Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyors, kiadós és laktató ételek fórum

Gyors, kiadós és laktató ételek (beszélgetős fórum)


2008. aug. 24. 17:57

Vegyél egy nagy káposztát kb 3-4 kg-ezt 4 felé elvágod


1, rész lediszteled

2, rész paradicsomoskáposztát

3, rész piritod (káposztás tésztának

4, rész lucskoskáposztának

lefagyasztod és bár mikor hozzá nyulhatsz.

8. ildiko0914 (válaszként erre: 6. - 03755e6896)
2007. nov. 21. 11:03
ja most ertem , koszike
7. rika (válaszként erre: 1. - Ildiko0914)
2007. nov. 21. 10:46
római tál. Bármit csinálhatsz benne. a dolgod annyi, hogy kitalálod mit akarsz belepakolni és beleteszed. Én szoktam karfiolt, hagymát, gombát, krumplit a tetejére rá a szelet husikat egybe be a sütőbe és ott ő el van kb 1 óra vagy másfél és kész a finom kajcsi. Husi és köret egyben. Keveset kell mosogatni is.
2007. nov. 21. 09:00
Sertés dagadó. Kérj a hentessnél egy dagadót és mondd meg neki hogy szúrja fel. A töltelékbe bármit rakhatsz.Én általában tojást főzök,azt kockára vágom(kicsi kockára) A májat is megdinsztelem a gombát is,és ezeket is kozkára vágom. Zsömlét vagy kiflit adjál hozzá,színtén kockára.Petrezselymet aprítok bele.Az egészet összekeverem és egy nyers tojásal eldolgozom. Ez mehet bele a feszúrt dagadóba.Megtöltöm és a végét összetűzöm hústűvel. Ha nincs hústű akkor összevarrod tűvel cérnával. A tölteléket és a dagadót is megfűszerezem: sóbors,vegeta,majoranna. Ezt beteszed a sütőbe és megsütöd. Felszeleteled. Elég sok szelet kijön belőle. Mi hidegen is szeretjük. És kitart 2 napig az tuti!
5. ildiko0914 (válaszként erre: 3. - 03755e6896)
2007. nov. 20. 15:36
Koszi, de nem ismerem a dagadot, mi az?Esetleg erdekelne a recept, mert sutni fozni nagyon szeretek, csak most kiveteles eset van
2007. nov. 20. 15:33

jav

*dagadó

2007. nov. 20. 15:33

Szia! pörkölt,amit 2 napra is csinálhatod. Töltött dajadó-színtén 2 napig. Töltött káposzta,ami akár 3-4 napig is.

De ha van mélyhűtőd,akkor szánj a főzésre egy napot,pl vasárnap,főzzél meg mindent,és rakd be adagonként a mélyhűtőbe. Igy hétköznaponként csak előveszel egy adagot és csak mondjuk tésztát vagy krumplit kell frissen főzni.

Sok sikert! És jó egészséget neked és a babának!

2007. nov. 20. 15:28

Szia!


Rakottkáposzta, nagy adag főzi valami mirelit husival (rántott dologra gondolok), makaróni, sültpipi, töltött paprika, gulyásleves, tepsis husi + köret. Hirtelen ennyi jutott eszembe:)


Szió, további jó pocakoskodást! :)

2007. nov. 20. 15:19
Adjatok tippet gyors, kiados es laktatos kajakra, mivel mar 36 hetes terhesen elegge nehezen birom a strapat

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook