Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen fogamzásgátlót használtok gyógyszeren kívül? Hogy vált be? fórum

Milyen fogamzásgátlót használtok gyógyszeren kívül? Hogy vált be? (beszélgetős fórum)


2011. okt. 21. 12:49
hát igen ezt valóban így kéne de tényleg az én volt nőgyógyászom is mindig ugyanannak a gyártónak a tablettait írta fel. Elég gáz.
2011. okt. 21. 12:43

A gyógyszernek egyébként az a titka, hogy csak és kizárólag egy komplett, hormonokra is kiterjedő vérvizsgálat után szabad(na) felírni. Az én dokim alapos volt; ezért sem volt semmi mellékhatás (vagyis az egyikkel volt, de annyi hogy kisebesedett a bőröm olyan száraz volt) Egy ilyen vérvizsgálat során az is kiderül ha valakinek nem szabadna foggátlót szedni.

Sajnos a legtöbb nőgyógyász "ránézésre és hasraütésszerűen" írja fel a bogyókat.

Szóval nem az ördög találmány a foggátló, de mint ahogy semmilyen "gyógyszert" ezt sem szabad csak úgy szedni.


Ami a szünetet illeti; az én dokim sem tartotta indokoltnak; én ragaszkodtam hozzá; nekem a szünetekben sem jelentkezett semmilyen mellékhatás; kivéve az első szünetnél (azt 7 év után tartottam) akkor "lett" a lányom; de ő egész tűrhető "mellékhatás" :)

2011. okt. 21. 12:26
sziasztok én a bogyótól (5 félét próbáltam 10év alatt de max pár hónapig bírtam egy félét)és i gyűrűtól is rosszul voltam nem kívántam a szexet és pattanásaim is lettek és rossz közérzet. A pharmatex mellett terhes lettem/. A spirált nagyon nem ajánlottak a kórházban mert hibába jó de elég nagy százalékban van vele baj az meg nagy baj és nem éri meg. Az óvszert nem szeretjük. Remek az egész:
17. 937a2a883a (válaszként erre: 16. - 937a2a883a)
2011. okt. 21. 11:31
*problémánk
16. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - 08267766b2)
2011. okt. 21. 11:30

Óvszerrel védekezünk.Én 1 évig szedtem és úgy tönkrevágta a hormonháztartásom,hogy a szedés alatt is és utána is híztam Összességében 40 kiló jött fel rám.Tehát ebből indult ki a dolog és a többi következmény: inzulinrezisztencia(a létező összes tünete jelentkezett),PCOS.Életem végéig gyógyszert kell szednem.A tesztoszteronom is megemelkedett (IR következménye) és arra muszáj volt megint fogamzásgátlót szednem,az orvos szerint csak az jó rá.5 hónapig szedtem és lelki beteg lettem,mert féltem,hogy még több bajom lesz.De abbahagytam és diétázni is elkezdtem,ideje visszaszerezni a régi formám :)

Amúgy nekünk soha nem volt problémám a gumival.Persze jobb volt nélküle,de úgy értem,hogy soha nem szakadt ki,csúszott le,meg ilyenek.Összességében 4 éve ezzel védekezünk.Én a spirált szeretném majd kipróbálni,de azt csak szülés után teszik fel,így az még jó pár év.Anyukámnak is az volt 15 évig és soha nem volt vele gondja.Ő sem szedhetett fogamzásgátlót.

15. 08267766b2 (válaszként erre: 14. - 937a2a883a)
2011. okt. 21. 11:23
Neked mi nem jött be a gyógyszerben?Most mivel védekezel?
14. 937a2a883a (válaszként erre: 6. - D41005143d)
2011. okt. 21. 11:14
Én se szednék többet.Jól megszívtam vele...
2011. okt. 21. 11:13
Meg van hüvelygyűrű is,az is hormonos,de annál fennáll az elcsúszás veszélye és meg is van a "baj".Meg aztán lehet,hogy eleve a hormonos dolgok nem tesznek jót neked,így akkor ez sem ajánlott.
2011. okt. 21. 10:46
Aszpirin a két térd közé,100%-os védelem!
11. 08267766b2 (válaszként erre: 9. - Timycat)
2011. okt. 21. 10:45
igen én nem hagytam szünetet!De lehet az is volt a gond hogy nem volt megfelelő a gyógyszer mert még régen csak rámnézet az orvos és ezt írta fel(meliane) nem szedtem mást.
10. Lousha (válaszként erre: 2. - 08267766b2)
2011. okt. 21. 07:32

Miből gondolod, hogy ezek közül bármi a fogamzásgátlód miatt volt? (Elképzelhető, csak érdekelne, hogy beszéltél-e erről orvossal, vagy csak levontad a következtetést.)


A dokik 99%-a egyébként kifejezetten ellenzi, hogy szüneteket tartsunk a modern, alacsony hormontartalmú bogyókkal. A tapasztalataik szerint haszna semmi, kellemetlenség meg van belőle bőven.

Én kipróbáltam, amikor épp nem volt kapcsolatom, és nagyon nem voltak jó tapasztalataim. A tinikori problémáim (durva görcsölés, hányás stb.) azonnal visszatértek, a közérzetem rossz volt stb. Gyógyszerrel meg semmi bajom, 12 év használat után/alatt semmiféle mellékhatás nem volt. Ehhez az kellett, hogy egyáltalán alkalmas legyek a bogyó szedésére (nem mindenki szedhet ugye), és jól legyen megválasztva az a bogyó.


Te milyet használtál? 10 évig 1 félét?

9. timycat (válaszként erre: 8. - Timycat)
2011. okt. 21. 00:33
*jav "10évig egyhuzamban szedted?"
8. timycat (válaszként erre: 1. - 08267766b2)
2011. okt. 21. 00:32

Én is épp szünetet tartok, nálunk az óvszer vált be (tetszeni nem tetszik, de még ez a legbiztosabb hormonmentes foggátló).

Én össz-vissz 11évig szedtem a bogyókat, semmi mellékhatása nem volt; de kell "pihenőket" beiktatni. Nálad volt vagy 1évig egyhuzamban szedted?


Én amúgy jövőre egy implantátumot szeretnék, ez is hormontartalmú, alkarba helyezik be és 3 évig véd (Implanon, ha jól tudom az Organon gyártja). Egyelőre még dokival nem beszéltem róla; csak tervben van.

7. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - D41005143d)
2011. okt. 21. 00:20
Manapság már elég jó minőségű óvszerek vannak.
2011. okt. 21. 00:15
egyetertek veled.ha ujrakezdhetnek mindent tuti 1 szemet sem vennek be,miert csak nekunk noknek kell vedekeznunk?
5. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - 08267766b2)
2011. okt. 20. 22:41
Ha nem akarsz gyereket,akkor a bogyó után a gumi a legbiztonságosabb.Gondolom te is ismersz sok fajta védekezési módot és itt is majd mondanak párat,ami nekik bevált.De én azt szoktam nézni,hogy összességében a világon(ugye statisztikák)mennyi a teherbeesés esélye az adott módszernél,nem azt,hogy a hoxa tagoknál (ugye mivel itt kérdezed)hányan hisznek benne.De persze ez csak az én véleményem.Még a gumi sem 100%-os,de inkább ez,mint a pharmatex és társai.Attól összességében sokan terhesek lettek.Nem tudom szültél e már,de a spirál is biztonságos sokak szerint.A hormonos injekciót nem ajánlanám,a megszakításos védekezést sem(ami számomra nem is védekezés,de valakinek az).
2011. okt. 20. 22:34
pearl-indexet kellene nézegetni meg nőgyógyásszal beszélni.
2011. okt. 20. 22:31
én úgy oldottam meg, hogy a tablettával együtt a szexet is abbahagytam...tutijó módszer.
2011. okt. 20. 22:19
Észre vettem hogy mostanában nem kívánom a párom volt olyan hogy 2 hétig nem is gondoltam a szexre pedig nagyon szeretek vele lenni!Hüvelygomba is sokat előfordult , depressziós is lettem és nyáron a napon kijött az arcomon májfolt!2 napja nem szedem.
2011. okt. 20. 22:16
Milyen fogamzásgátlót használtok gyógyszeren kívűl?Hogy váltak be?Én most hagytam abba 10 év után mert szerintem sok mellékhatás jött ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook