Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Étvágytalan baba! fórum

Étvágytalan baba! (beszélgetős fórum)


2011. nov. 10. 15:01

B. sem kér napok óta olyan dolgokat, amit eddig igen. Az édesség még úgyahogy (puding, nápolyi), ma egy fél gofrit evett, egy kis csokipudingot, meg pár szál spagettitésztát üresen, mert már a sajt isfúj....

De legalább nem fogyott, sőt, kicsit nőtt a súlya a fél év alatt.

Nagyon idegtépő, de nem lehet erőszakoskodni.

2011. nov. 10. 14:58
Adél se akar enni. Eddig legalább a levest és némi gyümölcsöt elfogadott de most még a leves sem kell. Mi a francot csináljak? Bármennyire is mondjátok, hogy ne foglalkozzak vele, nem megy. :(
2011. nov. 10. 14:41
B. megint alig eszik, és nagyon válogat. Pedig apa is velünk eszik már reggel, délben, este. Mondja, hogy v.mi finomat adjak, de semmi nem tetszik neki...
2011. nov. 7. 09:48
Én a homokot ettem. Azt mondta a doki, hogy vashiányos vagyok, majd elhagyom. Nem mertek már játszótérre vinni. :)
2011. nov. 5. 13:00
Jobb, mint a homok...
2011. nov. 4. 22:25
Adtam Adélnak Béres cseppet. Ma elég szépen evett. Még egy marék virágföld is becsúszott,amíg én vezetni voltam. Apa csak délután merte elmondani.
2011. nov. 4. 13:16
Szavazzatok a "Melyik lánynév..." szavazásomra légyszi!
2011. nov. 3. 10:18

Hát, nálunk addig amíg éjjel kapott szopit. 4 nap alatt leállítottuk. Most is vannak hullámvölgyek, hogy meg-meg ébred, de sokszor magától visszaalszik, vagy átalussza az éjszakát.

Az is "baj", hogy túlmozgásos és érzékeny, ingerlékeny.

2011. nov. 2. 07:50
Szerintem a rossza alvás összefügghet a kevés étkezéssel. Ha éjszakára sikerül jól megtömnöm mondjuk zabbal dúsított tejbegrízzel (teltségérzetet okoz a zab) akkor sokkal nyugodtabban alszik. Tegnap alig vacsorázott vmit. Nem is aludtunk. De kihoztam, hátha fog enni és még akkor sem akart.
11. mogyianyu (válaszként erre: 10. - Szitaszivárvány)
2011. nov. 1. 16:59
Drágám 19 hós koráig óránként ébred! Most is altatni kell! Ringatással! Nem tudom mi lesz tavasszal, ha itt a pici...
2011. nov. 1. 16:56

Az alvás is egy jó téma.

Fél éves koráig felcserélte a nappalt az éjszakával. Végül a fürdési idő lassú előrehozásával sikerült elérni azt, hogy fél 10 körül elalszik, éjfélre kialussza magát, énekel, iszik és úgy 3 fele visszalszik.

De az elalvás is kész tortúra. Más gyerek megkapja a kakaóját, lefekszik és beájul. Ő nem. Teázik, jön-megy, játszik, mászkál és egyszercsak lemerül az elem és elalszik.

2011. nov. 1. 16:25
És az alvással hogy álltok? Drágám kepeszt, hogy nem tud aludni, és mikor feladja (2 és 30 perc között), 5 perc alatt húzza a lóbőrt. Sajnálja rá az időt!
2011. nov. 1. 16:23
Bocs, úgy látszik beragadt a "S"! :)
2011. nov. 1. 16:23

Szia.

Az en kislanyom ugyanez volt. Most 28 honapos. Mi ezt ugy oldottuk meg, hogy hoztunk valami jatekot az asztalhoz neki. Fa kirako stb. Egyszeruen azt vettuk mi is eszre, hogy az eves neki felesleges idotoltes! Nem ert ra sosem enni. Viszont ult az asztalnal, jatszott es EVETT! Probald ki ezt! Amiota egyedul eszik ugyesen mindent, azota lekoti az eves es elvezi. Most 10,7 kg ossz-vissz. De en mar nem aggodom ezen. O is orokmozgo!

Nyugi! Ne aggodj emiatt!!!

6. mogyianyu (válaszként erre: 5. - Szitaszivárvány)
2011. nov. 1. 16:23
Lehet nehezen emészt, az felgyorsította. Képzeld az én válogatósom meg megeszi a mama húsleveéből a kaka taraját! Hát ő nagyon édesszájú! Sajnos nála a cukor és a szénhidrát favorit!
2011. nov. 1. 16:12

Adél még a boltban sem eszik.

Fura, mert a nagyobbik lányom 5,5 éves koráig egy túrórudit sem evett meg. Egyszerűen nem szerette a csokit, az édességeket. Mostanában 1-1 becsúszik, de nem viszi túlzásba, viszont majd meg őrült a csirke porcért, a kolbászért és a szalonáért. 3 évesen azt mondta, ha nem lenne kolbász, már éhen halt volna. A vaddisznót úgy rágcsálta, hogy azt hittem beteg lesz tőle. Viszont zöldséget, köretet, kenyeret nem lehetett beletömni.

Adél viszont teljesen más. Gyümölcs-zölség, néha egy kis husika, napi 1 túrórudi.

Ja, és 2 napja normaflore-t adok neki. Nem tudom, hogy ettől-e, de egy picivel jobb az étvágya.

2011. nov. 1. 14:59

Na a boltban a mi babónk is eszik! Kiflit, tejszeletet, még jó, hogy ilyen boltunk van, elnézik....

A mamáknak jár a szája, aztán meg rákontráznak arra amivel anyuka is próbálkozik.

Hétvégén sokszor félek, hogy rosszul lesz az édességtől, mert 2 dédi és egy nagymama tömi...

3. wagensommerm (válaszként erre: 24. - Szitaszivárvány)
2011. nov. 1. 02:16

Egy az egyben, mint a mi hercegnönk... 18 honapos es vegre elertük 10 kilot- 82 cm. A kanalra ragasztos, kezmosos, locsolos evesek nalunk i allandoak. Amit megkivan megkapja - meg ha a legdragabb etelek is, csak vegre egyen... legutobb rakapott a premium füstölt lazacra persze csak par falat es 1-2 nap erejeig... az egyetlen, ami nalunk müködik, ha eppen akkor veszem le frissen az etelt a tüzröl, vayg van, hogy csak a serpenyöböl hajlando pl. pi-pi-husit enni, de amint tanyerra rakom - mint minden normalis ember - mar nem is kell... vagy ha a tejbegriz, a tanyeron van nem kell, bezzeg fakanallal közvetlenül a labosbol sokkal finomabb, pekarut pedig kizarolag akkor eszik amikor a szupermarketben a bevasarlokocsiban csücsül es a pek neni epp a friss, ropogos magvas zsemlet rakja neki a papirba !!! Hihetetlen .... nalunk kb. egy eves utan egy egesz afrikai falu lakna jol csak a földre lehoppazott falatokbol...

kap vasat is (1 eves kora ota - vashianyos verszegenyseg miatt) - ettöl a pocakja faj sokat, de etvagyat szamottevöen nem emelt....

anyosektol en is hallgatom, hogy elrontott 1. gyerek, de nalatok meg ez sem all fenn... ja, es persze mama is kb. 28 fele etelt hord ele, ha naluk vagyunk, csak egyen vegre valamit......:(

2011. okt. 31. 15:14

Kicsit megnyugodtam... mert már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok ennyir rossz.

Adélra egy szülésznő ismerősünk azt mondta, biztos kristály gyerek. Ő komolyan hisz ezekben... én már kevésbé. De tök mindegy, a lényeg hogy egészséges maradjon!

2011. okt. 31. 14:24

Az én kisfiam sem evett nagyon sokat, igaz ő 14 hónapos és 11 kg. Szerintem az is gond, hogy jönnek a hátsó fogai. Mióta Cebion cseppet adok neki, mintha kicsit többet enne. (A kiló ne tévesszen meg, szerintem erős csontozatú, mert rajta sincsen babaháj)

Születése után az első 3 hónapban oly annyira nem evett, hogy vérvétel,ultrahang,orvosok, aztán egyszer csak elmaradt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook