Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


994. mandy (válaszként erre: 993. - Rencsilany)
2009. jan. 26. 21:14

Nekem is ilyen érzésem volt, aztán úgy tünik mégis kihúzzuk :)

Mondjuk mostmár szeretném is, mert még el kéne jutnom rendbehozatni a lábkörmömet (már nem érem el, hihii), és csak a hétvégén lesz rá lehetőségem.

993. rencsilany (válaszként erre: 992. - Mandy)
2009. jan. 26. 20:48

köszi:)

Hát akkor majd lesz ahogy lennie kell:)


Nekem is itt van a két gézengúz.Néha itthon maradnak az oviból,akkor gyorsabban megy minden.De a párom viszi őket,mondván pihenni még most tudok,meg annyit nem lehet hiányozni az oviból.A kicsi idén kezdte,neki nehéz lenne vissza szokni huzamosabb hiányzás után.


Meg kedvem nincs már semmihez.Néha olyan érzésem van,hogy ez a gyerek nem vája meg a március közepét.Csak azon drukkolok,hogy a 36.-37. hétig kihúzzuk valahogy:)

Majd csak lesz valahogy.

992. mandy (válaszként erre: 991. - Rencsilany)
2009. jan. 26. 20:19

Szia :)

Van egy jó és egy rossz hírem :)

A jó hogy most voltam a nődokinknál, és nem feledkeztem meg Rólad ;-) A rossz, hogy sokat nem tudtam meg. Mondtam neki, hogy ugye két éve mondta, hogy minden évben koratavasszal megy egy nap szabira, mert van valami családi esemény vidéken.....és hogy idén mikor lesz. De csak annyit mondott, hogy az a 'mi ügyünkbe' már nem zavarhat bele, mert csak márciusban lesz.

Tehát pontosan nem tudtam meg, hogy mikor. Gondoltam, hogy rákérdezek, de nem tudtam volna megmagyarázni, hogy miért érdekel :)


Amúgy nekem gyorsan megy az idő. Két gézengúz mellett nem nehéz.

És holnap már 38 hetes leszek :)

Használd ki az időt, menj el moziba, fodrászhoz, kozmetikushoz, pedikűröshöz....utána egy ideig úgysem fog menni!

991. rencsilany (válaszként erre: 984. - Fildus)
2009. jan. 26. 13:57

De rohan az idő!!

Csak valahogy én nem érzem:(

Ti hogy vagytok ezzel?

Nekem olyan lassan telnek a hetek...

990. rencsilany (válaszként erre: 989. - Mandy)
2009. jan. 26. 13:56
:) ez aranyos!!
989. mandy (válaszként erre: 988. - Szilvita)
2009. jan. 26. 08:25

Hát én sose felejtem el 2007. márc 10-ét. A dokim azt kérte, hogy csak ezen a napon NE szüljünk, mert van egy halaszthatatlan programja Szegeden (vagy hol). Hát én reggeltől estig alig mertem mozdulni, és ha a kisfiam is megmozdult, kérleltem, hogy még ne jusson eszébe kibújni, csak ma ne.... :)

15-én született meg, szófogadó gyerek volt (akkor még)!

988. Szilvita (válaszként erre: 987. - Mandy)
2009. jan. 26. 08:20
:))) Na, igen...síelnek. Bár a Nyulasi nekem azt mondta, mikor kérdeztem, nem lesz-e szabadságon nyáron, azt mondta, hogy ha igen, akkor sem hetekig, csak pár napra, és majd időzít. Sosem értem hogy időzítenek, egy baba jöhet előbb, később.....:)
987. mandy (válaszként erre: 985. - Szilvita)
2009. jan. 26. 07:17

Nehogy azt hidd, hogy télen 'biztosabb'.

Ilyenkor meg síelni járnak :)

986. fildus (válaszként erre: 985. - Szilvita)
2009. jan. 26. 00:27

1000+1%, hogy Nyulasi Őt ajánlja majd!

Elsőre nekem nem volt szimpi, de Apácskának igen, de aztán a tények meggyőztek, meg a második találkozás! Meg jó volt, hogy szülés előtt a kórházban voltam és tudtunk beszélgetni, mikor műszakban volt...

985. Szilvita (válaszként erre: 984. - Fildus)
2009. jan. 25. 21:04

Hűha, gyorsan megy az idő! Gratula a szép életkorhoz:))))

Remélem akkor, hogy én is őt fogom ki....Jó lenne...

Csak én júliusban fogok szülni, remélem nem megy nyaralni valahova:(

984. fildus
2009. jan. 25. 20:17

Már két hetes a kislányom :), és a szülésznőm tegnap este is hívott telefonon, hogy hogy vagyunk!

Egy Angyal az a nő! Azt hiszem sokat veszítettem volna, ha nem kérem fel....


Szilvita egyre jobban azt kívánom, hogy Te is ismerd meg ezt a hölgyet! Kezdem érteni Nyulasi miért ragaszkodik hozzá!

983. rencsilany (válaszként erre: 977. - Dézsa)
2009. jan. 24. 20:17
Üdv köztünk!!:)
982. Szilvita (válaszként erre: 981. - Fildus)
2009. jan. 24. 05:43
Igen, én is szeretem őket, és azért nem mindegy, hogy tízezer, vagy lejön a 30 %..... sőt, ha a visszaigénylésből veszem meg, akkor tulajdonképp ingyen....
981. fildus
2009. jan. 23. 23:24
Nekem is van két Dr. Batz papucsom, amit szandálként hordok nyaranta. Nagyon kényelmesek, és nagyon drágák...
980. Szilvita (válaszként erre: 976. - Ancsa 37)
2009. jan. 23. 16:53
Hát pl. fogorvosra, gyógyszerre ha valaki beteg, meg egy csomó mindenre lehet költeni. Gyógycipőre pl. én szoktam venni Dr. Batz-os papucsokat, sőt nagyon szép nyári szandikat is gyárt. Azokra pont jól jön, és az talált pénz az a 30 %.
979. mandy (válaszként erre: 977. - Dézsa)
2009. jan. 23. 16:13

Szia Dézsa :)

Na eddig csak átfutottam ezeket az egészségpénztáras dolgokat, de most megakadt a szemem ezen, hogy az apuka is lehet tag. Nálunk a férjemnek fizet ilyet a munkahelye. Akkor vehetne belőle majd pelenkát?????

978. fildus (válaszként erre: 977. - Dézsa)
2009. jan. 23. 16:02
Üdv Dézsa közöttünk! :-)
977. Dézsa (válaszként erre: 976. - Ancsa 37)
2009. jan. 23. 13:33

Költheted a gyerek pelenkájára, babaápolási cikkekre. Ahol ezeket kapni, ott általában nem lehet kártyával fizetni, csak a számla ellenében a későbbi visszaigénylés marad. De vásárolhatod belőle patikában a gyógyszereket is.

A férj nevén is lehet a pénztári tagság, több kedvezményezettet is meg lehet jelölni, két kártyát lehet általában lehet igényelni, így te is fizethetsz, és az adó visszaigénylése a gyes, gyed mellett sem megy kárba.


Egyébként SZIASZTOK!

Már egy ideje olvaslak titeket,csak még eddig az információ gyüjtésnél tartottam, a megosztásig csak most jutottam el. Tavasz végén fogok a Szt. Imrében szülni.

976. Ancsa 37 (válaszként erre: 973. - Szilvita)
2009. jan. 23. 12:15

hali, fizum van, sajna nem ér az égig, de a felét mindig lekapja ez a rablóbanda-fizetek már 18 éve mint a katonatiszt - alkalmazott vagyok.

Csak ugye az a dilemmám, hogy én, ha minden jól megy szept végén szülök. A befizetéseim után járó 30%-ot meg jövőre fogom megkapni. Mire költöm? Mert remélem, akkor már nem kell ennyit privát dokihoz járnom-szerencsére nem vagyunk betegesek.

975. rencsilany (válaszként erre: 974. - Mandy)
2009. jan. 22. 20:51
köszi:)
974. mandy (válaszként erre: 966. - Rencsilany)
2009. jan. 22. 20:45
Egy szülésznő van bent, aki vagy a fogadott szülésznőd, vagy ha nincs olyan, akkor aki éppen ügyeletes.
973. Szilvita (válaszként erre: 968. - Ancsa 37)
2009. jan. 22. 20:16

Úgy van, hogy kapsz egy kártyát a számládhoz, és azzal tudsz fizetni a legtöbb elfogadóhelyen, ahol meg nem, ott kérsz számlát, és beküldöd a pénztárba, aki kifizeti neked.

Ha nincs fizetésed, akkor nincs miből visszaigényelned a 30 %-ot, tehát értelme sincs belépni!!!

972. kikata (válaszként erre: 971. - Fildus)
2009. jan. 22. 17:43
Raft:)
971. fildus (válaszként erre: 970. - Kikata)
2009. jan. 22. 17:41
És ugye Kraft? Én legalábbis úgy értettem a nevét...
970. kikata (válaszként erre: 964. - Anita8421)
2009. jan. 22. 17:38

Szia! Én már hozzá járok elég régóta. A 12 éves fiamat is már nála szültem és most is. Én nagyon bírom, nagyon kedves és alaposnak tartom. És hasonló jókat hallottam másoktól is róla.

Ha bármi más érdekel priviben szívesen leírom.

969. fildus (válaszként erre: 964. - Anita8421)
2009. jan. 22. 16:37

Nem inkább Kraft?

Úgy tudom Ő az osztályvezető... van egy stílusa, de marhára precíz orvosnak ismertem meg! Mikor bekerültem az kórházba, Ő vett fel az osztályra, szülés előtt pedig konziliumot kért tőle az orvosom! Nekem nagyon szimpatikus doki!

968. Ancsa 37 (válaszként erre: 967. - Szilvita)
2009. jan. 22. 16:28

Neked van sk tapasztaltod? Megírod, akár priviben is? Hogy működik? Még nem ástam bele magam a témába, elég friss az infó.


Mondjuk a pénzből, amit a pénztárnak befizetek, abból ő elrendezi a doki felé a fizetést számla ellenében? És ebben nekem a 30% visszaigénylés a jó...más nem?

Mondjuk az furi, hogy amit visszakapok, azt is csak az eg.pénztári egyenlegem gyarapítja-azt hittem, az az enyém lesz.


Mondjuk terhesség alatt van sok kiadás-nekem ugye most lenne aktuális-érdemes nekem belépnem-hisz még nincs befizetésem?

967. Szilvita (válaszként erre: 965. - Ancsa 37)
2009. jan. 22. 16:16
Igen, az egészségpénztár jó dolog. Tehát, amit befizetsz annak a 30 %-át, max. 100ezer forintot visszaigényelhetsz az adódból, ami újra az egészségpénztári számládra megy. Egy év múlva. Jó dolog, ha el tudod használni. Meg ugye kell hogy legyen adód. Manapság ugye ez sem természetes.
2009. jan. 22. 15:47

Húúúú,alig győztem visszaolvasni.Na meg a sok infó....


De még az a kérdés nem hangzott el,hogy:) :

a szülés alatt-ha nincs fogadott szülésznőd-akkor csak egy szülésznő van bent?

Nekem anno a Máv-ban mindkét alkalommal két szülésznő volt bent a szülésem alatt.

Itt hogy "divat"?

965. Ancsa 37 (válaszként erre: 963. - Fildus)
2009. jan. 22. 14:57

Hát nem tudom, azért ez elég ciki, nem?


Van valemelyikőtöknek privát egészségpénztári tagsága? Mert nekem azt mondta az asszisztens, hogy ő kötne a helyemben. Tudnak számát adni, és a befizetéseim után 30% adóvisszatéritést kapok majd. Még nem nagyon vagyok képben, hátha hallottatok már ilyesmiről (nekem a munkahelyem nem fizet ilyent a dolgozóknak)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook