Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A gázóra leszereltetéséért kell fizetni? fórum

A gázóra leszereltetéséért kell fizetni? (beszélgetős fórum)


25. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - A8b73603da)
2011. okt. 26. 15:03
Áh, azok nem tudnak semmit. ://
24. a8b73603da (válaszként erre: 23. - EsztyMorgan)
2011. okt. 26. 10:09
Hú, ezt sajnos nem tudom. Egy régi ismerősömnél szerelték le, és csak arra emlékszem, hogy nem volt olcsó, mert nagyon háborgott. Kérdezzétek meg a gázszolgáltatót, ők szerintem tudnak segíteni.
23. EsztyMorgan (válaszként erre: 22. - A8b73603da)
2011. okt. 26. 09:04
Nem sejted, hogy kb. mennyit? Mondjuk tegnap este én is ezt mondtam sógornőmnek.. hogy ha a leszerelésért még nem is kell, de a visszaszerelésért biztos. Pláne, ha esetleg új órát kapnak.
2011. okt. 25. 20:21
A leszerelésért nem kell, csak a visszaszerelésért. Azért viszont szép kis summát
21. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - Danina)
2011. okt. 25. 17:58
Hát igen... ők is ezért kerültek ebbe a dalba. Meg valami munkahelyi fizetési likviditásuk is volt 3-4 hónapokig.. és így ugye összejött a sok lemaradás.
20. danina
2011. okt. 25. 15:31

Tán csak nem lesz...Egyébként nagyon bele tudok érezni a helyzetbe,6 évvel ezelőtt még én is ilyen cipőben jártam,igaz,nálam nem volt kikapcsolás,de hónapról hónapra sakkoztam a számlákkal,egyik hónapban gáz,másikban villany maradt el...Borzasztó az,hogy el kell dönteni,az ember csekket fizessen,vagy a gyereknek adjon enni...Egyszer mákom volt,jött a Tigáz autó,kikapcsolási munkalappal...Be tudtam mutatni a csekket,előtte 4 nappal fizettem be...

Kilábaltam ebből,a mostani párom segítségével,azóta eldöntöttem,nem lesz többé ilyen.Mondjuk,így könnyű,mert magamnak simán mondhatom azt a csekkek befizetése után,hogy nincs,nem telik,erre se,meg arra se,mert csak ketten vagyunk már.De ahol gyerek van...Nagyon nehéz.

2011. okt. 25. 15:26
hát ingyen semmi sincs mért ez lenne
18. EsztyMorgan (válaszként erre: 17. - Danina)
2011. okt. 25. 15:22
Kb.. Sógornőm már tiszta ideg. Kifizették a 400 ezres hátralékot, nagy nehezen. Erre még jönnek a gázóra leszereléssel, jobb esetben pár ezer forint. A nyomáspróba jobb esetben ugyancsak kb. 60 ezer, legalábbis akinél mi csináltatjuk ennyit kér. És ez még csak a nyomáspróba, a plusz költségeket nem is említettem. Mert ha kiderül, hogy lesz valami gubanc, akkor további szakember, további pénz kiadás.
17. danina (válaszként erre: 16. - EsztyMorgan)
2011. okt. 25. 15:20
Nekem is ez a gyanúm!Szerintem saccra benne lesz 200 ezerbe...
16. EsztyMorgan (válaszként erre: 15. - Danina)
2011. okt. 25. 15:15
Nem kizárt. Mert az biztos, hogy ha meglesz a ház, csak úgy nem kapcsolják vissza a gázt, és csak úgy nem adnak ajándékba egy órát. :(:(
15. danina
2011. okt. 25. 15:14
Öcsémék vettek egy házat,amit teljesen átépítettek,talán csak a tartófalak maradtak meg tán az se mind.Lényeg,kérték a Tigázt,szereljék le az órát,mert nem lesz úgysem gázhasználat az építkezés alatt,és ne kelljen évi 12 ezer+Áfát fizetni az óraállásért.6 ezerért vitték el az órát,még nincs kész a ház,majd jövőre,hát kíváncsi vagyok,mennyiért teszik vissza??Lehet,jobban jártak volna,ha óraállásért fizetnek...
14. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - 4c30444687)
2011. okt. 25. 15:05
Leszerelni a TiGáztól jönnek, a nyomáspróbát meg majd egy másik szakember csinálja. Ezt se értem, hogy ennek így mi értelme, de már nem is akarom megérteni :)
13. 4c30444687 (válaszként erre: 12. - EsztyMorgan)
2011. okt. 25. 15:02

Hmmm... most már azt mondom, a franc tudja.


Gázszerelő...

12. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - 4c30444687)
2011. okt. 25. 14:58
Őszintén szólva én is furcsállottam, meg furcsállom. Az órán megnéztem.. ilyen plomba izé van. Ergo nem működik.. ehhez képest nyilatkozatot kellett írni, hogy leszereljék. Mondjuk a nyomáspróbához elhiszem, hogy talán szükséges.. bár én nem értek hozzá.
11. 4c30444687 (válaszként erre: 10. - EsztyMorgan)
2011. okt. 25. 14:55
Az egyik, hogy nekem nem szedtek le még ilyen eset miatt órát, a másik, hogy más a szolgáltatóm. Nem babra megy a játék, mert 10-20 ezer Ft-os simán pörögnek a fel-leszerelés miatt, úh. először is meg kell nézni, hogy az eddig kifizetett összegben pontosan milyen tételek vannak, a másik, hogy meg kell nézni, hogy mi az ő üzleti szabályzatuk. Őszintén szólva nekem büdös, hogy kérvényt kell írni egy nem működő óra leszerelésére.
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 9. - 4c30444687)
2011. okt. 25. 14:43
Nem kérik, nem mondtak semmit. Rákérdeztem az ügyfélszolgálaton, hogy kell e fizetni, és nem tudták megmondani.. :// ezért is érdeklődöm.. Hát kezdem elhinni, hogy ganyé banda. Ennyi hülyeséget, mint ezek kitalálnak.. pffffff://
9. 4c30444687 (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2011. okt. 25. 14:40
Pedig nem ártana, ha tényleg utána néznének az ismerőseid, mert fura, hogy a leszerelés díját most kérik. Tudtommal a Tigáz amúgy is elég ganyé banda.
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - 4c30444687)
2011. okt. 25. 14:36
Nem mondtam, hogy nem bízok :) Ha kell fizetni, úgyis fizetnek, csak kb.-ra érdeklődöm, hogy mennyi az annyi.
2011. okt. 25. 14:34
Nálunk is volt már ilyen, de ahogy emlékszem még a kéményseprők is kijöttek ellenőrizni a kéményt. Az is plusz kiadás.
6. 4c30444687 (válaszként erre: 5. - EsztyMorgan)
2011. okt. 25. 14:33
Ha nem bízol az ügyfélszolgálatban, akkor olvasd el a szerződési feltételeket! Ha ott ez le van írva, akkor jogos a követelés, ha nincs, akkor dugd az ügyintéző orra alá a szerződést.
5. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - 4c30444687)
2011. okt. 25. 14:28
A visszakapcsolási díj jogos és értjük.. díjszabás táblázat ide vagy oda.. én csak magáról a gázóra leszereltetését kérdezem. Hogy csak azért kell e fizetni? Mert hogy a be- és kikapcsolásért kell, az természetes. A nyomáspróbát meg amúgy nem a Tigáz végzi, azért keresnünk kellett egy független szakembert.
4. EsztyMorgan (válaszként erre: 2. - Danina)
2011. okt. 25. 14:27
Nem.. ebben csak a kikapcsolás van benne, a visszakapcsolásról majd vagy külön küldenek csekket, vagy majd az első havi számlával együtt küldik ki.
3. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2011. okt. 25. 14:24
Máshol visszakapcsolási díjnak hívják ezt, és igen, mindig kell fizetni, ha vki nem törleszti időben a tartozását, ez le van írva az általános szerződési feltételekben, aminek a melléklete a díjszabásokat tartalmazó táblázat.
2011. okt. 25. 14:23
Úgy tudom,kell,a visszakapcsolásért is,és a nyomáspróbáért is.Pontos összeget sajna nem tudok,de a visszakapcsolási díjról a hátralék befizetésekor kellett kapjanak információt.Csak a hátralék volt a befizetett összeg?Nem tették már rá aut. a visszakapcsolást is?
2011. okt. 25. 14:19
A történet röviden. Sógornőméknél áprilisban kikapcsolták a gáz szolgáltatást. Most októberben egyben kifizették a hátralékot (majdnem 400.000. ft!!), abban a reményben, hogy pár nap múlva vissza is kapcsolják a gázt. Természetesen nem így történt. Az ügyfélszolgálaton (Tigáz) közölték, hogy mivel több mint hat hónapja szüneteltették a szolgáltatást, így muszáj nyomáspróbát csináltatni. Ehhez azonban írni kellett egy nyilatkozatot a Tigáznak, hogy kéri az óra leszerelését a nyomáspróba miatt. Holnap, holnapután várhatóak az urak. Kérdésem az lenne, hogy ezért az általuk nem "kért" leszerelésért kell e fizetni? És kb. mennyit? És ha már említettem a nyomáspróbát.. ez is mennyibe fájhat? Én szereztem szakembert, de ő egyelőre nem mondott árat egyelőre.. A válaszokat előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook