Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯
12874. fildus
2014. júl. 7. 18:36

Adókártya a start számla miatt kell.


Személyi jó az útlevél helyett is, ráadásul ingyen van és egy szülő is elég hozzá. 3 évig érvényes, 14 éves korig ingyenes!

12873. morkike (válaszként erre: 12872. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 7. 18:11

Köszi! Hiába kerestem rá nem találtam friss változásról szóló hírt, a szülésznő azt mondta hogy most július 1-jével változott ez, hát nem tudom.

Amúgy az adókártyát se értem hogy miért kell már egy újszülöttnek, de nem is próbálom megérteni...

12872. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12870. - Morkike)
2014. júl. 7. 17:53

A hatályos törvények szerint köteles minden állampolgárnak személyi igazolvánnyal rendelkezni. Én ezt nem tudtam, mert a törvény nem olyan régen, kb 2-3 éve változott, és nem plakátolták ki eléggé. Régen ugye 14 évesen kaptuk. Én is úgy tudtam meg, hogy a nagylányommal mentem diákigazolványt csináltatni, és a földig leszúrtak, hogy törvényellenes a magatartásom, mert az anyakönyvit vittem a gyerek személyének igazolására. Utánanéztem, tényleg benne van a törvényben. Hozzáteszem, hogy soha sehol sem kérték, pedig van fogyatékos gyerekem, csomó igénylés, meg minden. Sehol soha fel sem merült, hogy kéne..


No mindegy, megtudtam, hogy kell.


Viszont ez nem intéződik (még) automatikusan.


A kórházban megkapod a születési anyakönyvi kivonatot. Ezzel kell majd, mint bármelyik más személyit igénylő állampolgár az önkormányzatnál időpontot kérni, és megcsináltatni az igazolványt. De kérni egyébként nem kérik sehol, a születésit használják még mindenütt..


Szóval ráér az olyan 1-2-3 évesen is. Jelenleg. Ha olyan napi dolog lesz, szerintem megoldják majd ezt is, hogy a kórházban kapjuk...


A lakcímkártya, a taj kártya és az adókártya az, amit automatikusan adnak, postáznak. A lakcímkártyát én még a kórházban pont megkaptam.

12871. Bocikapitány (válaszként erre: 12870. - Morkike)
2014. júl. 7. 16:49

Szia!

Én ilyenről nem tudok! Az anyakönyvi kivonatokkal most csúsznak, mert elektronikus rendszer van, ami persze jó magyar szokás szerint már most nem működik. Intézik a lakcímkártyát és majd küldik a taj kártyát. Mást nem tudok, hogy kellene.

12870. morkike (válaszként erre: 12869. - Bocikapitány)
2014. júl. 7. 16:38

Gratulálok!

Kérdés: igaz, hogy kell személyit intézni már a babának? A szülésznő azt mondta hogy 2 helyről is hallott információkat ezzel kapcsolatban, természetesen ellentéteseket, és próbáljak én is utána járni. El nem tudom képzelni hogy tényleg kötelező lenne hogy legyen személyije már egy újszülöttnek. Van erről infód? Köszi!

12869. Bocikapitány (válaszként erre: 12862. - THKata)
2014. júl. 7. 15:30

Oh, én is egy 10-12 órára készítettem fel magamat. Volt nálunk egy halom csoki, nasi, stb, de elő sem kerültek. A víz viszont életmentő volt.

Nekem amúgy az az elméletem a csecsemős fogadással, hogy direkt azért ilyenek, hogy terjedjen csak el a hír, hogy pénzért kedvesek... De basszus, takarítót ne fogadjak? Mellesleg a takarító volt a legaranyosabb. én egyágyas szobát kértem, jött minden nap, korrektül kitakarított, és mindig megcsodálta a babámat, volt pár kedves szava :)

Sajnos a gátvédelem nem sikerült, egy ici-pici vágást kellett ejteni.

Ja, és egy tuti tipp. Nekem kb elötte nap a kezembe akadt az ezer éve vásárolt, és sosem használt sresszlabdám. Gondoltam poén, bedobom a táskába! letem egyik legjobb döntése volt. Csoda hogy nem lapítottam ki :D De legalább senkinek sem okoztam 8 napon túl gyógyuló sérülést ;)

12868. kisvoroske (válaszként erre: 12860. - Bocikapitány)
2014. júl. 7. 12:53
Gratulálok a kis jövevényhez, sok boldogságot kívánok hozzá! :)
2014. júl. 7. 12:52
Felhívtam a szülészetet, azt mondták, hogy lesz most a héten a kismamaklub csütörtökön.
12866. kisvoroske (válaszként erre: 12862. - THKata)
2014. júl. 7. 12:52

Nem kell a rémisztő 15 órás vajúdásokat általánosnak venni (bár nekem van olyan barátnőm, aki több mint egy napot vajúdott).


Én az első babámat a kórházba érkezés után 4 órával a kezemben foghattam. :-) Sikeres gátvédelemmel....


Remélem most sem lesz másként. :-)

12865. xxxyyy (válaszként erre: 12861. - Fuloplilla)
2014. júl. 7. 12:50
Kismamatorna keddenként 16.30-tól van. Bármikor lehet csatlakozni.
12864. Marilyn86
2014. júl. 7. 12:30
Sziasztok! Az NST-ket a választott szülésznő csinálja? vagy csak simán be kell jelentkezni időpontra valakihez? (én nem a szent imrébe tartozom hivatalosan) Tudtok erről infót adni? Előre is kösziiiiii
12863. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12862. - THKata)
2014. júl. 7. 12:01
Én az elsőnél 3 órát vajudtam.
12862. THKata (válaszként erre: 12860. - Bocikapitány)
2014. júl. 7. 11:32

Jó volt olvasni a sztoridat, nekünk is az első babánk lesz, de ezek szerint igenis létezik olyan, hogy valaki 15 óránál rövidebb ideig vajúdik. :) Már tűkön ülök, hogy mikor érkezik a kislányom (pedig ez még csak a 38. hét), és örülök, hogy tőled nem egy rémtörténetet olvastam.

Hát igen, a gyermekágyas osztályról sok rosszat hall az ember... Mi fogadunk csecsemőst is - lehet, hogy hülyeség, de mivel a fogadott dokim szabin lesz, a fogadott szülésznőmet pedig épp elbocsátották, ennyi luxust megengedünk magunknak.

Esetleg még annyit meg tudnál írni, hogy mi volt a helyzet a gátvédelemmel? Sikerült?

Köszönöm a részletes választ, nagyon ügyes voltál, és isten hozta a kisfiadat! :)

12861. fuloplilla
2014. júl. 7. 08:06
sziasztok!Nem tudjátok csütörtökön lesz szülésznők által tartott szülésfelkészítő? A másik kérdésem pedig,hogy mikor van a szent imrében kismama torna? Bármikor be lehet csatlakozni? Előre is köszönöm a választ :)
12860. Bocikapitány (válaszként erre: 12853. - THKata)
2014. júl. 6. 21:22

Szia!

Köszönjük, jól vagyunk, főleg hogy már itthon lehetünk :D

Eléggé megleptem magamat, a dokit, és kb mindenkit, hogy első babát az enyhe "ezzel még hazaküldenek" fájásoktól számított hat óra múlva már a pocakomra tették :D

10-kor bementem, de a cuccokat a kocsiban hagytuk, mert szinte biztos voltam benne hogy hazaküldenek. Aztán azt mondták maradjak, estére, éjszakára meglesz a baba. Majd délben halál nyugalommal megebédeltem, kettőkor jöttek a komolyabb fájások, és úgy felgyorsultak az események, hogy majdnem lemaradtam a saját szülésemről :D Na, jó én nem, de a férjem tényleg majdnem lemaradt. Bementünk a szülőszobára, és onnantól számítva kb 30 perccel már megszületett a kisfiam.

Semmilyen fájdalomcsillapítóra, labdánücsörgésre nem volt idő. Hipp-hopp. Sajnos a lepény nem vált le magától, így azt műtéti úton kellett eltávoltani.

Lett volna választott szülésznőm, de sajnos ő lebetegedett, így az épp szolgálatban lévők segítettek. Kb telt ház volt, mégis volt egy "saját" szülésznőm, mindig ő jött ctg-re tenni, megkérdezte hogy vagyok, mit tud segíteni, hogy kezeljem a fájásokat. Nem ült mellettem végig, de őszinte leszek, a fájások alatt nem sokat fogtam fel a külvilágból. A szülésnél a doki, az említett szülésznő, és még egy kedves szülésznő volt velem. Tényleg nem tudom, hogy hogy csinálták, hogy az utolsó szülőszobát kaptam meg, a vajúdó is tele volt kb - igen, a csütörtök hajnali hidegfront :) - és mégis velem tudtak lenni ketten, plusz a doki. A műtét után az altatás miatt mér 3 órát kellett a szülőszobán maradnom, jobbára hármasban hagytak minket, de rendszeresen ránknéztek, hogy minden oké e. A szülésznőnek lejárt a munkaideje 7-kor, de talán már fél 9 is volt, mikor átkísért a gyerekágyra. hangsúlyozom, nem fogadott!

A Barna Péterrel maximálisan meg vagyok elégedve, pontosan azt kaptam, amit vártam. Jófej, meg poénkodik, de ott, abban a pillanatban, amikor kellett, rámézett, közölte, hogy a fájás nem kiabálásra, hanem tolásra való, és ne pocsékoljam az energiám feleslegesen :) Hát, nem mondom h könnyű volt követni az utasításait, de mikor azt csináltam, amit kért tőlem, kb a 3. tolásra kint is volt a kisfiam. És ugye ez volt a lényeg.

Nem tudom, mennyire vagy kiváncsi az osztályon töltött napokra, sok kellemes emlékem nincsen, de kb a csecsemősök 90%-át ki kellene onnan vágni, és feltölteni olyanokkal a helyüket, akik akarnak is dolgozni, és azért valamennyire szeretik amit csinálnak. Vagy legalábis nem mutatják, h mennyire utálják. Én is emberekkel dolgozom nap mint nap, elhiszem, hogy neki az én gyerekem csak egy"újabb" gyerek, de nekem adott esetben ő az első, lenne kérdésem, amire ha válaszol is, olyan fennhéjázó hangon, hogy kedvem lett volna a képébe nyomni a fiam aznapi termését!

Persze volt olyan is, aki segített, nem kedveskedett, meg semmi extra, de korrektül megmutatta amit kértem, válaszolt a kérdésemre.

De némelyik csecsemős úgy tette tisztába a gyereket, hogy tényleg kezdtem megsajnálni, hogy ha ennyire gyűlöli a munkáját, milyen élete lehet. Erre egy fiatalabb gyermekorvos meg kedvesen nyúlt a babához, beszélt hozzájuk, letörölte a kakit a popójáról. Holott, ez nem is az ő dolga lenne.

Szóval, részemről az a konklúzió, hogy nem bántam meg hogy ott szültem, ls nagyon sajnálom, hogy "pár" dolgozó így le tudja húzni a színvonalat. Mert alap esetben a kórháznak megvan minden feltétele ahhoz, hogy egy igazán színvonalas "szolgáltatást" nyújtsanak.

Ja, és ha valaki illetékes olvassa: könyörgöm, CSERÉLJÉK LE AZ ÁGYAKAT!!!!! Borzasztó magasak. Egy álom szülés után lefeküdni, felállni, leülni rájuk :(

A szülésznő körüli felhajtásnak nyoma sincs szerintem. Vagy csak én nem értem rá ezzel foglalkozni.

Bocsi hogy hosszú voltam, remélem válaszoltam a kérdéseidre. Ha nem, szólj :)

12859. xxxyyy (válaszként erre: 12855. - Nosalti)
2014. júl. 6. 19:34
Adnak, de a szülésfelkészítő elődásukon is elmondták, hogy nem sok van, és elég viseltesek már, ezért javasolják, hogy vigyenek a kismamák.
12858. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12857. - Nosalti)
2014. júl. 6. 19:07

Szerencsére itt még adnak.


Voltam olyanban, ahol már nem adtak, vinni kellett. Nagyon sok kellemetlen helyzete volt a kismamáknak. Első babások sokszor nem teljesen jó ruhákat vittek, vagy ha nagyon sietni kellett, nem volt ott a ruha. Nem mindig volt a hőmérsékletnek megfelelő.

Aki apukára bízta sokszor 5 body 5 rugi helyett kapott 10 body-t...

Meg ha nem volt elég, mert kicsit tovább kellett mondjk sárgaság miatt maradni, akkor apukával hazaküldeni, mosatni, stb..


Szóval amikor az embernek az is nagy dolog, ha rá tud ülni a micsodájára, akkor ez is nagy gond tud lenni...


Örüljünk, amíg itt még van ruha, és segítsünk, hogy így is maradjon...

12857. nosalti
2014. júl. 6. 19:03
Köszönöm szépen a gyors válaszod!!:)
12856. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12855. - Nosalti)
2014. júl. 6. 18:59

Adnak ruhát, nem kell vinni.


Pont erről írtam 3 hozzászólással ezelőtt, hogy ezek a kórházi készletek kifogyóban, kikopóban vannak, nincs pénz pótolni, szívesen fogad a kórház ruhát, és a ki teheti, adjon 1-2 jó állapotú bodyt, rugit.


De jelenleg még nem kell vinni, ha nem akarsz, adnak. Viszont ha valaki akar, lehet vinni az újszülötted számára sajátot is.

12855. nosalti
2014. júl. 6. 18:54

Sziasztok!


2 éve nem kellett vinni a babáknak ruhát, kórházi ruhákba öltöztették őket. EZ VÁLTOZOTT VAGY UGYANAZ A RENDSZER? köszi előre a választ!!

12854. susu66
2014. júl. 5. 23:56
Sziasztok! Van valaki aki terhességi diabétesz miatt inzulinos lett és túl van már a szülésen? Arra lennék kíváncsi, hogy igaz, hogy nem lehet túlhordani ilyen esetben a babát? És a vajúdás alatt hogy kellett az inzulint beadni és enni?
12853. THKata (válaszként erre: 12852. - Bocikapitány)
2014. júl. 5. 12:05
Szia! Szívből gratulálok!!! :) Minden rendben ment? Remélem, mindketten jól vagytok! Ha majd lesz egy kis időd, írd meg kérlek, hogy mit tapasztaltál, érződik-e bármi ebből az elbocsátott szülésznő körüli botrányból. Köszi!
2014. júl. 5. 10:44

Sziasztok!

Július 3-án 16:05kor megszületett kisfiam, 2.700gr-al, 50cm-el. Mindketten jól vagyunk, még a kórház vendégszeretét "élvezzük". Kis Barnánál, végül sajnos a választott szülésznő nélkül éltük túl az eseményeket. A kérdésekre ha nem is azonnal, de szívesen válaszolok!

Szép napot Mindenkinek!

12851. 4c1a787e8f
2014. júl. 5. 09:20

Kicsit más!


Gazdagréten a szeretet-boltban a múlt hónapban ruha-gyűjtés volt a kórház szülészetének a javára. Pont azért, amiről már szó volt, hogy nincs pénzük ruhákra a babáknak. Tehát a probléma valós, tényleg gond ez a kórháznak. Én is levittem a négy gyerek még használható, jó állappotú "maradványait", volt, ami teljesen új volt, mert hamar kinövik ezt a méretet. Eladhattam volna a neten, de már az előző gyereknél eldöntöttem, hogy a kórháznak adom ezeket a holmikat. (Csak valahogy tudat alatt éreztem, hogy egyszer még szükség lehet rájuk, úgyhogy csak most jutottak ténylegesen le.)


Itt 100-150 ezrekkel dobálózunk, meg csecsemősöket fogadunk, meg minden..


Szerintem az is nagy dolog lenne, hogy aki teheti, eleve 1-2db 50-56-os bodyval, rugival többet vesz, és azt a kórháznak ajándékozza. Arányaiban kis anyagi befektetés - a többi számhoz képest - viszont ezzel tényleg segíteni lehetne egyben a kórházat, dolgozókat, meg esetleg más embereket is.

12850. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12846. - Szilen7)
2014. júl. 3. 07:53

Nem a kórház vip részlegére gondol? Ahova ott hátul, a röntgeneknél kell hátramenni? Az tényleg szállodaként működik.


Szerintem a kórházat hívd fel, ott kaphatsz erről felvilágosítást.

12849. Bocikapitány (válaszként erre: 12846. - Szilen7)
2014. júl. 2. 16:00

Szia! Én olyanról nem tudok, hogy apuka ott alhat. Ilyen szerintem nincs. Van egy ágyas szoba, ahova 15-18 (vagy 19-ig?)-ig bemehet apuka. Legalábbis nekem a szülésznőm így mondta.

Nos, ez a szoba 7.000Ft, de hogy lehet e SZÉP kártyával fizetni azt nem tudom.

12848. Aurora81
2014. júl. 2. 13:20

Fantazianev és Edit,

engem is érdekelne augusztus 2 hetében csütörtökön a szülésznős előadás.Én se tudom lesz-e. Sőt én nem tudtam hogy 07.01-én nincs keddi előadás. Tényleg az előtte volt 1 héttel vagy következő kedden lesz?

Lányok, ha nincs dokim ..így sajnos szülésznőt se választhattam ugye, szóval így is be lehet menni megnézni a szülőszobát a párommal?

12847. Aurora81 (válaszként erre: 12784. - Jollymama)
2014. júl. 2. 13:17
Jollymama, szívbőlgratulálok a kis Bálinhoz, nagyon jó egészséget nektek! :)
12846. szilen7
2014. júl. 2. 12:45

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni hogy tudja e valaki a vip szoba ahol az apuka is ott alhat azt lehet e szép kártyával kifizetni?Köszönöm

12845. THKata (válaszként erre: 12843. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 2. 12:43

Nem világos számomra. Lejárt a határozott idejű szerződése - elvileg ez a fő ok. Olvastam valahol egy cikket arról, hogy szakmailag is kifogásolták, de mivel nem látunk bele abba, hogy mi megy a kórház belső köreiben, valószínűleg a teljes igazság nem fog kiderülni.

Nagyon nem hiányzott nekem sem ez a cirkusz így a célegyenesben, úgyhogy nem is akarom magam mélyebben beleásni, inkább igyekszem megnyugodni, és magunkra koncentrálni. Biztosan maradtak még ott elegen, akiknek továbbra is jó a hozzáállásuk...

❮❮ ... 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook