Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Öt millióért eladtam a házam és 4 mill.-ért nyaralót veszek, mennyi lesz az adó és illeték? fórum

Öt millióért eladtam a házam és 4 mill.-ért nyaralót veszek, mennyi lesz az adó és illeték? (tudásbázis kérdés)


2014. jún. 13. 09:55

Így van kizárólag csak lakóingatlanra vonatkozik! Sem üdülő, sem garázs, sem egyéb gazdasági-jellegű épület-építmény esetében nem lehet alkalmazni.


Azért is fogalmaztam úgy, hogy ha vettél "másik lakóingatlant"... !

2014. jún. 13. 01:00
szerintem csak lakóház vagy lakás vásárlást lehet beszámitani, aki lakást adott el, és a vételáron üdülőt vásárolt, az az üdülő teljes összege után fizeti ki a 4 % illetéket, jelen esetben 160.000 Ft-ot.
2014. jún. 11. 16:58

Azt kell először nézni, hogy amit eladtál 5 milláért, azt mennyiért vetted? Mert annál az ingatlannál kell látni, hogy származott-e belőle jövedelmed?

Amennyiben igen, mert pl. 3 évvel ezelőtt 3 millióért vetted, a nyereség = jövedelem ezek szerint 2,0 millió. Elvileg ez adóköteles jövedelem, tehát be kell vallanod!


Nem kell viszont a 2,0 millió után az adót megfizetned, amennyiben az adás-vétel között több idő telt el, mint 5 év, vagy nagyobb összegért vettél másik lakóingatlant, mint a képződött nyereséged, azaz többe került, mint 2,0 millió Ft.

2014. jún. 10. 10:21
ha 5 millió volt amit kaptál 4 millióért veszel akkor elvileg csak 1 millió után fizetsz.
4. 41fdab80c1 (válaszként erre: 3. - Darcy73)
2011. okt. 27. 22:28
Én úgy tudom, hogy ez csak abban esetben igaz, ha lakásért lakást vesz, akkor érvényes a +- különbözet után az illeték, a nyaraló teljes összege után pedig ebben az esetben fizetni kell.
2011. okt. 27. 21:01
5 év után nincs adó.Az illetéket csak a különbözet után kell fizetni.2%.
2011. okt. 27. 20:54
Attól függ, hogy hány évig volt a ház a tiéd. Asszem öt év után nem kell adózni utána. Régen 10 év volt talán, de csökkentették.
2011. okt. 27. 20:49
Öt millióért eladtam a házam és négy mill.-ért nyaralót veszek, mennyi lesz az adó és illeték aki tudja segítsennyi lesz az adó és illet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook