Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyar élelmiszerhiány külföldön és az egészséges Magyarország fórum

Magyar élelmiszerhiány külföldön és az egészséges Magyarország (beszélgetős fórum)


21. Noncsi18 (válaszként erre: 20. - Nicolette 1)
2011. okt. 27. 00:54
Varom :)
20. Nicolette 1 (válaszként erre: 9. - Noncsi18)
2011. okt. 26. 23:51
Ha szeretnel enni turorudit tudok adni ket cimet ahonnan lehet rendelni.
19. Noncsi18 (válaszként erre: 18. - Evaeco)
2011. okt. 26. 23:46
Amerikaban elek. En is szeretnek egeszsegesen elni, de ez itt lehetetlen :S Nem tudom igazabol en ugy vagyok ezzel a suti kerdessel, hogy ennyi belefer, nem tomom magam mindennap sutikkel, de akkor amikor eszek, akkor igen is legyen olyan ize amit megszoktam. Mikor odafigyeltem en is csinaltam ilyen zabpelyhes almas sutit, de nem izlett :S:S Neha jol esik megenni a kedvenc sutidet, szoval en nem hiszem, hogy vennek ilyen sutit, max csak a kivancsisag kedveert. Igazabol szerintem itt az is a kerdes, ha pl maradtok az eredeti sutiknel es recepteknel, csak mondjuk bio lisztet vesztek, bio cukrot stb... es ezt hirdetitek, akkor lenne e nagyobb forgalmatok azert, mert bio termekbol keszulnek a dolgok. Mert bele kell szamolni, hogy akkor mar nincs akkora haszon a sutin, mivel dragabbak a hozzavalok. Ha meg mar dragabban adod, akkor nem fogjak megvenni. Viszont, nem tudom, hogy ez csak cukraszda vagy pekaruval is foglalkoztok, de ha igen akkor szerintem, a tonkolybuza bucira, meg az ilyen teljes kiorlesu zsemlekre lenne kereslet! En azt biztos vennek.. Makos, szotyis zsemlet ilyeneket :) Candidasoknak keszult kenyeret. Anno vettem horror ara volt :S Ugyhogy inkabb sutottem magamnak! En ha anyuka lennek es lenne mondjuk sima pogi, vagy barmilyen suti es ott lenne mellette a teljeskiorlesu pogi es egyeb dolgok, en akkor biztos azt vennek a gyerekemnek ragcsalni. Persze ha egy arban van. Vagy max kicsit dragabb, de ha mar duplaja akkor csak kevesen vennek meg. Egyebkent Magyarorszagon merre van uzletetek? Tobb is van, vagy csak egy?
18. evaeco (válaszként erre: 9. - Noncsi18)
2011. okt. 26. 20:14

Kedves Noncsi! Lehet, hogy írtad, csak nem látok a sorok között, hogy melyik országban élsz?

Az üzemünk olyan termékeket próbál piacra dobni, melyekből nincsenek roskadásig a polcok. Nekem, mint fiatalnak (22), egy olyan gondolat jutott az eszembe, hogy én nagyon szeretnék egészségesen élni, és szerintem ezzel sokan vagyunk így. Azt gondoltam, ha olyan süteményeket gyártanánk, melyek egészségesebbek az agyoncukrozott, fehér lisztes (bár isteni) sütiknél. Például gyülölcscukorral készült sütemények, vagy zabpelyhes sütemények, vagy akár müzliszeletek. Ezért vagyok ennyire kíváncsi, hogy lenne-e kereslet ezekre, mert bevallom, én szívesebben venném meg az egészségesebb sütiket. Nem elsősorban fogyokúrás sütikre gondolok, arra ott van az ország Norbija... :) Egészségesebb, mesterséges adalékanyagok nélküli süteményekre.

A külföldi érdeklődésem pedig azért van, mert Angliába jelenleg szállítunk (csekély mennyiségű) süteményt, mert ott hiánycikk. De szeretnénk bővíteni ezt a kis szállítmányt, és kíváncsi vagyok, mire lenne igény. De úgy látom a Túró Rudi hódít. :) Hát igen, nem rossz kis finomság. :) Köszönöm a hozzászólásokat, és szívesen várok ötleteket még.

Üdv mindenkinek

2011. okt. 26. 15:11
Több ismerősöm is tartósan él külföldön: mindegyikük hiányolja a magyar hozzávalókat, fűszereket, legyen az törött paprika, kolbász, tejföl-túró, füstölt kolbász, sonka, paprika, paradicsom, gyümölcsöket, különösen az almát, szőlőt, őszibarackot, szőlőt.
16. zsoka1984 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. okt. 26. 14:29

Szerintem ami tényleg magyar az megállja a helyét.

Innen viszik a minőségi árút, kintről meg a sok szemetet.


Üdv neked is!

2011. okt. 26. 14:13
Kevés élelmiszer van külföldön. Pedig a magyar gyümölcsnek, néhány hungarikum a királyi asztalon is megállja a helyét, mégis tele vannak az áruházaink külföldi szeméttel.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - Zsoka1984)
2011. okt. 26. 14:12
Üdv. másik Zsóka!
13. zsoka1984 (válaszként erre: 1. - Evaeco)
2011. okt. 26. 10:16

Szerintem nem is kis igény volna rá. Még ha valamennyivel drágább lenne sokan meg vennék.

Én például szívesen vennék gyümölcs cukorból készült édességeket.

Elég kevés pénzből élünk de inkább az egészség megőrzése mint a gyógyszer.

12. zsoka1984 (válaszként erre: 3. - Ageeca)
2011. okt. 26. 10:11
Mi vettük igen drágán tönkölybúza lisztet és pogácsát sütöttem meg kakaós csigát. Összegyúrni a tésztát annyira könnyű volt hogy el sem hiszem, nem ragadt rá annyira a kezemre, mire kész volt a tészta a kezemről is lejött. A pogácsa és a csiga másnap is friss volt egyáltalán nem száradt ki. Tojást is csak egyet raktam bele, azt mondják hogy a palacsintát is meglehet tojás nélkül vele sütni, sőt a tésztákba nem is kell.
11. Ageeca
2011. okt. 26. 09:51
Ha normális pékárú lenne, akkor vennék én is!
2011. okt. 26. 01:45

Na most olvastam az elozo hozzaszolasodat :):) Bocsi. En biztos vennek regi kiflit zsemlet, annak teljesen mas ize volt. Nekem ami otthonrol hianyzott az a vajas kifli, teljesen eltunt mar, pedig az nagyon fini volt. Olyan jo illata is volt :)

Egyebkent most nezem akkor, hogy itt a hangsuly inkabb azon van, hogy tartositoszer meg adalek mentesek a sutik.... szerintem lenne ra igeny, egy probat meg er. Volt egy fagyizo ahova jartunk igazi biotejbol, meg gyumikbol keszult a fagyi, jo nagy forgalma volt mindig!

Egyebkent itt sincs se kifli se zsemle :S vagy is zsemle van, de nem friss hanem csomagolt, szoval hinyzik a ropogas :S :))

9. Noncsi18 (válaszként erre: 1. - Evaeco)
2011. okt. 26. 01:39

Elso kerdesre: Inkabb azt irnam le ami itt is es otthon is megtalalhato az edessegek kozul. Bar nem feltetlen magyar termekek, de ott is kaphato. M I L K A csoki, de csak 3 fajta van, R A F F A E L L O, H I T keksz D A N O N E joghurt, de abbol is talan csak epres meg vanilias van. F E R R E R O R O C H E R es talan ennyi :S Turo rudi nincs es nagyon hianyzik :) Sutiket a boltba sutik frissen, de muffin fank es ilyen kuglof feleseg a keresett itt. Szoval fornetti es egyeb hasonlo peksegeket felejtsd el :S :S Annyira mas itt a felhozatal. Masodik kerdes: Egyik problema szerintem a bio termekekkel azon kivul, hogy tenyleg draga, az az, hogy keves helyen lehet oket megtalalni.... Persze egyre tobb bio bolt nyilik, de nem az van, hogy ott van akarmelyik nagyobb boltba es nem kell meg kulon rohangalni. Illetve ne ugy vagyok vele, hogy nem azt nezem, hogy bio, hanem hogy mennyire egeszseges. Arra gondolok, hogy pl lenmagot, vagy amarantot akarok venni, akkor mindegy, hogy bio vagy nem bio, szoval nalam nem a bio-n van a hangsuly. Egyebkent az a baj, hogy ilyen magvakat se nagyon lehet rendes boltokba megkapni :S Vagy teljeskiorlesu kenyeret.... Ami nekem meg gondom volt otthon, de ez mindegyik nem csomagolt kenyernel, hogy nincsenek rajta az osszetevok!! Mert attol, hogy barna nem biztos hogy egeszseges is. Egyebkent ha nem sokkal lenne dragabb mint a sima termek en biztos vennek.... De amugy mitol egeszseges egy edesipari termek? Milyen termekre gondoltal? Amugy nekem ez a nagy problemam itt, hogy itt nincsenek egeszseges termekek :S Ezt nagyon sajnalom :( Az osszes bolt kozul, van egyetlen egy bolt, ahol egy sor "biosor" van es ennyi. De meg az is teljesen mas :S Semmit nem tudtam meg ott venni. Lenmagot talaltam de az is egesz en meg ugy nem szeretem. Pedig otthon kollath reggelit ettem es imadtam.... Nem tudom az utolso kerdeseden gondolkozom, nekem valahogy sehogy nem egyezik az edesseg az egeszseggel..... Ha egeszsegesen akarok elni vagy fogyozok, akkor nem eszem edesseget... mitol egeszseges az edesseg? Ha nassolni akarok, akkor eszek valami edes gyomolcsot, en regen mikor jobban figyeltem ezekre akkor pl banant ettem mezzel es dioval megpiritva :) isteni finom. Vagy aszalt gyumiket tomtem, egy kis kolesgolyot ilyeneket :)

Egyebkent mert erdekelnek ezek?

2011. okt. 25. 21:01

Nagyon szépen köszönöm mindnekinek az eddigi hozzászólásokat, és kérek mindenkit, ne politizáljunk, habár egyet értek, kedves Zsóka.

Amiért létre hoztam ezt a fórumot az az, hogy a családom rendelkezik egy sütőüzemmel, amelyben rengeteg féle süteményt készítettünk már, de sajnos, a mai piac telítve van, nem lehet felvenni a versenyt, illetve borzasztó nehéz a mára már mindenhova beáramló lengyel édességgel . Ötleteket, kéréseket várok, hogy Ti mit vennétek szívsen, mire lenne igény. A mai péksütemények tényleg egészségtelenek, és nagyon ritka, hogy például egy kifli vagy zsömle tényleg olyan "régi" ízű és állagú legyen. Szívesen gyártanánk "igazi" kiflit, és pékárukat,amelyek nincsenek tele adalékanyagokkal. Szerintetek lenne rá igény? És kíváncsi lennék, hogy vennétek-e egészséges, mesterséges anyagoktól mentes süteményeket, megfizethető áron?

7. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 6. - Ageeca)
2011. okt. 25. 19:31
Hogy őszintén szólva nekem a pékáru közül inkább a kifli, a fonott kalács, és a fehér kenyér hiányzik még. Ezeket itt nem lehet kapni. De mivel nem vagyok annyira kenyeres, ezért annyira nem izgatnak ezek a dolgok.
6. Ageeca (válaszként erre: 4. - Kisszsuzska83)
2011. okt. 25. 19:26
NEM :) Csak általánosságban... :D
2011. okt. 25. 18:50

Ott kezdeném inkább, hogy nálunk szinte alig van magyar élelmiszer, hiszen se alapanyag, se feldolgozóipar. Kínai fokhagyma, szlovák paradicsom, francia karfiol, német krumpli, stb.

Ez kell nekünk, amikor a hazánk több mint felén szinte mindent meg lehetne termelni. Nincs elég búzánk, burgonyánk, törött paprikánt, de még saját almánk, szőlőnk se... Nesze neked únió...

Félek, ezt a fórumot törölni fogják, mert óhatatlanul át fog menni politizálásba.

4. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 3. - Ageeca)
2011. okt. 25. 18:43
Ezt most nekem írtad?
2011. okt. 25. 18:32

Nem csak édesipari termékekre kellene gondolni szerintem, hanem péktermékekre is.

Sok pékségben csak nyomják kifele a kenyeret, zsömlét stb... A rendes kelesztéshez kovász kell, és a jó kenyérnek 8 órát kell(ene) állnia.

8 óra állás alatt nem jut előre a pékség, ezért úgynevezett tornádó porral futtatják fel a kenyeret, zsömlét, kiflit... Ez nagyon egészségtelen...

Talán tényleg minden embernek magának kellene csinálnia ezeket a pékárukat, jobban tudnák követni, mi is van benne és mi hiányzik belőle.. :S

2. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - Evaeco)
2011. okt. 25. 18:30
én írtam privátba.
2011. okt. 25. 18:17

Sziasztok!

Indítok egy fórumot,annak reményében, hogy többet tudok meg a külföldön, illetve Magyarországon lévő édesipari termékekről, külföldön azok fellelhetőségéről és azok igényéről.

Elsőként a külföldön élő magyarokhoz szólnék, illetve kérdeznék Tőlük. Van-e ma olyan magyar termék, vagy olyen termék, amit itthon megtaláltok, de ahol éltek, nincs? Itt legfőképpen édesipari termékekre gondolok: teasütemény, linzer, isler, lekváros finomságok, vagy akár túró rudi,fornetti. Van-e olyan édesipari termék, amit itthon megtaláltatok, de kint nem elérhetőek.

Másik kérdésem pedig mindnekihez szól Magyarországon és külföldön egyaránt. :) Szerintetek van-e Magyarországon jövője a biotermékeknek? Illetve vennétek-e 100%-os minőségű, de olcsó bio, egészséges édesipari terméket? Ma minden a fogyókúrákról, az egészséges életmódról, életmódváltásról szól. De a jelenlegi piac,(habár rengeteg termék megtalálható) valljuk be, nem az átlagos ember pénztárcájohoz van mérve. Ha lenne egészséges,de nem "égi" árú édesipari termék, megvennétek? Miket ennétek szívesen? Melyek azok a termékek, amiket szívesen fogyasztanátok, tudván, hogy az egészséges is? Ötleteket szívesen fogadok!

Kérlek benneteket, ha van egy kis időtök, gondolkodjatok el ezen, és írjatok. :)

Nagyon köszönöm Nektek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook