Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennék vissza dolgozni, de nem tudom, hogyan fognak táppénzt számolni fórum

Mennék vissza dolgozni, de nem tudom, hogyan fognak táppénzt számolni (beszélgetős fórum)


2011. okt. 26. 15:14
Köszönöm a hozzászólásokat. Akkor a MÁK-nál reklamálok, ha kell...
2011. okt. 25. 20:31
Gondolom, a "MÁK" számfejti a béredet is, a táppénzt is ők számolják, biztos fogják tudni. Ebben a körben nem a munkáltató a számfejtő hely.
7. ájrin (válaszként erre: 6. - Csassyka)
2011. okt. 25. 20:27
Ez alap, ezt tudniuk kell a munkáltatódnál, ne aggódj:)
2011. okt. 25. 19:57

Köszönöm ájrin a hozzászólást. Egy vidéki "MÁK"-nál kaptam csak ezt a választ. És ha nem így gondolják a munkaadónál a tp számolását, akkor a törvény lebegtetésével reklamálhatok? Köszönöm!


Itt az egész törvény paragrafus egyben:

48. § (1)


(2) A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.


(3) Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.


(4) Ha a biztosított a (2)-(3) bekezdésben (irányadó időszakban) táppénzalapként meghatározott jövedelemmel nem rendelkezik, táppénzét - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el. Ez esetben a táppénz alapja a szerződés szerinti, ennek hiányában a tényleges jövedelem.


(5) Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.


(6) A naptári év folyamán ismételten keresőképtelenné vált biztosított táppénzét a korábbi táppénzének az alapját képező kereset napi átlaga alapján kell megállapítani, ha


a) a korábbi keresőképtelensége is az újabb keresőképtelensége első napját magában foglaló naptári évben kezdődött, és


b) a korábbi táppénzét a (2)-(3) bekezdésben foglaltak alapján állapították meg.


(7) A táppénz alapjaként figyelembe vehető, a (2) bekezdésben meghatározott jövedelem naptári napi átlagának kiszámítására vonatkozó részletes szabályokat a Kormány állapítja meg.


(8) A táppénz összege folyamatos, legalább kétévi biztosítási idő esetében a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának hatvan százaléka, ennél rövidebb biztosítási idő esetében vagy a fekvőbeteg-gyógyintézeti ellátás tartama alatt ötven százaléka, azzal, hogy a táppénz egy napra járó összege nem haladhatja meg a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér 200 százalékának harmincad részét.



Nem a foglalkozásomra való véleményre voltam kíváncsi...

2011. okt. 25. 17:50

jézusom


tanár

2011. okt. 25. 17:50
és ezért amúgy nem mész vissza dolgozni? :D
3. f303be5590 (válaszként erre: 1. - Csassyka)
2011. okt. 25. 17:49

hol a (4) bekezdés?


:D:P

2. ájrin (válaszként erre: 1. - Csassyka)
2011. okt. 25. 17:48
Rád az 5. bekezdés vonatkozik.
2011. okt. 25. 17:46

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni? Mennék vissza dolgozni, de nem tudom, hogyan fognak táppénzt számolni, ha a pici beteg lesz. 6 helyről kérdeztem már, hat különböző választ kaptam.

2002. augusztusa óta dolgozom a főiskolán tanárként.

2009.01.05-től táppénzen volt 2009.10.08-ig

2009.10.09-től TGYÁS 2010.03.25-ig

2010.03.26-tól GYED 2011.10.08-ig.

Jelenleg a felgyülemlett szabadságaimat veszem ki, ami 2011.okt.10-től 2012. március 5-ig tart (ez nincs 180, csak kb.144 nap). Nincs elszámolva, tanárként ennyi jár nekem.

Szóval legkorábban jövő év márciusában kezdek el dolgozni, HA beteg lesz a kisfiam mi alapján és hogyan fognak táppénzt számolni?

A táppénz törvény 5. pontja hogyan vonatkozik rám?

5)Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.

(2) A táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári évben elért, pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját képező jövedelem (a továbbiakban: jövedelem) naptári napi átlaga alapján kell megállapítani.


(3) Ha a biztosított a (2) bekezdésben megjelölt időtartam alatt nem rendelkezett legalább 180 naptári napi jövedelemmel, a táppénz összegét a táppénzre jogosultság kezdő napját megelőző 180 naptári napi jövedelem napi átlaga alapján kell megállapítani. A 180 naptári napi jövedelmet legfeljebb a táppénzre jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző naptári év első napjáig lehet figyelembe venni, ha a biztosítási idő folyamatos. A folyamatos biztosítási idő [46. § (7) bek.] megszakítása esetén a táppénz alapjaként a megszakítást megelőző jövedelmet nem lehet figyelembe venni.


Előre is köszike, csassyka

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook