Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ti hogy értelmeznétek ezt az álmot? fórum

Ti hogy értelmeznétek ezt az álmot? (beszélgetős fórum)


16. EsztyMorgan (válaszként erre: 15. - Correct)
2011. okt. 28. 15:44
Az nagyban "bekavarhat", hogy már tervben van a baba. Bár már előtte is álmodtam azt, hogy állapotos vagyok, amikor épp nem volt senkim..
15. correct (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 15:43

Az emlékkénti intenzivitás azért is lehetett, mert erősebb volt érzelmileg, valamint radikálisabb:

-párod

-baba

-óra

Eleve az ébresztőórával is olyat üzenhet az elméd, hogy emlékezz. Vagy belső üzenet, hogy mindjárt fel fogsz kelni, és így vezeti be. aztán olyan álomrészt dob be, amitől tényleg fel is kelsz (= felkelt).

Cuki, ügyes, okos elmécske :D

Pároddal beszéltél, és ébresztőóra ezután, valamint gyerek benned. Lehet, hogy ösztönösen érzel valamit, hogy itt az ideje az anyai ösztönöknek előretörni, gyereket kellene vállalni. - Gondolhatod Te belül, a tudattalanodban.

Ez csak egy feltételezése, levezetése a több lehetséges közül.

De, az is lehet, hogy ebben pont nem kéne logikát találni. Vagy, láttál egy boldog elégedett párt ahol a nő állapotos volt, pár nappal előtte, és mivel megérintett, ezért az elméd feldolgozta ezt, újraélette.

Az ilyenek nyelvezete a fantáziavilág és az érzelmek. Na és a humor :)

A lépcső és a megcsúszás...félhetsz, tarthatsz tőle.

De lehet, hogy ezek csak hasonlatok és nem is gyermekről van szó.

Ki tudja :))))

14. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 15:39

Mivel legtöbb gondolatod az határozza meg, hogy vajon mikor fog összejönni a baba, így ez teljesen természetes, hogy arról álmodtál, állapotos vagy.


Hogy megcsúsztál a lépcsőn az pedig én úgy gondolom azért van, mert általában az ember amire leginkább vigyáz azt töri össze, vagy azt rontja el. Ez Murphy törvénye.


Mikor közeledni szokott egy nagyobb sportesemény, amire hetek vagy hónapok óta várok, akkor én is álmodtam már olyant, hogy pont a közvetítés kezdetekor romlott el a tv vagy ment el az áram.

13. EsztyMorgan (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2011. okt. 28. 15:36
;) Nem hiszem.
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 15:35
Hát akkor ez a baj! ;)
11. EsztyMorgan (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2011. okt. 28. 15:34
Sajna nem, mert fogyózom, már két hónapja. Most már bírom a strapát :) este hat után már alapjáraton nincs étvágyam, szóval nem hiszem, hogy csak ennyi lett volna, de kösz :)
10. andi6020 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 15:33
Sokat vacsoráztál. :)
9. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - GreenFairy)
2011. okt. 28. 15:32
Az igaz, hogy foglalkoztat a gondolat.. A környezetemben nincs kis babóca - sajnos - a legnagyobb gyerkőcök négy és hat évesek..
2011. okt. 28. 15:31
talán azt, hogy kitűzted magad elé, hogy X. dátumig teherbe akarsz esni, mert félsz, hogy ha nem jön össze, akkor lecsúszol róla? ez az álom a félelmed kivetülése lehetett.
2011. okt. 28. 15:30
Szerintem azt jelenti, hogy foglalkoztat a babavárás gondolata, esetleg aggódsz amiatt, hogy milyen lesz a terhesség vagy minden rendben lenne-e a babával. de az is lehet, hogy csak láttál vagy hallottál valami ezzel kapcsolatosat a napokban és tudat alatt ezzel foglalkoztál. az álom "erőssége" "színessége" "érzékletessége" meg általában attól függ, hogy melyik alvásfázisban álmodtuk, illetve melyikben ébredtünk föl belőle.
2011. okt. 28. 15:30
Félsz valami értékes elvesztésétől, lehetőségről lemaradásról....
2011. okt. 28. 15:29

Én kétszer álmodtam azt, hogy terhes vagyok.


Először akkor, mikor a család nagyon nyomult, de én még nem akartam, aztán fél éve, mikor már nagyon akartam, és állapotos voltam :)

4. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2011. okt. 28. 15:28

Remélem nem pont a gyerekről.. ://

Én nem igen értek az álom fejtéshez, egyedül azt tudom, hogy ha álmodban kihullik a fogad, az halált jelent. Sajnos ez nálam 1x bejött.. Mamám akkor már nagyon beteg volt, és egy nap azt álmodtam, hogy sorra kihullottak a fogaim a tenyerembe.. Két hét múlva meg is halt az én drága Mamikám.. :(:(

3. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. okt. 28. 15:26
Én régebben úgy tudtam, ha gyerekkel álmodunk, lemaradunk valamiről...
2011. okt. 28. 15:26

Hm, érdekes!

Nem tudom megmondani mit jelenthet, de biztos sokat foglalkoztat ez a téma és így valahogy megmaradt. Nekem is van egy két olyan álmom amire a mai napig emlékszem, pedig én se szoktam álmodni. (szerencsére)

2011. okt. 28. 15:23

Nem igen szoktam álmokon gondolkodni, többnyire el is felejtem a legtöbbet a nap végére, de van ez az álom, ami pár napja "történt" velem, és egyszerűen nem bírom kiverni a fejemből.

Álmomban babát vártam.. és éreztem is, ahogy mozog a baba, és olyan kicsit talán morbid módon, de láttam is, ahogy a kis kezeit egy kicsit kinyújtja. A párommal beszélgettem valamiről és beállítottam az ébresztőórát (a valóságban nincs is ébresztőórám!!!), 6:56-ra.. De előtte még le akartam menni a lépcsőn, de majdnem leestem, csak megcsúszott a lábam.. és kb. itt ébredtem fel. Fura, mert ált. tényleg nem igen emlékszem az álmaimra, ha emlékszem is, csak részletekre. De ez most sokkal intenzívebb volt, sokkal másabb. Mit jelenthet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook