Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tudtok valamit ajánlani 4 éves gyereknek nyugtatóként? Teát ne! fórum

Tudtok valamit ajánlani 4 éves gyereknek nyugtatóként? Teát ne! (beszélgetős fórum)


1 2
48. grizus
2013. júl. 30. 03:50

Isten őrizzen, hogy 4 éves gyereknek pszichiátriai gyógyszereket adj. Szerintem ha van egy csepp emberség az orvosokban, nem is adnak. Persze a pszichiáterektől minden kitelik.

Miért nem próbálod meg a Bach-virágcseppeket? Szokott lenni kuponnal is, úgy háromezer körül van, ilyen problémákra. Nem tudom hol van, talán a babakasszán, ha lehet nevet írni. Nézd meg a qponverzumon. Sok szerencsét.

2013. júl. 29. 14:27

1. Pszichoterápia az anyukának, aki esetleg nagyon fokozatosan le tudja hozni a gyógyszerekről, ha lehetséges. Még jobb lenne a családterápia, mert jó lenne, ha apuka is hallana ezt-azt a szakembertől, úgy érzem.

2. Gyermekpszichiáter, gyermekpszichológus a nevelési tanácsadóban (minden szerdán mindenhol ügyeleti nap van délelőtt, időponttot már most lehet kérni, beutaló nem kell.

3. Lovasterápia (nem sima lovaglás!!!) nagyon jó hatású, és az empatikus apukának nem kell a szobában(kertben) nézni egész nap a lovat.

Ezeken kívül még nagyon sok hatásos terápia létezik(zene, mese stb.), majd a szakemberek javasolják, ha szükséges.


Az OKOT kell megkeresni, mert szerintem bőven vann!!!

2013. júl. 29. 08:30

A Vadaskert pszichiátriára nem kell beutaló.


Bár talán még nem kell oda rohanni, de hosszabb távon azért egy érzékenyebb alkatú gyerekre figyelni kell.


Csak úgy nem ideges egy ekkora gyerek. Nem tudom, miért idegenkednek még ma is annyira a pszichológusi segítségtől az emberek. Ez nem azt jelenti, hogy valaki dilis, hanem hogy foglalkozik a lelki dolgaival is, ami által sok akut és későbbi testi baj is megelőzhető (lehetne).


Szerintem a legtöbben azt se tudják, milyen terápiák, milyen körülmények vannak. Nem kell feltétlenül állandóan ott ülni, de ma kevés olyan család van, ahol nem kel el monduk havi egy jóízű, szakember által vezetett beszélgetés, egy-két módszer megismerése, amikre az ember nem jön rá még sok diploma, meg könyv után se magától... (motivációs rendszerek, homokóra, napirend helyes használata, stb...)


Pedig ekkor kell kidolgozni a problémákat, mert később már neccesebb.. Az öcsémnél addig húzódott a dolog - mert hát ááá nem kell rohanni rögtön a pszichológushoz - amíg végül maga ment be huszonévesen, csak akkor már nem volt olyan egyszerű...


Elég baj, hogy ennyire hiányzik ennek a kultúrája, és még mindig a ciki kategóriába tartozik..


Olyan meg, hogy nem adnak beutalót, a világon nincs, akkor megyek egy ajtóval odébb. Szélsőséges esetben, ott is tudnak valamit csinálni, ahova vinnéd, és nem kaptál beutalót.


Én 3 évig hordtam a fiamat, amíg végül olyan helyre kerültünk, ahol felismerték a bajt... A gyerek néha sok utánajárást jelent, viszont ezzel sok későbbi bajt meg lehet spórolni 30-40 évre előre..

2013. júl. 28. 18:19
Csendes nyugtató mesét
2011. nov. 1. 12:06
Viburcol homeopátiás kúp
43. hableány24 (válaszként erre: 42. - Muraja)
2011. okt. 27. 19:10

Ő is így gondolja,hogy nyugtalan a kislány,ideges. Ő nem akar egyenlőre semmit tenni. Azért ellenzi mert nem akarja,hogy minden csupa szőr legyen a gyerek szájába jusson akár,hogy is.

Adtam neki citromfű teát furcsáltam de megitta pedig nem iszik semilyen teát. Úgylátszik jobb neki így!

42. Muraja (válaszként erre: 40. - Hableány24)
2011. okt. 26. 17:45

Sajnalom hogy igy vagy a parodal de megis neki mi az ö sajat velemenye a kislany viselkedeseröl ?

Nem hiszem hogy neki közömbös de ha valoba elenzi a kutyat vagy macskat ( nagyon fura a szamomra ) akkor ö egis hogyan szeretne megoldani ?

Orvosagokal kezelni egy negy eves kis gyereket az mar minden normalis felfgogast tulahalad .

41. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 40. - Hableány24)
2011. okt. 26. 17:40
Hát engem totál nem érdekelne, mit ellenez a párom, ha az jó a gyerekemnek :(
40. hableány24 (válaszként erre: 36. - Muraja)
2011. okt. 26. 13:08
Na ilyen ötleteket szerettem volna olvasni mint ez! Nem szeretném én tönkretenni a gyerek szervezetét mindenféle mérgekkel. Saját tapasztalatból tudom utánna nagyon nehéz abbahagyni. Engem is tönkretettek az orvosok. Mást kellett volna nekik is javasolni. Bár még énis ilyen 4-5 éves lehettem mikor elkezdtem orvoshoz járni nemis igazán tudom miért döntöttek így de az biztos,hogy mai napig szenvedek gyógyszer nélkül. Szóval ilyen kutyusos-cicusos ötlet jó lenne de sajnos a párom ellenzi az állatokat így ez kilőve. A plüss pedig nem ugyan az mégha interaktív is.
39. b8103f009a (válaszként erre: 34. - Hableány24)
2011. okt. 26. 09:36
Te tudod,hogy nálad mi a baj,mit diagnosztizáltak?Mert ez igenis sajnos lehet örökletes,mint sok más is!Téged gyerekkorodban miért kezdtek el gyógyszerezni,orvosi javaslatra,vagy csak mert ezt látta a család jónak?Nem írtad mit szedsz,de ezek a szerek vénykötelesek,így gondolom van orvosod.Miért nem kérdezel rá nála,ha hasonló tüneteket vélsz felfedezni a gyerekeden is?Ha úgy érzed nem lehet kiváltó ok a családi háttér,akkor más van mögötte.Terhesen is szedtél gyógyszert?
2011. okt. 26. 05:51
most olvastam a "tüneteket", ez normális ebben a korban, feszegeti a határokat, ezért pszihológushoz vinni és gyógyszert íratni nem kell! túl kell jutnia rajta és ennyi!
37. wiki76
2011. okt. 25. 22:42

a kenyér és a tészta is CH.Lehet hogy enyhén érzékeny a gluténre.

[link]

36. Muraja (válaszként erre: 34. - Hableány24)
2011. okt. 25. 21:10

Nem kellene anyira glorifikalni az orvosokat ök is csak emberek !

Es ha mar az embernek muszaly hogy orvoshoz menyen akkor alandoan kell egy ugy nevezett second opinion .Gyerekel soha nem keresnek plane lelki problemak miatt kezelest.

Nezzel be a Indigo gyerekek portaljaba talan talalsz egy ket valaszt ott.

Nekem sulyos csaladi tragedia törtent anno meg a gyerek kicsik voltak de a borzalmak melyeröl minket kisegitett a csalad kutyaja - igen viccböl ugy titulaltuk hogy ö a csalad psychologja.

Kutyakat hasznaljak a therapiaknal ,vagy az idösek othonaban.

2011. okt. 25. 21:08
Édes Atya Úristen! Egy négy éves kicsi gyerek, ha minden rendben van körülötte, nem lehet depressziós, sem ideges!!! Legalábbis nem annyira, hogy bárhova is vinni kelljen emiatt! Ha tényleg túlmegy a viselkedése a hisztin, akkor bizony komoly gondok vannak, de nem csak vele, hanem bármi/ki mással is a környezetében...
2011. okt. 25. 19:29
Köszönöm,hogy próbáltatok segiteni! És senki ne aggódjon nem fogom semmivel tömni a gyereket szakorvosi felügyelet nélkül! Lehet még azzal sem!
33. hableány24 (válaszként erre: 32. - Muraja)
2011. okt. 25. 19:20
Mindig átölelem és mondom,hogy nagyon szeretlek egyetlen kicsi lányom! És rengeteg puszit kap!
32. Muraja (válaszként erre: 27. - Hableány24)
2011. okt. 25. 19:16
Egy negyeves mar szavakbatudja ölteni több mind felit az erzelmi vilagabol . Ha ilyenkor magadhoz öleled es aval nyugtadot hogy mamma szeret , nem probaltad?
31. hableány24 (válaszként erre: 26. - Muraja)
2011. okt. 25. 19:13
Ja és nem nagyon eszik édességet nemis kívánja.
30. hableány24 (válaszként erre: 25. - Zebracsikó)
2011. okt. 25. 19:12
Lehet,hogy így van de mit tegyek,hogy jó legyen?
29. hableány24 (válaszként erre: 23. - Zebracsikó)
2011. okt. 25. 19:10
Nemtudom abbahagyni mert tünetei vannak már többször próbáltam.
28. hableány24 (válaszként erre: 26. - Muraja)
2011. okt. 25. 19:09
A foga már nem fáj! :)
27. hableány24 (válaszként erre: 20. - Zebracsikó)
2011. okt. 25. 19:08

Tünetei: ordít,csapkod,sokszor olyan dolgokat akar amit nem lehetne neki és én szépen elmagyarázom neki az apukája is vagy a mamája de még az óvónéni is de ő akkor is csak mindig szépen szólunk hozzá.

Gyermekpszihiáterhez szeretném vinni.

26. Muraja
2011. okt. 25. 19:08

Latom a forum indito , inditot egy masik forumot is hol tanacsot ker a kislany reszere mivel mar most mind ket oldalon lyukasak a fogai .Megertem hogy nem ker kioktatast a fogmosarol de azon kivul sok , sok dolog itt bele jatszik mivel ez nem termeszetes hogy ilyen kicsin mar enyitt szenvedjen.

Cukorkat , edeseget csk egyszer szabdna hetente fogyasztania , termeszetesen utana fogat mosni.

25. zebracsikó (válaszként erre: 24. - Hableány24)
2011. okt. 25. 19:02

a gyermeked nyilván örökölt Tőled egy hajlamot a depresszióra, Te meg anyukádtól örökölted, ráhibáztam?


plusz érzi, hogy Te sem vagy a helyzet magaslatán, nem biztos, hogy a biztonságot nyújtó anyát látja bernned, inkább érezheti a Te saját bizonytalanságod is az életben, amit Te gyógyszuerekkel próbálsz elfedni.

24. hableány24 (válaszként erre: 18. - B8103f009a)
2011. okt. 25. 19:00
Persze,hogy nem normális ha gyerek ilyesmi gyógyszereket szed! És az sem ha látom a gyerek kikészül idegileg. Valamit tennem kell. Nem biztos,hogy gyógyszerekkel akarok kisérletezni vagy ilysmi csak tanácsot kértem. Kérek én szakorvostól is véleményt!
23. zebracsikó (válaszként erre: 19. - Hableány24)
2011. okt. 25. 19:00

borzasztó, hogy gyerekkorod óta nyugtatózod magad


próbálj leállni a gyógyszerrel! nagyon fiatal vagy ahhoz is, hogy a saját példádból adódóan gyógyszerekkel tömd a gyereked, mert egyszerű megoldásnak fogod tartani és ettől jó anyának érzed majd magad, és ahhoz is fiatal vagy, hogy kivégezd a saját májad és központi idegrendszered.

22. Muraja
2011. okt. 25. 18:58

Felneveltem egy nehany gyerköcöt de psychologushoz menni tanacsert ha mind anya ismerem a gyerekem , nem nem ertem.

Nem is gondolsz arra hogy a kislany nem kapja meg azt a sztimulaciot amire neki mind egyennek szuksege van ?

Sok gyerek ep ebben a korban ( van unokam ki negyeves) ki inkab magaba fordul de keresi lehetöseget pl olvasni magyarazat stb.

Ha nem kapja meg akkor reagalhat hasonloan ahogy leirod.

Unokam 5 evesen olvasot - követelte mert pontossan ott volt nala a sztimulancio hiany.

Miert azonnal orvos ?

Ajanlom hogy nezd meg a Indigo gyerekekröl szolo portalokat.

Isten mencs hogy psychfarmakaval kezdjek öt " gyogyitanni "

21. b8103f009a (válaszként erre: 19. - Hableány24)
2011. okt. 25. 18:58

Pont ezért nem kellene elkezdened csak úgy szedetni vele semmit.Keress egy jó orvost,biztosan van aki tud segíteni.Semmiképpen nem lehet megoldás,ha itt hallasz valami szerről,és azzal tömöd.

Nem tudom hiszel e a biorezonanciás dokiknak,azt is meg lehet próbálni.Bármit,csak ne kezd feleslegesen gyógyszerezni.

20. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Hableány24)
2011. okt. 25. 18:57

milyen tünetei vannak???

szomorú? csapkod? földhöz vágja magát?



nagyon nem normális, hogy ideges egy ilyen pici gyerek. Persze, van gyermekkori depresszió, nekem most van egy kisiskolás tanítványom súlyos tünetekkel, nehéz kezelni a szituációt.


A véleményem a következő:


jelentősen vagy teljesen csökkentsd a cukrot az étrendjében, ugyanis az anyagcsere határozza meg a depresszió kialakulását (is).

Ha 2 hétig csinálod, már láétni fogod a hatását.


Javaslom továbbá a GAP-Szindróma c. könyv elolvasását - Librikben kapni.

Mindent meg fogsz érteni.


Ja, és én inkább gyermekpszichiáterhez vinném, mert az idegesség ebben a korban rendkívül súlyos tünet

19. hableány24 (válaszként erre: 16. - Bucóka20)
2011. okt. 25. 18:55

A citromfű teát mondják az orvosok az én felnőtt pszihológusomnak is elmondtam ezt javasolta de egyszerűen nem akarja meginni a teákat pedig fincsire készítem neki!

Ha meg örökölte akkor énis gyerekként kezdtem gyógyszerrel mérgezni magam. A mai napig nem tudok gyógyszer nélkül élni. Nem szeretném ha a gyerekem is így járna! Jajj szörnyű!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook