Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan működik a lakásvásárlás, ha a mostani tulajdonos kiskorú? fórum

Hogyan működik a lakásvásárlás, ha a mostani tulajdonos kiskorú? (tudásbázis kérdés)


6. szjudy77 (válaszként erre: 2. - Pamacs85)
2011. okt. 24. 10:54

szia,

nálunk be kellett mutatni a gyámügynek a papírt arról, hogy betettük a gyámi betétbe az összeget... úgyhogy ez nem hiszem hogy járható út....

2011. okt. 24. 10:52

Szia,


szerintem a részletfizetésbe nem kötnek bele, de csak akkor kerülhet a nevetekre, ha a teljes vételárat kifizettétek... A vételárat biztos megnézik, hogy nincs-e piaci ár alatt, és valószínűleg gyámhatósági betétbe kell tennetek a pénzt, hogy a nagyszülők ne költhessék el... Legalábbis nálunk így volt, de mi egy összegben fizettünk...

2011. okt. 24. 10:50

Tulajdonjog-fenntartással lehet, amikor a tulajdonos (eladó) nevéről csak az utolsó részlet igazolt kifizetése után kerül át a vevő nevére az ingatlan.

Ilyen esetben a gyámügy a kiskorú érdekeit szem előtt tartva leginkább azt vizsgálja majd, hogy a 3 millió a piaci ár alatt van-e... valamint a vételárat nem költheti el a nagyszülő... az a kiskorúé kell, hogy maradjon.

2011. okt. 24. 10:48

Amikor mi vettük a házunkat, akkor is kellett a Gyámügytől engedély, de mi a teljes vételárat kifizettük.

Szerintem ha ügyvéd előtt rendesen minden le van papírozva, akkor fogják engedélyezni. De sajnos biztosat nem tudok.

2. pamacs85 (válaszként erre: 1. - Judmi21)
2011. okt. 24. 10:47

Szia!


Ilyen estben a gyámügy nagyon szigorú.

Esetleg úgy lehetne szerintem megoldani, hogy a szerződés egy összegben történő kifizetésről szólna ez menne a gyámügynek aztán meg íratnátok egy másikat a részletfizetésről.

2011. okt. 24. 10:43

Sziasztok!


Házat vennénk. Van is egy de a tulajdonosa kiskorú és a nagyszülei laknak benne,a házra nincs szükségük ezért eladnák,RÉSZLETRE. Ők ajánlották fel ezt,mert nincs vevő az ingatlanra és nincs szükségük rá. Nekünk ez nagyon jó lenne,mert hitelt felvenni nem tudunk,mert nincs mit még pluszba jelzálogosítani. A ház 3 millió. Tudom a gyámügynek ebbe bele kell egyeznie,de belefog ha részletre adnák el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook