Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Imre kórház szülészete fórum

Szent Imre kórház szülészete (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2015. máj. 17. 22:24
Köszönöm a válaszokat! :) A csecsemős fogadása az hogyan van? Azt is jóval előtte kell vagy, ha már ott vagyunk bent, mondjuk a vajúdás alatt apuka keres egy csecsemőst, hogy őt szeretnénk? :)
13653. biborka75
2015. máj. 17. 20:38

Szurikáta, én is úgy gondolom, hogy a baba gondozását egyedül is megtanulja az ember előbb-utóbb. Egyedül a szoptatás az, amiben fontos lenne az elején a megbízható segítség. Mert különben nagyon el lehet szúrni az egészet.


Egyébként van egy nagyon jó könyv a szoptatásról, én ebből tanultam meg szoptatni. Mindenképp javaslom!

Szoptatás - Tanácsok és gyakorlati segítségnyújtás a szoptatás egész ideje alatt

Márta Guóth Gumberger - Elizabeth Hormann

13652. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13649. - A.Regina0331)
2015. máj. 17. 19:27

Tudom, hogy ma már nem trendi a véleményem, de én azért 23 évesen első babás kismamaként megvoltam csecsemős nélkül is, sőt, akkor még nem is volt ez divat. Pedig én az egyetemről estem be szülni, és azt se tudtam jószerével, hogy hol jön ki a gyerek.. Ráadául nagyon megviselt a szülés, két napig fel se tudtam kelni, a babát ellátták, megfürdették, mellém tették, volt, hogy fél éjszakára elvitték, hogy tudjak kicsit aludni, csak akkor hozták ki, ha már nagyon sírt. Akkor még pl. egyátalán nem is adtak még vizet se a gyerekeknek, - csak orvosi utasításra - ma már ez is másként van..


Szóval ha nem lesz csecsemősöd se hidd el, hogy bármi bajod lesz.

Ha határozottan, de udvariasan kérdezel, és néha tudomásul veszed, hogy nem csak te vagy az osztályon, és tudsz várni 5 percet, akkor fognak válaszolni, sőt, odajönnek segíteni. Azokat utálják, akik sokat hisznek magukról. Legtöbbet meg úgyis a szobatársaktól tanul az ember...


No para, gyerek bent nem marad, se benned, se a kórházban.:-))

13651. biborka75
2015. máj. 17. 18:37
Ja, és betét! Nagyon fontos. Első napokra Tena lady ajánlott, később már jó a hagyományos betét is.
13650. biborka75 (válaszként erre: 13649. - A.Regina0331)
2015. máj. 17. 18:34

Szia!


Apás szülés természetes, de a kórházban lévő gyógyászati segédeszköz boltban kell venni Apának "műtősruhát".

Enni, inni vajúdáskor lehet, kell. Enni keksz, szőlőcukor, műzliszelet, inni szénsavmentes víz ajánlott.

Két szülőszobában van már kád, ott is lehet vajúdni, vagy akár szülni.

Bevinni babának pelenkát (3-6 kg), és popsitörlőt kell. Érdemes sapkát vinni neki, mert a folyosó huzatos. Lehet még kesztyűt vinni neki, mert sokszor hosszú a körmük, levágni még nem szabad, és összekarmolhatják magukat. De akkor nem tudja bekapni a kezecskéjét.

Ezen kívül csak a hazamenős ruhácskát kell bevinni neki.

Saját részre annyit, amennyi kell bárkinek kórházban. (Hálóing, papucs, tusfürdő, törölközők...) Érdemes fertőtlenítős kendőt vinni a wcdeszka letörléséhez.


Egyébként nagyon sok információt kaphatsz, ha elmész a június 2. csütörtökén tartandó kismama klubba. Szülésznők tartják, nagyon érdekes és hasznos.

Első babásként csecsemősnővért lenne érdemes fogadnod, aki megtanít a baba gondozására, segít a szoptatásban, mert amúgy nincs sok ideje a csecsemősöknek.


Ha van még kérdésed, szólj! De érdemes itt visszaolvasni. Rengeteg infót találsz!

2015. máj. 17. 17:06

Sziasztok!

Első babás kismama vagyok, júliusra várjuk kislányunkat. Nincs fogadott orvosom (nem is szerettem volna), és én is a Szent Imrében fogok szülni, mivel lakcím alapján oda tartozom. Érdeklődni szeretnék, hogy mik a tapasztalatok, mire számíthatok? Meg úgy igazából minden érdekelne a vajúdástól egészen a kórházi napokig. :) (mit engednek meg, mit nem? Enni, inni való vajúdás alatt, papás szülés stb.)

Ezen felül érdekelne még, hogy mit kell bevinni a babának? Igazából egy kórházi csomag- leírásnak ami kimondottan ebben a kórházban szükséges, nagyon örülnék baba- mama részére. :)

Persze csak, ha nem megterhelő ennyi mindent leírni vagy van kedve valakinek megosztani mindezt velem. Ja és az is érdekelne, hogy mikor érdemes összekészíteni a kórházi csomagot, hogy ha itt az idő, azt csak felkapni és vinni kelljen. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat! :)

13648. szimba (válaszként erre: 13647. - Biborka75)
2015. máj. 15. 21:10

Én csak szeptemberre vagyok kiírva, talán elmegyek a következő klubba is, és megkérdezem a császárt! :-)


Protézis van mindkét csípőmben, és egy elég súlyos reumás ízületi gyulladásom 15 éve, emiatt a császár. Hát elég rémisztő volt, ahogy tegnap előadták a szülést, úgyhogy ott nem is bántam, hogy nem temészetes lesz. Még úgy is berezeltem, hogy tudtam, nem fogom átélni. :-) Pedig magas a fájdalomküszöböm, hozzá is szoktam a fájdalmakhoz, de ez, áááááá... borzasztó lehet. :-) És pont olyan csodálatos is, nyilván. :D

Sajnos sok kórházi tapasztalatom van, úgyhogy ezt a "szóljon, és feltöltjük a fertőtlenítős szappant" dumát egy percig sem hittem el... :D Mikor engem műtöttek, nem volt katéterem, és csak akkor mertem inni (pedig ott is rengeteget kellett volna), amikor anyukám/tesóm nálam volt, mert a nővérek még az ágytálat sem hozták be... Pedig került pénz mindenki zsebébe, és még így sem. :-(

13647. biborka75 (válaszként erre: 13646. - Szimba)
2015. máj. 15. 19:27

Kár, hogy nem kérdezted meg ezt a császáros dolgot! Sosem lehet tudni, kinek lesz rá szüksége.Miért lesz császár neked? ( Remélem, még nem kérdeztem! ) Ha nem titok.


Egyébként ez a két szülésznő jófej volt, de én nem biztos, hogy választanám őket. Valahogy az ő egyéniségük nem olyan, amilyet én elképzeltem magam mellé.


Amit mondtam, hogy szerintem érdemes bevinni fertőtlenítős szappant, azt továbbra is fenntartom, mert az osztályos nővérek, amikor én ott voltam utoljára, nem voltak túl segítőkészek. Pl. órákig könyörögtem egy tiszta lepedőért, de nem hoztak. Végül hoztam egyet magamnak a kocsiról. :-)

Szóval, ha kézfertőtlenítő töltést kell kérni, az lehet, hogy 3 napba is beletelne. :-)

13646. szimba (válaszként erre: 13645. - Biborka75)
2015. máj. 15. 17:08

Tök jó. :D :D :D

Az előtted lévő sorban ültem, tőled balra, a szélén. Csendben voltam. :-)

Igazából nekem az infók 2/3-a haszontalan volt, mert programozott császárom lesz. Csak nem akartam a császáros szülésre, illetve az azt követő lábadozásra rákérdezni (pl. hogy ugyanúgy 2-3 óra elteltével megkapom a babát, és 24 órára ugyanúgy, vagy mivel az mégiscsak műtét, másképp működik), hogy ne raboljam mások idejét is, ha csak engem érint.

Első babám lesz egyébként.

Mikor jöttünk el, még egy ismerősöm is rám köszönt, akiről tudtam, hogy szülni fog hamar, csak azt nem, hogy itt. Kicsi a világ ugye. :-)

13645. biborka75 (válaszként erre: 13644. - Szimba)
2015. máj. 15. 13:44

Szimba, de én voltam! :-) Bár nem örültem, hogy főszereplőt csináltak belőlem.


A babaruhákat a szülésznőknek akartam odaadni, de azt mondták, vigyem fel az osztályra én. Aztán ott az üvegajtónál vártam, amíg nem jön egy nővér. Amikor jött, mondtam, hogy mit szeretnék, mire behívott, hogy vigyem oda én a csecsemősöknek. Aztán még megkérdezte, mikor jövök szülni. :-) Tényleg nagyon kedvesek voltak!


Te hol ültél? Hogy tetszett? Neked hányadik baba?

13644. szimba (válaszként erre: 13642. - Biborka75)
2015. máj. 15. 08:46

Igen, voltam! :-)

Csak nem te vagy a negyedik gyermekét váró anyuka? :D :D :D


Hogyhogy beengedtek? Mikor? A klub után? Vagy külön betelefonáltál időpontért? Én is vártam, hogy be lehet majd menni.

13643. pill (válaszként erre: 13635. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 15. 08:20
köszönöm a választ!
13642. biborka75
2015. máj. 14. 20:48

Sziasztok!


Jó volt a klub, érdemes elmenni egyszer. Elmondták, mit kell bevinni, mikor kell bemenni, milyen a szülés, milyen a vajúdás.

Kiderült, hogy már nem kell friss házassági anyakönyvi kivonat, jó az eredeti.

Ééés, a héten bekerült egy újabb kád egy másik szülőszobába!


Vittem babaruhákat, beengedtek a gyerekágyas osztályra, és a nővér is, a csecsemősök is nagyon kedvesek voltak!

Nagyon várom az augusztust! :-)


Szimba, voltál?

13641. Mogyi78 (válaszként erre: 13640. - Biborka75)
2015. máj. 14. 10:31
Majd meséljetek, hogy mi volt! Én sajnos megint nem tudok menni sajnos. Nektek jó szórakozást!
13640. biborka75
2015. máj. 13. 12:00
Akkor ott találkozunk! ;-) Én elrendeztem a gyerekeket, hát nem kis logisztika... Úgyhogy megyek egy kicsit szórakozni. :-)
13639. szimba (válaszként erre: 13638. - Biborka75)
2015. máj. 12. 14:43
Igen, én tervezem! (Bár eddig a fáradtság miatt még egy előadásra, ill. az áprilisi klubba sem jutottam el, de épp ezért most már muszáj lenne.)
13638. biborka75
2015. máj. 12. 13:43
Jön valaki csütörtökön a kismama klubba?
13637. xxxyyy
2015. máj. 12. 11:12
Vérvételre én is sztk-ba jártam a Szent Kristóf Szakrendelőbe (Fehérvári úti rendelő), azért nem kell fizetni. És ott van elsőbbségi sorszám, így várakozni sem kellett, 5-10pec alatt végeztem mindig. (kivéve persze a cukorterheléses vérvételkor)
13636. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13635. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 12. 09:53
Már az elején a rendelő alatt az "sztk"-t értem..
13635. 4c1a787e8f (válaszként erre: 13633. - Pill)
2015. máj. 12. 09:52

Én azért mindig megoldottam, hogy a rendelőbe menjek UH-ra. Mátyáshoz akkor mentem, amikor komolyabb gondom volt, vagy legfeljebb a 18 hetes UH-t csináltattam nála.

A rendelőben leterheltek sokszor, néha kicsit bunkók, de ezzel együtt nagyon profik, nekem nem volt bajom velük.

Úgy csináltam, hogy mint terhest kell, hogy fogadjanak - ha oda tartozol - a rendelőben. Pl. 17 hetesen elmentem. Akárkihez, 5 percig akárkit kibirok. Aztán neki meg meg kell írni a beutalót a 18. hetes UH-ra. Ez a dolga.


Igen, fizettem a magánorvost, de azért 4. gyereknél már minden uh-t, meg minden vérvételt azért nem akartam fizetni. Nem azért, mert hogy tudom, vagy nem tudom, csak egyszerűen nem akartam, mert 50 évre visszamenőleg én is, és a felmenőim is fizetjük a tb-t.


Egyébként nem kell mindig UH, talán 4-nek kell lenni. Ha persze minden rendben van, de ezt az orvos úgyis mondja.. Van 12 hetes, 18-19 hetes, (ami az egyik legfontosabb, mert sok bajt ekkor látnak csak, és akkor még ugye lehet akár az abortusz mellett dönteni jogilag. Senkinek nem kívánom, csak tájékoztatás képpen írom.) Aztán meg talán még 2 kötelező van, akkor inkább a lepényt, meg a vizet nézik nagyon. Bár én ezt annyira nem tudom, mert én állandóan jártam, mert mindig volt valami nyűgöm..

13634. kisfiubaba (válaszként erre: 13629. - Kata4444)
2015. máj. 11. 14:43

En is Lengyel dokihoz jartam terhesgondozasra es nala is szultem. Nagyon megnyugtato a stilusa, mindig mindent elore mondott es vegig biztatott. A szules sajnos nem ugy alakult ahogy terveztem, de o nagyon profin levezette igy jo elmeny maradt.Ez a beutalo dolog engem is frusztralt, viszont nem kell olyan sokszor rohangaszni.

Matyas szinten nagyon kedves es nem utolsosorban a gepe is profi.4-5x kell hozza menni, de a doki is mindig ranez a babara.

13633. pill (válaszként erre: 13630. - Xxxyyy)
2015. máj. 11. 12:56
Mátyáshoz hányszor kell menni? Minden egyes alkalommal, amikor az orvoshoz is? Azért az így pénzügyileg elég húzós. Köszi!
13632. biborka75 (válaszként erre: 13631. - Vikki86)
2015. máj. 11. 07:51
Köszönöm szépen a választ! Ez igen megnyugtató volt! :-)
13631. Vikki86 (válaszként erre: 13617. - Biborka75)
2015. máj. 10. 22:41
Második babát is nála fogom szülni. Lehet, hogy sokszor mogorvànak tűnik, de szerintem ez a leterheltségnek tudható be.Előző szülésem melegfrontnàl volt, szinte egyszerre látott el nègyünket(!). Úgy tudom 40 éve itt szülèsznő, szakmailag a lehető legjobb.Nem bíznám magunkat másra.
13630. xxxyyy (válaszként erre: 13629. - Kata4444)
2015. máj. 10. 21:45

A Praxisba jártam uh-ra is Györfi Mátyáshoz, és fizettem érte külön. Szerintem elég nagy tapasztalattal rendelkező szonográfus.


Dániel adott egy papírt, amit vinnem kellett a háziorvosnak, aki az alapján adta a beutalót a vérvételre. (2014. aug-ban született a fiam, szóval lehet ma már nem így van a gyakorlat)


Igen, elég gyorsan lehet nála végezni, de attól függ mennyit kérdezel tőle. Mindenre válaszol, de feleslegesen nem szokott csevegni az biztos :)

13629. Kata4444
2015. máj. 10. 13:03

Sziaszok,


Köszi szépen a választ mindenkinek. XXXYYY, te ultrahangra hova jártál a kórházba vagy od a Praxisba és fizettél azért is külön? Doki megmondta legalább hogy mire kérjél beutalót a háziorvostól? Én még csak 1x voltam nála, (13. héten) elég gyors volt mineden, ami persze nembiztos h baj..

13628. xxxyyy (válaszként erre: 13623. - Kata4444)
2015. máj. 10. 09:55
Én hozzá jártam. Meg voltam vele elégdve a terhesgondozás alatt, de nem nála szültem, mert éppen nyaralt, mivel 1hónappal hamarabb érkezett a kisfiam. De az általa ajánlott szülésznő mindent a legnagyobb rendben bonyolított le. A vérvételekre a háziorvosom adta a beutalókat.
13627. biborka75 (válaszként erre: 13626. - Szimba)
2015. máj. 10. 08:45
Ez elég szomorú, hogy nem ismerik az új jogszabályokat, törvényeket. :-(
13626. szimba (válaszként erre: 13625. - Biborka75)
2015. máj. 10. 07:05
Igen, ennek tavaly július óta működnie kellene, kaptam én is, de egy csomó helyen még nem fogadják el, mert nem ismerik... No comment.
13625. biborka75
2015. máj. 10. 07:01
Elvileg a védőnőtől kellett volna kapni egy kis cetlit a kiskönyvbe, azt kitöltve lehet menni a vérvételekre. Az maga a beutaló. Azzal a kerületi sztk laborjába lehet menni. Másra nem nagyon kell menni tudtommal.
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook