Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjú - harmadik kör? fórum

Állásinterjú - harmadik kör? (beszélgetős fórum)

14. AndR3a (válaszként erre: 13. - Pahet a vadász)
2011. okt. 28. 12:40
Így jártam én is..sajnos nem sikerült :(
13. Pahet a vadász (válaszként erre: 9. - AndR3a)
2011. okt. 28. 11:05

első az önéletrajz

második egy "csoportos foglalkozás" ahol a sokból kiválasztották a legkommunikatívabb egyedeket...

harmadik már személyes, szituációs feladatos

negyedik amikor konkrétan feladatot kaptam a harmadik végén, majd azt kellett prezentálni a negyediken

ötödik meg már csak megnéztek maguknak utoljára...



de csak a bkv jegyeket pocsékoltam...pfff...

2011. okt. 27. 23:11

Van ahol külsős cég interjúztat lezavar 2 kört és

utána a harmadik körbe pár embert prezentál a cégnek hogy abból válasszanak.Ezt jól lehet manipulálni: ha van egy jó ismerősük vagy annak a

retyéje melléraknak még két-három ágyutölteléket

persze olyanokat akiket tutira nem választanának

így bekerül a tuti ember a harmadik körbe...

A cég meg érezheti hogy jót választott és sokat dolgoztak neki a válogatással...

11. AndR3a
2011. okt. 27. 16:15
Túlvagyok a harmadik körön is..10 perc sem volt, csak átfutottuk az életrajzomat és megkérdezték hogy ezekután még mindig szeretném e vállalni a munkát. Majd holnap vagy hétfőn értesítenek, hogy fel e vagyok véve. :) szorítsatok! :)
10. 9536810fa1 (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2011. okt. 27. 12:19

Hehe... ugyanígy voltam... :))) Ott háromkörös volt a felvételi... Előtte csak olyan helyeken dolgoztam, ahol megnéztek, beszélgettek velem, papírjaimat átnézték, és felvettek... aztán egy biztosítóhoz jelentkeztem irodavezetői állásra... nah, az volt 3 körös, pszichológiai teszttől elkezdve minden... felvettek... egy évig bírtam, jellemtelen, komolytalan vezetés... és ugye ezáltal a légkör, a munkahely se volt más. A legszörnyűbb egy év volt amióta dolgozom, pénzintézethez többé soha nem mennék. :)

Előtte egyetemen dolgoztam... komoly, értelmes emberek között... most KH igazgatóságán, munkájukra igényes, kellemes emberek között. Az az egy év arra volt jó, hogy merre ne tendáljak véletlenül se soha az életben. :D

9. AndR3a (válaszként erre: 8. - Pahet a vadász)
2011. okt. 27. 12:00
Jól tetted :) mi minden volt azalatt az 5kör alatt? én el sem tudom képzelni mit lehet még kitalálni. Szerintem abszolút elég a két kör ahhoz, hogy valamennyire kiismerjék az embert.
8. Pahet a vadász (válaszként erre: 7. - Pahet a vadász)
2011. okt. 27. 11:00

"elég hülye"= elviselni a folyamatos megalázó ordítozást, a rabszolga tempót, és a b@sztatást....

én nem voltam elég hülye, leléptem...

2011. okt. 27. 10:58

Nekem volt olyan, hogy 5 körös interjú után én lettem a nyerő... azt gondoltam, aztaaaaa mekkora jó hely ez, hisz ennyire alapos, szőrözős felvételin Én voltam a legjobb!!!! És ami még a lényeg h fiút akartak felvenni, és csak fiúk voltak az "ellenfelek"

Na egy hónap alatt kiderült mekkora trágya cég...

egy kör is bőven elég lett volna oda, úgyis csak az volt a lényeg nekik, hogy elég hülye legyen a dolgozó, és nyeljen....

6. AndR3a (válaszként erre: 5. - Diagonalt)
2011. okt. 27. 10:14
Akkor harmadik körben csak sima beszélgetés volt, miket kérdeztetek? Végül aztán mi szerint döntöttetek? :)
5. diagonalt (válaszként erre: 3. - AndR3a)
2011. okt. 27. 09:04

Harmadik körben nem volt feladat. Egyszerűen, csak találkoztunk újra, és egymás után közvetlenül a kettővel, majd azonnal döntöttünk is.


Egy kalappal!


A szituációs cuccok és a fogalmazási készséget azért néztük meg, mert voltak alapvetően szimpatius emberek, de annyira nem tudtak fogalmazni, hogy valami hihetetlen. Ezzel együtt, nyilván azért is megtehettük, mert egy pozícióra 20 önéletrajzot kaptunk, és volt miből válogatni. Ha 2-3 ember közül kell dönteni, akkor lehet nem szöröztünk volna ennyit. De emellett, amikor iroda vezetőt vettünk fel, akkor hatvanan jelentkeztek. No az volt igazán kemény.

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - AndR3a)
2011. okt. 27. 05:57

Harmadik kör? Röhej...

Szerintem már csak megnézik, hogy jól emlékeznek e rád.

Én bankos vagyok, bár nem fiókban dolgozok, de én mindig csak 1 körösön voltam. Egyszer voltam egy két körösön, ahol a második körben az igazgatóval is találkoztam. És én sosem voltam szituációs gyakorlaton, sosem kellett gyakorlati feladatokat végeznem. Nem is értem mire jó ez. Az első 3 hónap alatt úgy is kiderül, hogy alkalmas e a feladatra a választott, kijön e a kollégákkal, stb.

3. AndR3a (válaszként erre: 2. - Diagonalt)
2011. okt. 26. 22:23
mi szerint döntöttetek a harmadik körben? csak beszélgetés volt vagy vmi konkrét feladatok is?
2. diagonalt (válaszként erre: 1. - AndR3a)
2011. okt. 26. 21:52

Nemrég mi is felvételiztettünk a munkahelyemre. Első rosta önéletrajz. Aki nem tetszett, vagy nem tudott szöveget szerkeszteni, a betöltendő munkakörben elvárás volt, az kuka. Első találkozás, második körben szituációs gyakorlat és szövegalkotási feladat. Utána mi azokból kikukáztuk a két legesélyesebbet, és megnéztük őket harmadik körben, ahol döntöttünk.

A TVKnál és a Zollner AG-nál ugyanezzel a módszerrel dolgoznak. Biztos sok más cég is alkalmazza. Ezekről konkrétan tudom. Az biztos, hogy nagyon a végénél jársz. Bár, volt olyan ismerősöm, aki azt hiszem 6 körön esett át mire felvették.

2011. okt. 26. 21:43
Holnap lesz állásinterjúm egy bankban, ez már a harmadik kör lesz. Szerintetek itt még mit kérdezhetnek, ha már az első két körben megvolt a "nagy beszélgetés" és a szituációs gyakorlatok? Itt már ott lesz a nagyfőnök, eddig csak a kisfőnök volt és a HRes...Segítsetek :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook