Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Károsíthatja a szőke hajat a ricinus? fórum

Károsíthatja a szőke hajat a ricinus? (tudásbázis kérdés)


29. Fani21 (válaszként erre: 27. - Lilibeth59)
2011. okt. 27. 12:40

Majd meg látom még,hogy mivel fogom felmelegíteni!:)

Köszönöm szépen a tanácsokat és meg is fogadom őket!:)

28. Zsú1965 (válaszként erre: 27. - Lilibeth59)
2011. okt. 27. 08:15
Szerintem ez hajszárítózás felesleges macera, a szobahőmérsékletű ricinust fel lehet kenni a hajra, a zacsi alatt meg dunsztolódik magától is, főkeg, ha még egy törölközőt is tekersz rá.
27. Lilibeth59 (válaszként erre: 26. - Fani21)
2011. okt. 26. 21:41

A hajszárító jó, azt nyugodtan használhatod a melegítéshez, és ha a pakolás már fent van, akkor is minél többször használod a hajszárítós melegítést, annál jobb.

Csak egyre figyelj, hogy legalább 30 cm-re legyen a hajszárító a fejedtől.

Törölközőt mindenképp tekerj a fejedre, hogy azon keresztül melegedjen a pakolás!

Csak nem értem, miért jobb hajszárítóval melegíteni egy olajat, mintha fognád, és beleraknád egy lábas meleg vízbe? Szerintem olcsóbb, és egyszerűbb.

Ha már fent van, akkor jöhet a hajszárító, amint írtam.

26. Fani21 (válaszként erre: 23. - Lilibeth59)
2011. okt. 26. 21:32
Igen,sajnos én is tudom,hogy a mikró mennyire káros...Nem sűrűn használjuk...És,ha hajszárítóval melegítem fel?Szerintem még az sem olyan rossz vagy igen?
25. Fani21 (válaszként erre: 24. - Zsú1965)
2011. okt. 26. 21:30
Köszönöm szépen a hasznos választ:)
24. Zsú1965 (válaszként erre: 16. - Doxikri)
2011. okt. 26. 19:11
Én 2 dl ricinus olajhoz 1 tojás sárgáját keverem, aztán neylon szatyor a fejre, 30 perc, igaz, hogy furán néz ki,de igazi tuning a hajnak. És simán kimosható a hajból.
23. Lilibeth59 (válaszként erre: 21. - Fani21)
2011. okt. 26. 18:54

A mikrót semmiképpen nem ajánlom! Étel melegítésre sem. Nekünk is van jó pár éve, de amit olvastam róla, elborzasztott, azóta csak áll a konyhapulton, ki kéne dobni....

A legkíméletesebb, ha meleg vízben melegítünk fel dolgokat, úgy maradnak meg a hatóanyagok.

22. Fani21 (válaszként erre: 20. - Zsú1965)
2011. okt. 26. 17:17
Köszönöm szépen!Én csak örülni tudok annak,hogy gyorsabban nő tőle a hajam!:)
21. Fani21 (válaszként erre: 19. - Lilibeth59)
2011. okt. 26. 17:16
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat!:)Akkor se mikróban se gáztűzhelyen nem lehet melegíteni!?Tényleg köszönöm:)
20. Zsú1965 (válaszként erre: 4. - Fani21)
2011. okt. 26. 16:50
Festett szőke vagyok, csak jót tett a hajamnak. nagyon tápláló. Egy "baj" volt csak vele, a pakolás utána kb. 2 hónapban nagyon gyorsan nőtt, sokkal előbb kellett vágatnom, mint egyébként.
19. Lilibeth59 (válaszként erre: 17. - Fani21)
2011. okt. 26. 16:50

Hogy mennyi szükséges a ricinusból, hát, attól függ, mennyi hajad van és milyen hosszú.

A ricinust mindenképp meleg vízbe tett üveg- vagy porcelán (a lényeg, hogy ne műanyag) tálkában, pohárban melegítsed fel. Először ahogy főz az ember lánya, olyan "gondolomformán" a mennyiség, ha sok marad, hűlés után elteszed, jó lesz legközelebb. Inkább maradjon, mint kevés legyen, mert az már macerásabb, hogy megint melegíted az olajat, miközben a fél fejeden meg már rajt van..

A panthenolról annyit tudok, hogy egy elővitamin (B5 provitamin)hámosító, bőrnyugtató hatású, gyulladáscsökkentő, sebgyógyító, popsikenőcsök, napozás utáni krémek alapanyaga.

Tudom, hogy sok samponban is szerepel az összetevők között, lehet, hogy csak én gondolom így, de szerintem panthenollal próbálják a sok káros összetevők hatását ellensúlyozni, gondolok itt az irritációt, hámosodást, gyulladást okozó összetevőkre. Lehet, hogy tévedek, ha valakinek van tapasztalata (jó), írja meg.

18. Fani21 (válaszként erre: 16. - Doxikri)
2011. okt. 26. 16:24
Köszönöm szépen!:)
17. Fani21 (válaszként erre: 15. - Lilibeth59)
2011. okt. 26. 16:22
Igen,előbb letegeztelek minthogy utána néztem volna...:D Köszönöm!:)Na akkor a kasszia kilőve...:( Még azt szeretném kérdezni,hogy ricinusból mennyit kell használni a hajpakoláshoz?Még a panthenol az amit sok mindenkinél olvastam,hogy használják...Erről tudsz nekem valamit mondani?Nagyon köszönöm!:)
16. doxikri (válaszként erre: 8. - Fani21)
2011. okt. 26. 15:55

Igen, nagyon hatásos, szép csillogó, puha lesz tőle a hajam és gyorsabban is nő.

Én a patikában veszem és nem keverek hozzá mást, csak a meglangyosított ricinust használom.

15. Lilibeth59 (válaszként erre: 11. - Fani21)
2011. okt. 26. 15:25

Látom, utánanéztél hány éves vagyok. Hát, eljár az idő.. de azért tegezz csak nyugodtan, itt a neten mindenki tegeződik.

A ricinust jó alaposan, legalább 2x-i mosással lehet kimosni, én késhegyni bóraxot is teszek még az öblítővízbe, ezt nem is írtam. A bórax nagyon jól oldja a zsírt/olajat és lágyítja a vizet is.

Igen, a kókuszolajat és a többi hajpakolást is az egész hajra és a fejbőrbe belemasszírozom.

A cassia ugyanolyan jót tesz a hajnak, mint a henna, csak nem színez. Ezért is hívják "szőke hennának". Szint nem ad, de táplálja, egészségessé teszi a hajat, fejbőrt.

A henna, a cassia és az indigó, ezek gyógynövények, mindenki bátran használhatja, bár jut eszembe, Neked festett hajad van. Mielőtt bármelyiket is használni szeretnéd, méregtelenítened kell, meg kell várni, amíg lenő a festett haj, kitisztul a sok kemikáliától a fejbőr. Ezalatt értem, hogy nem csak hajfestéket nem használhatsz, hanem sampont, balzsamot, hajlakkot stb. sem, tehát csak olyan termékeket, amik teljesen tiszták, méregmentesek. Kezdve azzal, hogy nincs bennük SLS...

14. Fani21 (válaszként erre: 13. - 111e183830)
2011. okt. 26. 14:30
Igen,ha jól tudom akkor patikában lehet megvenni!:)
2011. okt. 26. 14:13

hol szerzitek be a ricinust?

Patikában?

12. Fani21 (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2011. okt. 26. 13:51
Bocsánat,hogy letegeztem!:D
11. Fani21 (válaszként erre: 10. - Lilibeth59)
2011. okt. 26. 13:49

Bocsi?Szerintem nincs okod bocsánatot kérni...:D Sőőőt még örülök is neki,hogy "belekotyogtál" mivel az ilyen válaszokra voltam kíváncsi!:)Mikor csak a ricinust simán teszed fel akkor nem nehéz kimosni belőle???A kókuszolajat az egész hajra használod,fejbőrbe is belemasszírozod???(tapasztalatlan vagyok még-e téren...:D)

A hennáról sokat olvasgattam,de ugye az én szőke hajamra nem lenne jó ezért én a cassia-n gondolkozok...

10. Lilibeth59 (válaszként erre: 8. - Fani21)
2011. okt. 26. 13:41

Bocsi, hogy belekotyogok, én nem vagyok szőke, hanem sötétbarna, viszont a hajam hennával festem már régóta, amiről a sötétbarna hajam kissé bronzos árnyalatot kapott, de nem is ez a lényeg, hanem hogy nekem is festett a hajam, és használom a ricinust hetente/kéthetente. Van hogy csak a meglangyosított ricinus kenem fel, van hogy elkeverem tojássárgájával vagy hidegen sajtolt kókuszolajjal, és van, hogy "csak" kókuszolajat használok.

Nem árt a hajszínnek, a hajam pedig erősebb, csillogóbb, sűrűbb, nem hullik, csak annyi, amennyi a természetes.

9. Fani21 (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2011. okt. 26. 13:38
Köszönöm a választ!Igazából azért kérdeztem meg,mert több emberkénél olvastam persze olyanoknál akik szőkék,hogy sötétebb lett tőle a hajuk.A barna hajúak pedig azt írták,hogy vöröses beütése lett a hajuknak...
8. Fani21 (válaszként erre: 6. - Doxikri)
2011. okt. 26. 13:35
És tényleg olyan jó hatása van a hajadra mint ahogy mondják???Még azt szeretném megkérdezni,hogy nálad mi a menete,mit teszel hozzá?Te is tojással és valamilyen olajjal kevered ki?
2011. okt. 26. 13:33
A kettőnek semmi köze egymáshoz; csak jó lehet.
2011. okt. 26. 13:30
Én is festett szőke vagyok és már nagyon sokszor csináltam ricinus pakolást. Se sötétebb, se zöld nem lett.....kék sem!
5. Fani21 (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2011. okt. 26. 13:29
ZÖLD???Hú ez elég kiábrándító...Mondjuk,ha én el is kezdeném használni akkor egy héten 1-szer csinálnám!:)
4. Fani21 (válaszként erre: 2. - Zsú1965)
2011. okt. 26. 13:27
Zsú1965!Tapasztalatból tudod,ha igen kérhetek részletes "beszámolót"?!:D
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fani21)
2011. okt. 26. 13:25
Sötét nem lesz. Max zöldes árnyalatú.
2. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Fani21)
2011. okt. 26. 13:19
Nem lesz.
2011. okt. 26. 13:13
Sziasztok!Véleményekre,tapasztalatokra lennék kíváncsi azoktól akiknek hozzám hasonlóan szőke hajuk van(festett)és félelmet nem ismerve kipróbálták a ricinusolaj jótékony hatását a hajukon!Az én félelmem az lenne,hogy a ricinustól a hajam színe sötét lesz és a hajvégeim elvékonyodnak...Kérlek titeket segítsetek!Köszönöm szépen előre is!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook