Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
12904. 29
2014. júl. 16. 18:25
Köszi csajok, azért megnyugodtam kicsit:))
12903. devonshire
2014. júl. 16. 15:48

Ha a természetességet nézzük: Valóban nem természetes, hogy indítanak, oxyt adnak, burkot repesztenek.


Viszont: alap a gátvédelem megpróbálása 1. babánál is, van gátmasszázsolaj. Vajúdólabda. Ahogy csa tudnak betesznek apás szülőszobába, és előtte meg kimehetsz a váróba a pároddal, ha minden rendben van.

Pulzáló köldökzsinórral teszik rád a babát, rögtön szoptathatsz, és hármasban maradhattok.

Fájdalomcsillapítás szóba sem kerül. Nem adnak beüntést, borotválást nem tudom, úgy mentem oda.

2014. júl. 16. 14:57

Sziasztok!

Tegnap voltam a tornán és lejjebb olvastam a kérdések között a csütörtöki kismama klubbok és az apás torna kérdését!

A kismama klub legközelebb csak szeptemberben lesz.

Apás torna szeptember elején, majd Andrea még pontosítja melyik héten,

és a kismama torna csak augusztus utolsó hetében nem lesz, akkor lesz szabin Andrea, aki tartja.

Egyébként nagyon örülök a sok pozitív hozzászólásnak a szülésekkel kapcsolatban az Imrében, mert nekem sincs fogadott orvosom, így szülésznőm sem...

De tegnap azt a megnyugtató hírt kaptam, hogy ha "úgy esek be", tehát fogadott doki nélkül, akkor is a legjobb kezekben leszek, mert 2 doki meg egy vezető doki így is- úgy is ott van, plusz a szülésznők, és mindenki körültekintő és hozzáértő!! :)

Úgyhogy nem aggódok!!

Harmadik babám, 5. gyermekünk úgyhogy minden rendben lesz!!

12901. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12897. - 29)
2014. júl. 16. 13:23

Én a négy gyereknél összesen nem voltam 5 percet a vajudóban.

A fájásoknál még otthon vagy, autóban vagy, meg a váróban a pároddal. Aztán meg már a szülőszobán.


Amikor úgy szültem, hogy sokan voltak, már nem is volt hely a vajudóban, akkor eleve egy szülőszobában szállásoltak el.. No az érdekes volt, mert akik utánam jöttek, ők már voltak mindenütt, folyosón, karosszékben.. No de az állítálag több éves csúcs volt, azért az nem általános.


Amikor meg kevesen, és úgyis nagy a csönd, akkor meg eleve a szülőszobára fogsz bemenni a pároddal..


Bár énnekem egyszer sem volt ott velem senki, hála a jó istennek. De másokat láttam eleget, mivel nem volt más dolgom, így őket nézegettem, hogy hogy is megy ez ott...

12900. pill (válaszként erre: 12895. - 29)
2014. júl. 15. 17:22
A vajúdóból általában ki lehet menni még az előtérbe is, ahol a kísérő várakozik. Ha stabilak a fájások, akkor nem kell ott sokat tölteni, én 6 órát voltam szülőszobán, és nem annyi volt a kitolás:) persze, ha sokan vannak, akkor nem tudom mi a rendszer
12899. THKata (válaszként erre: 12897. - 29)
2014. júl. 15. 17:19
Bár még előtte vagyok, úgy tudom, mivel már eleve akkor maradhatsz bent kórházban, ha kb 5 perces stabil fájásaid vannak, a vajúdóban töltött idő minimális. Ez nem azt jelenti, hogy csak a kitolási szakaszra mehetsz át a szülőszobára a kísérőddel együtt, csak annyit, hogy amíg be nem áll a rendszer az összehúzódások között (vagy pl. ha előbb csak a magzatvíz folyt el, és a fájások még váratnak magukra), addig kell a közös helyiségben lenned kísérő nélkül. Javasolják is a kórházban, hogy éppen emiatt felesleges korábban bemenni, meg kell várni, amíg rendszeres 5-6 perces összehúzódások lesznek, és akkor már tényleg szinte csak átöltözni kell a vajúdóban, és jöhet is be melléd a párod. Ahogy hallottam, a szülőszobán együtt - vajúdva - eltöltött idő is még órákat tehet ki (tehát nem csak a kitolási szakaszra mész át).
12898. moki-kopi
2014. júl. 15. 16:17
Nem feltétlenül hosszabb :) és nincs minden kórházban így
12897. 29
2014. júl. 15. 16:12

vajon ez minden kórházban így van? mert akkor el kellene gondolkodnom, hogy ott akarok e szülni.

A vajúdás hosszabb mint a kitolási szakasz:S

12896. moki-kopi
2014. júl. 15. 15:03

Sziasztok! a vajúdás alatt tényleg nem lehet kísérő, ők már csak a szülőszobára mehetnek.

Szerencsére csak infóm van róla, megtapasztalni nem kellett :)

12895. 29
2014. júl. 15. 13:19
És ha valaki hosszú ideig vajúdik akkor egyedül van x órán keresztül? Azért ez gáz:S
12894. Zaya86 (válaszként erre: 12893. - 29)
2014. júl. 15. 13:10
Az úgynevezett vajúdóba nem mehet be a kísérőd, már ha egyáltalán töltesz itt időt. Én pusztán átöltözés erejéig voltam bent szerencsére. Emlékeim ködösek, de 6-8 ágy tuti volt, szóval ha teltház van, akkor talán érthető, hogy nagy lenne a létszám kísérőkkel együtt.
12893. 29
2014. júl. 15. 10:41

Sziasztok!


Én majd decemberben szülök az Imrében, fogadott orvosom lesz elvileg:)

Viszont valakitől azt hallottam, hogy a vajúdásra nem mehet be senki? Csak magára a szülésre?

Nyugtassatok meg hogy ez nem így van...:S

12892. pill
2014. júl. 11. 19:51
Köszi a válaszokat! Akkor reménykedjünk hogy még sok baba születhet itt baba/mamabarát módon!
12891. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12888. - Pill)
2014. júl. 11. 14:41

Nem csak az Imre volt ilyen, ott van még az István, meg mittomén, sokan a Margitot is szerették.

De az Imre is egy ilyen volt, illetve hát még részben az is.


Nekem se voltak klasszikus természetes szüléseim, de ennek ellenére az, hogy nem esnek neked borotvával, beöntéssel, nem kötik le a lábad, meg másnál se látsz ilyet azért elég sokat jelent. Eleve a szülőszobák kialakítása is olyan, hogy egy darabig műszert se nagyon láttam, csak tényleg a vége felé tolták be. Sokkal kevesebb az indított szülés is. Persze ez nagyon függ attól, kit választasz orvosnak, szülésznőnek. A másik meg, hogy - régebben legalábbis - nemigen adtak a babáknak tápszert, csak indokolt esetben, nagyon segítették a szoptatást.


Én feküdtem terhességem alatt máshol is, és akkor értettem meg, hogy miért is jó az Imre, amikor láttam azt, hogy hogyan lehet ez nem ilyen...


De tényleg mostanra volt némi visszalépés, meg egy pár jó régi dokit is kiraktak, így kellett nekem is előző évben a 33. héten új dokihoz menni, mert a régi dokimat kirakták, nem fogadták el a kérvényét, hogy nyugdíjasan is vezethessen szüléseket. (40 év ottani szolgálat után) Pedig akik szerették nagyon szerették, a világ végére elmentek volna érte a kismamái. De hát ez van.

12890. manó2000
2014. júl. 11. 13:00

A vitára reflektálnék én is.

Mondjuk az én szüléseim nem voltak igazán alternatívak. De az érintett szülésznő ott volt az egyik szülésemen és rendkívül sokat segített nekem és a babának. Ég és föld volt a különbség a korábbi szüléseim és az érintett szülésznő segítsége alatti szülésem között.


A méhlepényes sorstársak

2014. júl. 11. 12:53

Tegnap sajnos a kismamaklub elmaradt. Felmentünk a szülőszobához, ott egy kedves idősebb szülésznő azt mondta, hogy sajnálja, de nyári szünet van, szeptemberben lesz csak újra.

Hát így jártunk. Pedig telefonon nem csak nekem mondták, hogy a keddi előadásokban van szünet, a csütörtöki van...


Szerintem egyébként ha nincs választott orvos, szülésznő, akkor is bemehetsz kicsit körülnézni, megmondod, hogy majd itt szeretnél szülni, s jó lenne látni, mire számíthatsz. csak ki kell fogni, hogy épp ne szüljenek sokan. Ha sokan vannak, akkor nem hiszem, hogy körbe tudna vezetni az éppen ügyeletes szülésznő.

12888. pill
2014. júl. 11. 12:50
Csak a jelenlegi vitára reflektálva: saját tapasztalataitok alapján (akinek van összehasonlítása) tényleg ennyivel természetesebb szüléspárti volt (van)a Szt. Imre, mint más kórházak? Én 2012-ben szültem, és azért nagyon alternatívnak nem nevezném a szülésemet - volt burokrepesztés, oxitocin, forgatgatás, kézzel tágítás - nyilván nem tudom minden indokolt volt e.Mindezek mellett teljesen elégedett voltam az orvosommal/szülésznőmmel, és a szülésemmel is:) csak kíváncsi lennék, mert az ismerősi körünk alapján nekem nem úgy tűnik, mintha csak itt lehetne "természetes" módon szülni, sőt vannak helyek, ahol sokkal inkább adottabb a helyszín a kádas vajúdásra, és egyéb dolgokra akár.
12887. 4c1a787e8f
2014. júl. 10. 18:56

[link]


Itt találtam dolgokat a szülésznős-esetről.


Sajnos úgy néz ki, hogy tényleg visszalépés van... Nagy kár, személy szerint örülök, hogy én a kórház legjobb 10 évében szülhettem ott..


Remélem vissza fog ez fordulni.

12886. fuloplilla
2014. júl. 10. 18:52
sziasztok!mikor van a kismamatorna?És bármikor be lehet csatlakozni? Előre is köszi a választ :)
12885. xxxyyy
2014. júl. 9. 09:58
Tegnap nem értem oda a kismamatornára. Mondott Andi valamit a kispapás időpontjáról?
12884. Hutterer Edit (válaszként erre: 12867. - Fantazianev)
2014. júl. 9. 09:52
De jó! Köszi az infót! :-)
12883. Bocikapitány (válaszként erre: 12876. - Susan*)
2014. júl. 8. 21:08

Szia!

Babodi Zsófia volt velem végig. Nagyon kedves lány, még a műszakja lejárta után is ott marad velünk. Másnap is többször benézett hozzánk :)

12882. fildus (válaszként erre: 12879. - Feandi5)
2014. júl. 8. 13:43
Minden nap vezetni kell, az összes étkezéssel. Megnevezéssel és mérni kell a cukrot, ahogy mondták.
12881. Aurora81 (válaszként erre: 12867. - Fantazianev)
2014. júl. 8. 12:44

Köszi az információt! Sajnos pont csütörtök este megyunk UH-ra, így nem tudok most menni. ha szépen megkérlek és most mész, akkor megkérdeznéd , hogy augusztusban mikor lesz?Én aug. 14-et néztem. Ja és írd már le, kb. itt miket mondanak el a szülésznők?

Miben különbözik az előadásoktól?

Tényleg lányok,már kérdeztem csak sajnba válaszolni nem tudott senki...ha nincs választott dokim, akkor is meg lehet nézni a szülőszobát?

12880. Aurora81 (válaszként erre: 12869. - Bocikapitány)
2014. júl. 8. 12:41

Szívből gratulálok a manóhoz, és a szuper gyors szüléshez! ;)Le a kalappal!Jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek!

Köszönjük a sok információt is, ez most jól jött!

12879. feandi5
2014. júl. 8. 12:25
Sziasztok! Volt, vagy jár valaki terhes diabetológiára? Ma voltam először és kell írni táplálkozási naplót, csak nem írtam fel, hogy egy vagy több napit kell írni és hogy pontosan mit is tartalmazzon?! Köszi a segítséget! :)
12878. morkike (válaszként erre: 12877. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 8. 08:49
Értem, köszi!
12877. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12873. - Morkike)
2014. júl. 8. 08:27

Lehet, hogy volt most is változás, de engem már 2 éve is lecsesztek, tehát a nagy változás már nem most volt. Majd megkeresem a törvényt.


Az adószám meg történetesen sok helyre kell, pl. most otp ltp-t közöttünk a nevükre, ahhoz is kell, de ha van a számára megtakarításod, ház, házrész a nevén, vagy ilyesmi ahhoz is kell. Azt nem bánom, hogy küldik, és nem kell igényelgetni.

12876. Susan* (válaszként erre: 12860. - Bocikapitány)
2014. júl. 7. 21:50

Gratulálok a babához! Ki volt a szülésznőd? Én februárban szültem (szintén első baba), a lepény nekem sem vált le, műtéttel vették ki.


A csecsemősök közül én normálisakkal találkoztam, segítettek, igaz, kérdezni kellett (nem volt fogadott).

12875. morkike (válaszként erre: 12874. - Fildus)
2014. júl. 7. 18:38
Köszi az infókat!
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook