Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


484. contu (válaszként erre: 481. - Ancsa 37)
2008. máj. 21. 12:03

Igazán szerencsés vagy, hogy ilyen nagyszerű párod van. :) Becsüld meg nagyon! Én is ilyen szerencsés vagyok.


Sok boldogságot kívánok!

483. 262b7bb370 (válaszként erre: 482. - Contu)
2008. máj. 21. 12:02
Ne ijesztegess, akkor lehet a szülészet is leromlott?!
482. contu (válaszként erre: 480. - 262b7bb370)
2008. máj. 21. 12:01
Én a nőgyógyászaton is voltam, mert a programozott császár előtt oda kellett befeküdnöm.
2008. máj. 21. 11:57

Kedves lányok,

igazán nem is tudom, hogy mit mondjak, csak annyit, hogy mindenkinek mindent köszönök.


Talán azért tapasztaltam én mást, mint Ti, mert nem a szülészeten, hanem a nőgyógyászaton feküdtem. A dokik ugyanazok, az osztály azonban más. Veszélyeztetett kismamák, nagyműtétesek, abortuszosok, és hozzám hasonló elvetélt kismamák fekszenek itt.


Most érzem, mennyire igaz, hogy a bajban ismerszik meg valójában a másik. Az én párom egy igazi tündér, jóságos, megértő, türelmes. Gondoskodik rólam, kímél, vasal-főz-mos a fél kezével-mert az egyik épp el van törve szegénynek, őt a múlt héten műtötték Ausztriában - én meg bőgök, hol a fájdalomtól, hol a meghatottságtól.


Tényleg az a legnagyobb vígaszom, hogy van egy TÁRSAM. Így, csupa nagybetűvel.

Innen már csak felfelé mehet az út, jövő héten remélem már jobban leszek, onnantól csak a június végi esküvőnkre koncentrálunk. Csapunk egy szuper jó kis bulit...

Aztán augusztustól újra lehet próbálkozni :-)

480. 262b7bb370 (válaszként erre: 479. - Contu)
2008. máj. 21. 11:56

A nőgyógyászati részlegen más állapotok vannak.

Nagymamám feküdt bent a nyáron.

A szülészet kiemelt fontosságú a kórházban, ott azért színvonalasabbak a körülmények.

479. contu (válaszként erre: 477. - Ancsa 37)
2008. máj. 21. 11:46

Szia Ancsa!


Nagyon sajnálom, ami történt! Borzasztó! :(


Amit a kórházi állapotokról írtál (fizikai), azon csodálkozom, mivel én nem így tapasztaltam. Október óta ennyit romlott volna a színvonal? Naponta kétszer takarítottak, volt vízcsap mindenhol.


Sok erőt kívánok Neked!

478. 262b7bb370 (válaszként erre: 477. - Ancsa 37)
2008. máj. 21. 11:44

Nagyon sajnálom, ami veled történt. Megrendülve olvastam.

Tudom nem vígasz, de ezek a dolgok nem történnek véletlenül és bízzál abban, hogy hamarosan újra áldott állapotba kerülsz.

Furcsa amit írtál, hogy nem néztek meg UH-n mikor először mentél a panaszoddal. Én is úgy gondolom, hibáztak, de ez már megtörtént.

Kitartást és sok-sok erőt és hitet kívánok neked!

2008. máj. 21. 11:19

Sziasztok lányok,

tudom, eltűntem. De annyi szomorúság történt velem, hogy nem volt lelkierőm feljönni a netre.


Múlt héten kedden elkezdtem halványan vérezgetni. Elrohantam az Örsre az Sztk-ba. Megtapogatott Dr. Hajdú, UH semmi, aztán hazaküldött, hogy nincs semmi bajom, mehetek dolgozni. És beutalt a Hermina úti rendelőbe UH-ra, ahová másfél hétre rá kaptam időpontot-miközben az Örsön a nőgyógyászatnak van saját UH-ja...hogy miért nem néztek meg, az talány...


A vérezgetés folytatódott, azzal vigasztaltam magam, hogy a doki azt mondta, minden Ok. Szombaton már olyan erős volt a vérzés, elrohantunk a Szt. Imrébe az ügyeletre, ahol megállapították, hogy nincs a babának szívhangja. Menjek vissza másnap, műteni fognak. Teljesen kész voltam. Vas. reggel újra megnéztek UHn, és mégis láttak egy kis mozgást. Várjunk hétfőig...bent maradtam a kórházban, elkezdtem reménykedni.

Hétfő reggel újabb UH. Sajnos megerősítették a szombati eredményt, meghalt a kis Báránykám...hogy mit éreztem, azt most inkább nem írom le, talán el tudjátok képzelni.


Rögtön kaptam méhszájtágítót, mivel még nem szültem. Azt hittem, megőrülök, annyira fájt a végén, hánytam, elzsibbadt kezem-lábam, nem kaptam levegőt. 2-kor végre megműtöttek, addig egy korty vizet sem ihattam.


Barna Péter végezte a beavatkozást, műtét előtt mindent részletesen elmagyarázott és vígasztalt, hogy nézzem a dolog jó oldalát-van PE-m, átjárható a petevezetékem, spontán megtermékenyültem, a párommal is minden OK, 3 hónap múlva lehet, hogy már újra jön a baba,

nagyon jól esett a bíztatása...

A műtétből szerencsére semmire nem emlékszem, csak arra, hogy a műtős felpakol az állványra, mert a fejem felemelni sem volt erőm. Ziháltam, nem kaptam levegőt.

Barna doki itt is nagyon rendes volt, elkezdett lassan lélegezni, mondta, csináljam vele együtt, attól megnyugszom. Tényleg így lett. Aztán filmszakadás.


Tegnap arra ébredtem, hogy a nővér az ágyamra dobja a tiszta ágyneműt, és flegmán megkérdi, hogy miért vagyok még itt, mert már este kész volt a zárójelentés, hazamehettem volna. Mondtam, boldogan hazamentem volna, ha valaki szólt volna...


A sztárolt Szt. Imre nőgyógyászairól, nővéreiről, takarítószemélyzetéről, az ellátásról, a bánásmódról most inkább nem írnék, mert nem szeretném magam felbosszantani. Adalékként annyit, hogy nincs se evőeszköz, se wc-papír - mondjuk ezen nem csodálkozom, a folyosói mosdókban nincs vízcsap! Hogy az ágynemű milyen állapotban volt, azt nem ecsetelném. Még párnahuzatot sem adtak, egy lepedőt dobtak rá. A szobatársam 1 hete volt bent, ő mondta, hogy a wc-t egyszer sem fertőtlenítették. Amikor megkértük a takarítónőt, hogy esetleg egy kis hypót önthetne a csészébe, úgy kiosztott minket, hogy köpni-nyelni nem tudtunk.


Dr. Zsigmond Tamás és Dr. Barna Péter előtt- bár mindkettő még csak szakorvos jelölt - le a kalappal, a többiekről inkább nem mondok semmit. Úgy viselkedtek velem, mintha a 25-ik felelőtlen abortuszomon estem volna át. Ha legközelebb összejön a baba, biztos hogy kettejük közül fogok orvost választani.


Most itthon lábadozom, a kaját rendeljük, mert segítségünk az nincs.

Csak fekszem, sírdogálok, próbálom ezt az egész rémtörténetet megfejteni, de leginkább elfelejteni.


Annyit mondtak a Szt. Imrében, ha kedden az Örsön komolyan vesznek és kapok valami gyógyszeres támogatást teljes ágynyugalom mellett, talán elkerülhető lett volna az egész. De ez csak feltételezés, viszont fáj, hogy esélyt sem adtak rá.


9 hetes volt a kis Báránykánk, karácsonykor született volna...tudom, biztosan oka volt, hogy így történt, de ez egyenlőre nem vigasztal, végtelen nagy ürességet és fájdalmat érzek.

A párom vígasztal, látom rajta, hogy őt is megviseli, inkább nem terhelem őt a lelki kínjaimmal.


Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú voltam, nagyon jól esett kiírnom magamból ezt az egész szörnyűséget.


Tanulság: bárki bármit mond, a legkisebb barnás folyással azonnal orvoshoz menni, olyanhoz, akinek van UH-ja és használja is, ne hagyjátok magatokat lerázni, sokba kerülhet a doki felszínessége!

476. contu (válaszként erre: 475. - Aurora78)
2008. máj. 21. 11:05

Kedves Aurora!


Nagyon szívesen! Gratulálok a babóhoz! :)

475. aurora78 (válaszként erre: 473. - Contu)
2008. máj. 21. 10:35

Kedves Contu!


Neked is nagyon köszönöm a tanácsod, mindenképp szeretnék választani szülésznőt. Én is hallottam, hogy minden hónapban van egy csütörtök, amikor lehet velük találkozni, csak azt nem tudom, hogy melyik. De sebaj, majd kiderül az is, még van egy kis időm :)


Üdv,

Aurora

474. aurora78 (válaszként erre: 472. - Mandy)
2008. máj. 21. 10:26

Kedves Mandy!!!


Nagyon köszönöm a linket, már nyotatom is a programot!

Üdv,

Aurora

473. contu (válaszként erre: 471. - Aurora78)
2008. máj. 21. 00:19

Szia!


Az előadások nagyon jók és hasznosak. Az első terhességem alatt a férjemmel mindegyikre elmentünk és nem bántuk meg. Az egyik alkalommal a szülésznőkkel is meg lehetett ismerkedni. Arra nem emlékszem, hogy ez is az egyik előadás volt-e vagy egy külön alkalom, amikor velük lehetett találkozni, de erre majd ott tudnak felelni, mert az előadásokon általában min. 1 szülésznő is ott van. Szerintem érdemes szülésznőt választani, mert előfordul, hogy az ügyeletes szülésznőre mondjuk 4-5 szülés jut. Ezen a fórumon néhányukról találsz véleményt.

472. mandy (válaszként erre: 471. - Aurora78)
2008. máj. 20. 18:57

Szia :)

Itt van az előadások listája.

[link]

Én voltam páron, szerintem nagyon jók, érdemes elmenni.

Szülésznő-ügyben nem tudok segíteni, nekem nem volt (és nem is hiányzott, bár tény hogy szerencsém volt azzal, aki éppen ügyeletes szülésznő volt).

2008. máj. 20. 18:39

Sziasztok!


Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az én orvosom Dr. Fülöp Tamás, 11 hetes kismama vagyok (ez az első, úgyhogy még minden új számomra). Ma voltam nála és említette hogy a Szent Imre Kórházban rendszeresen vannak programok kismamák részére. Sajnos a kórház honlapján semmi tájékoztatót nem találtam erről. Tud valaki segíteni, hogy mik ezek a progamok és hol tudok utána járni, hogy mikor miről lesz szó?

Plusz még egy kérdés: hogy álljak a szülésznő választáshoz ha nincs ismeretségem? A doki azt mondta, hogy nagyon fontos lenne, minél előbb döntenem, de nem tudom, hogy ismerkedhetek meg velük.


Előre is köszönöm!

Aurora

470. tulipán1981 (válaszként erre: 462. - Ikica)
2008. máj. 20. 12:30

szia Ikica!


Olvastam, hogy a dr. Tasihoz jársz. Nekem is ő az orvosom. Most járunk a 18.hétben, szintén volt egy elhalt terhességem, és én is nagyon meg vagyok vele elégedve.

Azt szeretném megkérdezni, hogy a szülési tarifáról mit tudsz? Eddig nem kérdeztem rá, még egy kicsit korai, de jó lenne tudni tapasztaltakról ezen a téren...én is a magándrendelésére járok.


Köszi előre is és boldog babavárást!!

Tulipán

469. halbsuss (válaszként erre: 467. - StJulie)
2008. máj. 16. 14:10

Szia!


Én is hasonló cipőben járok, vidéki lakcímem volt és a 11. kerületben lakunk albérletben. A védőnőt egyáltalán nem érdekelte mi van a lakcímkártyámon, neki elég volt, hogy tudja hol tartózkodom. Be is írta a kiskönyvembe tartózkodási helyként az albi címemet. De a nőgyógyász és a háziorvos kérte, hogy ha esetleg meg tudom oldani az ideiglenest, az jobb lenne. Anélkül is elláttak, és nem volt gáz, hogy nincs, de ajánlották, mert úgy azért biztosabb a helyzet. Úgyhogy én megbeszéltem a főbérlőmmel és pont tegnap:) bejelentkeztem. Szóval szerintem ha tudsz, jelentkezz be. De a kérdésedre a válasz még egyszer:): a védőnőt érdekli legkevésbé a lakcímkártyád. Legalábbis mind az enyém, mind a nővéremé (ő is ilyen helyzetben volt az elején) ezt mondta. Hogy elég neki egy cím, amit mondok, hogy hova jöjjön majd.

Na jó hosszú lett:) Remélem segített valamit.

Szép napot!

2008. máj. 15. 18:57

Sziasztok!



Keresek egy jó szülészt-nőgyógyáaszt aki a Szent Imrében dolgozik, megbízható és nem túl drága. Nem ismerek itt senkit, de valakihez el szeretnék menni, mert a férjemmel szeretnénk kisbabát, de még nem játrunk ezügyben sikerrel. Sajnos teljesen tanácstalan vagyok hogy kihez menjek, de úgy gondolom 1 év próbálkozás után, már nincs mire várni....


Köszönöm szépen

467. StJulie
2008. máj. 15. 13:35

Sziasztok!


Tudna valaki adni felvilágosítást arról, hogy a terhesgondozhoz (védőnővel, terhesgondozási könyvvel)kell-e lakcímet módosítani? Budapesten szeretnék szülni, de vidéki lakcímmel rendelkezem. A XI. kerületben lakom albérletben, de ideiglenes lakcímem még nincs.

Érdemes ezzel időttölteni, vagy a védőnő anélkül is foglalkozik a kismamákkal?


köszi

466. contu (válaszként erre: 464. - J357)
2008. máj. 15. 11:17
Én az említett szülésznőt nem ismerem (lehet, hogy futólag találkoztam vele a kórházban), de Mariettával teljesen elégedett vagyok.
465. contu (válaszként erre: 463. - Nici.)
2008. máj. 15. 11:16

Szia!


Gratulálok a babához! :)

Épp tegnap voltam Mariettánál rákszűrésen. Csinált HPV szűrést is ingyen. Szerencsém volt, mert azt mondta, hogy kapott 20 szettet, amivel a szűrést csinálja, így akik most mennek hozzá, azoknak ingyen megcsinálja.

464. j357 (válaszként erre: 463. - Nici.)
2008. máj. 14. 19:36

Szia

én sajnos nagyon nem voltam megelégedve az említett párossal...

463. Nici.
2008. máj. 14. 18:44

Sziasztok!


Időközben (május 5-én) megérkezett második kislányunk, és ismét tökéletesen megvoltam elégedve Rabóczki Mariettával! Vastaghné Nagy Éva szülésznő is csodálatos volt, sokat köszönhetek neki is! Csak ajánlani tudom mindenkinek!!! :)

462. ikica (válaszként erre: 460. - Pierrot)
2008. máj. 14. 07:40

Szia Pierrot!

Hát a babám még várat magára, hétfőre voltam kiírva, és még mindig odabent dübörög a trónörökös...

Szerintem a doki nagyon jó fej. De komolyan, még poénkodni is szoktunk. Híve a természetes módszereknek, ugyanakkor, ha valamilyen leleted esetleg nem stimmel, azonnal értesít, és mielött nekifogna kezelni, kontrollt csináltat. Sajnos nekem elég sok gondom volt az eredményeimmel, mégis már itt állok a nagy találkozás elött.

Összegezve, én bátran ajánlom őt.

Ha egyéb kérdésed van, írj akár privit is.

Üdv: ikica

2008. máj. 13. 22:19
Sziasztok! Ita Jenőről tudtok valamit? A 12. hétben vagyok, és eddig egyszer jártam nála terhesgondozáson. Ő is vezet szüléseket az Imrében, de úgy látom, még senki nem írt róla. Előre is köszi! Kófic78
460. pierrot (válaszként erre: 415. - Ikica)
2008. máj. 12. 21:37
Szia Ikica, gondolom időközben már megérkezhetett a babód ... ? Én a dokiról szeretnék kérdezni, őt néztem ki magamnak én is :) babát szeretnénk, lehet h. már úton is van, és kellene egy jó orvos. Milyen ez a doki, ajánlod ? A szülésen milyen volt (ha meg van már a bébi persze :) Köszi, üdv: Pierrot
2008. máj. 7. 18:11

Sziasztok!

Van valakinek azzal kapcsolatban tapasztalata, hogy nem volt választott orvosa, csak szülésznője? Volt esetleg valamilyen hátránya?

Köszi!!

2008. máj. 5. 16:03

Sziasztok!


Mi a véleményetek Rákóczi István professzorról?

Nála szeretnék szülni, de nagyon nehéz eldönteni hogy ha baj van, akkor is megbízhatok-e benne?

457. contu (válaszként erre: 456. - Halbsuss)
2008. ápr. 30. 15:12

Szia!


Nagyon szívesen! :) Engem is megnyugtatott, amikor átkerültem hozzá az első terhességemnél.

A gyerekek már jól vannak. Köszi!

Vigyázz Magatokra!

456. halbsuss (válaszként erre: 455. - Contu)
2008. ápr. 30. 15:03

Szia!

Köszi, hogy "elvezettél" hozzá:)

Jól megnyugodtam:) A gyerekek már jobban vannak? Remélem!

Szép napot Mindenkinek!

455. contu (válaszként erre: 454. - Halbsuss)
2008. ápr. 29. 14:30

Szia!

Szívből örülök neki, hogy ilyen jó tapasztalatokat szereztél Mariettánál. Abban biztos lehetsz, hogy ő mindig ilyen alapos és semmit sem vesz félvállról. Én vakon megbízom benne. Mindkét terhességem alatt tudtam, hogy nála jó kezekben vagyunk. Egyébként még az első terhességem alatt kellett nekem is orvost váltanom, és egy barátnőm ajánlotta nekem őt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook