Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
13324. Ági28 (válaszként erre: 13323. - Audrina84)
2014. dec. 24. 02:10
Ugye jól emlékszem, h nincs dokid és szülésznőd? Ha esetleg ez szóbajött a csecsemőssel, mondott róla valamit?
13323. Audrina84 (válaszként erre: 13318. - Ági28)
2014. dec. 23. 14:05

=D=D=D

Elvileg szülés után elmúlik, és csak akkor jön elő, amikor lefekszem.

A csecsemős hölgy nagyon szimpatikus, határozott és segìtőkész =)

13322. cyprus
2014. dec. 22. 19:53

Sziasztok,


múlt héten született a babám a Szent Imrében fogadott orvossal és szülésznővel, leírnám a tapasztalataimat, hátha segítek valakinek.


Már korábban is feküdtem bent pár napot és engem a vége felé fokozottan megfigyeltek, úgyhogy a végére már elég sokan ismertek, meg nekem is volt helyismeretem (konkrétan volt az ambulancián egy hölgy, aki mindig meg is kérdezte: maga megint itt? :) ) Ezzel együtt minden panaszt komolyan vesznek.


A szobák nagyon rendben vannak, két kétágyashoz tartozik egy mosdó. Mi végülis kaptunk egy egyágyas szobát. Sokat agyaltam előtte rajta, végülis a férjem döntött helyettem, amikor kijöttünk a szülőszobából (én akkor döntésképtelen voltam). Mivel nagyon rossz állapotban voltam utána, nekem ez jó volt, mert ő velem volt és talpra állított. Plusz, ami miatt nekem jó volt, hogy nyugodtabban tudtam tisztálkodni, nálam ez volt korábban is az egyik érv mellette.


A doki és a szülésznő mindent megtettek, hogy a babát a legtermészetesebben, de a leggyorsabban világra tudjam hozni. Ha bármi felmerült menet közben, egyből volt rá jó megoldásuk.


A szobám a csecsemősökkel szemben volt, így én sokat jártam át kérdésekkel hozzájuk. Van néhány, akinek érdekes a stílusa, hozzáállása, de van néhány, aki viszont nagyon sokat segített. Az előadásokon többszr elmondták, hogy kevesen vannak, ne várjuk, hogy mindenkihez odamenjenek, de ha bári van, mi kérdezzünk. Ha látták, hogy kell a segítség, akkor mindent megadtak.


Így néhány nap elteltével ezek a friss élmények, de ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok.

13321. PHA80
2014. dec. 22. 19:10

Sziasztok!

Megírná nekem valaki privátban, hogy mennyi pénzt adott a fogadott szülésznőjének? Előre is köszönöm!

13320. Bocikapitány (válaszként erre: 13319. - Ági28)
2014. dec. 22. 10:16
Szia. Epp tegnap bújt ki az első!!! Ennek örömère ataludtuk az éjszakát, fél hétig aludt, egyszer mocorgott egy picit, de simire visszaaludt :)
13319. Ági28 (válaszként erre: 13316. - Bocikapitány)
2014. dec. 21. 04:08

Szia Bocikapitány!

Van egy barátnőm, akinek a kisfia első 5 foga úgy jött ki, h végigaludták. Úgy értem meg sem nyikkant, nem fájt neki. A többinél viszont folyamatos volt a sírás szegénynek. Hányadik fognál tartotok?

13318. Ági28 (válaszként erre: 13315. - Audrina84)
2014. dec. 21. 04:06

Szia!

Erről még nem hallottam. Elmúlik? Drukkolok, h ne rúgd le a dokit szülés közben :)

Majd írd meg milyen a csecsemősöd!

13317. Ági28
2014. dec. 21. 04:03

Sziasztok!

2 napja jobban alszom, pénteken csak 1/4 5-kor keltem, szombaton pedig 7-kor. Lehet megnyugodtam, egy sulim idegesített. Most csak azért vagyok fenn, mert apuci hazajött az egyik év végi vacsoráról.

Viszont 2 napja van egy furcsa új fájdalmam. Nem folyamatos, csak járás közben, illetve ágyban való mozgolódás közben jön elő. Pl mikor felhúzom a bal lábamat háton fekve. Viszont a jobb oldalon fáj, a szemérem csont környékén, lenn a fanszőrzet felső határa alatt. Nem hüvelyi belső fájdalom, nem folytonos, csak mozgás közben jön elő. Ha nem mocorgok, ülök, fekszem nem érzem és nem is szimmetrikus fájdalom. Úgy érzem, h a csont felett fáj, mármint a bőr felé, kifelé.

Nem tudom jobban leírni, csak megmutatni, az pedig itt nem megy. Ha ilyen hülyén is megfogalmazva, de volt ilyen valakinek? Ismerős? Hétfőn leszek 24 hetes. Remélem ez problémát nem okoz, de hülyét kapok ha megmarad a fájdalom. Akkor hétfőn felhívom a dokim.

13316. Bocikapitány (válaszként erre: 13314. - Ági28)
2014. dec. 19. 16:11
Jót aludni? Majd ha lediplomázik a lurkó. Nálunk legalábbis úgy néz ki ;). Most 5 hónapos, épp fogzik, hajnali 5-kor kel általában, és éjjel is kelünk hozzá :)
13315. Audrina84 (válaszként erre: 13314. - Ági28)
2014. dec. 19. 12:13

Szia!

Semmi megnyugtatót nem tudok mondani alvás témában. Ahogy haladok előre, úgy egyre nehezebben alszom, ráadásul nlam előjött ez az RLSnek nevezett nyugtalan láb szindróma, amiről nem is hallottam eddig. Mire nagy nehezen elaludnék, zsupsz, már rándul is a lábam, aztán ki is nyìlik a csipám... Ma találkozom a csecsemős nővérrel, meg NST, és az elvileg utolsó uh is meg lesz. Múlt héten feltűnően nagy nyugalom volt az osztályon, meglátjuk ma mit produkált a melegfront! =)

13314. Ági28 (válaszként erre: 13312. - Audrina84)
2014. dec. 17. 18:02

Szia!

Hát hajrá' drukkolok és irígykedem. :) mindenképp írj majd! Érdekel milyen volt/lesz.

Nekem ma nagyon sz@r napom volt. Tegnap talán elronthattam a gyomrom, szúrt az oldalam is egy bizonyos pózban, és be is voltam keményedve, de nem lenn a baba környékén hanem fenn, ahová felnyomta a gyomrom és a tüdőm. Reggel már a sírás kerülgetett és a hányinger, de sajna nem sikerült megkönnyebbülnöm. Ma egész nap dolgom volt, sokat kellett állnom, közepesen sétálnom. Viszont a gyomrom nem lett sokkal jobb. Remélem nem okoztam vele gondot a babának. Illetve a derekam szakad még le.

Most meg a baba püföl bentről. Mintha egész nap arra várt volna, h mikor dőlök le, h kipihenjem ezt a fos napot és akkor áll bosszút az őt ért kellemetlenségért.

Azt szeretném még tudni, mikor fogok egy jót aludni :). Hónapok óta nem megy. Vagy idegeskedem, vagy a hasam, derekam miatt nem megy.

Te hogy alszol? Mennyire lett nagy a hasad?

13313. Audrina84 (válaszként erre: 13311. - Kisvoroske)
2014. dec. 17. 14:11

Szia!

Gratulálok a babához! Erőt és egészseéget kìvánok nektek!

Azt szabad megkérdezni, h kinél szültél? (doki,szülésznő)

13312. Audrina84 (válaszként erre: 13310. - Ági28)
2014. dec. 17. 14:07

Szia!

Januát 7-re vagyunk kiìrva, de a dokibácsi azt mondta, h Karácsony-Újév közt azért már legyek "összekészülve". =) Majd meglátjuk, mikor akar előbújni.

13311. kisvoroske
2014. dec. 17. 09:59

Sziasztok!


December 13-án szültem a kórházban, második babámat. Tegnaptól már az itthoni környezetet élvezhetjük. Ha valaki fél a szüléstől vagy csupán kiváncsi a történetemre, szívesen megosztom Veletek. A szülőszobán mindösszesen 3/4 órát töltöttem, igaz nem első babásként.


A bent töltött pár nap alatt semmi kellemetlenségem nem tapasztaltam, mindenki nagyon kedves, a csecsemősök között ugyan van egy-két "furcsa" stílusú, de velük nem foglalkoztam. A többi csecsemős pedig tündériek voltak velünk anyukákkal és a babákkal is. Csak keresztneveket tudok mondani, de aki kifejezetten kedves volt Klári és Judit. A teljes nevüket sajnos nem tudom.

13310. Ági28 (válaszként erre: 13301. - Audrina84)
2014. dec. 16. 14:51

Szia!

Mikorra vagy kiírva?

Esetleg április ;)

13309. Ági28
2014. dec. 16. 14:50

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, aki reagált a hozzászólásomra!

Nem hiszem, h szeretnék VIP szobát, pontosan azért, mert bízom benne, h a szobatársammal tudunk egymásnak segíteni és nem is nagyon szeretek egyedül lenni egy idegen helyzetben.

Holba doki azért nem lesz benn, mert már nyugdíjas. Jövőre ha jól tudom nem lehetnek benn, még ha magánbetegük van, akkor sem. Igaz én még csak magán sem vagyok, de ha bejöhetne/bejönne akkor nem kérném ingyen. Illetve kaptam pár hete egy levelet itt a hoxán egy magánbetegétől, akihez nem ment be. :)

A csecsemősökkel kapcsolatban úgy vagyok, h nagyon remélem lesz akivel szót lehet érteni. Ha nem, akkor nem marad más hátra, mint a telefonos segítség! Illetve a szobatárs.

Velem könnyen ki lehet jönni. És ha tudok én is szívesen segítek bárkinek, igaz szülni még nem szültem, de ha a babára kell vigyázni, míg a szobatárs fürdeni szeretne, hát rajtam ne múljék!

Amúgy ha nincs fogadott dokim, akkor egyszerűen besétálok a kórházba és keresek valakit aki ha szerencsém van ráér és körbevezet? Vagy max egyeztetek időpontot? Gondolkodom a terhestornán, vagy valamelyik előadáson. Volt közületek valaki ilyenen? Azért agyalok rajta, mert hátha sikerül "ismeretséget" szerezni, vagy legalább egy félig ismerős arcot majd akkorra, ha itt az idő.

A védőnöm mondta pár hete, hogy azt hallotta frissen szült anyukáktól: újra lehet csak dokit v csak szülésznőt választani. Ebből mi az igaz? Hallottatok róla?

13308. Audrina84 (válaszként erre: 13307. - Masni82)
2014. dec. 16. 13:06

Köszönöm!

Nekem semmi gondom nem volt se a szülészettel, se a gyermekágyas résszel, csak a két napon ügyeletben lévő csecsemősökkel. Próbáltam finoman, próbáltam remenősen segìtséget kérni, de mindig elhajtottak, pedig akkor nem volt babadömping, szinte kongott az osztály az ürességtől. Bocsi ha félreérthető volt vmelyik hsz-em.

13307. masni82 (válaszként erre: 13305. - Audrina84)
2014. dec. 16. 11:53
Nem tudom, mikor lett tanulókórház. Én szültem 26 hónapja és 2 hónapja, semmi változást nem tapasztaltam. Két gyakorlaton levő szülésznő-jelölttel találkoztam NST-n -maximum ennyit. Az alább leírtakat kissé cáfolva még mindig úgy gondolom, hogy színvonalas az ellátás, rendesen takarítanak, a szülőszobák jól felszereltek, és a körülményekhez képest mindenki próbál maximumot nyújtani. Nekem is volt negatív tapasztalatom egy csecsemőssel, lehet, hogy rossz napja volt, nekem is van.
13306. Audrina84 (válaszként erre: 13304. - 1472d4cf49)
2014. dec. 15. 22:04
Ha ellátaogatsz vmelyik előadásra, v kismamatornára, akkor ha megkéred ott vmelyik szülésznőt, akkor köbevezetnek szìvesen.
13305. Audrina84
2014. dec. 15. 22:01

Lányok!

Szült vki azóta, h tanulókórház lett a Szt. Imre? Változott vmi?

13304. 1472d4cf49
2014. dec. 15. 15:48
Sziasztok. Én április elejére vagyok kiirva. Van a Szent Imrében szülőszoba látogatás? Tudja esetleg valaki hogy mikor és kell-e jelentkezni rá stb? Köszi
13303. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13299. - Ági28)
2014. dec. 15. 15:34

Nem akarlak lebeszélni, de a legjobb segítség pont a szobatárs, és azok általában nem a VIP részlegen találhatók. Minden szobatárs igyekszik normális lenni a nem vip-en is.


Lehet, hogy lehet romlást tapasztalni a csecsmősöknél, meg lehet sokmindent mondani, de azért ne gondolja azt senki komolyan, hogy ott annyira rossz helye van a gyereknek. Azért ők ott profik. Ha bírod, a normál osztályon is végig veled lehet, fürdetheted, stb.. Viszont azért az a helyzet is előállhat ám, hogy a hátad közepére se fogod kívánni, és örülsz, ha akárhova, de elviszik pár órára..


Szóval szerintem annyira azért ne parázz azon, hogy jaj mi lesz, nem eszik azt olyan forrón.. Ha meg eleve így állsz hozzá, akkor csak csalódhatsz, mert semmit sem fogsz elég tökéletesnek érezni. És ennek semmi értelme. Ez Mo., a magyar egészségügy, magyar fáradt emberekkel. Evvan. Én ezt mindig elfogadtam, soha nem volt rossz élményem kórházakban, pedig azért sajna vendégszerepeltem néha..

13302. Holiadri (válaszként erre: 13293. - Ági28)
2014. dec. 15. 12:36
Hogy hogy nem lesz ott a szulesednel? Mire hivatkozott? Vegulis a Szent Imreben fogsz szulni?
13301. Audrina84 (válaszként erre: 13293. - Ági28)
2014. dec. 15. 12:25

Szia!

Én nem fizetek senkinek előre, m nem tudhatom, h aznap amikor szülök nyugis nap lesz-e bent, v "frontos" nap. Sokban függ attól, h ki mennyit lesz velem, v milyen minőségben. Ennek tükrében adok "tiszteletdìjat".. Az előző szülésemnél minden tb alapon ment, és hidd el, h a szülészeten semmiféle hátrányt nem fogsz szenvedni a fizetősökkel szemben. A gyermekágyas rész már más tészta. Ha vkit felfogadnál, akkor az inkább a csecsemős legyen. Persze ha minden komplikációmentes, és a baba is rendben van, akkor biztosan minden om lesz. Nálunk az ünnep miatt volt gond, akkor a lányommal együtt asszem 4 baba került át a klinikára, mind a csecsemősök igazolt hanyagsága és nemtörődömsége miatt sajnos.

13300. ipomoeak (válaszként erre: 13299. - Ági28)
2014. dec. 15. 11:20

Május 13. :)

Hát a szülés az biztos nem lesz egy leányálom. De értük mindent! Nekem gerincsérvem van és mivel nem volt egyszerű az első 3 hónap,fekvésre itéltek.Hát eddig bírtam (a sérvenek a fekvéstől már csak az ülés árt jobban). Pár napja még a fürdéshez is segítséget kell kérnem a férjemtől.Szerencsére jön és segít még jókat is röhögünk rajta.Hát ez van.Majd a baba kárpótol minket!A szalaghúzódás nálam is játszik.Persze legtöbbször éjszaka.

13299. Ági28 (válaszként erre: 13297. - Ipomoeak)
2014. dec. 15. 11:03

Szia!

Április 13. A VIP szobán azért nem gondolkodtam eddig, mert ha tapasztalt és rendes szobatársat kapok, akkor az is nagy segítség. Meg ha zuhanyozni szeretnék, akkor nem kell kitolnom a nővéreknek. Bár igazából a szobán még nem agyaltam.

Nekem a gerincem külön életet él. Mintha 70 éves lennék, néha annyira nem tudok kikelni az ágyból. Meg kicsit fájdogál, vagy inkább szúrkál a hasam, gondolom a szalagok. Legalábbis remélem!

Mindegy, túlélem csak legyünk egészségesek! És a szülésbe se szakadjunk bele! ;)

13298. ipomoeak (válaszként erre: 13296. - Ági28)
2014. dec. 15. 10:30

Bocs,most látom,hogy áprilisra :)

Eleje? Vége?

Én május közepére.

13297. ipomoeak (válaszként erre: 13296. - Ági28)
2014. dec. 15. 10:29
Nem járok se tornára,se előadásra.Jelenleg az is nagy dolog ha fel tudok állni a WC-ről,annyira bedurrant a csípőm.A sok hozzászólás alapján mi úgy gondoljuk,hogy VIP szobát azért megpróbálunk kérni,ha lesz szabad hely,esetleg csecsemőst fogadunk,ha nagyon úgy látjuk szükséges.Nem szeretnénk ha cukros vízzel tömnék a gyereket és nem foglalkoznának vele.Inkább legyen mellettem.De ezt majd úgyis az élet dobja.Te mikorra vagy kiírva?
13296. Ági28 (válaszként erre: 13294. - Ipomoeak)
2014. dec. 14. 23:23

Szia!

Igen, a babától vesszük el a pénzt. Azért egy "kezdő csomag" igen sokba kerül! Van olyan napom, mikor hülyére izgulom magam és van olya, h hetekig ez eszembe sem jut!

Megpróbálok pozitívan állni a dolgokhoz. Jársz a kórházba terhes tornára, vagy valamelyik előadásra? Én még nem, de arra gondoltam hátha le lehet bratyizni valamelyik szülésznővel. Aztán az is lehet, h baromira nem...

13295. ipomoeak (válaszként erre: 13292. - Smileyjucy)
2014. dec. 14. 20:04
Köszönöm a választ és a jó kívánságokat is!
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook