Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bentre mit adjak az egy éves járni tanuló babám lábára?Csúszásgátlós zoknit/puhatalpút vagy szandált? fórum

Bentre mit adjak az egy éves járni tanuló babám lábára?Csúszásgátlós zoknit/puhatalpút vagy szandált? (beszélgetős fórum)


19. Cucicsillag (válaszként erre: 8. - Cimoka)
2013. dec. 4. 11:04
Nekem is ezt javasolta az ortopedus neni, hgy bentre csuszasgatlos zokni/ harinnya, kialakitjak a picik a sajat labboltozatukat, ha a szulo hagyja :)
2011. okt. 24. 20:43
3 csattos siestabán kezdte mindkét gyerekem - egyik sem lúdtalpas.
2011. okt. 24. 19:48
örülök, ha segíthettem
16. nicolecat (válaszként erre: 15. - Doczizs)
2011. okt. 24. 17:07
Nagyon köszönöm, sokat segítettél, a többieknek is köszönöm a hozzászólásokat!
2011. okt. 24. 17:05

én gyógytornász vagíyok, és a mi ortopédia tanárunk, és az azóta megszerzett tapasztalat is azt mondatja velem, hogy szandit, aminek hátul van "kérge", és puha a talpa.

A mezítláb járás akkor tesz igazán jót a talpának, ha azt instabil talajon teheti-pl homokban. Egyébként nem jó, ha a parkettán(vagy egyéb más kemény felszínen) mezítláb járatjuk, mikor már tud járni. a puha vagy gördülő talpú cipőt sem szabad szerintem túl hamar kezdeni, láttam is gyermeket abban, és nagyon nem tudta "jól" használni - ki-bedőlt a bokája. Tehát otthon legyen rajta szandi, a nagymaminál a homokozóban, füvön, szőlősben meg futkosson mezítláb :)

2011. okt. 24. 16:57

"Egészen ezidáig a hazai gyermekorvosok egyöntetűen azt tanácsolták a szülőknek, hogy az első cipőcske legyen a kicsi bokáját jól fogó cipő, mostanában azonban megjelentek a puha talpú cipőcskék a piacon, melyet az ortopéd orvosok egy része is nagyon ajánl. Nehéz eldönteni, melyiket is érdemes választani a kettő közül.


A hagyományos felfogás szerint a kicsinek az a legjobb, ha a cipő tartja a bokáját és nem merev a talpa – ennyi az, amit az első cipőcskének tudnia kell. Emellett az ortopédorvosok azt javasolják, hogy addig ne kapjon cipőt a gyerek, ameddig csak tanulgatja a járást, 1-1 lépést tesz meg, hiszen mezítláb jobban tud egyensúlyozni, jobban érzi a járás módját. Amikor már folyamatosan, stabilan, egyedül jár, akkor szükséges az első cipő megvétele.


A puha talpú cipő egészen más felfogásra épül. Ezek a cipők a mezítlábas járáshoz hasonló lépegetést tesznek lehetővé, mivel a járás közben itt dolgoznak a talp izmai és a lábujjak, a kicsi érzi a talajt a lába alatt, ezáltal javul az egyensúlyérzéke is – mintha csak mezítláb járna. Emellett a puha talpú cipő nem deformálja a lábat, nem nyomja meg.


Kérdés azonban, hogy valóban jó-e a kicsinek, ha a cipőben ugyanolyan neki, mintha mezítláb lenne. Míg az Amerikai Ortopéd Orvosok Szövetsége a puha talpú kiscipőket ajánlja, addig a hazai orvosok szerint a mezítláb járás csak egyenetlen talajon (füvön, homokon) jó a babának, a kemény padlón való talpalás azonban erre nem való, a kemény és sima felületen szétterül a láb, a sarok befelé fordul, bizonytalanná teszi a kicsi járását, és nem biztosít megfelelő tartást, hosszabb távon pedig ortopédiai eltérésekhez vezethet az állandó mezítlábazás.


A puha talpú cipőcskék azonban valamiféle tartást biztosítanak, tehát nem tekinthetőek teljesen a mezítlábas viselettel egyenértékűnek, valószínűleg az idő és a tapasztalat hozza meg majd a bizonyosságot afelől, hogy az egyik vagy a másik út-e inkább a követendő."


Forrás: kismamablog.hu

13. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - Nicolecat)
2011. okt. 24. 16:54
védőnő, gyerekorvos, ortopéd doki mit mondanak? Valószínű, hogy a legújabb trendet javasolják (az már más kérdés, hogy fél éve vagy fél év múlva megint más lesz...) igazából nekem azért volt barátibb megoldás a zokni, mert az közelebb van a természethez, mint egy cipő
2011. okt. 24. 16:52
Én a puhatalpú bőrcipőre voksolok. Mindkét fiam abban van itthon. A zoknit állandóan lehúzták és azért már nincs meleg, a kiscipőt pedig szeretik, így a lábukon marad a zoknival együtt.
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 8. - Cimoka)
2011. okt. 24. 16:51
én is ezt olvastam anno
2011. okt. 24. 16:51
Basszus, fogalmam nincs, végül hogy fogok dönteni:S.
2011. okt. 24. 16:50
Igen, én is úgy gondolom, hogy jobb a szandi mint a zokni, mert a bokájuk még eléggé befelé dől. És valami olyat, aminek nem annyira merev a talpa. Csak mostanában a zoknis megoldás a "divat" de engem az érdekel, hogy mivel teszek a legjobbat neki.
2011. okt. 24. 16:49
Nekem azt mondta a gyógytornászunk, hogy ha orvosilag nem indokolt, akkor nem kell cipő/szandi, mert az lenne a lényeg, hogy a talp izmai a maguk természetes módján erősödjenek meg.
2011. okt. 24. 16:48
én csúszásgátló zoknit adtam
2011. okt. 24. 16:47
Én 3 csatos Siesta szandit adtam rájuk anno-pár éve.
2011. okt. 24. 16:47
Én anno a két nagyra szandált adtam, természetesen jó minőségűt, nem valami sz@r kínait. De ha hagyod kicsit zokniban is totyogni, az is jó, csak nem egész nap. Itt is képbe jön a "mértékkel mindent".:)A mamuszt és hasonlókat nem javaslom.
2011. okt. 24. 16:46
Én kis cipőt ajánlanék, de ma már más a divat.
2011. okt. 24. 16:45

Szia!

Mi a zoknit választottuk.A doki is ezt javasolta,így erősödik a talpizom is.

2011. okt. 24. 16:45
Szia! Nekünk gyógytornász mondta, hogy olyan szandit, aminek van a sarkánál tartása és nem kemény a talpa.
2011. okt. 24. 16:43
Sajnos ezzel kapcsolatban is rengeteg ellentmondásos dolgot olvastam, hallottam, a véleményetekre lennék kíváncsi. Illetve, hogy ti ki vagy mi alapján döntöttetek. Köszi előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook