Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


394. Fcica (válaszként erre: 393. - Halbsuss)
2008. ápr. 16. 12:13

Szia!


Szóval anno egy vizsgálat 5000 ft volt. A szülésért pedig 50.000.- adtunk. (ennyit kért). A szokás, hogy a szülésznő a felét kapja a dokiénak. Mi egy ötössel többet adtunk, mert nagyon sokat segített. szerintem ezek az összegek teljesen "pénztárcabarátok" voltak, mert ennél sokkal nagyobbakról is hallottam. Szerintem most is hasonló lesz az arány - inflációval emelve :) - de majd jelentkezem.

393. halbsuss (válaszként erre: 381. - Fcica)
2008. ápr. 16. 12:07

Szia!


Kaptam mástól is hasznos információkat róla, de persze ha nem gond, te is írhatnál még:)

Megköszönném, ha megírnád mennyit adtatok neki, illetve a szülésznőd nevét. Én csak 28-án megyek hozzá, ezért a mostani vizsgálati díja is érdekelne.

és nemhogy baj lenne, hanem nagyon köszönöm, hogy "beleszóltál":)!

392. mandy (válaszként erre: 391. - Kangababa)
2008. ápr. 15. 20:16

Szia Kangababa!

Szerintem mindenképpen fel kell jönnöd és elmenned egy Szt Imrében dolgozó nődoki rendelésére. Ott bemutatkozol és megkérdezed, vállalna-e (és esetleg azt is, hogy mennyiért). Ha megállapodtok, akkor ennyi. Lehet hogy ajánl egy szülésznőt is, mert vannak orvosok, akiknek vannak külön szülésznői, akikkel szívesen dolgozik. A továbbiak, hogy pl befektetnek-e hamarabb már a dokin múlik.

Én ugyan Bp-en lakom, de a másik végében, így nekem is másfél óra volt az út tömegközlekedéssel, annyi idő alatt meg szerintem Te is beérsz a kórházba, ha bármi van.

Dokit meg szülésznőt ha visszaolvasol, többet is ajánlottak a lányok már itt!


Sok szerencsét!

2008. ápr. 15. 15:32
Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek! Én Szolnok mellett lakom, de nem akarok Szolnokon szülni. A szent Imrét néztem ki magamnak. Most vagyok 5 hós terhes. Tanácsadásra itt helyben járok. Az érdekelne, hogyha nem Szolnokon szülök, akkor mi a teendő? Hogy lehetne orvost és szülésznőt választani? Fel kell mennem pestre a kórházba emiatt? A másik, hogy mivel 150 km-re lakom befektetnek a kiírt időpont előtt, vagy azért külön fizetni kell? Bocs a sok kérdésért, de egy kicsit tanácstalan vagyok. Esteleg tudnátok ott orvost és szülésznőt ajánlani?Köszönöm előre is a válaszokat!
2008. ápr. 15. 12:21

Köszi szépen a megnyugtató válaszokat!

Szilvi

389. b2076ec79b (válaszként erre: 384. - 19810701)
2008. ápr. 15. 08:50

Szia!


Én Leányfalun lakom, és a szent imrében szültem februárban :) Mindegy hol laksz, ha az orvosod ott van , akkor nyugodtan mehetsz! :)

388. grenadin (válaszként erre: 384. - 19810701)
2008. ápr. 15. 08:45
Mi még csak nem is Bp-en lakunk. Elvileg jövőhéten szülünk a Szt. Imrében. :)
387. contu (válaszként erre: 385. - Mandy)
2008. ápr. 14. 23:26
Így van.
386. contu (válaszként erre: 384. - 19810701)
2008. ápr. 14. 23:26

Szia!

Tudtommal nem számít, hogy területileg hova tartozol és nem kell bejelentkezned ideiglenes se a kerületbe. Én a XVIII. kerületben lakom, mégis ott szültem.

385. mandy (válaszként erre: 384. - 19810701)
2008. ápr. 14. 17:55

Szia Szilvi!

Én ugyan ideiglenesen bejelentkeztem a 11. kerületbe, de utólag azt hallottam, hogy ha nem tettem volna, akkor is elláttak volna. Szabad orvosválasztás van!

2008. ápr. 14. 14:07

Sziasztok!

Július elejére várom a kisbabám, sajnos pont a szabadságolások kellős közepére.

Szülésznőm Csizmadia Erika lesz, az orvost még sajnos nem sikerült lefixálni, legutóbb Barna Pétert javasolták.

Van valakinek valamilyen tapasztalata vele kapcsolatban?

A másik dolog, ami aggaszt, hogy területileg nem a Szent Imre kórházhoz tartozom. Hallottam olyat, hogy jobb, ha ideiglenesen bejelentkezem a 11. ker-be, de persze nem szívesen kér ilyen szivességet az ember. A kórházban pedig azt mondták, hogy nem küldenek el senkit. Tud erről valaki bővebbet?

Köszi szépen előre is!!

Szilvi

383. Fcica (válaszként erre: 382. - Contu)
2008. ápr. 14. 13:18

Szia!



A szülésznőm Vastaghné Nagy Éva volt, és tersze most is Őt fogom választani. Nagyon kedves volt hozzám mindig.


Üdv


Erzsi

382. contu (válaszként erre: 381. - Fcica)
2008. ápr. 11. 11:29

Szia!


Az én férjemnek bejön a stílusa. :) Nekem eleve szimpatikus benne, hogy terhességnél a férjeket is bevonja. A párom minden vizsgálatnál bent volt.

Ki volt a szülésznőd?

381. Fcica (válaszként erre: 353. - Halbsuss)
2008. ápr. 11. 06:29

Szia!


Bocsi, hogy így ismeretlenül beleszólok, de talán tudok információval szolgálni Rabóczki doktornőről. Nagyon kedves, közvetlen doki. Egy kicsit furi a stílusa, amit a férjek nem mindig díjaznak, de nekem szimpi volt. Az első babámat is nála szültem pont két éve. Most a pozitív teszt után pedig nem is volt kérdés, hogy hozzá menjek. Sajnos Ő is elég felkapott doki, mert csak 3 héttel későbbi időpontot sikerült kapnom. Régen a vizsgálat díja 5.000.- Ft volt, az utolsó hónapban nem kellett fizetni. A szülésért adtunk pénzt, de nem fájt a fejem amiatt, hogy mennyit adjak, mert előre tisztáztuk. (priviben megírom, ha gondolod)

Most még nem tudom, hogy mi a tarifája, de 23-án kiderítem, ha addig ráér.

Még annyit, hogy van egy szülésznő, akivel együtt szokott dolgozni. Nagyon aranyos, kedves, és nálam az előző szülést Ő vezette le egyedül, mert Marietta épp egy másik anyukánál volt.

380. contu (válaszként erre: 379. - Mandy)
2008. ápr. 10. 23:38
Én is azért kértem egyágyast legutóbb, mert a horkoló szobatársamtól egy szemhunyást sem aludtam. Elképzeltem, hogy ha ez így megy még 2-3 éjszaka, akkor a fáradtságtól nem tudok majd szoptatni.
379. mandy
2008. ápr. 10. 21:22

Sziasztok!

Adra a saját fürdőszoba miatt ne menj egyágyasba. A kétágyasnál úgy van, hogy két szobához van egy fürdő, tehát négy emberhez. Mindig gyönyörűségesen tiszta volt! (Ha visszaemlékszem, a felújítás előtt mikor a lányomat szültem, az egész emeletre két zuhanyzó volt. Na az durva volt.)


Lizi, én is a csecsemősökhöz toltam a babát amíg zuhanyoztam.

378. n.r.eva
2008. ápr. 10. 19:34

Sziasztok!


Tudtok esetleg infót Rákóczi prof-ról? Más fórumban sok rosszat hallottam róla amitől egy kicsit megijedtem mert szeptemberben nála fogok szülni.


Előre is köszi!

377. contu (válaszként erre: 375. - Lizi34)
2008. ápr. 10. 14:31
Ugyanazon a szinten van az összes szoba. Amíg zuhanyozol nyugodtan betolhatod a csecsemősökhöz a babát. Én is azt csináltam. Több ágyasban persze rábízhatod a szobatársadra, de előfordulhat, hogy az ő babája és a tiéd is sír. Nem tudja egyszerre megnyugtatni őket.
376. contu (válaszként erre: 373. - 262b7bb370)
2008. ápr. 10. 14:29
Saját fürdőszoba, ami a szobából nyílik. Választani lehet kétféle menüből.
375. lizi34 (válaszként erre: 370. - Contu)
2008. ápr. 10. 10:43
Sziasztok! az 1 ágyas szoba is ugyanazon a szinten van?ki vigyáz a babára amíg zuhanyzol?Lehet hogy a több ágyas jobb
374. mandy (válaszként erre: 372. - Contu)
2008. ápr. 10. 07:58

Valami rémlik, hogy ott elöl (ahol a látogatók jönnek, meg van a nővérpult) láttam egy nagyobb szobát. De én hátul voltam a szülőszobák felé. Az utolsó szobában voltam, utána már a csecsemős-szoba volt. Arra csak kicsi szobák voltak.

Hát remélem szépen visszaáll a kétágyas rend, mire visszakerülök, mert a négyágyas olyan soknak tűnik.

(Milyen kényelmes lesz az ember. A nagylányomat mikor szültem, éppen négyen voltunk egy szobában...)

373. 262b7bb370 (válaszként erre: 370. - Contu)
2008. ápr. 10. 07:24

Szia Contu!


7 ezer forint????? Akárcsak egy szállodai szoba ár!

Azonkívűl, hogy egyedül vagyok, nyújt még valami egyéb szolgáltatást?

372. contu (válaszként erre: 369. - 262b7bb370)
2008. ápr. 9. 22:38
Már 5 éve is volt 4 ágyas, igaz csak egy szoba.
371. contu (válaszként erre: 366. - Mandy)
2008. ápr. 9. 22:37
Amikor a lányom született, annyira tele volt a kórház, hogy a kétágyasokban is hárman voltak. Már akkoriban rebesgették, hogy az egyágyasokból pedig kétágyasokat csinálnak.
370. contu (válaszként erre: 365. - 262b7bb370)
2008. ápr. 9. 22:35
Az egyágyas már fizetős lett. 7000 forint volt egy éjszakára. Amikor a fiam született, akkor még nem kellett érte fizetni.
2008. ápr. 9. 15:03
A kétágyasokból alakítottak ki 3 ágyast, sőt van állítólag 4 ágyas is. Erre a Margit kh. bezárása miatt volt szükséges. Így, hogy újra megnyitották talán nem lesz annyi kismama.
368. mandy (válaszként erre: 367. - 262b7bb370)
2008. ápr. 9. 13:31

Többágyas szoba???? Ez nekem új. Azt hittem, alapból mindenkinek kétágyas szoba van, és be lehet vásárolni magadat az egyágyasba.

Azt nem tudtam, hogy többágyas is van....


Ne is siettesd majd. Én is pont így voltam, a lányomnál vártam, hogy nőjön, siettettem is a dolgokat. Most megfogadtam, hogy nem fogom. De így is olyan gyorsan elment :-/

Tényleg élvezz ki minden pillanatot, mert (sajnos) nem tart örökké!

367. 262b7bb370 (válaszként erre: 366. - Mandy)
2008. ápr. 9. 08:02

Azt már mondtam a szülésznőnek, hogy kétágyasnál nagyobb szobába nem szeretnék kerülni.

Elég egy anyucihoz és babájához alkalmazkodni.

Ha meg úgy járnék, mint Contu, akkor remélem lesz lehetőségem egy egyágyas szobához.


Olvastam a naplódat, betettem kedvencek közé!

Annyira édes a kisfiad! Olyan gyorsan megy az idő, már látom a videón, hogy siet az apró lábacskáival.


A kislányomnál úgy vártam, hogy mikor fog járni, beszélni. Most nem fogom siettetni a dolgokat.

Harmadikat nem valószínű, hogy bevállalunk, így ki akarok élvezni minden pillanatot.

366. mandy (válaszként erre: 365. - 262b7bb370)
2008. ápr. 9. 07:55

Én nem kértem egyágyast, és nagy szerencsém is volt. A négy benntöltött éjszakából csak az elsőn és az utolsón volt szobatársam, a középső napokon egyedül voltunk (illetve kettesben Bálinttal) :)

Szerintem előre ne kérj, hátha Neked is szerencséd lesz :)

2008. ápr. 9. 07:15

Köszi a válaszokat!

4 éve nekem még nem adták ki első éjszakára, bár lehet azért, mert kicsit korán érkezett. (36+2 napra)


Érdemes vajon előre egyágyast kérni?

Szerencsére a Margit újra megnyílt, így átmentek a dokik is a hozzájuk tartozó kismamikkal együtt.

Így talán nem lesz tumultus.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook