FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Szent Imre kórház szülészete

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Vajúdás és szülés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

12919. ManókaBoróka2014-07-22 14:12
Szia Dorka 19851229!

A kismamaklub valóban szept 2. csütörtökén lesz, addig mindenki pihizik. Az előadás ingyenes.
Az apás torna az arról szól, az apa hogy tud segíteni vajúdás közben, légzés, masszírozás, illóolajok, ilyesmiről szól. A kórházban csak kb 2 havonta szokott ilyen lenni, úgyhogy nem tudom hány hetes a pocaklakód, de nem érdemes halogatni! Én várom a szeptemberit, mert okt végén fog születni a babánk és addig nembiztos, hogy lesz másik alkalom. :(
A kismama torna keddenként 16.30-tól van, Fridrichné Andrea tartja, nagyon aranyos, kedves,nyílt hölgy, azt hiszem tán szülésznőként dolgozik a kórházban mellesleg, de ez nem biztos. Ezek a tornák nagyon jók szoktak lenni, nem csak torna része van, hanem gátizom torna és a légzés gyakorlása is vajúdásnál és a kitolási szakaszban is. Becsületkasszás a dolog, 300.-/alkalom, amit a torna végén szoktunk az erszénykébe tenni!
Nagyon megéri, sokan szoktunk lenni és jó a hangulata az egész eseménynek. Kb. 1 óra az időtartama. Ha jó az idő, akkor az épület előtti füves területen van a torna! :) Polifoam, törölköző meg víz legyen nálad! :) Egyéb nem kell, mezitláb szoktunk tornázni, mert a vérkeringést segítő torna része is van, meg tartásjavító... Szóval tök komplex!!! :)
A kórház egyik hátsó épületében van a torna is meg az előadások is a teniszpályák mellett.
Egyébként szept.-től lesznek az előadások két hetente a torna után 18-tól. Ezekre is érdemes eljönni, mert a klórházban dolgozó szülésznők, orvosok, csecsemősök tartják!!! :) Ezeknek a témáját, pontos időpontját a honlapon elolvashatod! Szept. 2 az első alkalok - A várandósság és a szülés pszichológiája, aztán 16-án a Helyes étrend, helyes életmód a terhesség alatt, 30-án a következő. Ennek már utána tudsz nézni!
Ezek az előadások is teltházasak szoktak lenni, úgyhogy érdemes időben érkezni!!
Remélem tudtam segíteni és eléggé bőséges információkkal tudtam szolgálni neked!
Szép napot!
(válasz dorka19851229 12915. hozzászólására)

12918. feandi52014-07-22 10:23
Sziasztok! Kb. mikorra szoktak időpontot adni NST-re? Egy héttel előre kell foglalni, vagy kevesebb?

12917. xxxyyy2014-07-22 09:24
Ha az én védőnőmből indulok ki, akkor ezen nem lepődöm meg, hogy nem tudta megmondani. Az enyémnek még babakelengye listája sincs, sőt még meg is lepődött, mikor rákérdeztem. Addig még úgyis beszélek a szülésznőmmel, tőle is megkérdezem majd.
(válasz devonshire 12916. hozzászólására)

12916. devonshire2014-07-21 21:34
nekem a védőnő nem tudta megmondani.
Viszont biztos ami biztos kikértük. ingyenes, ha gyermek születés miatt kell, levélben is el lehet intézni annál az anyakönyvvezető hivatalnál, ahol házasodtatok.
(válasz xxxyyy 12913. hozzászólására)

12915. dorka198512292014-07-21 16:58
Szia!
Szóval az a kismama klub, amire az van írva a honlapon, hogy minden hónap második csütörtökén van, az csak szeptemberben lesz megint? Ez biztos? És akkor is a 2. csütörtökön lesz, nem tudod?
Milyen a kismama torna és apás torna, amit említettél? Azok mikor és hol vannak? Ingyenesek? Csak mert a honlapon ilyet nem olvastam, csak különböző előadásokat láttam. Tudnál róla mesélni egy kicsit?
Köszönöm az infókat előre is! :-)
(válasz ManókaBoróka 12902. hozzászólására)

12914. THKata2014-07-20 10:29
Szia!
Nekünk is 2012-ben volt az esküvőnk, és a szülésznő azt mondta, jó az eredeti házassági akv!
(válasz xxxyyy 12913. hozzászólására)

12913. xxxyyy2014-07-20 08:58
Sziasztok! Lenne egy olyan kérdésem, hogy kell kérni friss házassági anyakönyvi kivonatot, vagy elfogadják az eredetit? 2012-ben volt az esküvőnk.

12912. ManókaBoróka2014-07-19 15:59
Köszönöm szépen!!!
(válasz Bocikapitány 12910. hozzászólására)

12911. devonshire2014-07-19 13:37
Én ezt nem rosszból írtam, én sem bántam, hogy megindítottákj végül.
(válasz szurikáta111 12909. hozzászólására)

12910. Bocikapitány2014-07-18 17:20
Minimanó babacentrum. :)
(válasz ManókaBoróka 12908. hozzászólására)

12909. szurikáta1112014-07-18 08:45
"Ha a természetességet nézzük: Valóban nem természetes, hogy indítanak, oxyt adnak, burkot repesztenek"

Sokkal ritkábban teszik, mint máshol.

De azért, ha a nagy természetesség nevében meghalna mondjuk minden második túlhordott gyerek - mint régen is, akkor azért lenne asszem ajvék. Nekem az egyiket a 42. hétig hagyták. Akkor megindult a szülés, de aztán megint leállt. Mit kellett volna csináljanak? Még így is elég nehezen állt át a légzése, egy-két napig nagyon kellett figyelni.

Aztán meg a négyből egy gyerekemnél se repedt meg a burok, a baba feje meg már ott volt. Ha megszületik burokban, nem tud fellélegezni, jó eséllyel lesz oxigénhiányos.

Szóval akkor lehetne ezt a "természetes" dolgot 100%-ig komolyan venni, ha ugyanazt a csecsemő és anya-halandóságot is elfogadnánk, ami az otthonszüléshez régen járt.

Egyébként meg remélem - ha mást nem külső nyomásra - de vissza fog állni a jobb légkör a kórházban.

12908. ManókaBoróka2014-07-17 19:35
Köszönöm szépen a válaszod!
Hol lehet 900-ért megvenni? Elárulod nekem?
Köszi!
(válasz Bocikapitány 12906. hozzászólására)

12907. Fantazianev2014-07-17 14:30
Ha valaki nem visz, adnak egyet a helyszínen is, emiatt nem fogják nem beengedni az apukát. De egyébként meg simán újrafelhasználhatók, ki lehet mosni, vasalni, így akár ismerőstől kölcsönkérni.... Első gyerek után célszrű eltenni, jó lesz az még a többinél is.
(válasz Bocikapitány 12906. hozzászólására)

12906. Bocikapitány2014-07-16 21:44
Igen, vinni kell. Meg lehet venni előre a kórházban lévő segédeszköz boltban, kétezer valamennyiért. De tudok egy helyet, ahol 900Ft-ért lehet ugyanezt megvenni.
(válasz ManókaBoróka 12905. hozzászólására)

12905. ManókaBoróka2014-07-16 19:28
Igen, ezek megnyugtató hírek! :)
Kérdés:
Az apukáknak vinni kell a műtős cuccot, vagy van lehetőség ott kifizetni, vagy adnak, vagy hogy működik ez?

12904. 292014-07-16 18:25
Köszi csajok, azért megnyugodtam kicsit:))

12903. devonshire2014-07-16 15:48
Ha a természetességet nézzük: Valóban nem természetes, hogy indítanak, oxyt adnak, burkot repesztenek.

Viszont: alap a gátvédelem megpróbálása 1. babánál is, van gátmasszázsolaj. Vajúdólabda. Ahogy csa tudnak betesznek apás szülőszobába, és előtte meg kimehetsz a váróba a pároddal, ha minden rendben van.
Pulzáló köldökzsinórral teszik rád a babát, rögtön szoptathatsz, és hármasban maradhattok.
Fájdalomcsillapítás szóba sem kerül. Nem adnak beüntést, borotválást nem tudom, úgy mentem oda.

12902. ManókaBoróka2014-07-16 14:57
Sziasztok!
Tegnap voltam a tornán és lejjebb olvastam a kérdések között a csütörtöki kismama klubbok és az apás torna kérdését!
A kismama klub legközelebb csak szeptemberben lesz.
Apás torna szeptember elején, majd Andrea még pontosítja melyik héten,
és a kismama torna csak augusztus utolsó hetében nem lesz, akkor lesz szabin Andrea, aki tartja.
Egyébként nagyon örülök a sok pozitív hozzászólásnak a szülésekkel kapcsolatban az Imrében, mert nekem sincs fogadott orvosom, így szülésznőm sem...
De tegnap azt a megnyugtató hírt kaptam, hogy ha "úgy esek be", tehát fogadott doki nélkül, akkor is a legjobb kezekben leszek, mert 2 doki meg egy vezető doki így is- úgy is ott van, plusz a szülésznők, és mindenki körültekintő és hozzáértő!! :)
Úgyhogy nem aggódok!!
Harmadik babám, 5. gyermekünk úgyhogy minden rendben lesz!!

12901. szurikáta1112014-07-16 13:23
Én a négy gyereknél összesen nem voltam 5 percet a vajudóban.
A fájásoknál még otthon vagy, autóban vagy, meg a váróban a pároddal. Aztán meg már a szülőszobán.

Amikor úgy szültem, hogy sokan voltak, már nem is volt hely a vajudóban, akkor eleve egy szülőszobában szállásoltak el.. No az érdekes volt, mert akik utánam jöttek, ők már voltak mindenütt, folyosón, karosszékben.. No de az állítálag több éves csúcs volt, azért az nem általános.

Amikor meg kevesen, és úgyis nagy a csönd, akkor meg eleve a szülőszobára fogsz bemenni a pároddal..

Bár énnekem egyszer sem volt ott velem senki, hála a jó istennek. De másokat láttam eleget, mivel nem volt más dolgom, így őket nézegettem, hogy hogy is megy ez ott...
(válasz 29 12897. hozzászólására)

12900. pill2014-07-15 17:22
A vajúdóból általában ki lehet menni még az előtérbe is, ahol a kísérő várakozik. Ha stabilak a fájások, akkor nem kell ott sokat tölteni, én 6 órát voltam szülőszobán, és nem annyi volt a kitolás:) persze, ha sokan vannak, akkor nem tudom mi a rendszer
(válasz 29 12895. hozzászólására)

12899. THKata2014-07-15 17:19
Bár még előtte vagyok, úgy tudom, mivel már eleve akkor maradhatsz bent kórházban, ha kb 5 perces stabil fájásaid vannak, a vajúdóban töltött idő minimális. Ez nem azt jelenti, hogy csak a kitolási szakaszra mehetsz át a szülőszobára a kísérőddel együtt, csak annyit, hogy amíg be nem áll a rendszer az összehúzódások között (vagy pl. ha előbb csak a magzatvíz folyt el, és a fájások még váratnak magukra), addig kell a közös helyiségben lenned kísérő nélkül. Javasolják is a kórházban, hogy éppen emiatt felesleges korábban bemenni, meg kell várni, amíg rendszeres 5-6 perces összehúzódások lesznek, és akkor már tényleg szinte csak átöltözni kell a vajúdóban, és jöhet is be melléd a párod. Ahogy hallottam, a szülőszobán együtt - vajúdva - eltöltött idő is még órákat tehet ki (tehát nem csak a kitolási szakaszra mész át).
(válasz 29 12897. hozzászólására)

12898. moki-kopi2014-07-15 16:17
Nem feltétlenül hosszabb :) és nincs minden kórházban így

12897. 292014-07-15 16:12
vajon ez minden kórházban így van? mert akkor el kellene gondolkodnom, hogy ott akarok e szülni.
A vajúdás hosszabb mint a kitolási szakasz:S

12896. moki-kopi2014-07-15 15:03
Sziasztok! a vajúdás alatt tényleg nem lehet kísérő, ők már csak a szülőszobára mehetnek.
Szerencsére csak infóm van róla, megtapasztalni nem kellett :)

12895. 292014-07-15 13:19
És ha valaki hosszú ideig vajúdik akkor egyedül van x órán keresztül? Azért ez gáz:S

12894. Zaya862014-07-15 13:10
Az úgynevezett vajúdóba nem mehet be a kísérőd, már ha egyáltalán töltesz itt időt. Én pusztán átöltözés erejéig voltam bent szerencsére. Emlékeim ködösek, de 6-8 ágy tuti volt, szóval ha teltház van, akkor talán érthető, hogy nagy lenne a létszám kísérőkkel együtt.
(válasz 29 12893. hozzászólására)

12893. 292014-07-15 10:41
Sziasztok!

Én majd decemberben szülök az Imrében, fogadott orvosom lesz elvileg:)
Viszont valakitől azt hallottam, hogy a vajúdásra nem mehet be senki? Csak magára a szülésre?
Nyugtassatok meg hogy ez nem így van...:S

12892. pill2014-07-11 19:51
Köszi a válaszokat! Akkor reménykedjünk hogy még sok baba születhet itt baba/mamabarát módon!

12891. szurikáta1112014-07-11 14:41
Nem csak az Imre volt ilyen, ott van még az István, meg mittomén, sokan a Margitot is szerették.
De az Imre is egy ilyen volt, illetve hát még részben az is.

Nekem se voltak klasszikus természetes szüléseim, de ennek ellenére az, hogy nem esnek neked borotvával, beöntéssel, nem kötik le a lábad, meg másnál se látsz ilyet azért elég sokat jelent. Eleve a szülőszobák kialakítása is olyan, hogy egy darabig műszert se nagyon láttam, csak tényleg a vége felé tolták be. Sokkal kevesebb az indított szülés is. Persze ez nagyon függ attól, kit választasz orvosnak, szülésznőnek. A másik meg, hogy - régebben legalábbis - nemigen adtak a babáknak tápszert, csak indokolt esetben, nagyon segítették a szoptatást.

Én feküdtem terhességem alatt máshol is, és akkor értettem meg, hogy miért is jó az Imre, amikor láttam azt, hogy hogyan lehet ez nem ilyen...

De tényleg mostanra volt némi visszalépés, meg egy pár jó régi dokit is kiraktak, így kellett nekem is előző évben a 33. héten új dokihoz menni, mert a régi dokimat kirakták, nem fogadták el a kérvényét, hogy nyugdíjasan is vezethessen szüléseket. (40 év ottani szolgálat után) Pedig akik szerették nagyon szerették, a világ végére elmentek volna érte a kismamái. De hát ez van.
(válasz pill 12888. hozzászólására)

12890. manó20002014-07-11 13:00
A vitára reflektálnék én is.
Mondjuk az én szüléseim nem voltak igazán alternatívak. De az érintett szülésznő ott volt az egyik szülésemen és rendkívül sokat segített nekem és a babának. Ég és föld volt a különbség a korábbi szüléseim és az érintett szülésznő segítsége alatti szülésem között.

A méhlepényes sorstársak