FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Szent Imre kórház szülészete

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Vajúdás és szülés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13131. devonshire2014-10-01 21:34
Mondjuk én azt is figyelembe veszem, hogy miket hallottam más kórházakról :)

Nekem is mértek mindig vérnyomást, 1 vérnyomásmérőjük jó (erről nem ők tehetnek) és az rohadtul szétnyomta akaromat :)

13130. devonshire2014-10-01 21:24
Bár én tavasszal szültem, de úgy tudom meleg van eléggé a szobákban, még túlzottan is. És az újszülöttet amúgy is veszélyes túlmelegíteni. Elég a kórházi, vagy egy normál puha takaró neki.
(válasz wewe 13119. hozzászólására)

13129. devonshire2014-10-01 21:23
Igen adnak, minden fürdetésnél új ruhát. csak hazamenős kell.
Esetleg egy cérnasapka és karmolás elleni kesztyű, ezeket nem adnak.
(válasz wewe 13118. hozzászólására)

13128. devonshire2014-10-01 21:22
csak popsikrémet vigyél, meg popsitörlőt. Neked a kórházban még nem kell köldökcsonkot meg egyebet ápolnod.

13127. cyprus2014-10-01 12:41
Sziasztok, lebetegedtem és így a tegnapi/mai kismamatornát ki kellett hagynom. Ha esetleg mondta Andi, mikor tart legközelebb papás tornát, beírjátok ide a fórumra?
Köszönöm szépen:)

13126. Prünytyi2014-09-30 22:18
Nekem is pozitív volt, kétszer kaptam antibiotikumot, ami között 4 órának kellett eltelnie, után jöhetett csak az oxitocin, mert nem igazán voltak fájásaim, így 6,5 óra alatt lett meg a lányom. A szoptatást nem befolyásolta. Egyébként Urbán Mártánál szültem, igaz nem most volt,hanem 2005-ben, de nem volt semmi problémám vele, amikor szólt a szülésznő jött és végig ott volt.
(válasz adrienn1988 13125. hozzászólására)

13125. adrienn19882014-09-30 18:36
Örülök,hogy pont szóba került itt ez a pozitív streptococcus tenyésztés eredmény. Sajnos előző héten kiderült,hogy az enyém is pozitív ( pontosabban 2 helyen vették le a mintát az egyiknél pozitív a másiknál negatív lett ) de biztosra megyünk és megy majd a gyógyszer. Ezt pontosan hogy kezelik ? Elvileg antibiotikum kell szülés,vajúdás közben. Ezt vénásan beadják mint egy injekciót ? Vagy infúzióba kötik ? A szoptatás lehetőségét befolyásolja ? Előre is köszönöm a válaszokat !!!
(válasz Orsy27 13123. hozzászólására)

13124. szurikáta1112014-09-30 09:06
Nekem anno negatív lett minden a 3. gyereknél. A baba mégis elkapta.. Akkor volt az a jó hét szanatórium.. Én nagyon élveztem... (Tudom, szaranya vagyok, de jólesik)
(válasz Orsy27 13123. hozzászólására)

13123. Orsy272014-09-29 19:06
Barátnőmnek fogadott orvosa volt Urbán Márta, a 2. kisfiát is nála szülte június közepén. Mivel a streptococcus pozi lett neki, ezért az 1. antibio-t beadta neki, de a 2.-at nem, mondván, hogy siet, már régen máshol kéne lennie...Császárral szült végül barátném, lett volna idő a 2. antibio-ra is, de mivel nem kapta meg, ezért a kisfia elkapta a fertőzést, emiatt 4 nappal tovább voltak bent...Szóval fogadott orvosként sem mindig jön be. :(

13122. cyprus2014-09-28 13:35
Amikor engem műtöttek, akkor voltak hasonló élményeim. Ezt tényleg muszáj nekik csekkolni:) De örülök, hogy pozitív tapasztalatokkal jöttél haza, erőt ad...
(válasz princesse84 13117. hozzászólására)

13121. xxxyyy2014-09-28 12:24
Alkoholt, vattát, popsikrémet kaptunk. A pelenkát, és a törlőkendőt kérte a csecsemősnővér.

13120. Mandarin012014-09-27 22:34
A babának popsikrém, törlőkendő, pelenka és hazamenős ruha kell, amúgy ők adják a ruhát.

13119. wewe2014-09-27 20:59
Ja, és aki télen szült ott... mennyire van meleg a szobákban, mennyire készüljünk meleg takaróval a babának? Mert van vékony pléd, polár, meg van vastagabb is meg egész vastag is...

13118. wewe2014-09-27 20:55
Sziasztok!
Akik mostanában szültek a Szent Imrében... a babának kell bevinni alkoholt, vattát, olajat, azaz ezeket a receptre felírt meg egyéb tisztálkodási szereket vagy ott van minden és csak popsikrémet vigyünk?
Ruhát is tényleg adnak rá, csak hazamenetelhez kell majd ruha?
Köszönöm előre is a segítséget! :)

13117. princesse842014-09-27 16:36
Ez furcsa,nekem a 3 nap alatt egyszer sem mértek vérnyomást. :D Pedig szédelegtem rendesen mindenhova. Nekem egyébként csak jó élményem van a kórházi személyzetről. Talán egy kellemetlen dolog volt, amikor a szülés után (éjfélkor szültem) hajnali 4:30kor bejött a nővér,hogy jó lenne pisilni... Természetesen éppen csak elaludtam. Nagy nehezen kitotyogtam, persze a nyitott ajtónál csekkolt. Mondtam,hogy becsukhatom-e. Azt mondta nem,tudni akarja, hogy tényleg pisiltem-e. Hát nevetni nem tudtam,de mondtam neki,hogy semmi hangulatom kamuzni a pisimről,de ha néz, nemigen fog menni :D
(válasz Holiadri 13110. hozzászólására)

13116. szurikáta1112014-09-27 16:21
Én is voltam bent az egyikkel egy hetet. Én hihetetlenül élveztem, igaz, akkor engem már két rosszcsont várt otthon, segítség meg nemigen..

13115. nyuszihopp2014-09-27 15:35
Velem Urbán Márta kedves volt, pedig nem ő volt a fogadott orvosom (nem tudott eljönni), csak épp ügyeletben volt. Kérés nélkül ajánlotta az epidurális érzéstelenítést, ami nekem megváltás volt. Egyébként én sem jókat hallottam róla, úgyhogy meg is lepődtem, hogy kérés nélkül adtak epidurált, illetve azon is hogy milyen kedves volt velem.
(válasz fildus 13113. hozzászólására)

13114. Mandarin012014-09-27 10:41
Lehet, ezt nem tudom. Kicsit katonás a stílusa, de ennyi. Szerintem más orvosok is jóval kedvesebbek, ha pénzt adsz nekik...
(válasz fildus 13113. hozzászólására)

13113. fildus2014-09-27 08:45
Róla azt hallottam, hogy csak azokkal normális, akik felfogadták orvosnak, különben elég tapló :(
(válasz Mandarin01 13112. hozzászólására)

13112. Mandarin012014-09-26 22:57
A személyzet felét tényleg le kéne cserélni... 8-án este szültem ott. Éjjel kértem fájdalomcsillapítót, közölték hogy elfogyott (!!!), reggel hoznak. Reggel is rákérdeztem, még mindig nem volt. Egész nap szédelegtem és fájt, erre délután rámförmedt egy nővér, hogy akkor talán nem fájdalomcsillapítót kéne bevennem..??? No comment.
Viszont vannak tündér aranyosak is, csak ki kell fogni őket... A védőnő és a gyógytornász nagyon kedves.
én is kiemelném még a szülésznőmet, Vastagné Nagy Évát, végig nagyon rendes volt. Az orvosomról is csak jókat tudok mondani: Urbán Márta nagyon lelkiismeretes, igazi profi. Császár után sikerült nála természetesen szülnöm, végig bátorított és azon volt h sikerüljön. Pár nap múlva még megvizsgált, este negyed 11-kor (!!), mert amikor korábban bejött a szobába, épp szoptattam, és mondta h akkor a műtétje után vissszajön. Szóval őt is csak ajánlani tudom.

13111. fildus2014-09-26 11:03
Jó oldala az hogy van egy picid, aki a tiéd :)

13110. Holiadri2014-09-26 06:37
3 napot duzzogva en is kibirtam volna, de en tobb idot toltottem bent. Baba nelkul es babaval is. Igy eleg sok mindent megtapasztal az ember. Amikor ulsz egy szeken, melleden a gyermekeddel es probalod szoptatni 2 naposan es a nover berongyol a szobadba, hogy vernyomast merjen az nem tul kellemes. Raadasul fel kezzel tartod kozben a picit. Orakig tudnek meselni a rossz elmenyeimrol... persze volt jo oldala is, de sajnos az kevesebb...
(válasz devonshire 13109. hozzászólására)

13109. devonshire2014-09-25 17:02
Én ezért imádtam a Szent Imrét, hogy senki nem tehette be a lábát, ÉS a férjem azt mondta, ennyi áldozatot megér, hogy ő sem mehet be, hogy más se mehessen, és nyugalomba legyünk.

Ennek az áldását akkor éreztem a legjobban, amikor én egy könnyű rövid, gátvédelmes szülés után is, amikor kimentem a látogatókhoz, idegesített az egész..gyerekek futkostak, hangoskodtak, mindenki osztotta a jótanácsokat a friss anyukáknak, a hátam közepére nem kívántam ...ott sem, nemhogy bent a szobákban. Az a benti meghittség csak így jöhet létre. Nekem kellemes élmény volt, sok boldog anyuka, sok gyönyörű kisbaba, babasíráson kívül, csend, nyugalom, meghittség. Fantasztikus volt.

13108. Bocikapitány2014-09-25 13:19
Szerintem az a szomorú, hogyha lecserélnék ott a személyzet felét, és egy kicsit odafigyelnének hogy hogy bánnak, beszélnek az anyukákkal, egy nagyon jó kórház lehetne.

13107. szurikáta1112014-09-25 10:52
Az az ember lelkiállapotától és hozzáállásától függ, hogy a rosszat keresi vagy a jót.
Nem állítom, hogy a négy szülésemnél ilyen nem történt, mert ha történt is, észre se vettem. Egyszerűen nem érdekelnek ezek a dolgok.

Sok más kórházban eleve bemehetnek a látogatók... No ott mi lehet.. Még ha a folyosóig, akkor is megy a bekukucska.
(válasz Holiadri 13105. hozzászólására)

13106. xxxyyy2014-09-25 10:19
Na igen... hányan jöttek kopogás nélkül... És nem egy ember felejtette el visszazárni az ajtót is.. Azért első babásként, kissé nehezen induló szoptatás közben ez elég kellemetlen. És hányszor dobták le a reggelit/ebédet/vacsorát az ágyra. Ritkán sikerült normálisan letenni. Egy nő még a férfi szakit(vagy karbantartót vagy kit) is behozta kopogás nélkül, hogy megnézzék a karnist, amit javítani kell. Szegény ürge nem győzte magát szégyelni a nő helyett! És én még fizettem a szobáért... Bár ezek csak apróságok, igyekeztem nem odafigyelni rájuk.
(válasz Holiadri 13105. hozzászólására)

13105. Holiadri2014-09-24 22:01
Nem akarom senkinek elvenni a kedvét a kórháztól, de sajnos nekünk sikerült rengeteg negatív tapasztalatot szerezni. Egyedül a szülésznőmet tudom kiemelni a sorból, aki végig mellettem volt. Őt Vastagné Nagy Évának hívják. Csak ajánlani tudom mindenkinek. Viszont dolgozik ott egy Picur nevű szülésznő, akit ha megláttam levert a víz. Ahogy beszél és viselkedik az emberekkel, az vérlázító. Mellszívás közben kopogás nélkül kivágja az ajtót, majd távozáskor tárva nyitva hagyja... és ez csak 1 a sok közül :(

13104. nyuszihopp2014-09-24 09:23
Nem volt fogadott csecsemősöm csak szülésznőm. Tőlem a szülésznő kérdezte, hogy milyen szobát szeretnék, egyedül vagy több ágyast. Én azt kértem tőle, hogy ha lehet egy tapasztaltabb anyuka mellé rakjon. Első babával bizonytalan voltam, sok segítség nem kellett, de a biztronságérzetemet növelte. A csecsemősöktől sok segítséget nem kaptam, maguktól nem mutattak meg semmit, de ha kérdeztem akkor normálisak voltak. Volt néhány kifejezetten kedves is köztük, de sajnos neveket nem tudok. Egyedül a kórházi védőnő volt, aki magától jött és kérdezgetett és nagyon segíteni akart a szoptatásban.
(válasz amitofo 13103. hozzászólására)

13103. amitofo2014-09-23 19:33
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ha túlélhető akkor már egész jó :)

Csecsemős nővér választás az hogyan zajlik? Mi ennek a menete?

13102. amitofo2014-09-23 17:30
Ugyanez a filozófiám. Az tök jó, hogy mindenki segít mindenkit a szobában, csak szomorú, hogy ez a túlélés kulcsa.

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, ha túlélhető akkor már egész jó :)

Csecsemős nővér választás az hogyan zajlik? Mi ennek a menete?
(válasz Amika22 13101. hozzászólására)