FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Szent Imre kórház szülészete

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Vajúdás és szülés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13314. Ági282014-12-17 18:02
Szia!
Hát hajrá' drukkolok és irígykedem. :) mindenképp írj majd! Érdekel milyen volt/lesz.
Nekem ma nagyon sz@r napom volt. Tegnap talán elronthattam a gyomrom, szúrt az oldalam is egy bizonyos pózban, és be is voltam keményedve, de nem lenn a baba környékén hanem fenn, ahová felnyomta a gyomrom és a tüdőm. Reggel már a sírás kerülgetett és a hányinger, de sajna nem sikerült megkönnyebbülnöm. Ma egész nap dolgom volt, sokat kellett állnom, közepesen sétálnom. Viszont a gyomrom nem lett sokkal jobb. Remélem nem okoztam vele gondot a babának. Illetve a derekam szakad még le.
Most meg a baba püföl bentről. Mintha egész nap arra várt volna, h mikor dőlök le, h kipihenjem ezt a fos napot és akkor áll bosszút az őt ért kellemetlenségért.
Azt szeretném még tudni, mikor fogok egy jót aludni :). Hónapok óta nem megy. Vagy idegeskedem, vagy a hasam, derekam miatt nem megy.
Te hogy alszol? Mennyire lett nagy a hasad?
(válasz Audrina84 13312. hozzászólására)

13313. Audrina842014-12-17 14:11
Szia!
Gratulálok a babához! Erőt és egészseéget kìvánok nektek!
Azt szabad megkérdezni, h kinél szültél? (doki,szülésznő)
(válasz kisvoroske 13311. hozzászólására)

13312. Audrina842014-12-17 14:07
Szia!
Januát 7-re vagyunk kiìrva, de a dokibácsi azt mondta, h Karácsony-Újév közt azért már legyek "összekészülve". =) Majd meglátjuk, mikor akar előbújni.
(válasz Ági28 13310. hozzászólására)

13311. kisvoroske2014-12-17 09:59
Sziasztok!

December 13-án szültem a kórházban, második babámat. Tegnaptól már az itthoni környezetet élvezhetjük. Ha valaki fél a szüléstől vagy csupán kiváncsi a történetemre, szívesen megosztom Veletek. A szülőszobán mindösszesen 3/4 órát töltöttem, igaz nem első babásként.

A bent töltött pár nap alatt semmi kellemetlenségem nem tapasztaltam, mindenki nagyon kedves, a csecsemősök között ugyan van egy-két "furcsa" stílusú, de velük nem foglalkoztam. A többi csecsemős pedig tündériek voltak velünk anyukákkal és a babákkal is. Csak keresztneveket tudok mondani, de aki kifejezetten kedves volt Klári és Judit. A teljes nevüket sajnos nem tudom.

13310. Ági282014-12-16 14:51
Szia!
Mikorra vagy kiírva?
Esetleg április ;)
(válasz Audrina84 13301. hozzászólására)

13309. Ági282014-12-16 14:50
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek, aki reagált a hozzászólásomra!
Nem hiszem, h szeretnék VIP szobát, pontosan azért, mert bízom benne, h a szobatársammal tudunk egymásnak segíteni és nem is nagyon szeretek egyedül lenni egy idegen helyzetben.
Holba doki azért nem lesz benn, mert már nyugdíjas. Jövőre ha jól tudom nem lehetnek benn, még ha magánbetegük van, akkor sem. Igaz én még csak magán sem vagyok, de ha bejöhetne/bejönne akkor nem kérném ingyen. Illetve kaptam pár hete egy levelet itt a hoxán egy magánbetegétől, akihez nem ment be. :)
A csecsemősökkel kapcsolatban úgy vagyok, h nagyon remélem lesz akivel szót lehet érteni. Ha nem, akkor nem marad más hátra, mint a telefonos segítség! Illetve a szobatárs.
Velem könnyen ki lehet jönni. És ha tudok én is szívesen segítek bárkinek, igaz szülni még nem szültem, de ha a babára kell vigyázni, míg a szobatárs fürdeni szeretne, hát rajtam ne múljék!
Amúgy ha nincs fogadott dokim, akkor egyszerűen besétálok a kórházba és keresek valakit aki ha szerencsém van ráér és körbevezet? Vagy max egyeztetek időpontot? Gondolkodom a terhestornán, vagy valamelyik előadáson. Volt közületek valaki ilyenen? Azért agyalok rajta, mert hátha sikerül "ismeretséget" szerezni, vagy legalább egy félig ismerős arcot majd akkorra, ha itt az idő.
A védőnöm mondta pár hete, hogy azt hallotta frissen szült anyukáktól: újra lehet csak dokit v csak szülésznőt választani. Ebből mi az igaz? Hallottatok róla?

13308. Audrina842014-12-16 13:06
Köszönöm!
Nekem semmi gondom nem volt se a szülészettel, se a gyermekágyas résszel, csak a két napon ügyeletben lévő csecsemősökkel. Próbáltam finoman, próbáltam remenősen segìtséget kérni, de mindig elhajtottak, pedig akkor nem volt babadömping, szinte kongott az osztály az ürességtől. Bocsi ha félreérthető volt vmelyik hsz-em.
(válasz masni82 13307. hozzászólására)

13307. masni822014-12-16 11:53
Nem tudom, mikor lett tanulókórház. Én szültem 26 hónapja és 2 hónapja, semmi változást nem tapasztaltam. Két gyakorlaton levő szülésznő-jelölttel találkoztam NST-n -maximum ennyit. Az alább leírtakat kissé cáfolva még mindig úgy gondolom, hogy színvonalas az ellátás, rendesen takarítanak, a szülőszobák jól felszereltek, és a körülményekhez képest mindenki próbál maximumot nyújtani. Nekem is volt negatív tapasztalatom egy csecsemőssel, lehet, hogy rossz napja volt, nekem is van.
(válasz Audrina84 13305. hozzászólására)

13306. Audrina842014-12-15 22:04
Ha ellátaogatsz vmelyik előadásra, v kismamatornára, akkor ha megkéred ott vmelyik szülésznőt, akkor köbevezetnek szìvesen.
(válasz Lolo33 13304. hozzászólására)

13305. Audrina842014-12-15 22:01
Lányok!
Szült vki azóta, h tanulókórház lett a Szt. Imre? Változott vmi?

13304. Lolo332014-12-15 15:48
Sziasztok. Én április elejére vagyok kiirva. Van a Szent Imrében szülőszoba látogatás? Tudja esetleg valaki hogy mikor és kell-e jelentkezni rá stb? Köszi

13303. szurikáta1112014-12-15 15:34
Nem akarlak lebeszélni, de a legjobb segítség pont a szobatárs, és azok általában nem a VIP részlegen találhatók. Minden szobatárs igyekszik normális lenni a nem vip-en is.

Lehet, hogy lehet romlást tapasztalni a csecsmősöknél, meg lehet sokmindent mondani, de azért ne gondolja azt senki komolyan, hogy ott annyira rossz helye van a gyereknek. Azért ők ott profik. Ha bírod, a normál osztályon is végig veled lehet, fürdetheted, stb.. Viszont azért az a helyzet is előállhat ám, hogy a hátad közepére se fogod kívánni, és örülsz, ha akárhova, de elviszik pár órára..

Szóval szerintem annyira azért ne parázz azon, hogy jaj mi lesz, nem eszik azt olyan forrón.. Ha meg eleve így állsz hozzá, akkor csak csalódhatsz, mert semmit sem fogsz elég tökéletesnek érezni. És ennek semmi értelme. Ez Mo., a magyar egészségügy, magyar fáradt emberekkel. Evvan. Én ezt mindig elfogadtam, soha nem volt rossz élményem kórházakban, pedig azért sajna vendégszerepeltem néha..
(válasz Ági28 13299. hozzászólására)

13302. Holiadri2014-12-15 12:36
Hogy hogy nem lesz ott a szulesednel? Mire hivatkozott? Vegulis a Szent Imreben fogsz szulni?
(válasz Ági28 13293. hozzászólására)

13301. Audrina842014-12-15 12:25
Szia!
Én nem fizetek senkinek előre, m nem tudhatom, h aznap amikor szülök nyugis nap lesz-e bent, v "frontos" nap. Sokban függ attól, h ki mennyit lesz velem, v milyen minőségben. Ennek tükrében adok "tiszteletdìjat".. Az előző szülésemnél minden tb alapon ment, és hidd el, h a szülészeten semmiféle hátrányt nem fogsz szenvedni a fizetősökkel szemben. A gyermekágyas rész már más tészta. Ha vkit felfogadnál, akkor az inkább a csecsemős legyen. Persze ha minden komplikációmentes, és a baba is rendben van, akkor biztosan minden om lesz. Nálunk az ünnep miatt volt gond, akkor a lányommal együtt asszem 4 baba került át a klinikára, mind a csecsemősök igazolt hanyagsága és nemtörődömsége miatt sajnos.

13300. ipomoeak2014-12-15 11:20
Május 13. :)
Hát a szülés az biztos nem lesz egy leányálom. De értük mindent! Nekem gerincsérvem van és mivel nem volt egyszerű az első 3 hónap,fekvésre itéltek.Hát eddig bírtam (a sérvenek a fekvéstől már csak az ülés árt jobban). Pár napja még a fürdéshez is segítséget kell kérnem a férjemtől.Szerencsére jön és segít még jókat is röhögünk rajta.Hát ez van.Majd a baba kárpótol minket!A szalaghúzódás nálam is játszik.Persze legtöbbször éjszaka.
(válasz Ági28 13299. hozzászólására)

13299. Ági282014-12-15 11:03
Szia!
Április 13. A VIP szobán azért nem gondolkodtam eddig, mert ha tapasztalt és rendes szobatársat kapok, akkor az is nagy segítség. Meg ha zuhanyozni szeretnék, akkor nem kell kitolnom a nővéreknek. Bár igazából a szobán még nem agyaltam.
Nekem a gerincem külön életet él. Mintha 70 éves lennék, néha annyira nem tudok kikelni az ágyból. Meg kicsit fájdogál, vagy inkább szúrkál a hasam, gondolom a szalagok. Legalábbis remélem!
Mindegy, túlélem csak legyünk egészségesek! És a szülésbe se szakadjunk bele! ;)
(válasz ipomoeak 13297. hozzászólására)

13298. ipomoeak2014-12-15 10:30
Bocs,most látom,hogy áprilisra :)
Eleje? Vége?
Én május közepére.
(válasz Ági28 13296. hozzászólására)

13297. ipomoeak2014-12-15 10:29
Nem járok se tornára,se előadásra.Jelenleg az is nagy dolog ha fel tudok állni a WC-ről,annyira bedurrant a csípőm.A sok hozzászólás alapján mi úgy gondoljuk,hogy VIP szobát azért megpróbálunk kérni,ha lesz szabad hely,esetleg csecsemőst fogadunk,ha nagyon úgy látjuk szükséges.Nem szeretnénk ha cukros vízzel tömnék a gyereket és nem foglalkoznának vele.Inkább legyen mellettem.De ezt majd úgyis az élet dobja.Te mikorra vagy kiírva?
(válasz Ági28 13296. hozzászólására)

13296. Ági282014-12-14 23:23
Szia!
Igen, a babától vesszük el a pénzt. Azért egy "kezdő csomag" igen sokba kerül! Van olyan napom, mikor hülyére izgulom magam és van olya, h hetekig ez eszembe sem jut!
Megpróbálok pozitívan állni a dolgokhoz. Jársz a kórházba terhes tornára, vagy valamelyik előadásra? Én még nem, de arra gondoltam hátha le lehet bratyizni valamelyik szülésznővel. Aztán az is lehet, h baromira nem...
(válasz ipomoeak 13294. hozzászólására)

13295. ipomoeak2014-12-14 20:04
Köszönöm a választ és a jó kívánságokat is!
(válasz smileyjucy 13292. hozzászólására)

13294. ipomoeak2014-12-14 20:02
Szia! Nekem sincs.Persze mi is aggódunk,de mint már írtam,inkább a babára költjük azt a pénzt.Nyilván ha úgy látjuk,vagy a helyzet megköveteli akkor nem leszünk "hálátlanok".Ha minden igaz májusban érkezik a baba.

13293. Ági282014-12-14 19:23
Sziasztok!
Olvasgattam a decemberi írásokat és kicsit aggódom!
Jövő áprilisra várjuk a lányunkat. Idén már volt egy vetélésem 12 hetesen. Utána rengeteget költöttünk dokikra, ilyen-olyan vizsgálatokra. A babának pedig szeretnénk tároltatni köldökzsinórvért. Szóval sok pénz elment és még sok el is fog. Így nem nagyon szeretnék fogadott dokira költeni. Holba dokihoz járok most TB alapon vizsgál és egyelőre minden rendben, viszont már most tudom, h ő nem lesz benn a szülésnél. Ez az ami aggaszt, h milyen a szülés saját doki és szülésznő nélkül? Bár a védőnőm azt mondta: újra lehet "csak" szülésznőt fogadni, de ezt még itt a fórumon nem olvastam. Szóval aggódom nagyon, h nem kerülök-e óriási hátrányba, mert nem előre fizetek valakinek? Utólag, ha minden rendben nem zárkózom el a hálaadástól, de más úgy fizetni, mint az h fizetek a havi vizsgálatokért 15/20 e Ft-ot plusz a szülés, mint csak a szülésért ha megdolgozik érte.
Na lehet hülyén írtam le a lényeget. Szóval nagy dilemma ez. És rettenetesen utálom, h egy kórházban megengedhető az, h egy orvosnak/szülésznőnek/nővérnek nincs kedve valamihez, mert nincs "motiválva" a beteg által!
Ezt én a munkahelyemen nem tehetem meg, különben repülök!
Van még valaki, akinek nincs fogadottja és tavasszal szül?
Akik így szültek, nem bánták meg?
Köszi előre is a válaszokat!

13292. smileyjucy2014-12-14 16:50
A karszalagot még a szülőszobán megírták és ráadták (szerencsére) . Viszont nem írták ki a teljes nevét (mivel két keresztezve van) mondván nem fér rá a karszalagot, de legalább a kezdőbetűjét ráírhatták volna. Valamint a kiskönyvéből is kihagyták a második nevét amit utólag persze javítottam.

Úgy is le kell majd adnod az első éjszakára mert akkor kimerültek lesztek mindketten :). Kellemes babavárást és könnyű szülést kívánok. És ne parázz mert az nem jó csak figyelj jobban mint én. :)
(válasz ipomoeak 13285. hozzászólására)

13291. devonshire2014-12-14 16:38
Még valami, tudom hogy marhára nem ide való, de van egy nagyon nagy csomag babaruhám. GYÖNYÖRŰ, hibátlan állapotban, 62-es overállal, hordozóba köthető takaróval, most születő babáknak lenne tökéletes, főként kislánynak!! Mind olyan mintha új lenne! Ha valakit érdekelne aki mostanában szül, vagy szült, írjon rám!

13290. devonshire2014-12-14 16:37
Én sem értem. Én idén szültem márciusban. Megszültem és viziten kívül én nem is találkoztam, beszéltem se orvossal, se csecsemőssel senkivel. Elbabázgattam egyedül. Csak a fülbevaló miatt, és a zárójelentés miatt kérdezősködtem, mindenki készséges és kedves volt.

13289. szurikáta1112014-12-14 16:07
Egyébként ha valaki végigolvasná itt ezt a pár beírást ezen a fórumon, ez teljesen lejönne..
(válasz szurikáta111 13288. hozzászólására)

13288. szurikáta1112014-12-14 16:06
Hát egyre inkább azt érzem, hogy ez a kórház nem ugyanaz a kórház, ahol én voltam. Pedig a név stimmel..

De ezt most nem úgy értem, hogy ti nem mondanátok igazat, hanem, hogy tényleg sok a negatív változás.

Szültem ott 2004-ben, 2007-ben, 2010-ben, és 2013-ban. Mondjuk 4. babánál már nyilván minden könnyebb, nem törődtem annyira a részletekkel. Nálam akkor következett be a váltás, amikor a régi dokimat, akinél az első hármat szültem kirakták...

13287. ipomoeak2014-12-14 14:43
Egyre jobb hírek :(
Remélem minden rendben van veletek és nem lett semmi baja a picinek!
(válasz Audrina84 13286. hozzászólására)

13286. Audrina842014-12-14 13:50
Szia!
Én tavaly márciusban szültem az első lánykám fogadott "mindenki" nélkül. Túlhordás miatt indìtották húsvét nagyszombatján. Röpke 2,5 óra alatt megszületett. Eddig minden ok. Aztán a feketeleves: a csecsemősök =/ Neki délután nincs kedve leìrni egy olyen kacifántos vezetéknevet, és ehhez hasonlók. Du 5kor elvitték a törpét minden tájékoztatás nélkül (apgar, stb). Aludni nem tudtam, de mivel nem adták ki, mondván, h az első este meg kell figyelni. Másnap nagy unszolásra délután kiadták. Mondom a csecsemősnek, h furán viselkedik a baba, meg miért van kanül a buksijában, és mi az a haematoma a fejecskéjén?! Azt mondja, honnan tudhatnám, h fura, mivel első baba, de ha produkálja a tüneteket, vigyem, és mutassam meg az orvosnak (mindezt a legutolsó szobából). Aznap délután a szerencsémnek és a Cerny- mentősöknek köszönhetően átkerült a lánykám a SE PIC osztályára a csecsemősök nemtörődömsége miatt. A névtáblája még akkor sem volt megìrva... Ez röviden-tömören az első szülésem. Most nem adok bizalmat senkinek, ezért fogadtam fel előre mindenkit... 37khm
(válasz smileyjucy 13284. hozzászólására)

13285. ipomoeak2014-12-14 11:09
Jézusom!Hát eléggé beparáztattál.Azt hiszem a szemem le nem veszem a gyerekről miuán kibújik.A karszalagot rögtön ráteszik szülés után? Bocs,ha hülye kérdés,de mi most várjuk (2015.május)az első babánkat és a Szent Imrében fogok szülni én is.Nem szeretnék sem orvost,sem mást fogadni,inkább a gyerekre költjük azt a pénzt (főleg,hogy nem a felső tízezer táborát erősítjük).Örülök,hogy leírtad,és ne hibáztasd magad a történtekért,te nem tehetsz semmiről.Boldog babázást!
(válasz smileyjucy 13284. hozzászólására)