Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


1564. fildus (válaszként erre: 1562. - Mandy)
2009. febr. 24. 16:46

GRATULA :)

Gyönyörűek vagytok!


Melyik szobába szültél? És melyik szobába voltál szülés után?

1563. Ancsa 37 (válaszként erre: 1562. - Mandy)
2009. febr. 24. 16:35

Mandy, teljes szívemből gratulálok, a hideg futkosott a hátamon, amikor a férjed üzenetét elolvastam a fórumon. Olyan jó, hogy Lilkó magától úgy döntött, hogy találkozni szeretne végre a szeretteivel!!! Remélem szép és nem túl fájdalmas szülésed volt.


Várjuk nagyon a meszámolódat, és minden infónak nagyon örülünk, amit megosztasz velünk. (Engem a dokik különösen érdekelnek :D


Tegnap voltam Baloghnál, sajna már nem vállal szülést, csak a terhesgondozást. Meg akartam tőle kérdezni, hogy hogy vagy, de eszembe jutott, hogy nem tudom a rendes neved, azt meg mégsem mondhattam, hogy Mandy a fórumról! :-)


Pedig nagyon szimpi volt a Balogh! Azt mondta, járjak hozzá a maradék időben az Sztk-ba, fogadjak szülésznőt és szüljek az ügyeleten. Átgondolom.


Csabafi Csabát ajánlotta maga helyett, róla nem sokat tudok. Bari 9 hetes volt tegnap, én nagyjából így állok.


Nagyon örülök nektek, sok-sok boldogságot a kibővült Mandy-családnak! :-)))

1562. mandy
2009. febr. 24. 16:24

Sziasztok :)

Hazajöttünk a kórházból.Köszi a gratulációkat, aranyosak vagytok. Mi jól vagyunk, csak fáradtan (mármint én).

Megyek, bemásolom a szüléstörténetet a naplómba (szerencsére a kórházban amikor Lili aludt, szép apránként megírtam a pda-ba, így most nem kell fogalmazgatni - akkor talán jövő karácsonyra lenne meg) :)

A benntöltött idő alatt megismertem 1-2 dokit, akikről volt itt szó néha. Nagyon szimpatikus volt Raft Miklós, valamelyik Bálint (sajnos nem tudom mi a keresztneve, de fiatal volt) pl.

A fiatal Barna volt a szobatársam dokija....hát a csaj nem volt ám odáig érte. Komplikációi voltak (terhességi toxémia), és konkrétan le se tojta a dokija azalatt a 4 nap alatt, amig én ott voltam :-/


Na majd jövök még, Lili ennyi időt hagyott!


puszi

1561. Ancsa 37 (válaszként erre: 1556. - Lemi09)
2009. febr. 24. 10:44

Lemi, nagyon köszönöm az infót!!! :-)


Szerintem nem a jóslófájásoktól fájdogál a pocid-tágul a méhed folyamatosan meg persze átrendeződnek a szerveid, készülődik a nagy napra, babucinak is egyre kisebb a tere, ő is helyezkedik. Szerintem még ne is gondolj a szülésre, ne aggódj, van még időd, használd ki, csinálj valami kellemeset-séta, kellemes zene, jó könyv vagy újság, jóga, kismamatorna, előadásra is elmehetsz a Szt.Imrébe, bármikor becsatlakozhatsz. Hogy pontosan mikor vannak, azt telefonon megmondják. Szóval relax!!! :D

1560. fildus (válaszként erre: 1558. - Lemi09)
2009. febr. 24. 10:39
A 36.hétig maradjon bent, mert az alatt nem szülhetsz a Szent Imrében....
1559. Ancsa 37
2009. febr. 24. 10:37

Aranyosak vagytok, köszönöm a tippeket!

Barnáéknál is a Bergendi Kati csinálja az UH-t, tényleg nagyon aranyos, csak azért alkalmanként a 7E Ft az UH-ért a vizsgálati 7E-n felül...hát nekem ez sok, bármennyire is szimpi a Barna doki.


Meglesem ezt a Csabafi dokit-róla alig találtam valamit a neten. Hány éves lehet? Egyikőtök sem hallott róla valamit?


Aztán ha nem szimpi, vagy ő sem vállal, elfogadom a Balogh doki ajánlatát. Tegnap azt mondta a férjem, hogy variáljak amennyit csak akarok, a gyerek úgysem fog a hasamban maradni-akár lesz fogadott dokim, akár nem.

1558. Lemi09 (válaszként erre: 1550. - Kattantak)
2009. febr. 24. 10:35

Igen, úgy tűnik! És köszi! :)) Most nem érzek semmi ilyesmit. Remélem, így marad még néhány hétig!

A próféta beszéljen belőled! :))

1557. fildus (válaszként erre: 1543. - Kattantak)
2009. febr. 24. 10:33
Nekem erre azt mondta a szülésznő, ha nem tudom eldönteni, hogy jósló, vagy valós fájás, akkor vegek egy forró zuhanyt, ha elmúlik a fájás, akkor jósló volt...
1556. Lemi09
2009. febr. 24. 10:29

Sziasztok!


Rencsi: Nagyon köszi! Valószínű engem is maga a tudat nyugtatna meg kicsit, hogy látom, hova kerülök. Eddig csak a dokim mentem be keresni az osztályra, de - nagyon helyesen és udvariasan - mindig kiküldtek már a központi pulttól. Semmi mást nem láttam abból a részből. :)


Nem tudtak konkrétumot mondani, csak azzal bíztattak, hogy már nem tarthat soká. Nem tudom mennyi lehetett ebből a bátorítás, hogy ne adjam fel, és mennyi a saját meggyőződése, hogy tényleg nem tart soká a zárlat.


Ancsa: Engem egyszer vizsgált az SZTK-ban a Csabafi doktor. 13 hetes voltam, mikor vért láttam a vizeletemben. Pánikba estem és egy kollega azonnal bevitt az SZTK-ba, mindegy ki van ott, nézze meg alapon. Csabafi egy idősebb doki. Nem tett rám rossz benyomást, nagyon alaposan megvizsgált, és amilyen zaklatott voltam akkor, meggyőzően meg tudott nyugtatni. Az UH-n pedig sokaktól hallom, hogy az ő betegei. Gyanítom, annyira rossz nem lehet! :)

1555. fildus (válaszként erre: 1539. - Kikata)
2009. febr. 24. 10:29

Ritáén sincs, kattan-nén láttam....



Mindent rendben talált, megcsinálta a rákszűrést is. Kaptam fogamzásgátlót is... lehet lepedőt gyűrögetni :) erre mondtam neki, igen, max alváskor gyűröm, mosollyal reagált :)

1554. fildus (válaszként erre: 1537. - Rencsilany)
2009. febr. 24. 10:26
A férjem felpróbálta a minta darabot, 2XL-es volt és kicsi lett rá, még jó, hogy nem vettük meg potyára...
1553. fildus (válaszként erre: 1535. - Lemi09)
2009. febr. 24. 10:23

A kórházban, az alagsorban van a bolt a büfé mellett! 1500 Ft

Mi is akartunk venni, de a férjemre nem volt jó a legnagyobb méret se :)

1552. kattantak (válaszként erre: 1549. - Rencsilany)
2009. febr. 24. 10:22
előbb utóbb igaziak lesznek :))), hu nagyon drukk !!
1551. kattantak (válaszként erre: 1547. - Ancsa 37)
2009. febr. 24. 10:20
Ancsa, ha szimpatikus volt szerintem is nyugodtan belemehetsz így... vannak akik sem orvost, sem szülésznőt nem választanak (egyik szobatársam is így tett),és tökéletesen ellátták... nekem úgy tüntek ott az orvosok és szülésznők (egy kivételével), hogy jól akarják végezni a munkájukat..
1550. kattantak (válaszként erre: 1546. - Lemi09)
2009. febr. 24. 10:18

Na remélem sikerült lebeszélned Magad :)))... fürdő segített???

Én is kissúllyal születtem, és mindig azt mondják stramm csaj vagyok, szóval ne aggódj, nem ez fogja meghatározni... itt már nem kérdés, hogy jók e az esélyei, hiszen már a célegyenesbe vagytok, és minden rendben lesz!!!

1549. rencsilany (válaszként erre: 1541. - Kattantak)
2009. febr. 24. 10:10

Készülök.Már nagyon kellemetlen,de még nem az igaziak a fájásaim.De mintha kezdene bennem éledni az az érzés,hogy lassan közeleg a szülés.Kedvetlen vagyok,étvágytalan,fáradt...


Ancsa!Az sztk-s uh az a "csodagép",amit korábban Mandy is,meg én is dicsértem.Nagyon nagy élmény volt az a z uh-om!!Nagyon tiszta,szuper képek,nagy kivetítővel.

Ha időpontra kell menned a Bergendy Katihoz kérd magad.Nagyon aranyos,türelmes.Mindent elmagyaráz,megmutat.Látszik,hogy élvezi a munkáját.


Amúgy nem lehet rossz Balogh ajánlata.A terhesgondozás alatt jó kezekben leszel nála.A szülés is lehet ettől még szép élmény.Olyan,mintha szabin lenne.Lehet én is bele esek ebbe(mert mondta,hogy márc-ban szabin lesz).

Jó,nem egy csúcs érzés,de a párom szerint a lényeg az,hogy ott az ember jó kezekben van!

1548. rencsilany (válaszként erre: 1540. - Lemi09)
2009. febr. 24. 10:01

Ha tudok,segítek:)

Amúgy nekem az volt a benyomásom-s nem csak emellett a kórház mellett,hanem ahol korábban szültem-,hogy a szülésznők átlaga nagyon kedves,segítőkész,türelmes.Inkább a csecsemősök azok akik morcak,zordak.De ez csak az én tapasztalatom:)


Amúgy semmi nagy extra nincs a szülőszobákon.De engem is megnyugtatott maga az a tudta,hogy láttam hova fogok kerülni:)


A zárlatról mit mondanak:meddig tart?Vagy nem tudják még?

1547. Ancsa 37 (válaszként erre: 1538. - Rencsilany)
2009. febr. 24. 09:05

Jó reggelt, megjöttem! :D

Voltam Balognál, nagyon rendes, jópofa orvos, egyetlen baj van, hogy nem vállal már szülést csak a régi betegeinél. KOPP.

Viszont felajánlotta, hogy maradhatok nála terhesgondozáson, fogadjak szülésznőt és szüljek az ügyeletesnél. Erről mit gondoltok?


A rendelő is nagyon kulturált, tiszta, bennem nem keltett semmiféle rossz érzést, sőt.


Azt mondta, próbálkozzam Csabafi Csabánál. Őt ismeri esetleg valamelyikőtök? Hallottatok róla?


Ami röhej, hogy meséltem neki, hogy a maszek dokim mennyit kér UH-ért meg vizsgálatért-leesett az álla. Kiderült, hogy az Sztk-ban ugyanaz a doktornő végzi az UH-t aki a Barnáéknál, és olyan UH-ja van az Sztk-nak aminek Budapesten alig van párja-csak itt éppen nem került 7 E Ft-ban.

1546. Lemi09 (válaszként erre: 1545. - Kattantak)
2009. febr. 23. 21:48

Akkor most szépen bebeszélem magamnak, hogy nem is érzek még semmit, és megpróbálom elhitetni a kisasszonnyal is! :)


A tökéletes fejlettséget nem mondták, csak azt, hogy a korának tökéletesen megfelel, és semmi baja. Egy hete volt 2153 g. Azóta már biztos nagyobb. De ha azt vesszük, hogy én 2600 g súllyal születtem és itt vagyok... jók az esélyei.


Na, irány a fürdőszoba! És köszi! :)

1545. kattantak (válaszként erre: 1544. - Lemi09)
2009. febr. 23. 21:38
na akkor azért drukk, hogy még egy picit maradjon :)... ne aggódj, úgy nem tudja elhinni a Baba, hogy minden rendben van... minden okés lesz.. mekkora egyébként??? nekem ott a 35. hét környékén mondta az uh-os, hogy tökéletesen fejlett Manna, bármikor jöhet :)... szóval ne tessék szorongani... ülj be egy jó kis fürdőbe, az lecsillapítja a jósló fájásokat...
1544. Lemi09 (válaszként erre: 1543. - Kattantak)
2009. febr. 23. 21:32
Hát, elvileg április 4-re vagyunk kiírva, tehát ez még csak a 35. hetem. Még maradhatna egy kicsit a bébi... Nem akarom, hogy túl korán jöjjön és ettől valami ne legyen oké. Lehet, hogy ettől szorongok picit!
1543. kattantak (válaszként erre: 1542. - Lemi09)
2009. febr. 23. 21:20

pontosan a meg jön érzéshez hasonlít... szóval akár lehet az is...

nekem a szülésznő azt mondta, hogy az igazi fájások azok tényleg fájnak, plusz tényleg rendszeres időközönként jönnek, és eltart kb 1 percig... ha fáj, de nem így érzed, akkor azok a jóslófájások :)))


egyébként egyáltalán nem kérdezel hülyeséget... nekünk külön elmondta a szülésznő, mert hogy honnét a fenéből is tudná az ember :)

hajrá, hajrá, mikorra vagy kiírva??? megy a drukk!!!

1542. Lemi09
2009. febr. 23. 21:07

Tudom, hogy már megint hülyeségeket kérdezek, de pontosan mit éreztek, mikor jönnek a jóslófájások? Azoknak is periodikája van, mint később az igazi fájásoknak? És élesek ezek is, csak ritkák?


Az olyan "mindjárt megjön" érzés, amim most van, de csak enyhe, az még nem az, igaz? Csak mert eddig ilyen nem volt, és most kicsit idegesít.

1541. kattantak (válaszként erre: 1536. - Rencsilany)
2009. febr. 23. 20:51

nekem szombaton kezdődtek a jóslófájások anno, és kedden született meg Manna... szóval készülj :)))

Nekem is anno elég durvák voltak a jóslófájások, bár utólag kiderült hogy nem is biztos, hogy csak jósló volt...

1540. Lemi09 (válaszként erre: 1537. - Rencsilany)
2009. febr. 23. 20:45

Rencsi!


Nagyon szépen köszi! Akkor a szüléshez a ruhát mindjárt be is szerzem. Ez lesz az egyszerűbb. Végre tudom, hogy hol.


A szülőszoba látogatásnál pedig biztos én bénáztam el, mert sokáig dolgoztam, 3 héttel ezelőttig, és addig sajnos nem foglalkoztam vele. Nem jártam előkészítő előadásokra (utólag nagyon sajnálom) ott biztos meg lehetett volna ismerni egy csomó kedves szülésznőt, akik biztos segítettek volna... Azóta pedig ugye hiába keresem őket, nem engednek be az influenza miatt. Mindig azt mondják, hogy ha feloldják a zárlatot és lesz szabad kapacitásuk, akkor megmutatják. Lehet, tényleg oda kellett volna menni... De gyanítom, igazad van, hogy most, februárban már nem vinnének be így sem. Mindegy, töretlenül próbálkozom! :)


Legfeljebb majd tőled kérek egészen friss beszámolót, nálad úgyis aktuális lesz mindjárt! :)

1539. kikata (válaszként erre: 1530. - Fildus)
2009. febr. 23. 19:35

Attila papírján nincs ilyen. Hol látod? Melyik részén?

Amúgy dokinál mi volt?

2009. febr. 23. 19:31

Ancsa!

Mesélj,mi volt a Balogh dokinál!Magánban voltál vagy sztk-ban?

Vállalt?

1537. rencsilany (válaszként erre: 1535. - Lemi09)
2009. febr. 23. 19:29

Lemi!

Nekem is azt mondták,hogy zárlat miatt nem lehet menni szülőszoba látogatásra.Igaz ez januárban volt.De mi a párommal csak úgy alapon odamentünk.Szerencsénkre olyan rendes volt az ügyeletes szülésznő,hogy bevitt bennünket és megmutatott mindent.

Igaz,most már tényleg zárlat van,de lehet,hogy bejönne a dolog...

Éna tv-ben hallottam pénteken,hogy lassan feloldják a zárlatot,mert stagnált a megbetegedések száma.De ezalól kívétel lesz a szülészet és az intenziv osztály.Mert ott továbbra is vigyázni kell.

Én már kezdek bele törödni,hogy 3 nap a párom és a lányaim nélkül:(

Nem tudom hogy fogom bírni,na meg Ők!!


Igen,mi is most vettük meg az apás szüléshez a ruhát.A kórház alagsorában van a gyógyászati segédeszközök boltja.1500 ft volt.

És inkább nagyobb méretet vegyetek,mert kibontani nem lehet(hogy megnézd).De ha kicsi,nem megy a kedves apukára,és akkor baj van.

1536. rencsilany (válaszként erre: 1514. - Kattantak)
2009. febr. 23. 19:20
igen,jósló fájás szerűek.nem mindegyik.De van közte jósló is.Azok már tudnak fájni rendesen.Holnap megyek dokihoz.Kiváncsi vagyok mit mond...
1535. Lemi09
2009. febr. 23. 16:12

Sziasztok Lányok!


Hát, még mindig nem mehetek szülőszoba látogatásra :((... Ezek szerint még mindig tart a zárlat. Hetente úgy 2x betelefonálok... szerintem szülni is úgy megyek majd, hogy ..."ááá, Maga az anyuka a telefonból, aki sose jutott el ide"...! Mindenesetre nagyon türelmesen válaszolgat a szülésznő. De szerintem legközelebb, ha meghallja a nevem már akkor mondani fogja, hogy "még mindig nem, de ne adja fel, érdeklődjön!"


Tudom, hogy hülye kérdés, de a kispapának a "műtősruháját" azt ugye előre meg kell venni... De hol?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook