Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


64. b2076ec79b (válaszként erre: 61. - Mutya)
2007. dec. 10. 16:32

Nekünk azért is extra fontos, hogy együtt legyünk, mert első manókánk születésére nem ért oda Apa. :(

Sajnos tudjuk mindketten, hogy azt a "mindenben az első" érzést nem fogja tudni "pótolni" Alíz születése, de mindenképpen szeretne ott lenni, elvágni a köldökzsinórt..stb. Így nagyon igyekszünk körültekintőek lenni minden téren, hogy tuti ne maradjon le, már csak azért is, mert nem tervezünk több babót :)

2007. dec. 10. 16:30

Szülésznőt hogyan választotok?

Nekem mondta a dokim, h most csütörtökön még menjek hozzá, aztán majd januárban a 36. htese dolgokat megbeszéljük és ha akarok mehetek a kórházba CTG-re és megismerkedhetek a szülésznőkkel. De hogyan válasszak vagy mi a szokás? Mindenképp fontosnak tartom, h ismerjem. Dorka (mint már írtam) korán jött, így lehetőségem se volt, de igaz olyan gyorsan történt a szülés is, h a mai napig nem tudom ki volt a szülésznő...

62. mandy (válaszként erre: 61. - Mutya)
2007. dec. 10. 16:26

NEM VÁLLAL SZÜLÉST? Nemár. Hogyhogy? :-/

Nekem valami limitet magyarázott, hogy a főorvos megszabta nekik, hogy ki mennyi szülést vezethet le. Egy időben még nekem is megemlítette, hogy van egy új kolléga, és hogy esetleg nem lenne-e kedvem nála szülni (dr.Kovács Zoltán - megjegyeztem, mert a sógoromat is így hívják). De én maradtam nála végül.

Igen, én is nagyon szeretem, és én se tudnám megfogalmazni, hogy milyen, de nagyon jó mint orvos és mint ember is :)


És melyik szülésznőt kértétek fel?

61. mutya
2007. dec. 10. 15:42

Sziasztok!


Szia hajni1981! :D

Egyébként énis ezen aggódom a legjobban, hogy nem szeretnék egy percet sem párom nélkül tölteni. :D

Remélem valahogy meg lehet majd oldani. :D


Mandy! Régebben írtál nekem privit, nemtudom emlékszel-e. Mindegy. Végül választottam dokit, dr. Balogh Tibort! :D Amit viszont nagyon sajnálok, hogy már nem vállal szülést. :( De én még életemben nem találkoztam ilyen kedves és nemistudom milyen orvossal!

Szóval ügyeletesnél szülünk, addig is hozzá járunk, viszont hamár doki nincs, szülésznőt azt felkértünk. Ő is nagyon kedves és jófej, remélem minden oké lesz majd!

Ja, és azt is remélem, hogy szabad lesz az alternatív szoba! :D

60. b2076ec79b (válaszként erre: 49. - Mágika75)
2007. dec. 10. 15:31

Mondtam apának, hogy majd szépen kényelmesen indulunk el ha itt az idő, hogy ne "szakítsanak" el tőle. Mondom nem kell rögtön az első 20 perces fájással rohanni.

Erre Ő: Háát, ha jössz jössz, ha nem nem , én azért elindulok. Majd ott várlak :DDD


Már eléggé parázik :)) (velem együtt)

59. Mágika75 (válaszként erre: 57. - Mandy)
2007. dec. 9. 18:00

Jobbulást!

Bálint! Ne ijesztgesd Anyát! Gyógyulj meg gyorsan!

58. grenadin (válaszként erre: 55. - Mandy)
2007. dec. 9. 17:22
Köszi Mandy! Jobbulást neketek!
57. mandy (válaszként erre: 56. - 816fca07b8)
2007. dec. 9. 15:35

Igen. Olyan babáról nem tudok, aki örökre bentmaradt volna ;-)


Jaj lányok, betegek vagyunk :( Az előbb kúpot kellett adnom, mert már nem csak takony van, hanem láz is. Olyan szerencsések voltunk, eddigi kis élete folyamán (8.5 hónap) még nem kellett kúpot használni.....

56. 816fca07b8 (válaszként erre: 39. - Rekus)
2007. dec. 9. 10:26

Szia!


Sztem is nagyon jó fej, lelkiismeretes,kedves.


persze hazaküldtek, az ügyeletes doki megnézte az nst-t és csak annyit mondott, h minden ok, ne aggódja egyszercsak megindul!


hát ez van...

55. mandy (válaszként erre: 54. - Grenadin)
2007. dec. 9. 09:36
Nekünk nem volt fogadott szülésznőnk, csak dokink. Az éppen ügyeletes szülésznő Mózes Mária volt, és nagyon meg voltunk vele elégedve.
2007. dec. 9. 09:24

Sziasztok! Csatlakoznék Hajni1981-hez, mert nekem sincs semmi közöm a XI. ker-hez. Ha a doki ott "szüleszt", akkor fogadnak.

Jövőhéten megyek 1. tornára, és előadásra a kórházba. Már alig várom!

Mi Kocsis Évához járunk terhesgondozásra. Tudtok róla valamit?

Szeretném, ha ajánlanátok nekem szülésznőt!

53. Mágika75 (válaszként erre: 52. - Mandy)
2007. dec. 8. 20:19
:-))
52. mandy (válaszként erre: 51. - Mágika75)
2007. dec. 8. 17:52
Egyelőre még csak a gondolatainkban készül, de ott már nagyon :)
51. Mágika75 (válaszként erre: 50. - Mandy)
2007. dec. 8. 16:48

??? Mandy, készül a Kistesó?

Ezek még annyi mindent kitalálhatnak reform címén...

50. mandy
2007. dec. 8. 16:32

Hajni akkor nem is lakunk messze egymástól (annyira) :) Én.....vagyis mi, mert Rekus is békásmegyeriek vagyunk!

Rekus én is bejelentkeztem ideiglenesen a szüleimhez, de akkor ki sem jelentkezem onnan. Biztos ami biztos :)

49. Mágika75 (válaszként erre: 45. - B2076ec79b)
2007. dec. 8. 16:05

:-)

Azért induljatok el időben... :-)))

48. Rekus (válaszként erre: 47. - B2076ec79b)
2007. dec. 8. 14:59

Akkor biztos te tudod jobban, mert én még éppen kimaradtam ebből. Azért gondoltam, hogy így vanm, mert egy munkatársam emiatt jelentkezett át a XI. kerületbe.

De akkor jó ha kimaradt, és nem kell az ocsmányirodában ilyennel szórakozni:)

47. b2076ec79b (válaszként erre: 46. - Rekus)
2007. dec. 8. 12:28
Nem akarok vitatkozni, de ez nem így van. Nekem pl abszolút semmi közöm a szent imréhez azon kívűl, h a dokim ott dolgozik. Én leányfalun lakom, oda is vagyok bejelentve, szentendrére járok a magánrendelésre és nem fogok átjelentkezni sehova. A dokimat dirkekt megkérdeztem és elmondta amit már lentebb leírtam. nyugodtan lehet akárhova menni, nincs sem anyagi vonzata se más hátránya. ilyen nem volt törvényben, csak akarták csinálni!!
46. Rekus (válaszként erre: 42. - Mandy)
2007. dec. 8. 12:13
Elvileg csak az szülhet ott, aki oda tartozik. De van kiskapu: ha ismerősöd ott lakik, és bejelentkezel hozzá ideiglenesen, akkor szülhetsz ott:)
45. b2076ec79b (válaszként erre: 37. - Mágika75)
2007. dec. 8. 12:06

ezek szerint csak akkor menjek be, ha már előrehaladott, így nem szakadunk el Apától :))

Bár amúgy se akarok rohanni, mert otthon kényelmesebb is. Első manóval is otthon vajúdtam, 5 perces fájásokkal hívtam csak mentőt :)

Igaz nálam fordítva volt, mert a fájások jöttek rendesen, de a víz nem folyt el, csak mikor a doki burkot repsztett, de a vízzel együtt gyakorlatilag jött Dorka is :)

44. b2076ec79b (válaszként erre: 42. - Mandy)
2007. dec. 8. 11:37

szia!


Nem kell a területileg iletékesbe menni, jelenleg oda mehetsz ahova akarsz, bár a fene tudja jövőre mit változtatnak :(

Nekem azt mondta a dokim, h ilyen nem is volt csak elvben hogy az illetékesbe kell menni. Mert amúgy én is a Jánosba tartoznék asszem...

43. Mágika75 (válaszként erre: 42. - Mandy)
2007. dec. 8. 10:00

Szia Mandy!


Volt egy sikertelen próbálkozásunk a múlt hónapban... Nem görcsölünk rajta különösebben, védőhálóval sokat gyakorolunk. :-))

Úgy beszéltük Apával, hogy Gyöngyöcske következő szülinapjára azért legyen Pocak... :-)


Ami meg a szép emlékeket illeti: ezek az életünk legszebb drágakövei... Hálásak lehetünk a kórháznak,hogy nem tötre meg a csillogását. :-))


Szép napot!

Mágika

42. mandy
2007. dec. 8. 09:30

Olyan kellemes emlékek jöttek elő (de ahogy látom nem csak belőlem) ennek a topiknak a hatására :)))


Mágika mi újság kistesó-ügyben? Már rajta vagytok a dolgon, nem?


Rekus mi szülhetünk még a Szt Imrében legközelebb is? Vagy már csak az szülhet ott, aki helyileg is odatartozik?

41. Mágika75 (válaszként erre: 40. - Rekus)
2007. dec. 8. 09:15

Szia Rékus!


Nos, engem a kutya sem vizsgált (szerencsére)... Amíg nem volt a kórházban a dokim, addig a vajúdóban kaptam ágyat és néhányszor bejött az ügyeletes szülésznő, hogy hogy vagyok... A doki viszont amint megérkezett ráparancsolt a szülésznőre, hogy költöztessen, de gyorsan. Mellesleg akkor még ő sem látott engem...


Én már jó 2-1,5 perces "fájásokkal" érkeztem délután 1/2 1 körül a kórházba. És 4 körül mehettünk az alternatív szobába. Apának volt sürgős, hogy induljunk, én még maradtam volna itthon egy kicsit...

Reggel 6 óta éreztem, hogy valami készülődik. Nem fájt, de rendszeres (15, majd 10, később 5, végül 2 percenkénti) érzés volt, ami 45-60 másodpercig tartott. Igazi fájdalmam nem is nagyon volt. Vagy ha volt is - mivel én erősebb fájdalomra készültem - nem fájdalomként éltem meg.


Ami a szülésznőt illeti... Volt fogadott szülésznőnk, de közölte, hogy nem jön be a szülésre... Kituggggyamér', pedig a 9 hónap alatt többször is találkoztunk, ő mutatta meg a szülőszobákat - 2szer is. Aztán mégis cserbenhagyott... Bár nem hiányzott. Az orvos és Apa épp elég volt. Szegény ügyeletes szülésznőnek még 3 szülő kismamája volt és 3 kismama a vajúdóban, szóval ő sem volt jelen a szülésnél. Akkor ért be, amikor Gyöngyöcskénk a vízbe csusszant (mert vízben született), ránk nézett és már ment is a többi kismamához. De ő sem hiányzott... :-)

40. Rekus (válaszként erre: 37. - Mágika75)
2007. dec. 7. 21:55

A terhestornán azt mondta a gyógytornász, hogy akkor mehetsz a szülőszobába, ha 3 ujjnyira vagy tágulva. Ehhez elvileg akkor érdemes indulni, ha 5 perces fájásaid vannak már legalább egy órája, és egy percig tart maga a fájás.

De ha nincs fogadott szülésznőd akkor is felhívhatod a szülőszobát, hogy érdemes-e indulni.

39. Rekus (válaszként erre: 23. - 816fca07b8)
2007. dec. 7. 21:46

Hali!


Én is Nyulasinál szültem. Tényleg jó fej! Nála biztonságban leszel;)

A szülés után is mindennap bejött, vagy hívott. (Mindig akkor jött, amikor épp szoptattam :O, de kiment és később visszajött:)

2007. dec. 7. 18:16

Sziasztok!


Köszi a bíztatást!! Írok majd h mi a helyzet :))

2007. dec. 7. 16:48

Sziasztok!


Hajni77! Türelmet erre a pár órára, napra! Reméljük Babácskád tudja a dolgát, és teszi is magától! :-)) Minden jót!


Hajni1981! Még a vajúdóról...

Ez egy sima kórterem a szülőszobákkal szemben. Azokat a kismamákat fektetik oda, akiknél már elfolyt a magzatvíz, de még nincs fájdalom és megfigyelésre benttartják őket; akiknek még nem annyira előrehaladott a szülés, hogy szülőszobára lenne szüksége...

Én három olyan kismamával együtt voltam bent, akiknek elfolyt a magzatvize, de semmi jelét nem érezték a szülés megindulásának. Én (szerintem) azért kerültem be a vajúdóba, mert a dokink szabin volt és még nem volt bent a kórházban, fogadott szülésznőnk meg nem volt. Amint beért az orvosunk rá is szólt az ügyeletes szülésznőre, hogy költöztessen át a szülőszobába. Amint átkerültem a szülőszobába, és Apával találkozhattunk ment is minden a maga útján, Gyöngyöcske pillanatok alatt megszületett. :-))


Jó egészséget!

Mágika

36. mandy (válaszként erre: 35. - 816fca07b8)
2007. dec. 7. 15:43

Olyan nekem is volt. Behívtak (nekem a vajúdóban csináltak nst-t nem a szülőszobában), NST semmi fájást nem mutatott. Aztán a dokim megvizsgált. Ez kilenc körül volt, és délután kezdődtek a fájások, úgyhogy mentünk is vissza.

Jelentkezz holnap, ha még tudsz ;-)

35. 816fca07b8 (válaszként erre: 32. - Mandy)
2007. dec. 7. 13:13

Szia!


Még egyben :) Ma voltunk uh-n, Babit 3645g-ra saccolták! De csak kijön valahogy :) Dokim berendelt holnap a szülőszobára h ott csináljanak nst-t.. Azért a táskámat viszem biztos ami biztos :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook