Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen étvágynövelőt tudtok ajánlani 2 éves gyereknek? fórum

Milyen étvágynövelőt tudtok ajánlani 2 éves gyereknek? (tudásbázis kérdés)


2013. szept. 19. 10:08
Nekünk a Vitacolan vált be! Tökéletes az étvágya, pedig előtte csak csipegetett! Már egy hét után láttam az eredményét!
2011. okt. 27. 16:04
a béres cseppet nem próbáltad?adható gyerekeknek is, nagyon sokat javít az étvágyon és erősíti az immunrendszert is.
22. homern (válaszként erre: 16. - D550c57e19)
2011. okt. 27. 13:41
Ez egy teljesen átlagos mennyiség,az én fiam is ennyit eszik :)(2 éves)
21. homern (válaszként erre: 15. - Csibefalat2008)
2011. okt. 27. 13:39
Ez úgy hangzik,mintha nem az étvágyával lenne gond,hanem valami miatt neked megmakacsolná magát.Ha a tv eltereli erről a figyelmét akkor eszik,de utána megint nem :(
2011. okt. 27. 13:27
Úgy általánosságban a Flavon kids-et javasolom, saját tapasztalat alapján. Erősíti az immunrendszert, és tényleg "jól" van a gyerek tőle.
19. c1e9612cd3 (válaszként erre: 16. - D550c57e19)
2011. okt. 24. 14:08
hány éves ez a gyerek? Mert sztem ez tökéletes mennyiség még egy 3-4 évesnek is!
18. c1e9612cd3 (válaszként erre: 15. - Csibefalat2008)
2011. okt. 24. 14:07
és nem lehet, h csak neked csinálja a fesztivált? Ez sem lenne egyedi.... gyakran csupán a szülői fegyelem miatt megy a cirkusz és társai a ygerek részéről. Próbáld ki, h vki odamegy etetési idően, vagy nagyi elviszi, és nála megszi-e a kaját. Azt írd, h vendégségben evett rendesen....
2011. okt. 24. 13:56
Kivizsgálás csak akkor lesz ha 3 éves koráig nem javul a helyzet vagy esetleg tovább romlik.
2011. okt. 24. 13:21
hű hát ha fogyott az tényleg gáz. Nekem nem hízott de nem is fogyott , nem erőltetem az evést . Nagyon válogatós sajna ,reggelizni nem szokott csak kakaót,ebéd mondjuk egy fél felnőtt adag de csak ha fogára való van hogy néhány falatot eszik, uzsira házi keksz vagy süti esetleg puding gyümölcs de az utóbbiban is válogatós. Vacsora amit apa eszik főtt vagy hideg de max 1szelet kenyérnyi. Ma evett nokedlit és egy jó adag sarolt brokkolit és karfiolt amit magamnak csináltam. Szóval az ő evése is tragikus.én most várok javulást a béres csepptől. Írd meg mindenképp hogy mi lett a kivizsgálás vége!
2011. okt. 24. 12:52

Remélem az oviban az enyémnek is megjön az étvágya, bár a kistesó miatt még várok az ovival.Ő sem áll meg egy percre sem , a kevés evés az pár falat naponta esetleg kieszik 1-2 répát a levesből. Nyáron még 14 kg volt azóta fogyott 1 kg-ot. A doki azt mondta évente 1 kg-ot kéne hizni hát nem tudom hogy lesz ez kivitelezve.

Eddig legalább a pudingot megette de mostanában már azt is csak szétkeni az etetőszékben. Ha olyan hangulat van -tudom nem jó dolog de kinjában egy anya mindent bevet csak javuljon a helyzet- szóval van hogy tévézés közben egész jól eleszeget. De ez is változó sajna. Most épp krumplit sütök neki hátha megeszi. Napok óta alig evett, múlt hét előtti hétvégén (16-án ) vendégségben voltunk na akkor evett. Azóta alig-alig pár falat:-(

14. c1e9612cd3 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2011. okt. 24. 12:17
azért egy orvos azt ránézésre látja, h mikor van szükség már kivizsgálásra egy gyerekné, és mikor áll fent olyan helyzet, mint a te tesódnál. Ilyen gyereket én is ismerek, aki hasonlóan "étvágytalan", mint tesód volt :)
13. d550c57e19 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2011. okt. 24. 12:14
na igen a fiam is ilyen alig eszik de állandóan rohan és olyan erős izmos hogy csak na. Közben néha nem is értem hogy miből van energia.
2011. okt. 24. 12:13
de persze nem akartam támadólag írni ne haragudj úgy tűnik rám is ragadt a mostanában a hoxán jellemző stílusból. Szóval a doki mellett szerintem nem veszít vele és persze hogy legyen kivizsgálva.
2011. okt. 24. 12:11

A tesóm is mindig nagyon keveset evett, kis vékonyka volt. Egyszeri adagja pl egy negyed kifli volt, de ez is úgy, hogy egy hapi, aztán körberohangálta a lakást és úgy a második falatka. Mire nagycsoportos lett az oviban, egyszer csak változott a helyzet, megevett két zsömlét is egymás után. Innentől kezdve egy szempillantásra jó étvágya lett.

Remélem nálatok is minden rendben lesz. Mi nem fordultunk orvoshoz ezzel, mert bőven volt energiája, állandóan nyüzsgött, szóval biztos, hogy elég volt neki az a mini adag is. :)

10. c1e9612cd3 (válaszként erre: 7. - D550c57e19)
2011. okt. 24. 12:09
nem mondtam, h nem foglalkozik vele, csak ha ennyire rossz a helyzet, akkor én először kivizsgáltatnám, h van-e vmi orvosi oka az étvágytalanságnak. És mint írta, már az orvosuk is kivizsgálást rebegett, ha a csoki megvonás se vezet eredményre. Annyi minden okozhatja az étvágytalanságát. Miért enm lehet a végén azt mondani, h dac, ha már minden negatív?
2011. okt. 24. 12:04
hát kíváncsi készek mit mondd a doki vagy mi lehet a gond. Egyébként mi az a kevés? Kíváncsi lennék ha leirnád. Mikor és kb mennyit egy nap?
2011. okt. 24. 11:58
Sajnos mindigis rossz evő volt, a dac nálunk is megvan a fogzásra már nem foghatom
2011. okt. 24. 11:53
valószínűleg el fog jutni az a gyerek orvoshoz pont ezért kérdezte anyuka a dolgot mert foglalkozik vele. Bár az én fiam nem eszi meg az ilyeneket de a vitacolannak is erősen étvágynövelő hatása van! Régóta van ez hogy nem eszik? Nálunk is periódusok vannak van hogy 2 hétig alig fogyaszt aztán pár napig sokat. Nálunk ez válogatás, dac és fogzás.
6. c1e9612cd3 (válaszként erre: 5. - Csibefalat2008)
2011. okt. 24. 11:11
akkor ne te kísérletezz, hanem menj az orvos utasításainak megfelelően! Lehet, h étvágynövelővel csak elnyomnád vmi "nagyobb" gond tüneteit! Inkább előbb egy kivizsgálás, aztán majd az orvos ajánl étvágynövelőt! Vannak nagyon jók, hidd el, de nem árt egy alapos kivizsgálás mindenek előtt!
2011. okt. 24. 11:06
Sajnos szinte alig eszik eddig legalább édességre ráfoghattam de már az sem kell neki. Mondta a doki hogyha nem javul a helyzet édesség elhagyása kapcsán se akkkor kell vmi kivizsgálás.Elég sokat betegeskedek is
4. c1e9612cd3 (válaszként erre: 3. - Csibefalat2008)
2011. okt. 24. 10:23
miért akarod, h többet egyen? Orvos / védőnő javasolta, v csak magadtól ötlötted ki?
2011. okt. 24. 10:05
A marslakót mi is próbáltuk de az étvágya nem lett jobb, mondjuk azt hittem ezek immunerősitők de jó tudni hogy étvágyat is kéne növelnie:-)A cebiont megpróbálom hátha..
2011. okt. 24. 10:02

Cebion 2x multi!

A fiam 2 adag után 1 kilót hízott.

A Marslakócskáktól mi nem híztunk,de azt is ki lehet próbálni.

2011. okt. 24. 10:01
Milyen étvágynövelőt tudtok ajánlani gyereknek (2 éves) a Béres cseppen kivül? Az sajnos nem vált be:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook