Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
13294. ipomoeak (válaszként erre: 13293. - Ági28)
2014. dec. 14. 20:02
Szia! Nekem sincs.Persze mi is aggódunk,de mint már írtam,inkább a babára költjük azt a pénzt.Nyilván ha úgy látjuk,vagy a helyzet megköveteli akkor nem leszünk "hálátlanok".Ha minden igaz májusban érkezik a baba.
13293. Ági28
2014. dec. 14. 19:23

Sziasztok!

Olvasgattam a decemberi írásokat és kicsit aggódom!

Jövő áprilisra várjuk a lányunkat. Idén már volt egy vetélésem 12 hetesen. Utána rengeteget költöttünk dokikra, ilyen-olyan vizsgálatokra. A babának pedig szeretnénk tároltatni köldökzsinórvért. Szóval sok pénz elment és még sok el is fog. Így nem nagyon szeretnék fogadott dokira költeni. Holba dokihoz járok most TB alapon vizsgál és egyelőre minden rendben, viszont már most tudom, h ő nem lesz benn a szülésnél. Ez az ami aggaszt, h milyen a szülés saját doki és szülésznő nélkül? Bár a védőnőm azt mondta: újra lehet "csak" szülésznőt fogadni, de ezt még itt a fórumon nem olvastam. Szóval aggódom nagyon, h nem kerülök-e óriási hátrányba, mert nem előre fizetek valakinek? Utólag, ha minden rendben nem zárkózom el a hálaadástól, de más úgy fizetni, mint az h fizetek a havi vizsgálatokért 15/20 e Ft-ot plusz a szülés, mint csak a szülésért ha megdolgozik érte.

Na lehet hülyén írtam le a lényeget. Szóval nagy dilemma ez. És rettenetesen utálom, h egy kórházban megengedhető az, h egy orvosnak/szülésznőnek/nővérnek nincs kedve valamihez, mert nincs "motiválva" a beteg által!

Ezt én a munkahelyemen nem tehetem meg, különben repülök!

Van még valaki, akinek nincs fogadottja és tavasszal szül?

Akik így szültek, nem bánták meg?

Köszi előre is a válaszokat!

13292. smileyjucy (válaszként erre: 13285. - Ipomoeak)
2014. dec. 14. 16:50

A karszalagot még a szülőszobán megírták és ráadták (szerencsére) . Viszont nem írták ki a teljes nevét (mivel két keresztezve van) mondván nem fér rá a karszalagot, de legalább a kezdőbetűjét ráírhatták volna. Valamint a kiskönyvéből is kihagyták a második nevét amit utólag persze javítottam.


Úgy is le kell majd adnod az első éjszakára mert akkor kimerültek lesztek mindketten :). Kellemes babavárást és könnyű szülést kívánok. És ne parázz mert az nem jó csak figyelj jobban mint én. :)

13291. devonshire
2014. dec. 14. 16:38
Még valami, tudom hogy marhára nem ide való, de van egy nagyon nagy csomag babaruhám. GYÖNYÖRŰ, hibátlan állapotban, 62-es overállal, hordozóba köthető takaróval, most születő babáknak lenne tökéletes, főként kislánynak!! Mind olyan mintha új lenne! Ha valakit érdekelne aki mostanában szül, vagy szült, írjon rám!
13290. devonshire
2014. dec. 14. 16:37
Én sem értem. Én idén szültem márciusban. Megszültem és viziten kívül én nem is találkoztam, beszéltem se orvossal, se csecsemőssel senkivel. Elbabázgattam egyedül. Csak a fülbevaló miatt, és a zárójelentés miatt kérdezősködtem, mindenki készséges és kedves volt.
13289. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13288. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 14. 16:07
Egyébként ha valaki végigolvasná itt ezt a pár beírást ezen a fórumon, ez teljesen lejönne..
13288. 4c1a787e8f
2014. dec. 14. 16:06

Hát egyre inkább azt érzem, hogy ez a kórház nem ugyanaz a kórház, ahol én voltam. Pedig a név stimmel..


De ezt most nem úgy értem, hogy ti nem mondanátok igazat, hanem, hogy tényleg sok a negatív változás.


Szültem ott 2004-ben, 2007-ben, 2010-ben, és 2013-ban. Mondjuk 4. babánál már nyilván minden könnyebb, nem törődtem annyira a részletekkel. Nálam akkor következett be a váltás, amikor a régi dokimat, akinél az első hármat szültem kirakták...

13287. ipomoeak (válaszként erre: 13286. - Audrina84)
2014. dec. 14. 14:43

Egyre jobb hírek :(

Remélem minden rendben van veletek és nem lett semmi baja a picinek!

13286. Audrina84 (válaszként erre: 13284. - Smileyjucy)
2014. dec. 14. 13:50

Szia!

Én tavaly márciusban szültem az első lánykám fogadott "mindenki" nélkül. Túlhordás miatt indìtották húsvét nagyszombatján. Röpke 2,5 óra alatt megszületett. Eddig minden ok. Aztán a feketeleves: a csecsemősök =/ Neki délután nincs kedve leìrni egy olyen kacifántos vezetéknevet, és ehhez hasonlók. Du 5kor elvitték a törpét minden tájékoztatás nélkül (apgar, stb). Aludni nem tudtam, de mivel nem adták ki, mondván, h az első este meg kell figyelni. Másnap nagy unszolásra délután kiadták. Mondom a csecsemősnek, h furán viselkedik a baba, meg miért van kanül a buksijában, és mi az a haematoma a fejecskéjén?! Azt mondja, honnan tudhatnám, h fura, mivel első baba, de ha produkálja a tüneteket, vigyem, és mutassam meg az orvosnak (mindezt a legutolsó szobából). Aznap délután a szerencsémnek és a Cerny- mentősöknek köszönhetően átkerült a lánykám a SE PIC osztályára a csecsemősök nemtörődömsége miatt. A névtáblája még akkor sem volt megìrva... Ez röviden-tömören az első szülésem. Most nem adok bizalmat senkinek, ezért fogadtam fel előre mindenkit... 37khm

13285. ipomoeak (válaszként erre: 13284. - Smileyjucy)
2014. dec. 14. 11:09
Jézusom!Hát eléggé beparáztattál.Azt hiszem a szemem le nem veszem a gyerekről miuán kibújik.A karszalagot rögtön ráteszik szülés után? Bocs,ha hülye kérdés,de mi most várjuk (2015.május)az első babánkat és a Szent Imrében fogok szülni én is.Nem szeretnék sem orvost,sem mást fogadni,inkább a gyerekre költjük azt a pénzt (főleg,hogy nem a felső tízezer táborát erősítjük).Örülök,hogy leírtad,és ne hibáztasd magad a történtekért,te nem tehetsz semmiről.Boldog babázást!
13284. smileyjucy
2014. dec. 14. 02:20

Sziasztok!


Még júliusban szültem a Szent Imre kórházban.

Nem volt fogadott orvosm, szülésznő sem csecsemős. Sok jó véleményt olvastam a kórházról és a szülészetről ezért nem éteztem szükségességét. Hajnali négy orakor folyt el a magzatvizem és 16 órakor született meg a kislányom. Szülész Dr. Nyulasi Gábor volt a szülésznőm Molnár Gabriella. Nem voltak elég intenzívek a az összehúzódások ezért oxiticint kaptam ezen kívűl probléma mentesen zajlott a szülés. Mindketten nanyon kedvesek és korrektek voltak. Sokat segített ha a szülésznő mondta, hogy hogyan lélegezzek és nyomjak bár a végére annyira elfáradtam, hogy nem igazán tudtam koncentrálni arra amit mondott.

Mivel a pici nem volt eléggé lent a doki rásegített egy tolással és a következő fájásnál már kint is volt a kislányom.

Apa büszkén elvágta a köldökzsinórt ezután a melkhasomra fektették a lányom. Majd megfürdették megmérték és mellre tehettem. Még két órát a szülőszobában lehetteünk.


Nagyon legyengített a szülés de ennek ellenére legalább éjfélin nem tudtam aludni.

Másanp reggel elmentem a piciért a csecsemősök semmit nem mondtak semmit nem mutattak meg, hogy mit holyan csináljak, hogyan rakjam mellre stb.

Délben elvitték fürdetni illetve fotózni majd visszahozták. Délután bementem a csecsemősökhöz, hogy mégis azért mutassák meg, hogyan pelenkázzak erre jött a letolás, hogy akkor egész nap nem volt pelekacser?! Bár délben fürdették szóval volt.


Éjszakára nem vittem be bár eléggé ki voltam merülve. Próbáltam mellre tenni de nem nagyon akarta elfogadni és egész éjjel nyugtalankodott. Ekkor bementem a csecsemősökhöz és kértem,hogy mutassák meg hogyan tegyem mellre mert gondoltam, hogy azzal lehet valami probléma. A válasz az volt, hogy majd holnap a védőnő megmutatja és adtak viszet, hogy iasam meg a picit. Ettől ugyan megnyugodott de másnapra ismét nyugtalan volt és a helyes mellretétel után is elengette a mellet. Délelőtt már nagyon ki voltam borulva a történtek miatt és egyébként is gyengébbnek láttam a csecsetmőt mint amilyen akkor volt mikaor először kihoztam. A csecsemősök bevitték a babát majd kis isdő múlva behívtak a csecsemőosztályon egy terembe (nah ekkor aztán már teljesen kiborultam ,hogy valami baja van).


Ott volt egy másik anyuka és két kisbaba kosárban. Megkértek minket, hogy nézzün meg melyik baba volt velünk kint egész nap. Ekkor mindketten rámutattunk erre közölték velünk, hogy elcserélték a csecsemőket. Valószínűleg fürdetésnél rossz kosárba tették őket vissza mivel mindkettőnek megegyezett a vezeték neve. Hozzátették, hogy egyébként is a karszalag a mérvadó és nekünk azt meg kellett volna néznünk.

Amint megláttam a lányom egyértelmű volt, hogy ő az én babám és egy napig egy másik babát dédelgettem. Hát nem kívánom senkinek azt az érzést! Szerencsére ő nagyon jól szopizott és meg is nyugodott mellettem. Ugyanezt nem mondhattam el magamról mivel jött az önmarcangolás, hogy nem ismertem fel a saját gyermekem, hogy hogyan nem vehettem észre és ezt mid a tejbelövellés idején amikor az ember a hormonoktól amúgy is depresszív. A csecsemősök pedig sűrű elnézés kérések közepette azt mondták örüljünk, hogy ez még most észre lett véve és nem évek múlva derült ki....

Utólag persze már tudom miért tünt kicsit másnak a szeme és a haja de az ember ilyenkor olyan bizalmi hekyzetbe kerül az orvosokkal, ápolokkal szemben, hogy nem is gondol ilyen dologra.


Nekem sajnos azt az első éjszakát a saját picimmel nem adja vissza senki. Valamint az sem két hétbe telt míg feldolgoztam a történteket már amennyire lehet.


Annyit tennék még a végére, hogy tároltatunk össejtet és olyan csomagot kértünk amiben köldök és pacentáris-vért valamint szövetet is tárolnak viszont valamiért placentáris vért nem küldtek és erről minket nem is tájékoztattak. Erre is jobb rákérdezni bár én minden ezzel kapcsolatos dkumentációt aláírtam, hogy nekem már ne keljen ezzel foglalkozzak...


Bizonyára kapok majd hideget meleget a leírtak után de szertném ha véletlenül sem fordulna elő ilyen mással,mert én is azt hittem, hogy ilyen csak a filmakben történhet.

Szóval mindenkit figyelmeztetnék, hogy nézze meg a karszalagot és egyébként is minden dokumentációt.


Egy boldog 4 és fél hónapos kislány, mostmár boldog anyukája.

13283. ipomoeak (válaszként erre: 13280. - Timó21)
2014. dec. 13. 19:55

Köszönjük,hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat.

Gratulálok a pici babádhoz és jó egészséget kívánok nektek!

13282. Audrina84
2014. dec. 13. 18:20

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy mennyit "illik" adni tiszteletdíjként a szülésznőnek és a csecsemősnek. Nem mondott egyik se fix díjat, csak azt, h nézzek utána az interneten... Előre is köszönöm!

13281. Timó21 (válaszként erre: 13279. - Szilvita)
2014. dec. 12. 15:08
Nagyon szivesen!
13280. Timó21
2014. dec. 12. 15:07

Kedves anyukák!


Szeretném felhívni a figyelmeteket a helyes szoptatásra. Nekem senki nem mondta hogy lehet rosszul szoptatni. Elég fájdalmas volt a szoptatás számomra és ki is vérzett a mellbimbóm. Ismerős anyukákkal beszéltem mindenki mondta hogy fájhat az elején de úgy gondoltam hogy ennyire nem. Végül beszéltem egy szoptatási tanácsadóval aki közölte velem hogy rosszul tartom a babámat szoptatás közben és a cicimbe kapaszkodik a szájával és ezért sebesedett ki és a fájdalmat is ezért érzem olyan intenzíven. Megmutatta hogy hogy csináljam és azóta sokkal jobb és dupla annyit eszik a gyermekem mint azelőtt mert így nem fárad el olyan hamar. A Szent Imrében is van szoptatási tanácsadó csak azokhoz az anyukákhoz nem mehet akinek van fogadott csecsemősük. Nem értem hogy miért. Kérjetek segítséget minél hamarabb hogy ne szenvedjetek annyit mint én.

13279. Szilvita (válaszként erre: 13278. - Timó21)
2014. dec. 11. 06:26
Köszönöm az infókat!
13278. Timó21 (válaszként erre: 13274. - Szilvita)
2014. dec. 9. 15:56

Szia!


Nekem az első babám. Segített mellre tenni sajnos nem igazán sikerült. Egyből hozott egy bimbó védőt amivel már tudott is szopizni. Megtanította hogyan fürdessük a babánkat, apa is ott volt a fürdésnél volt egy óránk hogy együtt lehessünk. ( amúgy nem jöhet be)Sajnos nem sikerült egyből egyágyasba menni. Megmutatta a pelenkázást és hasznos tanácsokkal látott el. Mindennap bejött a korházba úgy hogy nem dolgozott és bármikor hívhattam ha kérdésem volt. Miután hazajöttünk azután is hívhattam. 37 hetes terhes voltam amikor találkoztam és felkértem. Köszönöm szépen a gratulációt.

13277. ipomoeak (válaszként erre: 13276. - Timó21)
2014. dec. 9. 15:56
Köszönöm. Csak hogy ne fussak bele :(
13276. Timó21 (válaszként erre: 13275. - Ipomoeak)
2014. dec. 9. 15:44

Szia!


Csemniczky Gusztáv.

13275. ipomoeak (válaszként erre: 13273. - Timó21)
2014. dec. 9. 15:29

Szia!

Megkérdezhetem,hogy kinél szültél?

13274. Szilvita (válaszként erre: 13273. - Timó21)
2014. dec. 8. 23:19

Szia! Mit csinál a csecsemős, ha felfogadod, miben más? Mikor fogadtad fel? Esetleg priviben megírnád, mennyi tiszteletdíjat adtál neki? És Irénnek? Februárbasn fogok szülni.

Gratulálok a babához!

13273. Timó21
2014. dec. 8. 21:48

Sziasztok!


1 hete szültem a Szent Imrében. Picurnak tényleg kritikán aluli a stílusa. Van 1-2 normális csecsemős. Én fogadtam orvost bábát ás csecsemőst is. Sajnos az orvosban nagyot csalódtam de a bábámmal 100% meg voltam elégedve és a csecsemősömmel is. A bába Tóth Irén volt a csecsemős pedig Balogh Klára. Nagyon tudom őket ajánlani. Gátvédelemmel sikerült megszülnöm.

13272. Szilvita (válaszként erre: 13271. - Xxxyyy)
2014. dec. 7. 23:15

Köszi. Mindent olvastam már, hogy nem kell mert lekérik, meg azt is hogy kell.


Fildus, azért nem az a típus, aki nem fogadja el, vagy visszaadná pl. mert túl sok...

13271. xxxyyy (válaszként erre: 13269. - Szilvita)
2014. dec. 6. 23:06
Augusztusban szültem ès 2012. júniusában volt az esküvőnk, ès elfogadták az eredetit.
13270. fildus (válaszként erre: 13268. - Szilvita)
2014. dec. 6. 16:28
Irénről is sokan azt terjesztik, hogy pénzéhes. Nekem ez egyáltalán nem jött le. Bármikor hívhattam, mindig segített, érdeklődött.
13269. Szilvita
2014. dec. 6. 13:59
Tudnátok segíteni, hogy kell még mindig a szüléshez 300 napnál nem régebbi házassági?
13268. Szilvita (válaszként erre: 13266. - Fildus)
2014. dec. 6. 13:57
Huh, hát mikor én szültem a szobatársam fogadott szülésznője volt. Borzalmnas volt a stílusa számomra. Bezzeg az Irént mindenki irigyelte tőlem, és azokkal is kedves és segítőkész volt, akit ügyeletesként látott el.
13267. 4c1a787e8f
2014. dec. 4. 19:22

Hát lányok, hogy nektek mikre volt időtök!


Én azt se tudom, ki az, pedig négyszer jártam meg. Soha nem velük foglalkoztam, hanem magammal, meg a gyerekkel.

13266. fildus (válaszként erre: 13265. - Orsy27)
2014. dec. 4. 15:53
... igen, borítékért nagyon kedves :D
13265. Orsy27
2014. dec. 3. 19:39
Mindkét lányomat az Imrében szültem, mindkét esetben egy negyatív élményem volt: Picur! Mindenkinek beszólogatott, nagyon fent hordja az orrát a nő. Fogadott szülésznőként lehet, hogy nagyon jó...
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook