Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van közöttetek jogász? fórum

Van közöttetek jogász? (beszélgetős fórum)

30. tixtina (válaszként erre: 28. - Tixtina)
2011. okt. 27. 13:41

Bocsánat,pontosítok-tönkremegy minden,ami a tulajé,és a bérlőé-mert a bérlő holmijai vannak bent,de a tulaj háza megy tönkre.

Szóval csak vészhelyzet esetén lehet bemenni.

2011. okt. 27. 13:35
Utána már jelentgethet magánlaksértésért,nem fog érdekelni,minek után több százezres kárt halmozott fel.
28. tixtina (válaszként erre: 27. - Annácskaa)
2011. okt. 27. 13:33

Bármi történhet a házban,pl.csőtörés,tűzeset,stb-akkor haladéktalanul be kell menni a házba,mert tönkremegy minden,ami a tulajé.

Vagy pl.előfordult már,hogy olyan bérlőnk volt,aki nem akart fizetni-lelakta a házat,50 ezres gázszámlát csinált.

Ebben az esetben egy megoldás van.

Bemegyek,kirakom a cuccait az utcára,lecserélem a zárakat,és Astala Vista...

27. annácskaa (válaszként erre: 26. - Tixtina)
2011. okt. 27. 13:29

nem igazán értem minek kulcs a bérbeadónak???!

MI(Bérlők) élünk ott életvitelszerűen. Előre egyeztetett időpontban bármikor beengednénk őket,nem csak a küszöbig...

nem igazán értem...én fizetek x összeget,plusz ugye a számlák és ez van cserébe!

2011. okt. 27. 13:15

Nekünk két házunk is ki van adva.

Természetesen,mindegyikhez van kulcsunk.

Fel sem merül annak a lehetősége,hogy a bérlők ottléte nélkül bent tartózkodjunk a lakásban.

Ez bizalom kérdése.

Ha megalapozódik a gyanú,hogy kotorászik a tulaj-ott már nagy gondok vannak-meg kell beszélni.

2011. okt. 27. 13:06
nem lehetne elkérni a kulcsot tőle jogosan? lehet nála még egy plusz kulcs egyáltalán?
2011. okt. 27. 13:06

nem,nem egy percig sem a lopástól félek!!! nem hiszem hogy olyanok!

Maga A TUDAT hogy bejön,benéz a hűtőmbe,megnézi elmosogattam-e,emnnyi szennyesünk van stb. érted??? hogy a magán,intimszféránkba bemászik,bizalmatlan felénk...így persze mi is azok lettünk. Jelzem 3hete lakunk itt!

23. danina (válaszként erre: 21. - Annácskaa)
2011. okt. 27. 12:51

Bosszantó helyzet valóban.Hát,lehet megjátszanám,hogy kint hagyok ezt-azt,tesztelvén a bérbeadót.Ha nem nyúl semmihez,ámen,lehet csak ellenőrzi,nincs-e rongálás,stb (bár nem áll jogában,csak előre egyeztetett időpontban,vagy ha látja,hogy otthon vagytok,bekopoghat,nem-e zavar..)

Ha meg eltűnik-feljelentés,úgyis előveszik...aztán majd leszokik erről.

22. annácskaa (válaszként erre: 20. - Danina)
2011. okt. 27. 12:41
És van igen,persze szerződésünk!
21. annácskaa (válaszként erre: 20. - Danina)
2011. okt. 27. 12:41

Aha,köszi!

Állítólag a rendőrséget is ráhívhatom,ha meglátom hogy bent járt....

20. danina
2011. okt. 27. 12:28

Szerződésetek van?Ha igen,nagyon egyszerű a dolog,csak és kizárólag veszélyhelyzet esetén mehet be.

Ha egy ingatlant bérbe ad a tulajdonos, a bérleti időszakra a lakás használati jogát átengedi a bérlőnek. Kizárólag vészhelyzet elhárítása esetén a bérlő tudta és jelenléte nélkül bemenni. Ha nem így jár el, szerződést szeg.

19. annácskaa (válaszként erre: 14. - Danina)
2011. okt. 27. 12:19

Albérletben lakunk,de van a tulajdonosnak kulcsa még egy ide a lakáshoz. Házrészben lakunk,ergo amikor mi elmegyünk látja,bármikor átjöhet hozzánk a magánszféránkba amit mi kicsit sem nézünk jó szemmel.

Egyáltalán maradhat nála kulcsa? Jogilag ez hogy van?

18. danina (válaszként erre: 17. - Happy lady)
2011. okt. 27. 12:13
Sajnálom...Igen,de ahhoz az kell,hogy a bank pénzbehajtó cégének rendszeresen fizessen,ott nem lehet elmaradása,mert rámehet a ház... :-(
17. Happy lady (válaszként erre: 16. - Danina)
2011. okt. 27. 12:09
Nagyon szépen köszönöm a segítséged, de sajnos már nem tud felvenni hitelt... Akkor marad a remény, hogy legalább a háza megmarad :-(
16. danina (válaszként erre: 15. - Happy lady)
2011. okt. 27. 12:08
Sajnos erre nincs,ezt megtehetik.Nem tudom,mekkora az elmaradt összeg a szolgáltatók felé,én mindenképpen azt javasolnám,próbáljatok meg egy szabad felhasználású hitelt (talán még nem tart KHR listánál a dolog) és fizessétek ki a szolgáltatókat egy összegben,csak így marad meg a fizetése.Talán még a bankra is futná...De ha nem,a bankkal megegyezhet részletekben is (a pénzbehajtó cég is fel fogja ezt ajánlani),és ha már nem lesz közüzemi tartozása,azt tudja rendesen fizetni.
15. Happy lady (válaszként erre: 13. - Danina)
2011. okt. 27. 11:58

:-( és erre nincs valami jogi védelem?

Sajnos ilyen helyzetben most már ott tart Édesanyám, hogy a banktól felvett kölcsönt sem tudja havonta rendesen törleszteni, mivel nem marad a számláján pénz, a bank most egy összegben követeli a felvett kölcsönt.

14. danina (válaszként erre: 12. - Annácskaa)
2011. okt. 27. 11:56
Kérdezz,kiderítjük... :-)
13. danina
2011. okt. 27. 11:55
Úgy tudom,ha bankszámláról inkasszálnak (tehát a munkáltató utalja a fizetést,és a végrehajtó,szolgáltató emelteti le az összegeket) akkor levehetik a 100%-át is,és ezzel nem is fordulhatsz sehová fellebbezéssel.Sajnos...nem érdekli őket,marad-e valami a megélhetésre.
12. annácskaa (válaszként erre: 9. - Danina)
2011. okt. 27. 11:49
Albérlet ügyben jártas vagy?
11. Happy lady (válaszként erre: 10. - Happy lady)
2011. okt. 27. 11:45
Bocsi, "szerinted" akart lenni, a "d" lemaradt :-)
10. Happy lady (válaszként erre: 9. - Danina)
2011. okt. 27. 11:45
És szerinte hol lehet ilyen irányú panasszal élni, mert Édesanyámnak a teljes fizetését zárolták már negyedik hónapja, igaz, nem egy szolgáltató vonja az elmaradott pénzt.
9. danina (válaszként erre: 8. - Happy lady)
2011. okt. 27. 11:41
Nem bizony!Max:50%-ot.
2011. okt. 27. 11:35
Köszönöm, átolvastam. Ezek szerint, ha jól értelmezem a teljes fizetést nem lehet levonni... ?
7. danina (válaszként erre: 5. - Happy lady)
2011. okt. 27. 11:32

Kérlek,nézd meg ezt:

[link]

Remélem,segít!

6. danina (válaszként erre: 5. - Happy lady)
2011. okt. 27. 11:26
Csak bírósági végzés esetén vonható le a jövedelemből bármi is.A végzésben pedig összegszerűen szerepelnie kell a levonásnak.Bármilyen levonást is eszközölnek,előtte értesíteniük kell.
5. Happy lady (válaszként erre: 4. - Danina)
2011. okt. 27. 11:22
Fizetésből maximum hány százalékot lehet levonni elmaradott közüzemi számlák befizetése miatt? (több szolgáltatóról is szó van) Valamint a végrehajtó mennyi pénzt vehet le a számláról úgy, hogy utólag értesül erről az, aki érintett az ügyeben.
2011. okt. 27. 10:55
Nem vagyok jogász,de az utóbbi időben elég időmet elvette a jogi megoldások keresése...Tudok segíteni?Milyen témában kérnél tanácsot?
2011. okt. 27. 10:33
Remélem, ilyen sok rendes ember között egyet találni fogunk :-)
2011. okt. 27. 10:27
Ha lesz akkor én is majd kérdeznék...
2011. okt. 27. 10:19
Szeretném a segítségeteket kérni bizonyos jogi témában, sajnos hiába jártam utána, mindenhol más a magyarázata.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook