, nem gondoltam, hogy még én is hallok új dolgokat. Én a szülőszobai ellátásra akartam fogadni csecsemőst, de a szülésznőm azt mondta, hogy csecsemős nem jön be ha éppen nincsen ügyeletben.
13858. Mucorga
2015. aug. 14. 15:21
Nekem is Molnár Gabriella volt a fogadott szülésznőm, bár én 3 éve szültem a Szent Imrében. Vele maximálisan elégedett voltam, nagyon emberséges, támogató, biztató volt végig, sőt a terhesség alatt is sok praktikus tanáccsal segített. Ha ő nincs ott, akkor tuti, hogy én is pakolok és átmegyek másik kórházba, mert elég gázos volt ami ott velünk történt.. :((
13857. Dzsudika77
2015. aug. 14. 08:41
Köszönöm a tanácsokat :-)
13856. rjudi
2015. aug. 13. 22:06

Sziasztok!

Néha olvasgatok itt, én is a Szent Imrében szültem mindkét gyerekemet. :) Csecsemős nővért mindkettőnél fogadtam, az elsőnél a gyakorlatlanságom miatt, a másodiknál csak azért, hogy én fürdethessem. :) Szóval Török Évát és Gazdácska Csillát meleg szívvel ajánlom nektek.

13855. Damasa2015 (válaszként erre: 13854. - Biborka75)
2015. aug. 13. 20:57
Hú most megkönnyebbültem.:)
13854. biborka75 (válaszként erre: 13852. - Damasa2015)
2015. aug. 13. 20:50
Elnézést, most jobban utánanéztem: akit kirúgtak az Vass Gabriella volt, még 2014 őszén.
13853. Damasa2015 (válaszként erre: 13850. - Dzsudika77)
2015. aug. 13. 20:40
Ibolya vagy ildikó sajnos pontosan nem emlékszem aki nagyon kedves volt.:/
13852. Damasa2015 (válaszként erre: 13848. - Biborka75)
2015. aug. 13. 20:38
Erről most hallok először :O nem tudok semmiféle ilyenről ,most nagyon meglepődtem ! Személy szerint én nagyon megkedveltem vajudasom szülésem alatt..sőt a szobatarsamnak pont ő volt a fogadott szülésznője.
13851. A.Regina0331 (válaszként erre: 13850. - Dzsudika77)
2015. aug. 13. 16:50

Örülök, hogy tudtam segíteni.

Sajnos én név szerint nem ismerem őket.

13850. Dzsudika77 (válaszként erre: 13847. - Damasa2015)
2015. aug. 13. 14:41

Nagyon köszönöm a választ, Reginának is, segített :-)

Csecsemősök közül ki az, akit esetleg ajánlani tudtok, és kit kerüljek el messzire?

13849. manó2000 (válaszként erre: 13846. - A.Regina0331)
2015. aug. 13. 08:14

Sziasztok!

Jaj, nagyon durva ez a gyerekbedobós sztori. Én is itt szültem, vannak nagyon kedves csecsemős nővérek is, de van olyan, aki nem úgy viselkedik ahogy kéne. Amikor elmentem lezuhanyozni beadtam a csecsemősöknek a gyerekemet és amikor mentem vissza, ott könyökölt a gyerekem kocsiján és ott köhögött és panaszkodott, hogy meg van fázva. Még akkor sem vette észre magát, amikor ott álltam, nem tudta, hogy éppen az én gyerekemet köhögte össze. Grrr

13848. biborka75 (válaszként erre: 13847. - Damasa2015)
2015. aug. 13. 07:01
Nem a Molnár Gabi akit kirúgtak a kórházból? Az a nagyon alternatív gondolkodású bába? Nem miatta volt a tüntetés?
13847. Damasa2015 (válaszként erre: 13845. - Dzsudika77)
2015. aug. 12. 23:01
Szia! Én márciusban szültem, fogadott orvosom volt csak. 4 szülésznővel találkoztam ott vajúdásom alatt. Mindenki nagyon kedves volt. Végül Molnár Gabriella (ha jól emlékszem így hivjak)az éppen akkori éjszakai ügyeletes szülésznő segítségével hoztam világra az első kislányom :) körzetileg mi nem oda tartozunk, diosdi lakosok vagyunk, de a sok jó hír hallatán ott szerettem volna szülni és nagyon meg voltam elégedve. Kivéve a csecsemős nővéreket...némelyikük úgy gondolta a kisujjamból kirázok mindent...hát nem ..első baba 22 éves vagyok volt, van és lesz is mit tanulnom ..:) a védőnő , nagyon kedves ,picit idősebb hölgy ,tőle bármikor bármit kerdezhettem mindig segített ! visszatérve, én azt gondolom minden ott dolgozó szülész, szülésznő, bába mindenki érti a dolgát . Viszont én legközelebb biztosan ugyanannál a szülész nőnél fogok szülni ,mert maximálisan meg voltam elégedve és boldog,szerencsés vagyok hogy,ő lehetett a szülésznőm :)csak ajánlani tudom. Remélem tudtam picit segíteni. Boldog babavârást kívánok! :)
13846. A.Regina0331 (válaszként erre: 13845. - Dzsudika77)
2015. aug. 12. 14:15

Szia!

Én kicsivel több, mint egy hete szültem itt, fogadott orvos és szülésznő nélkül. Kicsit szerencsésnek érzem magam, mivel ügyeletben épp Szigeti Katalin doktornő és Szélesi Eszter szülésznő volt. Maximálisan megvoltam elégedve velük. Főleg a szülésznővel. :) Csak ajánlani tudom. Csecsemőst sem fogadtunk, bár ha tudtam volna, hogy így fognak viselkedni, biztos megteszem. Semmiben nem segítettek, a kérdéseimre felületesen válaszoltak... Éjszaka sírt a picim, sétáltam vele és konkrétan bezavart az egyik a kórterembe, hogy ott kezdjek valamit a gyerekkel... De ez semmi. Azt is láttam, (másik anyukával együtt) hogy az egyik csecsemőt szó szerint egy kézzel beledobta a kocsiba, amiben tologathatjuk őket. Úgyhogy én azt tudom ajánlani, hogy csecsemőst mindenképp fogadj, de próbáld megérdeklődni, hogy melyik a normálisabb.

Remèlem tudtam kicsit segíteni.

13845. Dzsudika77
2015. aug. 12. 11:59

Sziasztok!

28. hetes vagyok, a Szent Imrében tervezem a szülést. Rengeteget írtatok, nem bírom végigolvasni a tapasztalatokat. Valaki össze tudná nekem foglalni, hogy mik a tapasztalatok, milyenek az ott dolgozók? Kell-e szülésznőt fogadnom, vagy az ügyeletes is tudja, érti a dolgát? Első gyerekem, szóval sokat még nem tudok :-)

Előre is köszönöm :-)

J

13844. szimba (válaszként erre: 13843. - Babazo)
2015. aug. 10. 16:10

Szerintem teljesen jól írod (már amennyire én értek hozzá :-)), valami ilyesmiket olvastam én is! :-)

Első babánk lesz (végre! :D), két protézisműtétem volt korábban.

13843. babazo (válaszként erre: 13841. - Szimba)
2015. aug. 10. 15:07

Abban a kórházban ahol anno nekem volt császárom, epidurált adnak alapból, nekem azért adtak spinált, mert altatni nem tudtak, mert ettem, és ez gyorsabban hat mint az epidurál, mert sürgősségi műtétem volt.

Persze lehet, hogy kórháza válogatja milyen érzéstelenítést alkalmaz. Én úgy tudom az epidurál jobb, nincsen fejfájás, csak lassabban hat, a spinálnál átszúrnak valamilyen burkot, az epidurálnál nem. (hát hülyeséget nem akarok írni mert már régen olvastam erről, de biztosan találsz infot a neten)

Te az első babádat várod vagy a korábbi hasi műtéted is császár volt?

13842. biborka75
2015. aug. 10. 12:00

Sziasztok!


Császárnál vagy spinális érzéstelenítést adnak, vagy ha az ellenjavallt, akkor altatás van. Epidurál csak szüléshez jó, de a beadás módja ugyanaz.

13841. szimba (válaszként erre: 13840. - Babazo)
2015. aug. 10. 05:15
A Szent Imrében nem kérdeztem, de fórumokon olvasgatva programozott mellett is hol ilyen, hol olyan érzéstelenítést alkalmaznak. Egy hét múlva megyek az orvosomhoz, rá fogok kérdezni!
13840. babazo (válaszként erre: 13839. - Szimba)
2015. aug. 9. 23:13

Szia, örülök, ha tudok valamiben segíteni. Ha tervezett császárod lesz, az nem epidurális érzéstelenítésben megy? Úgy tudom, annál nincsen fejfájás. Csecsemősnek a Gazdácska (?) Csillát javasolták nekem még korábban, de mivel végül nem fogadtam csecsemőst, nem ismerem. Akkor már nincsen sok hátra neked. Lassan kezdheted szervezni a dolgokat :)

Amit én kérnék a helyedben. hogy hagy tegyed mellre az első órákban, nyilván ebben kell segítség neked (nekem a csecsemős kihozta a fiamat és rátette a mellemre (és tartotta nehogy leguruljon) , míg én hanyatt feküdtem)

Majd írd meg mit sikerült elintézni, remélem fognak segíteni.

13839. szimba (válaszként erre: 13838. - Babazo)
2015. aug. 8. 16:24

Nekem az első spinál után (pedig nem keltem fel) sajnos annyira fájt egy hétig a fejem, hogy szó szerint éjjel-nappal zokogtam, pedig igen magas a fájdalomküszöbön. Az biztos, hogy úgy semmire nem lennék képes. A második után viszont semmi bajom nem volt, bízom benne, hogy így lesz ez most is.

Köszönöm, hogy ilyen sokat írtál, sokat segítesz vele! :-)

13838. babazo (válaszként erre: 13837. - Szimba)
2015. aug. 8. 12:07

Hát nekem nem itt volt császárom, de én nem voltam egy percet se őrzőben, műtét után a kórterembe toltak. Sajnos én is lemaradtam mindenről, mert a fiamat azonnal elvitték, meg se mutatták, csak amikor már megfürdették és lemérték és minden a kórháznak fontos dolgot megcsináltak rajta. Ez a mai napig zavar, pedig már több mint 10 évvel ezelőtt volt. Én apát azonnal a baba után küldtem, hogy figyelje mit csinálnak vele, utána felöltözve ő egy kicsit megkapta és bejöttek hozzám a műtőbe. Aztán tőle is elvették, de addig pampogtam az orvosomnak, hogy szopizni/mellre tenni kihozták még az első 2 órában. Utána hiába kértem, nem hozták (mondván katéter bennem stb) a férjemet hívtam fel fél nap után , hogy jöjjön be és intézkedjen, mert nem kapom meg a gyereket (felkelni meg nem tudok). Nekem éjjel 11-kor volt a műtétem, olyan 12-14 körül vették ki a katétert és állítottak lábra, és 16 körül kértem ki végleg a babát. (mert persze még mindenféle vizsgálat miatt még nem adták ki) tehát ha azt veszem, valamivel több mint fél napot voltunk távol, ez különben egy sima szülésnél a legtöbb kismama igénybe veszi első napra a csecsemősök felügyeletét. Tehát ha nagyon szeretnéd, biztosan meg tudod kapni a babát, rajtad múlik, ha látják, hogy akarod, hidd el oda fogják adni, a csecsemősöknek nem az az érdekük, hogy náluk legyen a baba, ők is örülnek, ha a az anyukánál van. A helyedben én is fogadnék csecsemőst, és vele ezt meg is tudod beszélni, nekem nem volt csecsemősöm (ez akkor nem is volt divat) így én csak adtam pénzt aki éppen ott volt.

Én sose voltam egyágyasba, de tudtommal oda apuka bemehet és akkor nem értem miért ne kaphatnátok meg a babát. meg most a kórházban tartózkodva láttam, hogy tiltás ide vagy oda, azért pár apuka jött ment a folyosón. (be a csecsemősökhöz fürdetésre, meg az egyágyas szobákba stb). És hidd el tényleg nem ezen múlik a kötődés kialakulása, én a fiamat három -három és fél éves koráig szoptattam, és a csecsemő az első 24 órában leginkább csak alszik. De ha fontos neked, akkor tegyél meg mindent, hogy veled lehessen én is fizetnék inkább egy csecsemősnek, hogy hozza ki hozzám és legfeljebb pelus cserére vigye el, de mint írtam fél nap után már el fogod tudni látni te is :)

És ha az érzéstelenítés miatt mondják hogy feküdjél -- hát nekem ilyet nem mondtak és spinálom volt, (iszonyú remegés jött rám a műtét után)- és fél nap után felkeltem és nem lett fejfájásom, de én úgy voltam inkább leszek a babámmal fejfájósan, mint hogy nélküle feküdjek.

13837. szimba (válaszként erre: 13836. - Kattantak)
2015. aug. 7. 16:27

De a Szent Imrében (legalábbis korábban) a császár után rögtön elviszik a babát, anyuka megy az őrzőbe, és se apuka, se anyuka nem kapja meg az első pár órában. :-(

Igen, a csecsemőst nagyon ajánlja mindenki, mindenképpen tervezek fogadni!

Köszi, hogy írtál! :-)

13836. kattantak (válaszként erre: 13835. - Szimba)
2015. aug. 7. 13:02
Bár én nem friss császáros vagyok, de azért remélem tudok megnyugtatót írni :).. Hidd el a kötődésnek és a szülés módjának semmi köze egymáshoz :).. Nekem mind két babám császáros volt, úgy gondolom sem kötődés sem bizalom nem csorbult, nagyon szuper a kapcsolat mind a két gyerekkel.. viszont nem tudom tervezel e csecsemőst fogadni, szerintem nagyon érdemes. Nagylányomat nem tudtam szoptatni, én leginkább annak tudom be, hogy semmi segítségem nem volt igazán császár után, kifiamnál volt csecsemősöm, Neki köszönhetem hogy tökéletesen pozitívan tudtam megélni a kórházi napokat, kisfiamat pedig egy évig szoptattam :)
13835. szimba (válaszként erre: 13834. - Babazo)
2015. aug. 7. 11:47

A 39. héten lesz valószínűleg, majd 17-én beszéljük meg a pontos dátumot.

Volt már két nagy műtétem, ezért nem is annyira attól félek.

Inkább az aggaszt, hogy a császár után nem lehet velem meg apukával a baba, és nem alakul ki a kötődés. :-(

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook