Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1144. kattantak (válaszként erre: 1143. - Ancsa 37)
2009. febr. 9. 12:40

hát ezen mi is mindig dühöngünk Párommal... mióta dolgozunk azóta becsületesen fizetjük a tb-t... nos az egyetlen amit ingyen veszek igénybe a háziorvosom..., de azt meg szerencsére ritkán látogatom...


de csinálnak, de ha választasz szülésznőt, szerintem az azzal jár, hogy Ő is csinálja az nst-t, az meg nála pénzbe kerül, mert állítólag Ő nem csinálhatja egyébként meg

1143. Ancsa 37 (válaszként erre: 1142. - Kattantak)
2009. febr. 9. 12:20

Nagyon köszi a gyors választ!


Egyre többet jár azon az agyam, hogy mi a fenének fizetek 21 éve TB-t, nem is keveset, aztán amikor szükségem lenne eü ellátásra, újra tejelnem kell maszekban. Mi az hogy NST-t nem csinálnak meg egy szülészeten?

1142. kattantak (válaszként erre: 1141. - Ancsa 37)
2009. febr. 9. 12:15

hu, most a kórház nevét meg nem mondom,de előszedem a papírokat, megnézem...

szerintem tényleg csak nagyon leterhelt, és robog össze vissza, de ha mész időpontra, bemész hozzá, szerintem ott minőségi ellátásban lesz részed...


Nekem Kecskemétiné Verát javasolta a doki, és meg is voltam Vele elégedve...

Viszont a kórházba, akivel egy kórterembe feküdtem a Picur volt a szülésznője, és Ő nagyon elégedett volt Vele, és ahogy elnéztem tényleg normálisan foglalkozott Vele...


Remélem elvállal így is, ha nem, akkor meg tényleg keres nyugodtan másikat, mert szerintem ezeket a dolgokat meg kell értenie egy dokinak...


A szülésznőkkel kapcsolatban: én úgy tudom, de nyugodtan cáfoljon meg bárki, akinek más infoja van, ha választasz szülésznőt, Ő csinálja az Nst-t és ezt is maszekban, a kórházban elvileg nem csinálhatják...

1141. Ancsa 37 (válaszként erre: 1140. - Kattantak)
2009. febr. 9. 12:09

Köszi a választ! Végül hová-melyik intézetbe küldtek amniocentézisre?


Pénteken voltam Barnánál, mégcsak nem is köszönt...a rendelőbe nem jutottam be, csak az UH-s nő meg a recepciós foglalkozott velem 7E Ft-ért. Az utóbbi hölgy adta a formanyomtatványt meg a prospektust, alá kellett írnom hogy átvettem. Szóban a dokitól semmilyen tájékoztatást nem kaptam-hisz nem is beszéltem vele. A recepciós rögtön elkezdte ecsetelni a magzatvízvétel hátrányait, a 25E Ft-os megoldásra akart rábeszélni...én azért még futok egy kört a dokinál.


Ja, és a másik szobában épp a Picur nevű szülésznő "rendelt", gondolom, pluszpénzért. Remélem, nem őt preferálják a Barnáék, mert erről a hölgyről nem sok jót hallottam.


A 10. héten leszek, amikor újra kell mennem a dokihoz. Akkor remélem már szóbaáll velem és megbeszéljük, hogy is legyen nálam ez a Down-szűrés. És rákérdezek az UH-ra, NST-re is, hogy mit szól, ha én inkább az Sztk-ba járnék, egyszerűen nem engedhetjük meg magunknak, hogy 7E Ft-ot az UH-ra a 7E Ft-os vizsgálaton felül kifizessünk, amikor a kerületben lakunk, és elméletileg ezek ingyen járnának a Fehérvári úton.


Ha elhajt, elballagok az Sztk-ba és valamelyik doki csak elvállal. Kész röhej, ami itt a XI. kerületben megy.

1140. kattantak (válaszként erre: 1130. - Ancsa 37)
2009. febr. 9. 11:32

Szia Ancsa!

Nekem anno határérték volt az AFP-m (alsó határ), így nekem javasolták a mintavételt, bár korom nem indokolta, 27 éves vagyok...

sokat gondolkodtunk, de végül is mi akkor úgy láttuk a legjobbnak, hogy megcsináltatjuk, bár azt mondták szinte biztis, hogy nincs semmi gond... nekem a méhlepényből vettek mintát... igazából a legrosszabb az egészben a kockázata volt, attól nagyon féltem, de nem volt semmi gond... két nagyon jó orvos csinálta (Barnáék javasolták), és tényleg úgy volt minden ahogy elmondták, nagyon figyeltek, utána fél napot feküdtem még a kórházba, hogy minden okés e... 1 hét múlva volt meg az eredmény, minden tökéletesen rendben volt... nem bántam, hogy megcsináltuk, mert így voltam 100%-ig nyugodt,hogy minden rendben van a Babámmal

1139. Szilvita
2009. febr. 9. 10:22
Ja, Mandy, úgy olvastam, hogy ősztől van ez az ingyenes, úgyhogy pont lemaradtál.
1138. Szilvita (válaszként erre: 1132. - Ancsa 37)
2009. febr. 9. 10:21

Nem kellett beutaló. Szerintem tudják, hogy melyik kórházban melyik doki dolgozik. A 12 hetes uh kellett, de azt meg szerintem ha akarod megcsináltathatod ott 4D-ben. Csak felhívtam őket és aznapra adott is a csak időpontot. Tök aranyos volt mindenki. A 13+1 naposan voltam...de ez hosszú, mért nem előbb. Az eredmény jó lett down-kórra 1:4400, az edward-kórra (vagy mi) 1:50000

szóval jó:) És 32 vagyok, és nem mentem, de nem is állt szándékomban magzatvízvételre menni.

1137. Ancsa 37
2009. febr. 9. 10:17
Nagyon köszönöm az ifókat mindenkinek!
1136. kikata (válaszként erre: 1134. - Mandy)
2009. febr. 9. 09:47
A Margitban is van ingyenes Down szürés
1135. mandy
2009. febr. 9. 09:41

Ancsa, innen sok mindent megtudhatsz:


[link]

1134. mandy (válaszként erre: 1131. - Szilvita)
2009. febr. 9. 09:40

Na szép.

Én direkt kérdeztem, de nyár elején ez még csak terv volt, hogy ingyenes lesz. Nekem 28 E Ft volt!

1133. mandy (válaszként erre: 1130. - Ancsa 37)
2009. febr. 9. 09:37

Már jó régen jártam ezen a géndiagnosztikai vizsgálaton, úgyhogy muszáj volt kicsit visszanéznem a naplómban :)

Szóval 94%-os pontossággal kiszűri a Down-kórt és még jó pár kromoszómarendellenességet, tehát igenis elég pontos, még ha csak becslés is.


A dokihoz, igen, az sztk-ba járok, sosem fogadott el egy fillért se ott. Rencsilány viszont a magánrendelőjébe jár - ha az ottani tarifa érdekel, ŐT kérdezd.

Hány éves lehet? Húha, ez jó kérdés. Rencsilány szerinted? Mennyi lehet....talán 50?

1132. Ancsa 37 (válaszként erre: 1131. - Szilvita)
2009. febr. 9. 09:20

Szia Szilvita, köszi a választ!

Hányadik héten mentél? Beutaló sem kellett? Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Na és mi lett az eredmény? Magzatízvételre végül nem is mentél?

1131. Szilvita (válaszként erre: 1128. - Ancsa 37)
2009. febr. 9. 09:10

Hm...ez a down-kór szűrés nagyon érdekes.... Nekem is elmondta a dokim, integrált teszt, bla-bla-bla. Úgy voltam, hogy nem megyek el annyi pénzért. Aztán ráakadtam a neten, hogy a kombinált szűrés ingyenes a Szent Imréseknek. Szerintem azt csináltasd meg mindenképp, nem kér enni:)

[link]

Hihetetlen, de annyi volt, hogy felhívtam a sejtbank telefonszámát, ott kérdezősködtem, mondtam Szent Imrés vagyok, mivel kell igazolnom, kérdezték ki az orvosom, mondtam, oké akkor menjek ma!!! Mentem. Egy hét múlva kaptam sms-ben egy kódot, és megtudtam az eredményt.

1130. Ancsa 37 (válaszként erre: 1129. - Mandy)
2009. febr. 9. 08:56

Köszi a gyors választ! Az a dilemmám, hogy ugye én már nem vagyok mai csirke, és ezek a vérből vett vizsgálati eredmények csak a kockázatot becsülik, a pozitív eredmény az nem biztos, hogy valóban pozitív, viszont ha negatív, ugyanúgy el kell végeztetni a magaztvízből vett vizsgálatot.


Baloghoz az Sztk-ba jársz? Hány éves a doki? Vagy a magánba? Az hol van és mi a tarifája? Bocs, de minden érdekel vele kapcs.

Én szept. végén szülök, ha minden jól megy. Hátha addigra már felszabadul.

1129. mandy (válaszként erre: 1128. - Ancsa 37)
2009. febr. 9. 08:42

Szia Ancsa!

Egyrészt én (is) Balogh dokinál fogok szülni a napokban, csak ajánlani tudom Őt. Viszont eléggé le van terhelve, nem tudom tud-e vállalni. Illetve azt tudom, hogy most tavasszal rengeteg szülése lesz.....lehet hogy későbbre nincs még annyi kismamája. Egy próbát mindenképpen megér, ha már orvosválasztáson gondolkozol.


És mi is csináltattunk Down-szűrést. Bár még csak 29 éves vagyok, született az ismerősi körünkben nemrég egy beteg baba, így a férjem már akkor kikötötte, hogy ilyen vizsgálatra menni fogunk, mikor még csak terveztük a babát. Én nem bántam meg! A vérből néztek valamit, és járt még a vizsgálathoz egy 4D-s vizsgálat is. Én inkább ezt pártolom, mint a 'hasbaszúrást' (vagyis a magzatvízvételt) :)

1128. Ancsa 37
2009. febr. 9. 08:37

Sziasztok lányok! Tegnap hallottam a rádióban, hogy beengedik a kórházakba azokat a látogatókat, akik be vannak oltva influenza ellen és ezt igazolni tudják. Rencsi, a férjed be van oltva? Mert ha igen, gond egy szál se, ha meg nincs, márciusig még megteheti. Azért kérdezd meg a szülésznődet mit mond (gondolom, választottál már magadnak valakit)


Te szülsz a Balogh Tibornál? Írnál nekem róla? Mert most arra jutottam, hogy következő alkalommal megkérdezem a Barna dokit, hogy mit szól, ha én UH-ra inkább az Sztk-ba járnék. Ha nem megy bele, akkor ugye kell egy másik dokit kerítenem.


Pénteken voltam a Barna rendelőjében, UH-n most láttam először a Báránykámat. És hallottam a kis szívét dobogni, hát lúdbőröztem. Pont aznap volt 7 hetes. A doki viszont rám se nézett, mégcsak nem is köszönt amikor kijött valamiért a szobájából, csak az UH-s meg a recepciós néni foglalkozott velem. Hát elég fura volt.


A recepciós néni egy prospektust nyomott a kezembe, hogy mivel a korom indokolja (38) el kell mennem Down-kór szűrésre. Ők egy maszek céget preferálnak, akik jó pénzért dolgoznak, az anyai vérből és UH-val kockázatbecslést végeznek, 90-95%-os találati aránnyal. Van nektek erről tapasztalotok?


Mert engem a magzatvízből vett minta nyugtatna meg, az ugye 100%, de ott az 1-2%-os vetélési esély. Hát most igazán nem tudom mit csináljak.


Akinek van bármelyik Down-vizsgálatrót tapasztalata, írja le nagyon kérem!!! Előre is köszönöm!

1127. mandy (válaszként erre: 1126. - Rencsilany)
2009. febr. 8. 19:18

Én is csak nyugtatni tudom a párodat :)

Azt mondták a tv-ben, hogy jövő héten tetőzik, aztán múlni fog a járvány!

De mondom, alapvetően szülni szerintem bemehetnek a kispapák (REMÉLEM)!

1126. rencsilany (válaszként erre: 1123. - Mandy)
2009. febr. 8. 18:40

én márciusban szülök,de mikor mondtam a páromnak...

azóta ezen parázik,hogy addigra elmúljon ajárvány és bejöhessen:)

Nem győzőm nyugtatni:)

1125. mandy (válaszként erre: 1124. - Fildus)
2009. febr. 8. 13:15

Két éve az én férjemen se volt se maszk, se az a sapka (csak a felső, meg a nadrág). Akkor lazábban vették, de szerintem most kemények lesznek a járvány miatt.

Ja és mi meg túl nagyot vettünk. Általában L-es ruhákat hord, gondoltam veszek a szettből XL-est, hgoy biztos jó legyen. Hát jó nagy lett :)

1124. fildus (válaszként erre: 1123. - Mandy)
2009. febr. 8. 10:19

Ezen most jót mosolyogtam :)

Ugyanis az én drága férjecskémre ez a bizonyos "Szülős szett" nem jött rá...


Ugyhogy drapp farmer+polo volt rajta (magas hőfokon kimostam és kivasaltam) + kapott egy zöld köppenyt, a szája előtt nem volt semmi.

1123. mandy (válaszként erre: 1122. - Rencsilany)
2009. febr. 8. 06:28

Hétfőn megyek dokihoz, majd megkérdezem.

Mivel az apás szülős szett tartalmaz maszkot is, remélem hogy legalább azzal bejöhet majd szülni!

1122. rencsilany (válaszként erre: 1117. - Mandy)
2009. febr. 7. 20:13

És ilyenkor ha apás szülést terveztetek akkor ez most ugrott?

Vagy azért bemehet?

1121. rencsilany (válaszként erre: 1120. - Lizi34)
2009. febr. 7. 20:12

Őt nem ismerem.Bár mintha hallottam volna már róla...nem tudom.

Nekem a Balaton Anita.Egy fiatal védőnő:)

1120. lizi34 (válaszként erre: 1114. - Rencsilany)
2009. febr. 7. 08:32
Szia!A védőnő neve Rucska Tiborné
1119. fildus
2009. febr. 7. 00:14

mandy: kitartás! Jönni fog a front és hátha arra kibújik Manócskád!


(nekem kettősfronthatáskor jött ki Babóca!)

1118. fildus (válaszként erre: 1104. - Mandy)
2009. febr. 7. 00:11
Már nem a fogadott szülésznő csinálja NST-t, mert nem csinálhatja!Csak kifejezetten akkor csinálja Ő, ha már szülőszobán vagytok...
1117. mandy
2009. febr. 6. 14:41

Ja! A lényeget nem is mondtam.

Bocs, hogy én hozom a rossz hírt.....

A bejáratra ki van írva, hogy az influenza miatt látogatási tilalom van, korlátlan ideig!

1116. rencsilany (válaszként erre: 1115. - Mandy)
2009. febr. 6. 13:59

szegény!!

Majd csak szeretne már kibújni a manócskád!!!

1115. mandy
2009. febr. 6. 13:44

Sziasztok!

Megjöttem a 4. NST-ről.

Jövő héttől hivatalosan is 'túlhordós' kismama leszek, úgyhogy már kétszer kell menni majd hetente :-/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook