Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


2007. dec. 24. 10:05
BOLDOG, BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!
93. Rekus
2007. dec. 24. 06:31
Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok!:)
92. Rekus
2007. dec. 21. 21:09

Hellosztok!

Hajni77 én is csatlakozom az előttem szólókhoz. Gratulálok Botondhoz! Nagyon aranyos kissrác!:)

Sajnálom, hogy ilyen nehéz szülésed volt. És én is kiváncsi vagyok a szülésznő nevére, ha nem titok.

2007. dec. 21. 06:37

Sziasztok!

Hajni77 gratulálok Botondhoz! Sajnálom, hogy ilyen élményekkel lettél gazdagabb! Azt hiszem hallgatva a tanácsodra valóban nem kellett volna elolvasnom a szülésed történetét, mert eléggé megrendült a bizalmam a kórház felé...

Én is tudni szeretném a szülésznő és a dokik! nevét is! Köszi

Remélem

90. Mágika75 (válaszként erre: 88. - 816fca07b8)
2007. dec. 19. 16:12

Köszönöm. :-)

Nagyon csinos kislegény! Jó egészséget!

89. mandy (válaszként erre: 88. - 816fca07b8)
2007. dec. 19. 14:12
Nagyon helyeske :) Gratulálok ismét!
88. 816fca07b8 (válaszként erre: 86. - Mágika75)
2007. dec. 18. 18:48
Az adatlapomra tettem egyet :))
87. b2076ec79b (válaszként erre: 83. - Mandy)
2007. dec. 18. 09:55
Igazad van. Csak kicsit megrendült a hitem, de nagyon remélem, hogy tényleg csak az az egy szülésznő ilyen és én nem hozzá fogok kerülni :)
86. Mágika75 (válaszként erre: 84. - 816fca07b8)
2007. dec. 17. 19:12
Várjuk a képeket is Botondodról! :-))
85. mandy (válaszként erre: 84. - 816fca07b8)
2007. dec. 17. 18:22

Egy kivételével. Nekem egyikük nagyon nem volt szimpatikus. A többség kedves, mosolygós teremtés volt, de volt ott egy őrmester alkat is, aki a világért el nem mosolyodta volna magát.

Többiek, tudjátok kiről írok? :)

2007. dec. 17. 16:15

Sziasztok!


Köszi a gratulákat :)) Nem tántorított el a kistesótól az élmény, de az biztos h sok mindent másképp csinálok majd.. :)


Az egész kórházat nem is ítélem el, de az h akkor vettek komolyan csak amikor a dokim is bejőtt, az kicsit bántott.. az is eszembe jutott h ha nincs fogadott dokim, vajon mi történt vlna? hisz rajtam kívül még vagy 6an szültek...


a gyerekágyasok viszont aranyosak és segítőkészek, ha őket nézem valóban mama és bababrát a kórház..

83. mandy (válaszként erre: 82. - B2076ec79b)
2007. dec. 17. 15:43

Hát szerintem nem lehet egy egész kórházat egy eset alapján megítélni. Mert nézd meg, Mágika és én nagyon szép szülésen vagyunk ott túl.

De egy szülésznőt viszont meg (vagy el) lehet ítélni egy ilyen alkalom után!

82. b2076ec79b (válaszként erre: 79. - 816fca07b8)
2007. dec. 17. 14:12

:(((

Nem is jutok szóhoz. Nagyon felháborító és szomorú ami veletek történt. Le a kalappal, hogy így "álltad a sarat" és hála az égnek, hogy nem lett semmi baj.

A szülésznő nevét szerintem is írd ki, ha másképp nem, kérlek egy priviben küldd át.

Most egy kisebb világ omlott össze bennem, hisz ezidáig meg voltam győződve, hogy a lehető legjobb választás volt a szent imre kórház. De ezek után már nem vagyok benne olyan biztos.

Nagyon remélem, hogy ez egyedi eset és őszintén sajnálom, hogy ti voltatok a szenvedő alanyai.

:(

81. Mágika75 (válaszként erre: 79. - 816fca07b8)
2007. dec. 16. 08:57

Szia Hajni!


Gratulálunk Botondhoz! Jó egészséget!

Sajnálom, hogy nem a legjobb élmény lett a kisfiatok születése. Remélhetőleg nem vette el a kistesóktól a kedved, és remélhetőleg a kistesók könnyebben, szebben születnek majd.

Persze most még Botond-baba fog le kötni, jó sokáig. :-)


Minden jót!

Mágika

80. mandy (válaszként erre: 79. - 816fca07b8)
2007. dec. 15. 19:53

Drága Hajni, nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul sült el ez, ami életed egyik legszebb élménye kellett volna hogy legyen :((

Mindenesetre gratulálok a Babucidhoz!


Szerintem írd ki nyugodtan a szülésznő nevét, sőt én kíváncsi vagyok ki volt az (nem mintha olyan sokat ismernék).


Nyugodtan bőgd ki magad, segít mert megkönnyebbülsz. Nekem nagyon szép, könnyű szülésem volt, de mégis bőgtem utána hetekig. Ezek a hormonok....

2007. dec. 15. 19:42

Sziasztok!


2007.12.11-én megszületett Botond.


Nem is tudom h leírjam e a storymat, aki még nem szült sztem ne olvassa el..


Szóval vasárnap éjjel már éreztem h vmi készül.. Hétfőn 9kor már enyhe, de 5perces fájásaim voltak. Délután bementünk, bent is tartottak azzal, hogy szép erősek a fájásaim, bár még majdnem zárt vagyok. Sebaj, beindul az. Na igen. a fájdalom beindult. estére a nőgyógyászati részre raktak, mondván még nem vajúdok. 2x vonszoltam át magam a szülészetre, h de igen vajúdok, nagyon fáj vegyenek már fel! A váltás szülésznő berakott a vajúdóba. Folyamatos, 2-4 perces fájásaim voltak, egyre erősebbek. Éjszakára olyan erőssé váltak,hogy amikor éppen nem fájt, fel-alá dülöngélve ültem az ágyon, -merth se feküdni, se állni nem tudtam,vagyis hétfő reggel 7 és kedd délután 6 óra között nem aludtam-szinte önkívületben, amikor pedig fájt, ordítottam. Éreztem h valami nem stimmel, és nem is stimmelt, egész éjjel nem tágultam 1 ujjnyinál nagyobbra. Segítség helyett jobbára megvető tekinteteket, és: anyuka legyen önkontrollja megjegyzéseket kaptam. Könyörögtem az epidurálért-holott alapból elutasítottam- mire közölték h amíg nem vajúdok TÉNYLEG!!!! addig nem kapok semmit bírjam ki. Kb 3orvos vizsgált, amikor még reggel is ugyanazt mondták, zokogva, majd négykézláb vánszorogtam vissza a helyemre.. Akkor már zokogva ordítottam, borzasztóan féltettem a fiam, éreztem h ennek nem így kell lennie!!!


Kedd délelőtt 11kor!!! kaptam epit, de csak egy picit, h pihenjek és felkészúljek a szülésre. A dokim ez után jött be. Rögtön előrebocsájtanám h egyáltalán nem hibáztatom, hiszen ő a kollégáival való konzultációk alapján járt el. Szóval 1kor bejött, burkot repesztett, oxitocint kaptam. A fájások újra kezdődtek. Ekkor már egy ideje ctg-n voltam a baba szívhangja néha belassult, a gép sípolt, de a szülésznő szerint ez csak hiba a gépnél!!

Kértem még epit, de 2 adag után is, az éjszakainál pokolibb fájásaim voltam. A doki már aggódva figyelte a szívhangot, majd behívta a profot meg még egy dokit, akik mind megviszgáltak fájás alatt persze. Én sírva kiabáltam, férjem mellettem sírt a tehetetlen dühtől. Végül megszületett az ítélet: császár.Ez fél4kor volt. Ekkor 26órája voltam a kórházban.

A műtétnél kiderült: a baba nyakán ott volt a köldökzsinór, az okozta az erős fájásokat és az egész problémát, h a fájás tolta a babát, a zsínór meg húzta vissza. No komment.


Sajnálom h nem én hívtam fel a dokimat és könyörögtem neki még éjjel h jöjjön és segítsen hanem megbíztam azokban az emberekben.


Az egyik szülésznő-nevet nem mondok bár..:(-annyit mondott nekem, h milyen szerencsém van h császároztak, mert nem lett volna lelkierőm megszülni! Az idióta!!! nem is tudtam, volna a tolófájásoknál-már ha eljutotunk volna valaha odáíg-a nyomásommal simán megfolytottam volna a gyönyörű fiam.. Ja, uh-t nem csináltak egyszer sem.


De Istennek hála Botond tökéletesen egészségesen, 54cm-el és 3300grammal megszületett és már itthon is vagyunk vele.


Hát ennyi. Kibőgni még nem volt érkezésem magam de már gyűlik..


És mindezek után néhányan úgy könyveltek ott el, hogy én vagyok az a nyámnyila anyuka aki nem bírja a fájdalmat...

78. b2076ec79b (válaszként erre: 74. - Mandy)
2007. dec. 14. 16:28

én se jártam tornára. Elvileg gátvédelemmel akartam szülni, de manó jött mint egy intercity, esélyem nem volt gátmetszés nélkül szülni :(

Talán majd most :)

77. Mágika75 (válaszként erre: 76. - Mandy)
2007. dec. 14. 16:23

Én szerencsére megúsztam. Remélem a többi Babácskával sem lesz másképp!


Örülök, hogy Bálintod jobban van!

76. mandy (válaszként erre: 75. - Mágika75)
2007. dec. 14. 16:10
Engem elsőnek még vágtak. Pedig az is a Szt Imre volt. Na persze még a felújítás előtt, és még a múlt században :D
75. Mágika75 (válaszként erre: 74. - Mandy)
2007. dec. 14. 15:41
És én is. :-) Sőt nálam első Baba volt.
74. mandy (válaszként erre: 73. - Rekus)
2007. dec. 14. 12:10
Én is így szültem ám. Gátvédelemmel. Pedig nem jártam erre a tornára ;-)
73. Rekus (válaszként erre: 71. - Grenadin)
2007. dec. 14. 09:44
Nem, én sem jártam. De az egyik munkatársnőm járt. Gondolom nem csak ez játszott közre, de ő 4,5 óra alatt megszülte a babáját gátvédelemmel. Nem repedt, csak kisebb hámsérülések voltak, amiket össze sem kellett varni. Pedig első baba volt.:)
72. mandy (válaszként erre: 71. - Grenadin)
2007. dec. 13. 08:05

Rekus járt a tornára, de azt nem tudom, hogy ilyen tornára is járt-e.

Én csak az előadásokra jártam.

2007. dec. 11. 21:19
Ma voltam a kórházban tornán. Nagyon jólesett. Utána intimtorna előadás volt. Ti jártatok a kórházbeli gátizom-tornára?
70. Mágika75 (válaszként erre: 69. - Mandy)
2007. dec. 11. 09:21

:-((

Jobbulást!

Bálint! Gyógyulj meg gyorsan!

69. mandy
2007. dec. 11. 08:54

Sziasztok :)


Mágika köszi a gyógypuszikat átadom (amint felébred, mert most azért néztem be, mert éppen alszik).

Már valamivel jobb mint tegnap. Sajnos nem 'sima' nátha, bár erre tegnap is gyanakodtam, mert ennyire nyűgös és sírós még sosem volt az én Tündérkém :( Aztán orvoshoz vittük a gyerekeket (mindkettőt) és sajnos kierült, hogy a fülére ment Bálintomnak a dolog.

:(


Szülésznő témában nagyon ott vagytok. Én mivel nem fogadtam szülésznőt, nem is igazán ismerem őket.

Én még annak idején kérdeztem a dokimat, de azt mondta, nem fontos választani, mind jó. És ha mind jó, akkor az is jó lesz, aki éppen ügyeletes :)

68. Rekus (válaszként erre: 54. - Grenadin)
2007. dec. 10. 21:01

A Kocsis doktornőnél szült a munkatársam. Nagyon elégedett volt vele:) Több ismerősöm is jár hozzá, és csak jót halottam róla:)


Én a Kondor Katáról meg a Nyulas Jolánról hallottam csupa-csupa jót, de ők sajna már nem tudtak vállalni. Végül a Tóth Irént választottam, de nem voltam vele teljesen megelégedve, én őt nem ajánlanám.

67. Mágika75 (válaszként erre: 62. - Mandy)
2007. dec. 10. 18:53

Egy őstulok vagyok!!!!!

Mandy! Hogy van Bálintod? Remélem már jobban! Azért küldök pár gyógypuszit. :-)

66. Mágika75 (válaszként erre: 63. - B2076ec79b)
2007. dec. 10. 18:51

Sziasztok!


Én annak idején az orvosomat kérdeztem meg, hogy melyik szülésznőt ajánlja. Ő 3 nevet mondott: Fantha Zsuzsa, Kondor Kata, Majnár Zsuzsa.

Eredetileg a Fantha Zsuzsával állapodtunk meg, de ő volt az, aki közölte, hogy nem jön be a szülésre.

Amikor úgy éreztem, hogy itt az idő a Majnár Zsuzsával beszéltem telefonon, hogy induljunk-e a kórházba, vagy még maradjunk. A Majnár Zsuzsával előtte nem találkoztam, a telefonban nagyon kedves volt, és amikor bent volt a kórházban, akkor bejött hozzánk megnézni minket és gratulálni. Az ügyeletes szülésznő Kecskemétiné Nyíregyházi Vera volt. Ő is nagyon segítőkész és szolgálatkész volt. Ha most kellene választanom, akkor vagy a Majnár Zsuzsát, vagy a Nyíregyházi Verát választanám.

Hajni, remélem ez segít.

65. mutya (válaszként erre: 63. - B2076ec79b)
2007. dec. 10. 17:20

Nekünk a szülésznős dolog jó nagy fejtörést okozott, mert ugye tényleg nem tudja az ember, hogy ki mellett döntsön. Pláne tök látatlanban...

Elmentünk az egyik előadásra amit a szülésznők tartanak. 2 volt benn, mind a kettő nagyon szimpi. Csak mégse tudtam, hogy mi alapján válasszak, hisz fórumokon is olvasgattam a témában, és összegyűlt kb. 5 név, akiket nagyon sokan emlegetnek. Szóval ebből az ötből meg még nehezebb volt választani, hisz mi alapján.

Végül egy régi osztálytársam, akinek most 2 éves a kisfia, fölkeresett, gratulált, és ő ajánlott egy teljesen másikat. A nevét még csak nem is hallottam, de nagyon jókat mesélt róla, aztán találkoztunk, megmutatta a szülőszobákat, beszélgettünk.

És a találka után még mindig mondta, hogy ha nem szimpatikus nekünk, akkor nyugodtan válasszunk mást, még van időnk bőven. Ha megfelel, akkor majd a 35. héten telefonáljunk az első NST miatt, mert ő fogja azokat csinálni.

Ja, a neve Tóth Irén. És tényleg kedves, aranyos, de az a határozottabb, nagyszájúbb fajta. Nekem szerencsére nincs gondom az ilyennel. :D Ja, és végig cicának szólított! :D Folyton ezen röhögtünk párommal. :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook