Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! fórum

Akik most kerültek oviba, beszélgessünk! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. okt. 27. 15:06

Sziasztok!


Én beteg voltam, aztán a Tibike is beteg lett, de nem vészes, köhög, szipog, de láz nincs, játszik, futkározik stb.... a héten itthon volt, jövőhéten szünet az oviban.


Ő ott alszik az oviban már az elejétől kezdve, volt olyan, hogy nem aludt 1 percet sem, nem tetszett az óvónéniknek, de most mit csináljak, szépen, csendben feküdt.

Ő nagyon ritkán alszik délután itthon, mikor hétvége van, vagy szünet, este 10-ig simán fent van alvás nélkül, nem tudom hogy bírja!

2012. okt. 26. 11:32

Sziasztok! Hogy vagytok?


Álmos múlt héten beteg volt, torokgyulladás, láz, nátha. Most oviban van, majd jövő héten ugye őszi szünet, megint egy kis pihi lesz.:)


Nektek ott alszik a gyerkőcötök az oviban? Álmos eddig nem aludt ott, mivel már 2 és fél éves korától egyáltalán nem aludt délután.

De novembertől ott fog aludni, legalábbis pihenni, mert nekem is változott a munkaidőm, nem tudok érte menni fél 1-re.

444. tündér74 (válaszként erre: 441. - Kinni)
2012. okt. 2. 21:37

Szia!

Én a cebion cseppet szoktam adni, meg multivitamin készítményt.

443. tündér74 (válaszként erre: 442. - Enikő27)
2012. okt. 2. 21:34

Téli időszakban szerintem nem árt egy kis vitaminpótlás.


Hát igen, sajnos a mai ételek tele vannak mindenféle adalékanyaggal, gyümölcsök, zöldségek vegyszerezve vannak. Nehéz találni megfelelő minőségű ételt, ami jó a gyerekeinknek.:(

2012. okt. 2. 15:03

Én nézegettem már vitaminokat is, de még azt sem adtam neki, párom azt mondja, hogy ne adjunk neki "mű" dolgokat.

Dehát amit eszünk, abban is vannak mindenféle dolgok sajnos, mint összetevők... :(

441. kinni
2012. okt. 2. 14:53

Sziasztok!


Boti most jár, bár sokan betegek a csoportban. Neki is volt már torokgyulladása, szerencsére antibiotikum nélkül átvészeltük.

Én nem adatok oltást, oscillocohcinumot szoktam adni megelőzésképpen.

Tavaly broncho vaxom-ot írt ki a doki, most béres cseppel próbálom erősíteni az immunrendszerét.

440. Enikő27 (válaszként erre: 439. - Tündér74)
2012. okt. 2. 14:51

Én soha semmilyen olyan oltást nem "adadtam be" neki, ami nem volt kötelező.

Egyik ismerősöm ő igen, ilyen-olyan oltásokat kapott a kisfia, de én nem vagyok ennek a híve, ha lehet ilyet mondani.

Mikor volt a tv-ben, hogy nemsoká lehet kapni, picit elgondolkoztam, de szerintem most sem...

439. tündér74 (válaszként erre: 437. - Enikő27)
2012. okt. 2. 13:21

Jobbulást!:(


Jó volt a szüret nálunk, a gyerekek nagyon élvezték, mustot készítettek. Meg kint főztek az udvaron bográcsban az óvónénik.


Én is gondolkodtam már az oltással kapcsolatosan, de nem tudom, hogy beadassam-e a fiamnak.


Te beadatod?

2012. okt. 2. 13:14

Hahóó! :)


Sehol senki?


Mi a héten még itthon vagyunk, jövőhét hétfőn megyünk legközelebb oviba.

2012. szept. 28. 12:34

Sziasztok!


Milyen volt a szüret? :)


Nálunk a tegnapi állatkert vége = beteg lett :(

Ma már nem ment oviba.



Hamarosan itt az influenza elleni oltás...

Ti hogy álltok ezzel a témával?

436. tündér74 (válaszként erre: 434. - Pettka)
2012. szept. 27. 09:55
Nálunk ma van a szüret:)
435. Enikő27 (válaszként erre: 434. - Pettka)
2012. szept. 27. 09:36
de jó! :))
434. Pettka
2012. szept. 27. 09:33
Itt holnap szüreti.A belépő mindenkinek egy kis vödör szőlő,és gumicsizma:)))Taposni fogják a szőlőt a nagy kádban!
433. Pettka
2012. szept. 27. 09:33
Sziasztok!Ma van a fényképezkedés:)Bevittem reggel Kristófot is,közös képet is csinált a bácsi.Kitti fogta az öcsit az ölében.Kristóf tele szájjal belevigyorgott a gépbe:)))
2012. szept. 27. 08:20

Sziasztok!



Hogy vagytok? :)


Ma mentek állatkertbe a gyerekek, kiváncsi vagyok hogy érzi majd magát meg milyen lesz, mert eddig nem mentek sehova óvodán kívűl.

2012. szept. 21. 09:37

Álmos hétvégén volt náthás és én is, de szerencsére hétfőn már csak egy picit folyt az orra. Így vittem oviba.

Kedden szilvaszedés volt, nagyon élvezték a gyerekek, az óvónénik főznek majd belőle lekvárt.:)

Októberben almaszedés is lesz.

2012. szept. 21. 09:01

Sziasztok!


Nekünk már 1 hónapja megkezdődött az ovi, eddig minden rendben.

Volt szülői is a héten, elmondták a dolgokat. Mennek majd állatkertbe, ide-oda, most hogy középsősök lettek, így mennek majd kirándulni.


Párom beteg lett a hét elején, megfázás, tegnapra rajtam is kijött! :(

Nem tudom hogy ússza meg a Tibike....

429. sajert (válaszként erre: 427. - Pettka)
2012. szept. 12. 21:05
Jobbulást mindenkinek.
428. tündér74 (válaszként erre: 427. - Pettka)
2012. szept. 11. 14:05
Jobbulást!:(
427. Pettka
2012. szept. 11. 12:21
Sziasztok!Kitti már péntek óta itthon van egy jó erős náthával,torokgyulladással.Ma reggel már az öccse is náthásan ébredt,én tegnap óta tüsszögök,kapar a torkom...megkezdtük:(
2012. szept. 11. 11:41

Sziasztok!:)

Hogy vagytok?

Kisfiam szívesen megy oviba, még az idő is nagyon szép, bár már nem sokáig.

Valaki már beteg lett a csoportban egy hét után. Remélem minket sokáig elkerül, vagy nem is talál meg.:)


Gondolkozom, hogy beadassam-e az influenza elleni oltást Álmosnak.

2012. aug. 31. 16:02

Sziasztok!


Nekünk aug. 27-én, hétfőn volt az első nap. Még csak ügyelet van, jövőhét hétfőn van az "igazi" első nap. :) Tibike nagyon várta már, jól érzi magát, szereti az ovit hál isten! 2 hónap itthon hosszú volt neki, hiába voltunk itt-ott.

424. tündér74 (válaszként erre: 421. - Enikő27)
2012. aug. 31. 14:20

Az én kisfiamnak csináltak allergia tesztet, mert ő is sokszor tüsszögött, piros volt és viszketett a szeme. De semmit sem mutatott ki a teszt.


Egyébként ki hogy van? Akinek a gyerkőce már jár oviba, hogyan érzi magát?

Mi hétfőn kezdünk, hát Álmos nem valami lelkes.:(

423. Pettka (válaszként erre: 421. - Enikő27)
2012. aug. 24. 16:20
Minden reggel kb.10 tüsszögéssel,könnyes,piros szemekkel ,eldugult orral ébredt...
422. sajert
2012. aug. 24. 16:12

Sziasztok!


A fiam már három hete újra kőkemény ovisok táborát erősíti :-)), a héten van itthon újra csak szabin Velem. 114 fő ovisből 7-en!! voltak átlagban, mióta megnyitotta kapuját az ovi. Egy csoportban voltak összezárva, de tetszett Neki. Jövőhéttől megint megy zsinórba, hozzájuk 12 fő kiscsoportos jön majd szeptemberben. A gondolattól is rosszul vagyok, hogy a sok síros kisgyerek milyen hatást vált majd ki a fiamból. Már most mondom Neki, hogy mivel ő már NAGY OVIS (középsősnek számít, de vegyes csoport), ezért vigasztalja a bőgőmasinákat, hogy majd jönnek értük, nem kell egész nap sírni, attól nem kerülnek hamarabb haza.

2012. aug. 24. 16:02

Sziasztok!



Hát tényleg elröppent a szünet...

Nekünk jövőhét hétfőn kezdődik az ovi 27-én.


Én is elkezdtem neten keresgélni ruhákat, mert oviba "sok" kell, főleg, ha kimennek az udvarra.


Lehet, hogy hülye kérdés, de hogy derül ki a porallergia? Tüsszögni kezd és vörös lesz a szeme?

420. Pettka
2012. aug. 24. 15:42
Sziasztok!El is röppent a szünet.kezdjük az ovit ismét.Nekünk,sajna nem rég derült ki,hogy Kittinek porallergiája van,szerencsére nem nagy fokú.Úgyhogy kap rágótablettát,orrsprayt,szemcseppet.Semmi csodaszerhez nem folyamodtunk egyelőre,mert mióta ezek vannak,azóta nem tüsszög,nem vörös a szeme.A plüsseit vitrinbe "zártuk",a nagy szőnyeget felszedtük.Ha ettől rossazbb nem lesz,akkor nem panaszkodom...3-án kezdünk oviban,már nagyon várja.Hatan maradtak a csoportban-vegyes csop.volt,a többi sulit kezd.A csoport,óvónénik maradnak,új,most beíratkozó 5 évesek jönnek.Majd visszük reggelente oviba Kittust-igen,közben az öcsi is lassan 5 hónapos lesz:)Biztosan fogja hiányolni Kittit,mert állandóan rajta lóg:)))Sajna,most benne lesz a pakliban,hogy amit Kitti haza hoz,azt Kristóf is elkapja,dehát,nem tudunk ez ellen mit tenni...
419. tündér74 (válaszként erre: 418. - Wanita77)
2012. aug. 22. 14:39

Az én fiam 3 évesen még nem járt oviba, mert nagyon nehezen oldódott fel társaságban. Ezért is kezdte 4 évesen az ovit, amit nem bántunk meg, mert nagy változáson ment keresztül abban az 1 évben, valamint van két aranyos óvónénije, akik nagyon türelmesek, kedvesek, empatikusak voltak és máig is azok.:)

Nagyon nagy baj, hogy az óvónő nem könnyíti meg a helyzetét a gyermekednek. A helyedben én is körülnéznék más ovikban is.

418. wanita77 (válaszként erre: 415. - Tündér74)
2012. aug. 22. 13:07

Igen, majdnem minden sírt sajnos. :( Óvónéni nem valami barátságos, gondolkodom is, hogy átiratom máshova, ha lehet.

Igen, már mondom neki, hogy nemsokára kezdődik, de nem valami lelkes. Sajnos ő nagyon magának való, kortársainál okosabb (tényleg, nem csak mert az én fiam), nem szeret gyerekekkel játszani, csak velünk, nem tudja lekötni magát, ez a fő baj ott is. De majd meglátjuk, hátha idén jobb lesz.

417. tündér74 (válaszként erre: 416. - Enikő27)
2012. aug. 22. 11:57
Sajnálom!:( Remélem minél hamarabb találsz munkát.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook