Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
12784. jollymama
2014. jún. 23. 14:24
június 15.-én reggel 7óra 7perckor megszületett Bálint kisfiam . Nyulasi doktor volt az ügyeletes ,Kata volt a szülésznő. Mindenki végtelenül kedves volt és figyelmes. Senki nem kapott egyetlen forint hálapénzt sem,sem a terhesség sem a szülés során,mégis minden rendben ment.Kellemesen csalódtam, el is fog készülni a cikk válaszul a kamikáze küldetésnek nevezett tavalyi újságíró által összehozott tákolmányra.
12783. devonshire
2014. jún. 20. 13:05

Csajok!

Nem tudjátok véletlenül hogy Orsi, a szőke hajú, fiatal szülésznő pontosan milyen Orsolya?


Szeretném beírni a Babanaplónkba, de nem emlékszem :)

12782. devonshire
2014. jún. 20. 13:02

Amikor én voltam jött fotós, de én nem kértem, mert mutatott fotókat, és hát mit mondjak. Ilyeneket én is tudok csinálni, még jobbat is. Semmi csodaszép extra beállítás vagy valami, csak egy sima fotó, és köré raknak valami csili-csáré keretet..

Én ezért nem fizettem. Különbeket csináltam a telómmal.

12781. Szabiviki (válaszként erre: 12780. - Bocikapitány)
2014. jún. 20. 10:40
Jár fotós, mi igazolványképet kértünk, 6 db-ot csinált 2500 Ft-ért (ezt egyből küldtük személyihez), ugyanennyi normál méretű fénykép darabja.
2014. jún. 20. 09:12

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy megy fotós a gyermekágyas osztályra? És ha igen milyen kondíciókkal dolgozik?

Köszi előre is!

12779. fildus (válaszként erre: 12777. - Zsuzsika0624)
2014. jún. 20. 06:48
Irén tényleg szuper,én két kislányom szültem vele. Nem volt egyszerű egyik sem, és amíg a kórházban voltam, végig minden nap jött hozzám, érdeklődött, segített, ha kellett lelkileg támogatott!
12778. nyuszihopp (válaszként erre: 12777. - Zsuzsika0624)
2014. jún. 19. 19:03

Köszi szépen!

Ezt nekem most nagyon megnyugtató volt olvasni. :)

12777. zsuzsika0624 (válaszként erre: 12776. - Nyuszihopp)
2014. jún. 19. 16:40
Az Irén volt a legnagyobb segítségem a szülésnél végig... Ő volt az, aki folyamatosan NST-zett, míg bent voltam a szülésindításig a kórházban, amikor kiderült hogy császár ő figyelt rám, míg be nem kerültem a műtőbe. Császár után itatott, fájdalomcsillapítót hozott, cserélte az infúziómat, 8 óra letelte után ő segített felkelni, ő hozta fel a kisfiamat, ő cserélte a kötésemet fürdés után. Úgyhogy az Irén előtt le a kalappal. Miután már jobban voltam, rendszeresen bejött, érdeklődött felőlünk, beszélgetett velem. Ő egy nagyszerű nő.
12776. nyuszihopp (válaszként erre: 12768. - Zsuzsika0624)
2014. jún. 18. 22:53

Zsuzsika köszi a beszámolót, én írtam neked priviben. Sajnálom, hogy így alakult, remélem hamar rendbejön a kisfiad.

Annyit még kérdezhetek, hogy a szülésznővel kapcsolatban milyen tapasztalatod volt? Ott volt veled a vajúdás során? Később a császár után kaptál tőle segítséget?

2014. jún. 18. 17:08

Sziasztok! Van aki szül/szült a kisBarnánál? Most nem vagyok mépben ennyit is kellene adnom szülés után, nem esett róla szó.

Valaki tud ebben segíteni?

Köszönöm

12774. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12771. - Zsuzsika0624)
2014. jún. 18. 13:19

Azzal egyetértek, hogy a magyar egészségügyre úgy am bolock jellemző az, hogy áá, úgysincs nagy baj, mit parázunk... Ha ez nem így lenne, talán még a sógorom is élne, akinek az orvos a folyamatos hasmenését 4 hónapig nyugtatóval kezelte. Aztán kidrült, rákja volt...


Szóval elhiszem, hogy ezt érzed, én is ezt érzem más dokival szemben, aki nem vett észre valamit terhességem alatt.


Csak azért írom le, hogy árnyaltabb legyen róla a kép, hogy velem végig ott volt szülésnél, fogta a kezem, beszélgett velem, mert látta, hogy szükségem van rá. Igaz, én szál egyedül voltam, nem volt velem senki. Amikor meg odaadtam a pénzt, visszaadta egy részét, mert szerinte sokat adtam, azt mondta, fordítsam a gyerekre.

12773. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12771. - Zsuzsika0624)
2014. jún. 18. 13:12
Az oxit később kötik be, ha egyébként nincs rá szükség. Akkor kötötték nekem be, - ha jól éretem Nyulasiról van szó - amikor már a gyerek feje majdnem kint volt, szóval bőven a végén. Azt mondta, hogy ez már nem a szüléshez kell, hanem azért, hogy utána összehúzódjon a méhem... Szóval valószínűleg azért nem kaptál oxit, mert nem jutottál el addig..
12772. zsuzsika0624 (válaszként erre: 12770. - Fantazianev)
2014. jún. 17. 16:25
Nem, nálunk AB0-s vércsoport összeférhetetlenség van. Állítólag ez nem olyan vészes, mint az RH összeférhetetlenség, de erre is oda kellett volna figyelni, és kikérdezni az én, illetve a párom vércsoportját és ha nem is kaptunk volna injekciót, legalább felhívni a figyelmünket arra, hogy ilyen is előfordulhat. A védőnő erre azt mondta, hogy mivel nagyon ritka az esetünk, ezért nem hívta fel rá sem a választott orvosunk, sem a védőnő a figyelmünket... Vicc!
12771. zsuzsika0624 (válaszként erre: 12769. - Fantazianev)
2014. jún. 17. 16:21
Azért lett császár, mert az istenért sem akart a fiatalember kijönni. Kaptam méhszájérlelőt, amitől kapásból 3 perces fájásaim lettek, de nem tágultam, így 6 órás vajúdás után elfáradtam én is és a lurkó is, így a császár mellett döntöttek. A doki hozzáállása: én nem voltam tőle elragadtatva, én alapvetően egy közvetlen embernek tartom magam és szeretem a hasonló embereket, mint tudjuk ő nem ilyen. Végig a 9 hónap alatt nem bíztam meg benne igazán, de mivel ismerősök ajánlották, így nem variáltunk. De utóbb bánom, hogy nem váltottunk dokit, a következőt biztos nem nála szülöm. Én egy pénzéhes dokinak tartom, akinél csak egy "termék" vagy futószalagon... Nem véletlenül 10 perc nála egy terhesgondozás vetkőzéssel, uh-al együtt... Időben odaért a kórházba, oxira nem volt szükség, és császárnál semmit sem mondott. Az aneszteziológus doktornő többet kommunikált velem, mint a doki. :D Ha még van lehetőséged, keress másik dokit!!
2014. jún. 17. 12:47
Ha, és miért nem kaptál antiD injekciót végül a szülés után? Negatív vércsoport esetén alapból adnak, ha a baba meg pozitív lett, ha jól tudom. Vagy nálatok nem az dh-val volt gond?
12769. Fantazianev (válaszként erre: 12768. - Zsuzsika0624)
2014. jún. 17. 12:45

Szia Zsuzsika0624!


Azt megkérdezhetem, hogy miért lett végül császár? Egyébként milyen volt a doki hozzáállása? Időben odaért? Adott oxitocint? milyen volt szülés közben? Határozott, bátorító, vagy kevésbé?

Én is Nála készülök majd szülni....


Köszi szépen!

2014. jún. 17. 11:53
Sziasztok! Közületek az egyik fórumozó írt egy privát üzenetet, de valami úton módon elveszett... A Nyulasi és Tóth Irén párosról érdeklődött... Hát túl vagyunk a szülésen, császárral született meg Barnusom 3200 grammal és 55 centivel. Makk egészségesen jöttünk ki a kórházból, majd egy hétre rá besárgult a kisfiam. Azóta is a Heim Pál visszatérő vendégei vagyunk. 1 hetet kezeltek minket vércsoport összeférhetetlenség miatt és kóros sárgasággal kerültünk be a kórházba, majd folyamatos kontrollra járunk még most is vissza, ha a héten szerdán még mindig rosszak lesznek a érkép eredményeink, akkor újra kap vért a kisember. A történethez hozzátartozik, hogy összvissz 3x voltam vérvételen, először a terhességem elején, 6. héten, a 22. héten, amikor a terheléses cukorvizsgálat volt (de itt nincs ellenanyag szűrés) és a terhességem végénél, a 33. héten. A 33. héten produkált a szervezetem egy pozitív ellenanyag szűrés eredményt, majd elküldött Nyulasi az Országos Vérellátóba, ott szintén megvizsgálták az ellenanyag termelést, de az alapján az eredmény alapján negatív lett. Utána érdeklődve általánosan azt tudtuk meg, hogy ilyen esetben, sűrűbben kellett volna már eleve az elejétől vért venni tőlem, vagy ha a 33. héten pozitív eredményt produkáltam, 2 hetente vizsgálni újra. És akkor, amikor "becsekkoltam" a Szent Imrében szülés előtt és ezt elmeséltem a nővérkének, aki felvette az adataimat a Barna Péter a háttérben volt, és ő már akkor megmondta, hogy ez szer felett különös, és ebbe jobban bele kellett volna mennie a "választott dokimnak". Szóval lányok, én ezek után, hogy most pont ma egy hónapos a kisfiam, én mindenkinek azt tanácsolom, fokozottan figyeljetek Ti, ha már a dokitok nem is, arra, hogy ezt folyamatosan kontrollálják akár RH összeférhetetlenség, akár AB0-s vércsoport összeférhetetlenségről is legyen szó, mivel ha mi a szülést követően megkapjuk az ellenanyagot, nem kellett volna a kisfiamnak több időt kórházban töltenie eddigi élete során, mint itthon, családi környezetben...
12767. Bocikapitány (válaszként erre: 12765. - Szilen7)
2014. jún. 16. 14:56

Szia!

Nekem is csak NST-s tapasztalatom van vele.

Nekem aranyos, kedves, türelmes csjszinak tűnt.

12766. Csillab1986 (válaszként erre: 12765. - Szilen7)
2014. jún. 16. 12:10
Szia! Nekem személyes tapasztalatom csak annyi vele, amit a rendelőben láttam, kisBarnáéknál csinál CTG-t, hogy egy nagyon nyugodt, békés, lelkiismeretes nő. Igazi szülésznő. :)
12765. szilen7
2014. jún. 16. 10:38
Sziasztok!Érdeklődnék hogy tudnátok e valami véleményt írni a Picúr nevű szülésznőről?És a Dr.Milián Csabáról.Ha fogadott a szülésznő akkor úgy hallodtam írtó rendes.Írhatna olyan is akit császározott ez a páros.Köszönöm!:-)
12764. LiliumSouliei (válaszként erre: 12761. - Csillab1986)
2014. jún. 15. 21:40
Szia! Amikor én 1,5 éve szültem ott, ott kifejezetten megszólt egy kismamát a haskötő miatt az egészségügyi személyzet (talán doki is volt közte). Én is vittem magammal, de épp ezért titkoltam és amúgy is csak napi 1-2 órát volt rajtam (utána itthon is). Szóval nem biztos hogy szeretik az Imrében, de nem tudom miért.
12763. morkike
2014. jún. 15. 19:19

Sziasztok!

Aki jár a keddi kismamatornára, meg tudja lszi erősíteni, hogy jövő hét kedden (jún. 17.) papás torna lesz-e? Korábban szó volt róla hogy igen, de múlt héten nem voltam és nem tudom végül maradt-e ez a terv. Köszi!

12762. Bocikapitány (válaszként erre: 12761. - Csillab1986)
2014. jún. 15. 19:04
Nekem mindenki azt mondta, hogy majd szülés után szerezzem be, mert akkor fogom tudni mekkora kell. Az Imre főbejáratánál van egy segédeszköz bolt, ott lehet kapni. Ott is azt mondták, hogy vagy lesétálok majd, vagy apuka megveszi, miután lemértük a haskörfogatot.
2014. jún. 15. 17:28

Sziasztok!


Haskötő témában vagyok tanácstalan?

Kell e nem kell milyen? :)

12760. Bocikapitány (válaszként erre: 12759. - Mesike18)
2014. jún. 15. 00:31

Oh, nekem kétségeim sincsenek affelől, mennyire leszek hangos! :)

Ha valaki a hónap végefelé szül, előre is bocsi a ricsajért. Én leszek az :D

De még mindig azt gondolom, azért a kis csoda emberkéért, bármit...

12759. Mesike18 (válaszként erre: 12753. - 4c1a787e8f)
2014. jún. 14. 00:39

:))) "Nők nyavajgása..." Na igen, hasonlóképp... :) Még a szülőszobán is értetlenül hallgattam az átszűrődő sikongatásokat, kiabálásokat... Nem kellett sok, hogy az én hangom is hallható legyen.


Pedig úgy indultam neki, hogy alapból egy csöndes szenvedő vagyok, nem nagyon hallják a hangomat, ha bármi fáj. Gondoltam, itt is így lesz! Ahhha!!! Hooogyisne! :))

A végén csak annyit kérdeztem, hogy nagyon hangosan ordítottam-e? (Állítólag nem, csak én hallottam magam annak, miután nem szoktam kiabálni...) Szeretnék hinni nekik... :))


Ja, és ami szinte a legmeglepőbb volt és szülés előtt nem is hittem el: Amikor azt mondták nekem, hogy "amint a Picit rám teszik, elmúlik minden fájdalom". Hát, ha el nem is múlt, de tény, hogy mikor rám tették a Picurt, már 2 perccel a szülés után nem is emlékeztem a fájdalom jellegére/erősségére már nem is tudom, mijére. Csak néztem a férjemre és kérdeztem Tőle, hogy tényleg 5 perce még kiabáltam? Nem is értem, miért... Ő meg tiszta dilisnek nézett... :)))

És igen, főleg a szülés óta én is sokkal nagyobb hősként nézek az ANYÁkra! :)

12758. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12756. - Bocikapitány)
2014. jún. 13. 17:52
A végén még megirigyellek titeket... Azért megvan a várakozásnak is a varázsa.
12757. morkike (válaszként erre: 12756. - Bocikapitány)
2014. jún. 13. 17:21

Július végére vagyok kiírva eredetileg, de úgy néz ki hogy van rá esély hogy 1-2 héttel hamarabb jön, (az UH-ok alapján).

Számolj majd be lszi róla hogy milyen volt, ha már jól vagy és rendeződtek a dolgok!

12756. Bocikapitány (válaszként erre: 12755. - Morkike)
2014. jún. 13. 16:42

Igen, ha minden jól megy, még ebben a hónapban "túlélem".

Vegyes érzés ez, mert félek is tőle, meg már túl is szeretnék lenni rajta.

Amúgy, nekem eddig minden barátnőm azt mondta, hogy nem könnyű, de simán túlélhető. Ők sokkal rosszabbra számítottak. Én meg úgy gondolom, hogy az agy képes törölni a rossz emlékeket, és talán náluk is ez történt. Vagy ők is 100szor rosszabbra készültek. :)

Te mikorra várod?

12755. morkike (válaszként erre: 12754. - Bocikapitány)
2014. jún. 13. 15:27

Én is úgy tekintek a szülésre, ahogy Te! Állítólag tudományos tény hogy ez a legerősebb fájdalom amit az ember átélhet. Na persze van aki tök könnyen viseli vagy nála nem így jelentkezik vagy annyira jól tudja kezelni relaxációval, stb, hogy nem annak fogja fel valójában, hanem másképp érzékeli.

Igazából én is legalább annyira (ha nem jobban) tartok attól ami utána jön, az első napoktól, hetektől, mint magától a szüléstől, ezért is gondolkodok erősen a csecsemős nővér fogadáson.

Neked akkor már nem sok van hátra, szurkolok!:)

❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook