Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


934. Szilvita (válaszként erre: 928. - Mandy)
2009. jan. 22. 12:49
Persze, ezt megértem, csak akkor mitől apás a szülés??? Úgy értem, persze a szülés az apás. Mondjuk én még sosem szültem, de a szülés maga egy-két óra, a vajúdás meg lehet 10 vagy több is, akkor jobban örülnék a páromnak. Utána lehet már nem is érdekelne, mert úgysem tudok arra figyelni, hogy ott van-e vagy sem:( Gondolom.... Vagy kimehetek vajúdás közben a páromhoz, meg másik húszezer emberhez.
933. mandy (válaszként erre: 929. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:48

Nekem volt egy hasonló 'kalandom' még 19 évesen :(

Nemrég szültem (védekezés mellett lettem terhes), és hogy ne csússzon be több, elmentem dr Tarpai Attilához (szintén Szt Imre, nem tudom ott van-e még), hogy tegyen fel spirált.

Gondolom azt hitte, ezt a kis hülyét át lehet verni, és azt mondta, hogy a spirál feltételét nem támogatja a TB, menjek el a magánrendelőjébe, és 20 ezerért felteszi (2000-ben volt, akkor a gyesem 18 ezer Ft volt). Elkezdtem gyűjtögetni a pénzt.....aztán szerencsére elmondtam valakinek, aki elmondta, hogy erről szó sincs!

Ekkor váltottam orvost.

932. fildus (válaszként erre: 929. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:48
NST-re a bártfaiba fog majd küldeni Nyulasi! Én is odamentem, igaz én csak egyszer voltam, mert utána befektettek, és míg a szülészeten voltam onnan jártam a szülőszobába NST-re.
931. fildus
2009. jan. 22. 12:47

Én vasárnap szültem, szerdán vizsgált meg.

Mivel azt hittem mehetünk haza, ezért a vizsgálat után adtam neki oda a borítékot, és megköszöntem neki!

De aztán még maradtam bent két napot, mert Babócát nem adták haza, és mindkét nap bejött megnézni, sőt mikor hazamehettem, Ő adta ki a zárójelentést!

930. fildus (válaszként erre: 928. - Mandy)
2009. jan. 22. 12:46

Súgok :-) Hat ágyas a vajúdó szoba... Én azt szerencsére kikerültem! A férjemmel csináltam végig a 10 perces fájásokat a folyosón, jött látogatni :-)

Bő két újnyira voltam nyitva mikor megvizsgált, és egyből szülőszobára mentünk, oda pedig jöhetett a férjem, miután beöltözött a "szkafanderbe".

929. Szilvita (válaszként erre: 927. - Mandy)
2009. jan. 22. 12:45

Én decemberben voltam a Bergendi Katinál, akkor még a Bártfaiban. Aztán mentem januárban, felhívtam és még jó hogy rákérdeztem, hogy a Bártfaiba ugye? Erre mondta, hogy már a Fehérvárin van.... Ugyhogy oda mentem a 4. emeletre, korábban meg az elsőn voltam a Josdinál, de azt most ki akartam hagyni.....mondjuk már ő is a negyediken van. Hát, variáltak valamit.

Az biztos, hogy egy Szent Imrés dokinak meg kell csináltatnia tb-alapon a rendelőben, vagy a kórházban a kötelező uh-kat. Pofátlanság arra szorítani a kismamát, hogy magánba csináltassa meg.

928. mandy (válaszként erre: 925. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:42

Tényleg nem mehet be az apuka a vajúdóba. Hülyeség is meg nem is. Tény hogy jó lenne ha ott lenne....de mivel 6 vagy 8 ágyas a vajúdó (már nem emlékszem pontosan), nem örülnék Neki, ha 6-8 apuka ott nyüzsögne és figyelné ahogy szenvedek :)


Szülésért a pénzt utólag szokás odaadni.

Engem a dokim az utolsó napon a kórházban elvitt egy vizsgálóba, hogy megnézze, minden rendben van-e odalent, hogy megírja a zárójelentést, és akkor adtam oda.

927. mandy (válaszként erre: 921. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:40

Hát én nem igazán értem már ezt az egész UH-költözősdit.

Mert van UH most is a Bártfain, ez teljesen biztos, mert ahogy írtam, még hívtam is őket (csak elhajtottak, hogy én menjek a Fehérvárira).

A Fehérvárin eddig is volt UH, csak az első emeleten, most meg felköltözött a negyedikre...

De tényleg a Bergendi Kati UH-ozott, megnéztem a tegnapi papíromat.

926. mandy (válaszként erre: 919. - Ancsa 37)
2009. jan. 22. 12:38

Ancsa, én ezt kicsit máshogy tudom.

Tegnap sürgősen UH kellett volna, és előszőr megpróbáltam a Bártfaiba telefonálni, hogy hátha ott hamarabb tudnak időpontot adni. Ott kérdezte a nő, hogy ki a dokim, és mikor mondtam, akkor azt mondta, hogy most januártól úgy oszlik meg az UH, hogy akinek a dokija rendel a Fehérvári úton, annak ott csinálják az UH-ot, a Bártfaiban nem!

De ha a Te dokid nem rendel a Fehérvárin, akkor elvileg kötelesen a Bártfaiban megcsinálni az UH-ot (ingyen)!

Inkább a dokidat kérdezd, az asszisztens rosszul tudja a dolgokat, vagy nem tudom :-/


A dokim Balogh Tibor, de sajnos már nem vállal több szülést....

925. Szilvita (válaszként erre: 924. - Fildus)
2009. jan. 22. 12:37
Igen, eddig 8e volt, de idén már 9e a tarifa, infláció gondolom:) Nálam is mindig csinál uh-t, meg rendes, az tetszik benne, hogy mikor vizsgál és odavagyok, hogy ott a baba, akkor mosolyog, szívből!!!! Ahogy látja az örömöm! Adtál már neki manit a szülésért? Azt mikor kell odaadni? A vajúdóba tényleg nem mehet be az apuka? Ez olyan hülyeség, én pont akkor akarnám igazán hogy ott legyen....
924. fildus (válaszként erre: 920. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:33

Te Nyulasinál ugye 8ezret fizetsz a terhesgondozásért? Én annyit fizettem, ezért minden alkalommal csinált UH-t, jóval korábban megkaptam a beutalókat, ha volt kérdésem készséggel válaszolt rá!


Én teljes mértékben meg voltam vele elégedve! A szülést is bármikor újra csinálnám, nagyon segítőkész volt!

923. fildus (válaszként erre: 920. - Szilvita)
2009. jan. 22. 12:29
Nekem az első kötelező uh-n (12.heti) bennem hagyta azt a sz.rt, mert hívása volt....
922. fildus (válaszként erre: 918. - Ancsa09)
2009. jan. 22. 12:28
Nekem azt mondták, csak szülés után, és ha már beindult a tejcsi, tehát még előtejnél nem kell inni... Én 11 napja szültem, és 4 napja iszom a teát...
2009. jan. 22. 12:17
Ja, és a Bártfaiból is átköltözött az uh a fehérvári 4. emeletére, azért van ott a Bergendi Kati. Ő sokkal jobb:)
920. Szilvita (válaszként erre: 919. - Ancsa 37)
2009. jan. 22. 12:15

Az elég durva! A Nyulasi ultrahangra a Fehérváriba küld, de ő mondjuk rendel ott. Akkor a dokid mért nem küld a kórházba? Ha már a tb fizeti az ultrahangot, nem? Apám, az utolsó bőrt is lehúznák az emberről!

Egyébként Josdiról azt hittem csak nekem van "jó" véleményem.... Többet biztos nem megyek hozzá....

2009. jan. 22. 11:57

Kattantak, nagyon köszönöm az infókat!!!


Fildus, gratulálok, hogy végre otthon lehettek!


Mandy, megkérdezhetem, hogy ki a dokid? Mert kedden voltam a Barna maszekjában, megkérdeztem az asszisztensnőt, hogy akkor most 9 hónapig minden alkalommal 7E a vizsgálat plusz 7E az UH? Azt mondta igen, sőt, a végén NST-re is a praxisba szoktak járni 2500/alkalom, plusz a szülés... Hát majdnem dobtam egy hátast.


És még azt mondta az asszisztensnő, hogy minden Szt.Imrés maszekba hívja a pacienseit, a Fehérvári sztk-ba csak az ottani dokik betegei járhatnak UH-ra. Most keressek másik dokit, aki a Fehérvárin is dolgozik? Ez kész agyrém!!!

918. Ancsa09
2009. jan. 22. 11:53
A védőnőm azt mondta,hogy a szoptatós teát már most elkezdhetem inni (Kb 3 hét múlva szülök), a szülésznő szerint viszont csak ha már otthon vagyok a babával.Én is úgy olvastam,hogy csak szülés után érdemes elkezdeni inni.Most akkor hogy is van ez??
917. kikata (válaszként erre: 915. - Fildus)
2009. jan. 22. 11:35
Nekem a dm-es szoptatós tea jobban bevált. Én is próbáltam a laktoherb-et is.
916. fildus (válaszként erre: 914. - Mandy)
2009. jan. 22. 11:33
Én kétszer voltam a fehérvárin, és kétszer a bártfaiba. A bártfaiba mindig részletesebb papírt kaptam a vizsgálatról, mint a fehérvárin. Nekem ott mindkétszer a Josdi volt...
915. fildus (válaszként erre: 913. - Mandy)
2009. jan. 22. 11:32

Nekem sem nagyon megy, megszenvedek vele, de királylányért mindent elviselek!

Iszom a laktoherb teát is, napi 3 bögrével, eddig nem nagyon látom kedvező hatását, de türelmes leszek!

Reménykedem! Mert nekem a málnalevél tea nagyon bevált!

Sokszor fáj a cicim fejés közben, de olyankor arra gondolok, hogy napok kérdése és kell az anyatej neki!

914. mandy
2009. jan. 22. 08:25

Aki a Fehérvári útra jár(t) UH-ra, annak infó, hogy az UH felköltözött a 4. emeletre. Tegnap voltam, és kellemes meglepetés volt. Szépen átalakították azt a szobát, ami a nőgyógyászat mellett van.

És hab volt a tortán, hogy nem Josdi volt, hanem az a Katalin, aki sokkal-sokkal kedvesebb és közlékenyebb :) Végre kaptam becsült súlyt is, és még azt is lemérte, hogy a pici lányomnak már másfél centis haja van :)

Kár hogy ez volt életem utolsó UH-ja :((

913. mandy (válaszként erre: 912. - Fildus)
2009. jan. 21. 20:57

Húha, sok erőt és kitartást addig is!

(Én sose voltam egy nagy fejős....valahogy nem ment :-/ Így aztán megemelem a kalapom mindenki előtt, aki tud.)

912. fildus (válaszként erre: 909. - Kikata)
2009. jan. 21. 18:20

Hát éjféltől 3-ig fent voltunk, igy a 4 órási etetés kimaradt... Áldott jó gyerek egyébként, csak enni ébred fel. Akkor nyöszörög ha éhes, vagy teli a pelus...

Nem szoptathatom, mert az előtejem zöldes árnyalatú volt, ezért leoltották, most vizsgálják. 7-10 nap alatt van eredmény...

Addig tápszert kap, én meg fejek és lefagyasztom...

911. rencsilany (válaszként erre: 905. - Fildus)
2009. jan. 21. 11:59
Jajj,de jó!!Akkor sok örömet benne!!:):)
910. kattantak (válaszként erre: 885. - Ancsa 37)
2009. jan. 21. 11:59

Szia!

Bocsi, hogy csak most, de Pici lányom elég rendesen leköt :))

Szóval szülésznő: szerintem megérte... nem is tudom mikor jutottam volna be a szülőszobába, ha Ő nincs... az nst-re hozzá jártam, de azt tudni kell magánrendelés volt 5e/alkalom... viszont ami pozitív volt belőle: nem volt sorban állás, türelmesen kivártuk, hogy Babócim produkálja magát (egy barátnőm nem magánrendelésre járt, ott az nst-n úgy felrászták a hasát, hogy mozogjon a gyerek, hogy totál kikészült tőle, ez nem a szt imrébe volt)... mindig volt egy két szüléssel kapcsolatos téma, amiről beszéltünk... ha gondom volt bármikor tudtam hívni, sőt, amikor megindultak jóslófájások, többször hívott napközben Ő is, hogy mi a helyzet... a szülés után is látogatott.. én azt mondom megérte... Neki konkrét tarifája volt (30-35 e)...

A dokinak nem volt konkrét árfolyama, megkérdeztük, és azt mondta erre Ő nem mond semmit.. szeritnem nagyon korrekt volt, és mondom az utolsó nap, ahogy kiszedte a kötéseket, rohant is volna tovább, úgy kellett visszatartani, hogy akkor megköszönjük Neki...


Igen a maszekrendelésre jártam és ott is csinálták az uh-kat... hát igen, nem olcsó,de elégedett voltam

Köszi a gratulációt, Neked is sok-sok szerencsét...

909. kikata (válaszként erre: 905. - Fildus)
2009. jan. 21. 11:58
Örülök, hogy otthon vagytok:) Milyen volt az éjszaka? Szopizik?
908. Ancsa09 (válaszként erre: 904. - Lizi34)
2009. jan. 21. 10:48
Szia. Köszönöm válaszod,megnyugtatott!
907. Szilvita (válaszként erre: 905. - Fildus)
2009. jan. 20. 17:33
De örülök! Jó egészséget és boldogságot!!!!
906. Mágika75 (válaszként erre: 905. - Fildus)
2009. jan. 20. 17:29

Végre!

Jó egészséget az egész családnak!

905. fildus (válaszként erre: 903. - Rencsilany)
2009. jan. 20. 17:17

Ma hazaengedték, most itt alszik mellettem!

Gyönyörű és nagyon jó baba! Kiváncsi leszek, milyen lesz az első éjszakánk itthon...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook