Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
13114. nyuszihopp (válaszként erre: 13112. - Fildus)
2014. szept. 27. 15:35
Velem Urbán Márta kedves volt, pedig nem ő volt a fogadott orvosom (nem tudott eljönni), csak épp ügyeletben volt. Kérés nélkül ajánlotta az epidurális érzéstelenítést, ami nekem megváltás volt. Egyébként én sem jókat hallottam róla, úgyhogy meg is lepődtem, hogy kérés nélkül adtak epidurált, illetve azon is hogy milyen kedves volt velem.
13113. Mandarin01 (válaszként erre: 13112. - Fildus)
2014. szept. 27. 10:41
Lehet, ezt nem tudom. Kicsit katonás a stílusa, de ennyi. Szerintem más orvosok is jóval kedvesebbek, ha pénzt adsz nekik...
13112. fildus (válaszként erre: 13111. - Mandarin01)
2014. szept. 27. 08:45
Róla azt hallottam, hogy csak azokkal normális, akik felfogadták orvosnak, különben elég tapló :(
13111. Mandarin01
2014. szept. 26. 22:57

A személyzet felét tényleg le kéne cserélni... 8-án este szültem ott. Éjjel kértem fájdalomcsillapítót, közölték hogy elfogyott (!!!), reggel hoznak. Reggel is rákérdeztem, még mindig nem volt. Egész nap szédelegtem és fájt, erre délután rámförmedt egy nővér, hogy akkor talán nem fájdalomcsillapítót kéne bevennem..??? No comment.

Viszont vannak tündér aranyosak is, csak ki kell fogni őket... A védőnő és a gyógytornász nagyon kedves.

én is kiemelném még a szülésznőmet, Vastagné Nagy Évát, végig nagyon rendes volt. Az orvosomról is csak jókat tudok mondani: Urbán Márta nagyon lelkiismeretes, igazi profi. Császár után sikerült nála természetesen szülnöm, végig bátorított és azon volt h sikerüljön. Pár nap múlva még megvizsgált, este negyed 11-kor (!!), mert amikor korábban bejött a szobába, épp szoptattam, és mondta h akkor a műtétje után vissszajön. Szóval őt is csak ajánlani tudom.

13110. fildus (válaszként erre: 13109. - Holiadri)
2014. szept. 26. 11:03
Jó oldala az hogy van egy picid, aki a tiéd :)
13109. Holiadri (válaszként erre: 13108. - Devonshire)
2014. szept. 26. 06:37
3 napot duzzogva en is kibirtam volna, de en tobb idot toltottem bent. Baba nelkul es babaval is. Igy eleg sok mindent megtapasztal az ember. Amikor ulsz egy szeken, melleden a gyermekeddel es probalod szoptatni 2 naposan es a nover berongyol a szobadba, hogy vernyomast merjen az nem tul kellemes. Raadasul fel kezzel tartod kozben a picit. Orakig tudnek meselni a rossz elmenyeimrol... persze volt jo oldala is, de sajnos az kevesebb...
13108. devonshire
2014. szept. 25. 17:02

Én ezért imádtam a Szent Imrét, hogy senki nem tehette be a lábát, ÉS a férjem azt mondta, ennyi áldozatot megér, hogy ő sem mehet be, hogy más se mehessen, és nyugalomba legyünk.


Ennek az áldását akkor éreztem a legjobban, amikor én egy könnyű rövid, gátvédelmes szülés után is, amikor kimentem a látogatókhoz, idegesített az egész..gyerekek futkostak, hangoskodtak, mindenki osztotta a jótanácsokat a friss anyukáknak, a hátam közepére nem kívántam ...ott sem, nemhogy bent a szobákban. Az a benti meghittség csak így jöhet létre. Nekem kellemes élmény volt, sok boldog anyuka, sok gyönyörű kisbaba, babasíráson kívül, csend, nyugalom, meghittség. Fantasztikus volt.

2014. szept. 25. 13:19
Szerintem az a szomorú, hogyha lecserélnék ott a személyzet felét, és egy kicsit odafigyelnének hogy hogy bánnak, beszélnek az anyukákkal, egy nagyon jó kórház lehetne.
13106. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13104. - Holiadri)
2014. szept. 25. 10:52

Az az ember lelkiállapotától és hozzáállásától függ, hogy a rosszat keresi vagy a jót.

Nem állítom, hogy a négy szülésemnél ilyen nem történt, mert ha történt is, észre se vettem. Egyszerűen nem érdekelnek ezek a dolgok.


Sok más kórházban eleve bemehetnek a látogatók... No ott mi lehet.. Még ha a folyosóig, akkor is megy a bekukucska.

13105. xxxyyy (válaszként erre: 13104. - Holiadri)
2014. szept. 25. 10:19
Na igen... hányan jöttek kopogás nélkül... És nem egy ember felejtette el visszazárni az ajtót is.. Azért első babásként, kissé nehezen induló szoptatás közben ez elég kellemetlen. És hányszor dobták le a reggelit/ebédet/vacsorát az ágyra. Ritkán sikerült normálisan letenni. Egy nő még a férfi szakit(vagy karbantartót vagy kit) is behozta kopogás nélkül, hogy megnézzék a karnist, amit javítani kell. Szegény ürge nem győzte magát szégyelni a nő helyett! És én még fizettem a szobáért... Bár ezek csak apróságok, igyekeztem nem odafigyelni rájuk.
13104. Holiadri
2014. szept. 24. 22:01
Nem akarom senkinek elvenni a kedvét a kórháztól, de sajnos nekünk sikerült rengeteg negatív tapasztalatot szerezni. Egyedül a szülésznőmet tudom kiemelni a sorból, aki végig mellettem volt. Őt Vastagné Nagy Évának hívják. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Viszont dolgozik ott egy Picur nevű szülésznő, akit ha megláttam levert a víz. Ahogy beszél és viselkedik az emberekkel, az vérlázító. Mellszívás közben kopogás nélkül kivágja az ajtót, majd távozáskor tárva nyitva hagyja... és ez csak 1 a sok közül :(
13103. nyuszihopp (válaszként erre: 13102. - Amitofo)
2014. szept. 24. 09:23
Nem volt fogadott csecsemősöm csak szülésznőm. Tőlem a szülésznő kérdezte, hogy milyen szobát szeretnék, egyedül vagy több ágyast. Én azt kértem tőle, hogy ha lehet egy tapasztaltabb anyuka mellé rakjon. Első babával bizonytalan voltam, sok segítség nem kellett, de a biztronságérzetemet növelte. A csecsemősöktől sok segítséget nem kaptam, maguktól nem mutattak meg semmit, de ha kérdeztem akkor normálisak voltak. Volt néhány kifejezetten kedves is köztük, de sajnos neveket nem tudok. Egyedül a kórházi védőnő volt, aki magától jött és kérdezgetett és nagyon segíteni akart a szoptatásban.
13102. amitofo
2014. szept. 23. 19:33

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ha túlélhető akkor már egész jó :)


Csecsemős nővér választás az hogyan zajlik? Mi ennek a menete?

13101. amitofo (válaszként erre: 13100. - Amika22)
2014. szept. 23. 17:30

Ugyanez a filozófiám. Az tök jó, hogy mindenki segít mindenkit a szobában, csak szomorú, hogy ez a túlélés kulcsa.


Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ha túlélhető akkor már egész jó :)


Csecsemős nővér választás az hogyan zajlik? Mi ennek a menete?

13100. Amika22 (válaszként erre: 13096. - Amitofo)
2014. szept. 23. 16:54

Szia!

Én nov.15.re vagyok kiirva, de programozott császár miatt valószínűleg hamarabb fog érkezni a kislányom.Nekem is első baba lesz és én is izgulok!

Nekem van fogadott dokim, de csecsemőst,sőt császár miatt szülésznőm sem lesz.Én nem szeretnék egyágyas szobát, mert szerintem nem jó egyedül lenni.Ha van szobatársad még az idő is jobban telik.

Én csak akkor adok majd pénzt valakinek is ha megérdemli!

13099. Bocikapitány (válaszként erre: 13096. - Amitofo)
2014. szept. 23. 16:49
Én a túlélésre hajtottam. Nem fogadtam csecsemőst, a tájékomra sem néztek. Ha kérdeztem, a szükséges minimumot megkaptam, ennyi. Nagyon jó volt hazajönni. Amúgy túlélhető. Az egyágyasba bejöhet apuka, nekem ez jelentette a túlélést. De csak 3-4 nap, ez legyen elötted :)
13098. THKata (válaszként erre: 13096. - Amitofo)
2014. szept. 23. 16:11

Szia!

Én július végén szültem, és volt csecsemős nővérünk. 10 ezer forintot adtunk neki, és abszolút megérte! Minden nap bejött, részletesen elmagyarázott és megmutatott mindent, és még azután is felhívott, hogy hogy vagyunk, mi után kijöttünk a kórházból. Én amúgy több ágyas szobában voltam, és ez abból a szempontból is jó volt, hogy a szobatársam is tudott segíteni. Összességében szerintem ne izgulj azon, hogy milyenek a nővérek, mert mint mindenhol itt is van ilyen is, és olyan is, de alapjában véve nem volt semmi problémám senkivel a 3 nap alatt!

13097. xxxyyy (válaszként erre: 13096. - Amitofo)
2014. szept. 23. 15:52
Nekem volt fogadott csecsemősnővérem és egyágyasban voltam. Egyiket sem bántam meg. A csecsemősök elég elfoglaltak, nekem első babásként hasznos volt, hogy valaki foglalkozott velem minden nap, részletesen elmagyarázott, elmutogatott mindent, ami egy baba körüli teendő. Nehezen indult a szopizás is, és kellett a segítsége. Az egyágyas szoba pedig pihenés szempontjából előnyös. De én nem tapasztaltam hogy ezek nélkül milyen az ellátás, lehet úgyis megkapsz minden segítséget.
13096. amitofo
2014. szept. 23. 14:56

Sziasztok! November elejére vagok kiírva, és elkezdődött az izgulás, pláne a nem túl bíztató vélemények hatására a Szent Imre gyermekágyi részlegéről. Valaki esetleg meg tudná osztani a tapasztalatát aki mostanában szült ott?


Naívan nem olyan régen szembesültem a csecsemősnővér opcióval (doki és szülésznő is ügyeletes lesz, nincs választott). Ha ilyenem nincs akkor mennyibe kerül, hogy foglalkozzanak az emberrel (munkájukat elvégezzék)? "VIP" szoba előnyös vagy ront a dolgokon? A bent töltendő pár nap túlélés vagy kellemes emlék?


Csak egy nővérbe futottam bele véletlenül, de ha a többi is olyan, akkor sok segítségre nem számítok.


Elnézést a rengeteg kérdésért, de első baba és a kérdőjelek csak gyűlnek bennem.


Előre is köszönöm, ha valaki válaszol :)

13095. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13093. - Mesike18)
2014. szept. 23. 09:01

Ezen kár egyébként vitatkozni, mert ezek igazából a mai körülmények között nem a tényleges fertőzésveszély miatt érdekesek, hanem a saját lelkünk megnyugtatására.. Hogy én mindent megtettem...


Amikor már több gyerek volt, és durva bacik kerültek haza, amit a kicsik is elkaptak, akkor nekem is volt olyan korszakom, hogy fuldoklottunk a hypóban... De aztán az ember rájön, hogy igazából nincs összefüggés, mert így-is úgy is elkapja. Persze a tisztaság kell, csak az állandó magas szintű sterilitás felesleges, sőt, hosszú távon ártalmas..


Meg ugye azért az se mindegy, hol, hogy városban élsz, vagy éppen ott, ahol állatok, mezőgazdaság van, földesen kerül be a cucc esetleg a konyhába, vagy ilyesmi...


A szoptatás nagyon sokat számít, de azért mindentől az se véd meg. Bár hosszú távon meg nekem pont az az egy gyerekem a legjobb immunrendszerű, amelyik nem szopott. Hát az ördög érti ezt..


Egyébként ma kb. 10 éves korig minden a bacikról szól, mert ettől függ a bölcsi, az ovi, a későbbi munkád és lehetőségeid.. Aki kicsit készülni akar az életre, most is fut itt olyan fórum, hogy ovi meg betegségek... No ott kezdődik a gond, nem a nem kifőzött cumisüvegnél.

13094. Amika22
2014. szept. 23. 07:36

Sziasztok.

Én minden ruhát 40-60 fokon mosok és nem fertőtlenítek én sem.Nem gondolom, hogy annyira jó dolog mindig mindent fertőtleníteni!

13093. Mesike18 (válaszként erre: 13089. - 4c1a787e8f)
2014. szept. 22. 21:32

Ezt szeretném megköszönni! :) Épp azon gondolkodtam, hogy vajon felelőtlen Anya vagyok-e, amiért csak 40 fokon mosok, illetve mert nem fertőtlenítek mindent minden használat után... :)

4 hónapos a kismanóm, és eddig semmi baja nem volt...

13092. xxxyyy (válaszként erre: 13091. - Szirish)
2014. szept. 22. 18:17
Érdemes vinni kistakarót, mi egy elég régi, eléggé elhasználódott takarót kaptunk a szülésnél. És a csecsemősnővérem is javasolta hogy vigyünk be sajátot, mert az puhább, és kellemesebb a babának. A ruhákra ugyanez jellemző.
13091. szirish
2014. szept. 22. 16:17

Sziasztok!


Valaki el tudná mondani ,hogyha éjszaka akarok bejutni a szülészetre, akkor merre felé is kell mennem?


Az utolsó papás tornán elmondta a gyógytornász,de nem emlékszem ,csak arra a részre ,hogy az A épület bejáratát bezárják estére, és ne ott próbálkozzunk :).


Illetve aki már szült itt, megszeretném kérdezni ,hogy kell/érdemes vinni kistakarót a babának?


Köszönöm! Szép napot mindenkinek! :)

13090. 4c1a787e8f
2014. szept. 22. 10:54

Azt meg már többször írtam, hogy kell a kórháznak a ruha, mert kevés van, gyűjtöttek is külön nekik a kerületben. Ha van, aki adni tud, tegyétek meg!


Én két nagy zsákkal vittem el a gyűjtőhelyre, remélem megkapta a kórház.


Úgyhogy lehet, páratokon pont a gyerekeim ruhácskái lesznek..

13089. 4c1a787e8f
2014. szept. 22. 10:52

A ruhákat mindig 40 fokon mostam, (már csak azért is mert nálam 60 fokon két mosás után szétnyltak, tönkrementek), sterilizálni a cumisüveges gyerekeimnek talán az első két hétben sterilizáltam, utána kb. hetente-két hetente egyszer. Soha semmi sem volt, senki sem volt beteg.


Ami betegség jött, az bizony már egyértelműen a bölcsiből származott, és az se a kosz miatt, hanem azért, mert a közösségben bizony terjednek a vírusok, meg mert sokan elve betegen viszik be a gyereket.

13088. devonshire (válaszként erre: 13087. - Adrienn1988)
2014. szept. 21. 18:23
jesszus :D Én azokat is csak 60 fokon mosom :D Elvégre csak mi használjuk :)
13087. adrienn1988 (válaszként erre: 13086. - Devonshire)
2014. szept. 20. 13:27
Köszönöm a válaszokat,infókat :) Viszünk akkor mindenből,hogyha kell akkor legyen :) hát igen ebből a 90°C-ból akadt párszor már vita itthon :) de mostanában kezdem visszafogni magam és csak az alap törcsi-fehérnemű-ágynemű kombót kínzom ilyen mosással :) bár a babacuccokra is ez vár majd azt hiszem :D
13086. devonshire (válaszként erre: 13080. - Adrienn1988)
2014. szept. 20. 11:37
hidd el a kórházi sterilebb mint a tiéd :D Ott nagyüzemben magas hőfokon, kimondottan ilyen célra való szerekkel mossák, míg mondjuk én otthon 40 fokos kímélő mosással, babamosószerrel, és óvatosan kicsit vasalom. SZóval hidd el steril az, gondolj bele mennyi baba születik ott évente, és nem lesz baja egyiknek sem a törölközőktől. Túlzásba sem szabad esni a sterilizálással kapcsolatban.
13085. xxxyyy (válaszként erre: 13080. - Adrienn1988)
2014. szept. 19. 21:28
Ja és kistakarót is vigyél. Elég ramaty állapotban vannak a bentiek. Mi is egy elég elhasználtat kaptunk a szülésnél (és rózsaszínt a kisfiunknak), másnap hozott be sajátot a férjem.
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook