Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Epilepszia babáknál fórum

Epilepszia babáknál (beszélgetős fórum)


2012. jan. 27. 16:47

Sziasztok!


Van jelenleg olyan anyuka akinek epis a gyermeke?

Nekünk visszajöttek a rohamok és érdekelne hogy ez másnál is jelenleg probléma-e?

2011. nov. 5. 19:13

Szia!


Az én kisfiam születése óta epilepsziás. Nem olyan régen sikerült rohammentessé tenni, igaz hogy van még tüske de roham nincs. Sok mindent próbáltunk már, de az Etopró bizonyult hatásosnak.


Én most már azt mondom, hogy először mindig az anyukának kell agyalnia, hogy mi okozhat rohamot. Nálunk oxigénhiány a bűnös, de csak most diagnosztizálták a refluxot és a tejallergiát ami szintén okozhatta a rohamokat hisz baromi fájdalom ha mar a sav.

A Ketogén diétát mi is próbáltuk, akkor még nem volt biztos a tejallergia, de nem azért hagytuk abba hanem szerintem nem volt jó neki és ez be is igazolódott. egy ketogén diétánál mindenféleképpen kell egy olyan szakember aki nyomon követi a gyerek fejlődését.

2011. okt. 28. 19:25
ez nagyon durva komolyan mondom tök félelmetes hogy ilyen apróságok vannak amire figyelni kéne de a szülő honnan is tudná?max ha van családban tudja hogy van hajlam és utánanéz a jeleknek.és ez elmúlhat vagy súlyosbodhat?
7. Mariann. (válaszként erre: 5. - D550c57e19)
2011. okt. 28. 12:45

szia


nálunk a balra nézés úgy néz ki, hogy hirtelen minden előzmény nélkül balra fordul majd mindkét szemét is balra viszi hunyorít és közben remeg a szemgolyója is picit.

kb 2-3 mp tart utána olyan mint előtte.


sajnos sokáig mi sem tudtuk hogy mi ez íy nem is mondtuk a dokinak.

:((

6. border05 (válaszként erre: 2. - Zopa)
2011. okt. 28. 00:19

a ketogén diéta valóban jó gyermekeknél, de azt nem tudom,hogy milyen életkorban lehet alkalmazni

ennek feltétlenül utána kell nézni,és megbeszélni az orvossal

2011. okt. 27. 20:05
szia nálunk szerencsére nincs ilyen betegség de megkérdezhetem hogy mit jelent ez a balra nézés? Sok helyen olvastam ezt a tünetet de nem értem egyszer csak i mindennapi tevékenység közben balra rántja a fejét? Bocsi hogy ilyet kérdezek...
2011. okt. 27. 17:17

kisfiamnak pár hónapja olyan rohamai vannak hogy naponta több alkalommal balra fordította fejét majd a szemeivel is balra nézett, szemeit rebegtette, sajnos először nem is gondoltunk epilepsziára...


Ő oxigénhiányosan született :(

3. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. okt. 27. 17:12
Kb. 150 féle epilepszia van; és egyénenként is gyakran más tünetcsoport. Nálam ún. generikus, több éve tünetmentes, bár vigyázok magamra amennyire csak lehet.
2. Zopa (válaszként erre: 1. - Mariann.)
2011. okt. 27. 17:07
az én gyermekem ugyan nem epilepsziás de betegsége miatt sajna még előfordulhat.Egyszer láttam egy igaztörténet alapján készült filmet ahol a kisfiú nagyon súlyos epilepsziás beteg volt.egy ugynevezett ketogén diétával tünetmentes lett.remélem nem mondtam nagy butaságot azért néz utána!
2011. okt. 27. 16:58

írnának olyan szülők akik gyermeküknél epilepsziát diagnosztizáltak?


kisfiam 16 hós és epilepsziás, most 2 fajta gyógyszert kap

Convulex és tergetol


milyen tüneteik voltak a gyerekeknél?

írjatok kérlek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook