Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A bölcsőde és a tej problémája? fórum

A bölcsőde és a tej problémája? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. okt. 27. 12:12

azóta sajna nem jobb a helyzet... ma beszéltem a sote II. gyerekklinikán a gastros asszisztenssel telefonon, hoyg időpontot kérjek.. persze orvossal nem lehetett...

ez meg előadta nekem a nagyregényt, hogy ahhoz, hoyg kivizsgálhassák, előtte kell 6 hét totális tejmentesség, vagyis tejmentes diéta, tápszert sem kaphat, mert abban is valamilyen formában tehéntej fehérjék vannak stb.. és csak utána tudnak tejterheléses vizsgálatot csinálni...

és kérdeztem, hoyg mégis hogy oldjam meg a tejmentes diétát 6 hétig, ha a bölcsiben igazolás kell hozzá, az meg ugye addig nincs, amíg ezt a vizsgálatot nem végezték el?... azt mondja, sajnálja, oldjam meg, előbb kellett volna ezt elkezdeni...

hát persze előbb kellett volna, de ki tudta, hogy ez ennyi ideig fog tartani? még a gyerekorvos sem mondta...


ma is voltunk bent a bölcsiben.. ma is tettem említést a dologról, de semmi reakció nem volt.. OK, igazatok van, nem a 100 gyerek közt kell megbeszélni, de most nem volt más lehetőségem... még próbálgatom az orvosokat felkutatni, az ismerőseim közt, aki segíthet, meg bejelentkezünk azért 2 hóna múlvára, aztán max az lesz, hogy még az első napon, amikor a vezetőnővel ülök az irodában kettesben, akkor ezt megpróbálom megbeszélni vele...

30. mese habbal (válaszként erre: 29. - Driennke83)
2011. okt. 27. 12:08
na, meg vannak akik kétszer kérnek ;)
2011. okt. 27. 08:39
Ja még annyi, hogy ok. El kell számolni a tejadaggal, de hány olyan gyerek van, hogy kiöntik neki a kakaót kettőt kortyol belőle és nem issza meg. Azt összeöntik "mosléknak", oda öntenek plusz két decit és meg van oldva.
2011. okt. 27. 08:38

Szerintem ezt meg kellene szépen beszélni a gondozónővel, vagy ha nagyon köti az ebet, akkor a vezetőnővel, mert lehet azért szajkózza az igazolást, mert a főnöke ezt mondta neki.


Én biztos bemennék a vezetőhöz és szépen elmondanám, hogy mi a helyzet. Meg kell, hogy hallgasson. Ha úgy beszélsz a gondi nénivel, hogy körülötte van a sok gyerek, akkor nem is biztos, hogy tud rád figyelni 100%-osan, tehát lehet csak azt hallja, hogy érzékeny a tejre. Ezt mindenképpen nyugodt körülmények között kell megbeszélni.


Az én véleményem az, hogy bármilyen okból valaki nem kér valamit. Teszem azt a gyereket vegetáriánusnak nevelik, akkor beleeröltetik a húst, mert arról nem lehet orvosi papírt hozni. Vagy van olyan vallás, ami tiltja a disznóhúst stb.


Én azt javaslom Neked, hogy menj be a vezetőhöz és szépen kérd meg, hogy ne kapjon reggel tejet és kész.

27. 9bfb98608b (válaszként erre: 26. - Mese habbal)
2011. okt. 26. 22:40
Nem tudom. Itt nem adnánk neki. Csak úgy snassz szülői kérésre.
26. mese habbal (válaszként erre: 22. - 9bfb98608b)
2011. okt. 26. 22:16

mármint a másik anyuka esetére? arról nem beszéltem velük természetesen...

nekem a szülőin mondták először az igazolást, meg ma a saját gondozónőnk hangsúlyozta ki, hogy az kell... mondtam neki, hogy nem kell a diéta, csak ennyi, amit írtam előbb, de nem mondta, hogy ahhoz nem kell.. mondtam, hoyg holnap mennénk az orvoshoz, mondta, hoyg menjünk... (akkor még nem tdtam, hoyg oda nem lehet csak úgy besétálni, hanem hónapokra adnak időpontot)

25. tapka
2011. okt. 26. 22:15
Itt nem a teával van a gond, hanem jogszabályban meg van határozva, hogy gyerekenként mennyi tejet, husit, köretet, gyümölcsöt kell megkapniuk. Ezt ellenőrzik, ezért büntetnek, mert ha nincs papir, szerencsétlen élelmezésvezető nem tud mire hivatkozni. Próbáld meg a gyerekdokit, hogy kivizsgálás folyamatban, írja le, kiindulási alapnak szerintem tökéletes. Kitartás! :)
2011. okt. 26. 22:12

látom azért ez is bölcsi függő... jogszabály ide vagy oda, van ahol nem kérik a papírt, van ahl meg igen... pedig tényleg a konyhájukhoz nem sok köze lenne, hiszen a diétás étrendet nem kérem, csak, hogy a nyers tejet ne adják inni... ha teával kell "elszámolniuk", akkor adjanak neki vizet.. itthon is azt iszik napközben... (reggel és este tápszerezik, az így is meglenne itthon).. amúgy nem hiszem, hoyg a tea elszámolása gond lenne, mert ma is kapott 3 pohárral is, mert midnig újra kért, pedig mi még nem is kezdtük el a bölcsit, csak bementünk :)


egyébként más bajom semmi nincs a bölcsivel, a gondozónőkkel is jó a viszony, minden rendben velük...

23. Klaudia20 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2011. okt. 26. 22:02

2 évig voltam gyakorlaton bölcsibe, és ha a szülő azt mondta, hogy 2-3 éves koráig nem akar adni tejet a gyereknek, akkor szól a gondozónőnek, ő felírja, és annak a gyereknek vagy teát vagy vizet adnak...

Ott mindig hoztak egy kancsó tejet vagy kakaót és egy kancsó teát vagy vizet!


Szóval nem kellett semmilyen igazolás...

22. 9bfb98608b (válaszként erre: 13. - Mese habbal)
2011. okt. 26. 21:59
A gondozó mit mondott?
21. 9bfb98608b (válaszként erre: 11. - Fildus)
2011. okt. 26. 21:58
Családlátogatás kötelező a bölcsiben, vagy legalábbis megismerkedni a családdal!!!!! A vaníliás tej nem tej?
20. tapka
2011. okt. 26. 21:54
Én el szoktam fogadni a gyerekorvos igazolását, hogy kivizsgálás folyamatban, emiatt kéri a tejmentes diéta/nyers tej mentes diéta betartását.
19. Serry
2011. okt. 26. 21:49

Ahhoz,ohgy a bölcsödében tejmentes étrendet kaphasson bizony kell az orvosi igazolás. ugyanis így tudják neki megrendelni az étkezést attól a cégtől aki a bölcsiben étkeztet. De ha én jól értem nem olyan vészes a helyzet. Beszéld meg a gondozónővel,hogy a kivizsgálás folyamatban van és,hogy az eddigi tapasztalatok azt mutatják,hogy tejtermékre nem de nyers tejre ekcéma jelentkezik a gyereken. Ezét ha ilyet kapnak enni ne adják neki. Segíteni fognak hidd el. Legyél te is pozitív segítő kész és akkor ők is így állnak hozzád.


Törvény írja elő az igazolást. Tudom ,mert egyrészt ez a szakmám, másrészt voltam bölcsis anyuka és azt is tudom,hogy sok múlik rajtunk és a gondozónőkkel való kapcsolatunkon.

2011. okt. 26. 21:47

Szerencsére nálunk oviban elég volt, hogy szóltam, ne igyon reggelire tejet, kakaót, vagy ha gabonagolyó van, ne tejjel öntsék fel a 3 éves fiamnak. Semmi külön igazolást nem kértek! HA tej volt reggelire, akkor készítettek neki külön kis kancsóban teát! Ilyen szempontból jó a falusi ovi, kis közösség! Nekem sem volt orvosi igazolásom, de ha megivott a fiam egy pohár tejet, vagy evett joghurtot akkor kb fél órán belül hasmenése lett:S Májkrém virsli egyéb szójás dolgok detto. Szerencsére így 3 évvel később sokkal jobb a helyzet!

A diétás étel megrendeléséhez kell gondolom az igazolás!

17. tapka
2011. okt. 26. 21:45
Ha teljesen ki akarod zárni a tejes italokat, akkor meg érthető az igazolás, így nem a bölcsin kérik számon egy ellenőrzéskor, hogy miért nem kapta meg a gyerkőc a neki "járó" tejcsiadagot. Büntetés, etc.
16. tapka
2011. okt. 26. 21:43

Írass a gasztrós szakvéleményig bőrgyógyásszal igazolást az ekcéma miatt, talán addig az is elég.

Amúgy meg azét kell igazolás, mert 1. nem biztos hogy mindenki ügyes-bajos dolgát fejben tudják tartani és ezzel is levédik magukat, 2. ha ellenőrzést kap a konyha kell valami papir, ami alapján el tud számolni hogy mire ment ki x adag tea, még ha ez így hülyén is hangzik. Tudom, végigcsináltam és az ellenőrzés vérre és sokezer forintos bírságokra megy, amit senki nem szeret bevállalni.

15. mese habbal (válaszként erre: 12. - Pöttyi)
2011. okt. 26. 21:38
itt helyben főznek elvileg... és nem si kérnék tejmentes diétát, csak ennyit, hogy tiszta tejes italta ne kapjon...
14. mese habbal (válaszként erre: 10. - Fildus)
2011. okt. 26. 21:37
én ezeket sem szeretném, hogy kapja :)
13. mese habbal (válaszként erre: 9. - 9bfb98608b)
2011. okt. 26. 21:36
nem így mondták, csak többször kihangsúlyozták, hoyg igazolás kell.. és egy anyuka mesélte, hoyg ők tavaly csinálták végig ugyanezt itt... és a gyerkorvosuk írt egy sima igazolást, de nem fogadták el, mert nem gastro-s szakvélemény, és a gyerek kapta a tejet, annak ellenére, hogy fosott tőle... csak nekik kb 2 hónap alatt elmúlt a fosás, és utána nem foglalkozott ezzel...
2011. okt. 26. 21:36

Nálunk is volt hasonló helyzet.


Én a gondozónőt kértem hogy kerüljék a tiszta tejet. Mert minden főzeléket tejjel sűrítenek, de legalább a reggelinél nem kakaót kapott hanem teát. Az igazolás meg azért kell a bölcsinek mert csak így rendelhet tejmentes ételt.

11. fildus (válaszként erre: 9. - 9bfb98608b)
2011. okt. 26. 21:35
Család látogatás nem kötelező...
10. fildus (válaszként erre: 6. - Mese habbal)
2011. okt. 26. 21:34
Egyébként "tiszta" tejet nem kapnak, mindig vagy tejes kávé, vagy vaniliás tej van, még kakaót sem kapnak.
9. 9bfb98608b (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2011. okt. 26. 21:34

A bölcsődének a szülők kérését figyelembe kell vennie. És ha te azt mondod nem adhatnak neki, akkor nem adhatnak neki. Legalábbis itt ahol én élek és tanulom a szakmát, ez van. Családlátogatás alkalmával ezeket a dolgokat meg kell beszélni a leendő gondozóval és ezt nekik figyelembe kell venniük!

Kerek perec kijelentették hogy ők akkor is adnak?

8. mese habbal (válaszként erre: 7. - Fildus)
2011. okt. 26. 21:34
másra itt sem mondták, csak a tejre...
2011. okt. 26. 21:33

Mi most megyünk majd tejérzékenységi vizsgálatra...


A mai napig a paradicsomtól összefosikázza magát a kislányom. A gondozónők így nem adnak neki, semmi igazolás nem kellett hozzá.

6. mese habbal (válaszként erre: 3. - 5a01ed35f5)
2011. okt. 26. 21:29

egyébként, ha a gastron azt hozzák ki, hoyg nem érzékeny, akkor én nem kérhetek ilyemsit, mint anya?

(tisztában vagyok azzal, hogy ha egy ember kér valamit, akkor ugye bármelyik szülő kérhet bármit, és ezért nem szeretik ezt... de szerintem azért manapság ez nem annyira kirívó dolog, hogy valaki 3 éves kor alatt nem akar tejet adni, sok gyerekorvos alapból sem ajánlja... mindenkinek szive joga eldönteni, hogy hogyan szeretné a gyerekét etetni, és mit tart egészségesnek... persze, bizonyos határok közt... de szerintem egy bölcsinek ilyesmire fel kéne készülve lennie, hiszen kisebbek is lehetnek, akár egy évesek, vagy még kisebbek, nem?)

5. Dóry87 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2011. okt. 26. 21:28

Igen, joguk van !Hivatalosan papír kell róla, hogy allergiás (legalábbis nálunk a bölcsiben a csoportban kérték.).

De ez is olyan, hogy ha a gondozónőnek szólsz, hogy sima tejet ne adjanak neki, akkor nem fog, neki semeddig nem tart tej helyett vizet vagy teát adni(mert nálunk csak egy kancsó van, vagy tejes (tejeskávé, kakaó, mert sima tejet nem adnak) vagy teás, de a csoportban a kisfiúnak ha tejes van vizet adnak!/ Amikor öntik nem előtte öntik és mivel nem átlátszó pohárba kapják így Ő sem látja, hogy a többiek mást isznak mint Ő!:)/

4. mese habbal (válaszként erre: 2. - Manó2000)
2011. okt. 26. 21:24

eddig én is így gondoltam, hoyg elmegyünk a dokihoz, de inkább majd megkérem a gondozónőt, hogy ne adjon és kész.. de épp ma amikor bent voltunk a gondozónő magától elkezdte mondani, hoyg "ugye tudom, hogy ha nem akarom hogy tejet kapjon, ahhoz orvosi igazolás kell?".. mondom, tudom, mert a szülőin már elmondták...

de ezek szerint ezt tényleg be is tartják :(

2011. okt. 26. 21:23

Szia!

Kisfiam csoportjában van, vagy inkább csak lesz majd egy kislány aki tejallergiás(még nem kezdte el a bölcsit), a szülői értekezleten már említette az anyukája, hogy náluk ez a helyzet, és a gondozónők nagyon kedvesek és megértőek voltak, mondták, hogyha bármiféle ilyen dolog előfordul szóljunk, mert nekik azt figyelembe kell venni, úgy kell a gyermek étkezését megoldani stb.

Ha jól emlékszem kértek orvosi igazolást is.

Készségesek voltak, és nem csináltak belőle ügyet.

Szerintem, ha Nálatok is hasonlóak a gondozónők, akkor nem fognak problémázni rajta, addig meg, ameddig beszerzitek az orvosi igazolást, addig a Te szavadban bízva, Rád hallgatva nem adnak a kicsinek tejet.

Véleményem szerint nem fognak rajta problémázni.

2. manó2000 (válaszként erre: 1. - Mese habbal)
2011. okt. 26. 21:22

Szia!

Sajnálom, hogy így állnak hozzá a bölcsiben. Én még nem hallottam olyat, ha a szülő kéri a gondozót, hogy ne teljesítsék. Főleg, hogy az ő felelősségük, ha pl egy gyereknél allergiás reakció lép fel. Biztos kérhetnek ilyen igazolást, de sztem enélkül is be kell tartaniuk amit a szülő kér. Főleg ilyen esetben. Én pedagógus vagyok, de sose hagytam figyelmen kívül, ha a szülő kért hasonlót. Nem az igazolást kértem.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook