Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe vitte a gyereked a kedvenc állatkáját, cumiját? fórum

Bölcsibe vitte a gyereked a kedvenc állatkáját, cumiját? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 26. 12:53

Sziasztok!

Kicsifiam egyedül a cumihoz ragaszkodott, hogy vigye magával, azzal alszik, de azon kívül nem akart semmi mást vinni.Illetve a bölcsi első 2 hetében még vitte magával egy-két kisautóját, de ma már ez sem kell neki.

17. Promama (válaszként erre: 15. - Nyuszibaba)
2011. okt. 26. 12:32
A macóval úgyanígy vagyunk:))Még az asztalnál is ott ül és kínálja:) Sőt van,hogy a maci nevében kell egy kicsit beszélni miközben a fejét mozgatom:)Most pedig,hogy az idő hidegebb,ragaszkodik ahhoz,hogy a macinak is legyen sálja:)
16. Promama (válaszként erre: 12. - Nirvi)
2011. okt. 26. 12:30
Gratula a picikhez:)A Simon nevet az utolsó pillanatba döntöttük el,talán azért mert ő annyira Simon akart lenni:))Úgyanis már a 41.hétben voltam és hát nem akarózott neki megszületni,apa mondta,hogy legyen Nándor s ez nekem is tetszett.Aztán eljött a kiírt idő,el is múlt:)s mi a dvd-n nézegettük őt,amit kaptunk s mondtam,hogy olyan mint egy kis angyal. Ekkor jutott eszembe a mamám története Simonról,a Szeretet angyaláról. s kimondtam. Szerintem legyen a neve Simon Nándor. A párom rábólintott,mert tetszett neki és ekkor beindultak a fájások. Két óra múlva már ott volt a mi kis angyalkánk a kezünkbe:)
2011. okt. 26. 12:25

köszönöm a válaszokat. megnyugodtam kicsit :-)

Ő rettentő módon ragaszkodik a vizilóhoz, valamikor még etetnem is "kell" a vizilovat, mert ÉHES!

2011. okt. 26. 12:21

Sziasztok!Az én kislányom most lesz 5éves.Mi is plüssállatkával kezdtük az ovit,a cumit addigra sikerült eltüntetni:-).Mindig vitt valami apró játékot,soha nem szóltak érte,csak annyit kértek az oviba hogy ne legyen nagyobb méretű.Volt olyan társa aki cumizott,még az oviban is megengedték.Most hogy már nagyobb nem igényli az apró játékot,sőt a cumis ovitársak sem cumiznak már.Ahogy fejlődik egyre újabb dolgok érdeklik.

Nem hallottam olyan bölcsiről,oviról ahol nem engedik meg ezeket az apróságokat!Ha meg "balhé" van akkor ott a gondozó nő aki megoldja!

13. Iviiiiii (válaszként erre: 1. - Nyuszibaba)
2011. okt. 26. 12:17
tesóm viszi a bölcsibe a plüssnyusziját. mindig a kezében van :)
12. Nirvi (válaszként erre: 9. - Promama)
2011. okt. 26. 12:16

Nekem is egy Zalánom van és most jön a kisöcsi, szóba került a Simon név is:):)

Nagyon édesek a gyerkőcök!!:):)

2011. okt. 26. 12:15

Nem baj ha viszi, sőt kell is! Ez jelképezi neki az otthont, a biztonságot! Engedni fogják hogy játszon vele, sőt aludjon vele, nem fogják elvenni tőle. Nálunk ha a fiam visz valamit, vagy a szekrényébe teszik, vagy egy kis zsákba, tudja hogy ott van, és bármikor megkaphatja ha kéri.

Nekem eleinte még rongyot is vitt amivel aludni szeretett. Az enyém már elmúlt 3, mi marasztaltuk a bölcsibe. Még most is van hogy visz magával valamit, nincs ezzel semmi probléma. Sose veszett el, szakadt el semmije. Sőt el se vették tőle a többiek.

10. Nirvi (válaszként erre: 8. - Nyuszibaba)
2011. okt. 26. 12:15
Nálunk nincs zsák, hanem csak egy kis szekrény. Alig férünk el benne:) De amúgy igen, oda szokták berakni. Legalábbis nekünk szinte mindig ott volt bent, amikor mentem érte.
2011. okt. 26. 12:10

szia!


Az én kisfiam 3 éves és most ment oviba,kedvenc maci"macó" és a cumi,pelenka is vele ment. Sőt az alvós takaró. Első nap,mikor emígyen felszerelkezve beállított az oviba,mondták is,hogy de fel vagy szerelkezve:) Aztán megmutatták neki az ő saját kis polcát,ahova biztonságba eltehette a kis dolgait,a cumit cumitartóba s csak alváskor vette elő,no meg akkor mikor érte megyek.Akkor jól esik neki egy kicsit cumizni az ölembe,de remélem hamarosan ezekre a kellékekre már nem lesz szükség.

2011. okt. 26. 12:10
lehet hogy buta dolgot kérdezek, de ha nem kell neki, akkor a bölcsis zsákjába (gondolom bölcsibe is van olyan mint oviba, ahova a ruhákat kell tenni) teszi, vagy valahova a játékok közé a terembe?
2011. okt. 26. 12:09
A bölcsiben el fogják mondani,hogy nehogy elvedd tőle amikor bölcsibe viszed :) Ott ha akarja leteheti az erre rendszeresített "kincsesládikába",ha vigasztalásra szorul,fáradt,alvás jön akkor odamegy és előveszi amikor csak szeretné.A gyerekek általában tiszteletben tartják egymás kedvenceit,nem láttam még ebből problémát.
2011. okt. 26. 12:07
Hát eddig nem tűnt még el:) Azt nem tudom, hogy megpróbálták-e már elvenni tőle a gyerekek, de ha igen, akkor biztos nem adta oda:D
2011. okt. 26. 12:04
kérdőjellel persze a vigyázni után :D
2011. okt. 26. 12:03

és tud rá "vigyázni".

Mondjuk a kislányom kedvenc állatkája a pampers viziló, van belőle jónéhány, de nem szeretném azért ha elhagyná.

2011. okt. 26. 12:02

A kisfiamtól mondjuk napközben elveszik, mert ő csak alváshoz használja. ELMÉLETILEG. De amikor nyűgös, hisztis, fáradt, akkor nála kell, hogy legyen:)

Amúgy egész nap nem hiányzik neki, ha le van foglalva:)

2011. okt. 26. 12:01

Az én kisfiam viszi magával (cumi, alvós maci) és a gondozónők kifejezetten javasolták, hogy akinek van az vigye magával.

Mondjuk én a cumit már nem szeretném neki erőltetni mert már elmúlt két éves...de egyszer csak megunja:)

2011. okt. 26. 11:53

Kislányom nagyon ragaszkodik a cumijához és az alvós plüss állatkához. Még a közértbe, játszótérre, stb is magával viszi. egész nap hurcibálja.

Bölcsibe hogy viszonyulnak ehhez a dadusok, és a többi gyerekek? A kislányom "harcos" ha elveszik tőle.

Engem nem zavar hogy cumizik (még), és a plüsshöz való ragaszkodás se. 2 éves lesz nemsokára.

Nálatok hogy volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook