Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯
12934. IXYZ (válaszként erre: 12929. - Mesike18)
2014. júl. 27. 11:29
Köszönöm a választ:)
2014. júl. 26. 20:09
Köszönöm az infókat Széles Eszterről!!! Ma beszéltem vele, nagyon kedves és határozott volt! Remélem, nekem is olyan jó élményeim lesznek, mint olyan sokaknak! Ugyan csak szeptember közepe fele szülök, de akkor majd mindenképp beszámolok!
12932. Szabiviki
2014. júl. 26. 10:55
Én május elején szültem a Szent Imrében Kecskeméti Veránál és Dr. Lengyel Dánielnél. Természetes szülés volt, háborítatlan (vajúdás és szülés alatt is). Nem zaklattak fölöslegesen, de amikor kellett segítettek és támogattak. 20 órát vajúdtam, nem erőltettek semmit, de mindenre megvolt a lehetőség. Labdáztam meleg víz alatt, nagyon jó volt. Viszont, elsimult a buroksapka, de megrepedni nem akart az Istenért sem, úgyhogy ennyi rásegítést kaptam, de ezt is csak miután látták, hogy ez nem fog menni magától. Nagyon jó élmény volt, mindenkinek ajánlom a kórházat, egyedül az ágyak magasságával van tényleg gond :D Szülés után nem túl kényelmes még felülni sem rájuk.
12931. mnikoka (válaszként erre: 12930. - Daniella1985)
2014. júl. 26. 00:51
Nekem is első baba, május végén született. Eszti mindig pontosan elmondja, hogy mit kell tenned, ami nekem nagyon jó volt, és dicsér, bíztat is, de szól akkor is, ha vmit nem jól csinálsz. A gátvédelem nálunk is tervben volt, de nem úgy alakult. Én szedtem homeós bogyókat is, azt is pontosan elmondta , h miből mennyit:-)
12930. Daniella1985 (válaszként erre: 12926. - Mnikoka)
2014. júl. 26. 00:10

Köszönöm az infót! Holnap fel is hívom! Első baba, ezért izgulok, nem tudom, milyen "állapotban" leszek, hogy fogom bírni... Olyan szülésznőt szeretnèk, aki valahogy tud segíteni (tanácsokkal, ötletekkel, és a gátvédelem is fontos).

Azért ha bárkinek van mèg infója Váradi Zsófiáról, kérem írjon pár sort!

Köszi!!

12929. Mesike18
2014. júl. 25. 23:13

Igen, lehet menni akkor is, ha nem ott fogsz szülni, terhesgondozástól független lehetőség. És igen, célszerű vinni valamit, amire fekszel, úgy láttam, takarítani nem nagyon szeretnek abban a teremben, legalábbis nem túl gyakran... :)

Edit: én a sorsra bíztam magam ugyanezért - jókat hallottam mindenkiről, ezért nem éreztem szükségesnek. És nem is csalódtam, Majtényi (?) Zsuzsa volt a szülésznőm, már amikor bemutatkozott, tudtam, hogy jó kezekben leszek. És valóban!! :)Bízom benne, hogy Te is jó kezekben leszel, akár fogadsz fel szülésznőt, akár nem! :)

12928. IXYZ
2014. júl. 25. 15:54

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a kismamatornára akkor is lehet menni, ha nem a Szent Imrében szeretnék szülni (vagyis nem tudom, még vacilálok:)). és nem oda járok terhes gondozásra? (Polifoam- ot is vinni kell?

Köszönöm!

12927. Hutterer Edit (válaszként erre: 12924. - Kisvoroske)
2014. júl. 25. 14:00

Nincs szülésznőm és nem is tudom, hogy fogadjak-e vagy elég az orvos...

Egyébként Mészáros Erzsébetet ajánlották, de mivel jókat olvasok szinte mindegyik Szent Imrés szülésznőről, így lehet, hogy a sorsra bízom magam. A férjem velem lesz, így nem leszek egyedül :-)

12926. mnikoka (válaszként erre: 12925. - Daniella1985)
2014. júl. 25. 08:01
Szélesy Eszter egy tündér, nagyon érti a dolgát, igazi profi. Én vele szültem, nagyon jó döntés volt. Bármikor hívhattam, a szülésnél nekem baromi sokat segített, éreztem, hogy nagyon jó kezekben vagyok. Ha bármi konkrét kérdésed lenne még, írj nyugodtan :-)
2014. júl. 25. 00:54

Kedves Mindenki!

32. héten járok és sürgősen szülésznőt kellene választanom. Tud valaki bármilyen infót Váradi Zsófiáról vagy Szélesy Eszterről?

Előre is köszönöm!

12924. kisvoroske (válaszként erre: 12920. - Hutterer Edit)
2014. júl. 24. 16:32

Szia Edit!


Nekem is volt fogadott szülésznőm, de ettől függetlenül a Bártfai utcai szakrendelőbe jártam NST-re. Nem szükséges hozzá járnod és fizetni érte.


Egyébként ki lesz a szülésznőd?


Az "utolsó" NST időpontomban már megszültem, így kértem az osztályon az egyik nővért szóljon le telefonon a rendelőbe és mondja le az időpontom, ne foglaljan el más kismama elől. :-)

12923. devonshire (válaszként erre: 12918. - Feandi5)
2014. júl. 22. 19:25
Érdemes 1 héttel korábban, de ha olyan van, illetve az utolsó időkben amikor 2 naponta kell menni, akkor mondják, hogy menj nyugodtan oda, max várni kell kicsit. De nekem soha nem kellett várnom, pedig voltam nagyon sokszor időpont nélkül a végén.
2014. júl. 22. 18:10

Ez engem is érdekelne! Mármint, h megvan-e a kispapás torna melyik héten lesz, szeptember elején!!

Köszi!

12921. xxxyyy
2014. júl. 22. 18:06
Sziasztok! Nem értem oda a mai kismamatornára, konkretizáltátok, hogy szept-ben akkor melyik kedden lesz a kispapás torna?
2014. júl. 22. 16:10
Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, hogy az hogyan működik, ha valaki szülésznőt fogad,hogy a szülésnél biztosan legyen valaki, aki segít, akkor hozzá kell már az utolsó hetekben NST-re járni és fizetni kell érte, vagy attól az ugyanúgy SZTK-s keretek között történik?
12919. ManókaBoróka (válaszként erre: 12915. - Dorka19851229)
2014. júl. 22. 14:12

Szia Dorka 19851229!


A kismamaklub valóban szept 2. csütörtökén lesz, addig mindenki pihizik. Az előadás ingyenes.

Az apás torna az arról szól, az apa hogy tud segíteni vajúdás közben, légzés, masszírozás, illóolajok, ilyesmiről szól. A kórházban csak kb 2 havonta szokott ilyen lenni, úgyhogy nem tudom hány hetes a pocaklakód, de nem érdemes halogatni! Én várom a szeptemberit, mert okt végén fog születni a babánk és addig nembiztos, hogy lesz másik alkalom. :(

A kismama torna keddenként 16.30-tól van, Fridrichné Andrea tartja, nagyon aranyos, kedves,nyílt hölgy, azt hiszem tán szülésznőként dolgozik a kórházban mellesleg, de ez nem biztos. Ezek a tornák nagyon jók szoktak lenni, nem csak torna része van, hanem gátizom torna és a légzés gyakorlása is vajúdásnál és a kitolási szakaszban is. Becsületkasszás a dolog, 300.-/alkalom, amit a torna végén szoktunk az erszénykébe tenni!

Nagyon megéri, sokan szoktunk lenni és jó a hangulata az egész eseménynek. Kb. 1 óra az időtartama. Ha jó az idő, akkor az épület előtti füves területen van a torna! :) Polifoam, törölköző meg víz legyen nálad! :) Egyéb nem kell, mezitláb szoktunk tornázni, mert a vérkeringést segítő torna része is van, meg tartásjavító... Szóval tök komplex!!! :)

A kórház egyik hátsó épületében van a torna is meg az előadások is a teniszpályák mellett.

Egyébként szept.-től lesznek az előadások két hetente a torna után 18-tól. Ezekre is érdemes eljönni, mert a klórházban dolgozó szülésznők, orvosok, csecsemősök tartják!!! :) Ezeknek a témáját, pontos időpontját a honlapon elolvashatod! Szept. 2 az első alkalok - A várandósság és a szülés pszichológiája, aztán 16-án a Helyes étrend, helyes életmód a terhesség alatt, 30-án a következő. Ennek már utána tudsz nézni!

Ezek az előadások is teltházasak szoktak lenni, úgyhogy érdemes időben érkezni!!

Remélem tudtam segíteni és eléggé bőséges információkkal tudtam szolgálni neked!

Szép napot!

12918. feandi5
2014. júl. 22. 10:23
Sziasztok! Kb. mikorra szoktak időpontot adni NST-re? Egy héttel előre kell foglalni, vagy kevesebb?
12917. xxxyyy (válaszként erre: 12916. - Devonshire)
2014. júl. 22. 09:24
Ha az én védőnőmből indulok ki, akkor ezen nem lepődöm meg, hogy nem tudta megmondani. Az enyémnek még babakelengye listája sincs, sőt még meg is lepődött, mikor rákérdeztem. Addig még úgyis beszélek a szülésznőmmel, tőle is megkérdezem majd.
12916. devonshire (válaszként erre: 12913. - Xxxyyy)
2014. júl. 21. 21:34

nekem a védőnő nem tudta megmondani.

Viszont biztos ami biztos kikértük. ingyenes, ha gyermek születés miatt kell, levélben is el lehet intézni annál az anyakönyvvezető hivatalnál, ahol házasodtatok.

12915. dorka19851229 (válaszként erre: 12902. - ManókaBoróka)
2014. júl. 21. 16:58

Szia!

Szóval az a kismama klub, amire az van írva a honlapon, hogy minden hónap második csütörtökén van, az csak szeptemberben lesz megint? Ez biztos? És akkor is a 2. csütörtökön lesz, nem tudod?

Milyen a kismama torna és apás torna, amit említettél? Azok mikor és hol vannak? Ingyenesek? Csak mert a honlapon ilyet nem olvastam, csak különböző előadásokat láttam. Tudnál róla mesélni egy kicsit?

Köszönöm az infókat előre is! :-)

12914. THKata (válaszként erre: 12913. - Xxxyyy)
2014. júl. 20. 10:29

Szia!

Nekünk is 2012-ben volt az esküvőnk, és a szülésznő azt mondta, jó az eredeti házassági akv!

12913. xxxyyy
2014. júl. 20. 08:58
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy kell kérni friss házassági anyakönyvi kivonatot, vagy elfogadják az eredetit? 2012-ben volt az esküvőnk.
12912. ManókaBoróka (válaszként erre: 12910. - Bocikapitány)
2014. júl. 19. 15:59
Köszönöm szépen!!!
12911. devonshire (válaszként erre: 12909. - 4c1a787e8f)
2014. júl. 19. 13:37
Én ezt nem rosszból írtam, én sem bántam, hogy megindítottákj végül.
12910. Bocikapitány (válaszként erre: 12908. - ManókaBoróka)
2014. júl. 18. 17:20
Minimanó babacentrum. :)
12909. 4c1a787e8f
2014. júl. 18. 08:45

"Ha a természetességet nézzük: Valóban nem természetes, hogy indítanak, oxyt adnak, burkot repesztenek"


Sokkal ritkábban teszik, mint máshol.


De azért, ha a nagy természetesség nevében meghalna mondjuk minden második túlhordott gyerek - mint régen is, akkor azért lenne asszem ajvék. Nekem az egyiket a 42. hétig hagyták. Akkor megindult a szülés, de aztán megint leállt. Mit kellett volna csináljanak? Még így is elég nehezen állt át a légzése, egy-két napig nagyon kellett figyelni.


Aztán meg a négyből egy gyerekemnél se repedt meg a burok, a baba feje meg már ott volt. Ha megszületik burokban, nem tud fellélegezni, jó eséllyel lesz oxigénhiányos.


Szóval akkor lehetne ezt a "természetes" dolgot 100%-ig komolyan venni, ha ugyanazt a csecsemő és anya-halandóságot is elfogadnánk, ami az otthonszüléshez régen járt.


Egyébként meg remélem - ha mást nem külső nyomásra - de vissza fog állni a jobb légkör a kórházban.

12908. ManókaBoróka (válaszként erre: 12906. - Bocikapitány)
2014. júl. 17. 19:35

Köszönöm szépen a válaszod!

Hol lehet 900-ért megvenni? Elárulod nekem?

Köszi!

12907. Fantazianev (válaszként erre: 12906. - Bocikapitány)
2014. júl. 17. 14:30
Ha valaki nem visz, adnak egyet a helyszínen is, emiatt nem fogják nem beengedni az apukát. De egyébként meg simán újrafelhasználhatók, ki lehet mosni, vasalni, így akár ismerőstől kölcsönkérni.... Első gyerek után célszrű eltenni, jó lesz az még a többinél is.
12906. Bocikapitány (válaszként erre: 12905. - ManókaBoróka)
2014. júl. 16. 21:44
Igen, vinni kell. Meg lehet venni előre a kórházban lévő segédeszköz boltban, kétezer valamennyiért. De tudok egy helyet, ahol 900Ft-ért lehet ugyanezt megvenni.
2014. júl. 16. 19:28

Igen, ezek megnyugtató hírek! :)

Kérdés:

Az apukáknak vinni kell a műtős cuccot, vagy van lehetőség ott kifizetni, vagy adnak, vagy hogy működik ez?

❮❮ ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook