Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az egyik fiam ellökte a másikat. A kicsi beverte a feje hátsó részét, lett egy púp neki. Lehet bármi baj? fórum

Az egyik fiam ellökte a másikat. A kicsi beverte a feje hátsó részét, lett egy púp neki. Lehet bármi baj? (tudásbázis kérdés)


19. wanda8
2011. okt. 25. 19:06

Örülök,hogy jól végződött!Bár nagyon megijedtem,mert ekkora púpjuk még sosem volt!

A dokik nagyon rendesek voltak!!!

18. danina (válaszként erre: 17. - Wanda8)
2011. okt. 24. 10:55

Szerencsétek volt!És jó orvos...

Jó egészséget!

17. wanda8
2011. okt. 24. 10:42

Végül elhívtam az ügyeletet,és megkérdeztem mi a teendő,be vigyem e?Az ügyeletes azt mondta küldi a mentőt,mert ezt a helyszínen ügyeletes orvos nem vállalja be.Azonnali röntgen kell.Bevittek minket.Megnézte az orvos már a mentőben a szemét és a nyelvét is ki kellett tolnia.Már akkor mondták,hogy nem lehet nagy baj,de jó hogy szóltam.Beértünk ott megnézte egy doki,ás azonnal röntgent csináltak,ez az egész nem volt 10 perc.Aztán megnézte az orvos a röntgen felvételt,és mondta hála égnek semmi komoly,mehetünk haza.

Így volt jó,mert így kicsit én is nyugodtabb voltam,bár egész éjjel a gyereket figyeltem!!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólás!

16. danina (válaszként erre: 10. - Ada52)
2011. okt. 23. 19:03
Igen,ezt is tettük,de ha ez így van,akkor miért nem vizsgálják meg rendesen?Az enyémnél is csak a sebet látták el,végig ott voltam vele,15 hónapos volt akkor.Még a pupillát sem nézték meg...
15. timycat (válaszként erre: 10. - Ada52)
2011. okt. 23. 18:58

Hát ezzel pont az a baj, hogy vasárnap este 7kor ezt pont lesz@rják az ügyeleten... én egyszer a 9hónapos gyerekkel száguldottam be az ügyeletbe, neki a homlokán lett pukli; a kórházban annyit kérdeztek, ájulás volt-e; hányás, láz, szédülés van-e; mondtam nincs, akkor közölték haza lehet menni, majd ha 48órán belül esetleg jelentkeznek ezek a tünetek akkor vigyem :S


Hát nekem sem tetszett a helyzet, de végül -szerencsére- nem lett baj

14. andi6020 (válaszként erre: 1. - Wanda8)
2011. okt. 23. 18:55

Gondolom, ez az első ilyen eset.

A harmadiknál már nem fogsz így aggódni. :)

2011. okt. 23. 18:55

Kisgyerekként már magam sem tudom miként, de beütöttem a fejemet a nagyiéknál lévő kemény tömör faágyba. Azóta van egy pukli a fejem tetején, a rengeteg hajamtól nem látszik ugyan, de kitapogatható. Szerintem nem lett semmi bajom, de majd megkérdezem a családom. :)


Nem biztos, hogy baj lesz belőle, valamiért nekem sem múlt el, mégis egészséges felnőtt lettem. Remélem azért nincs baja a gyerkőcnek!

2011. okt. 23. 18:55
nekem 1évesen mászott ki a kiságyból és fejre koppant a kövön. Szédülés , hányingert mondtak nekünk is, a az nincs akkor minden ok. Felesleges órákat ülni vele az ügyeleten pláne meg is ijeszti az egész.
11. b35759e3cc (válaszként erre: 10. - Ada52)
2011. okt. 23. 18:54
Igen, a vérrög elég súlyos, napokig még otthon is figyelendő a gyerek. Én 16 évesen kicsit felkenődtem egy őrült szélvédőjére, és mégis napokig figyeltek
10. ada52
2011. okt. 23. 18:53
Igen,szerintem mindenképp vidd el orvoshoz!Nem akarok felesleges pánikot kelteni,de ezt tanulom és komoly sérülések is lehetnek belőle(belső (agy)vérzés,agyrázkódás,zúzódás,stb),ezzel nem szabad viccelni!
2011. okt. 23. 18:48
Attól függ! Ha elég kicsi, értem én 4 éves alatt, a koponya varrjai még nem oylan tökéletesen összeforrtak, illetve a koponya sem a leg strapabíróbb! De elég megnyugtató hogy nem halántékot ütött, hanem tarkó. Inkább azért mégiscsak javasolt a körzeti ügyelet, sose tudni, de szinte biztos vagyok benne, hogy nincs baj;)
2011. okt. 23. 18:42
Ha 12-24 ó belül hányás lép fel,fordulj azonnal orvoshoz.Ha nem,nem lesz semmi baj.Én is elvittem az enyémet,mikor a lányom hanyatt lökte,össze is kellett varrni,de ezen kívül semmit nem csináltak vele,se röntgen,se egyéb vizsgálat...Ennyit mondtak,amit leírtam,az agyrázkódás tünete a hányás.
7. andi6020 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. okt. 23. 18:41
Ha semmi tünete nincs, nem szédül, nincs hányingere, esetleg kettős látása, akkor tök felesleges.
2011. okt. 23. 18:38
nekem nyáron esett fejre a lányom a csempés fürdőszobában. ordított és púpja lett, de nem lett semmi baja. nem vittem orvoshoz. egy barátnőm kislánya a flaszteren vágódott fejest, vérzett is. elvitték kórházba, de nem csináltak vele semmit, csak kötést tettek a fejére. ha nem hány, nem szédeleg, nem kell megijedni.
5. Cucicsillag (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. okt. 23. 18:36
Doki
4. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Wanda8)
2011. okt. 23. 18:31
én mennék
3. dee
2011. okt. 23. 18:31
Miért nem orvoshoz fordulsz!:(
2011. okt. 23. 18:31
Nem érzi magát rosszul,nincs hányingere,nem fáj neki sehol.De aggódom!Menjek ügyeletre??
2011. okt. 23. 18:29
Az egyik fiam ellökte a másikat.A kicsi beverte a feje hátsó részét, lette gy púp neki, Lehet bármi baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook