Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogy lehet egyszerűen otthon angol nyelvet tanulni önállóan? fórum

Hogy lehet egyszerűen otthon angol nyelvet tanulni önállóan? (tudásbázis kérdés)

14. davidab (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2013. ápr. 13. 18:54

Ahogy a tobbiek is irtak, nem fogsz megtanulni otthon angolul, egyedul helyesen. Ha pedig annyira rettegsz az akcentustol -ahogy ebben a hozzaszolasodban kiderul- akkor hozza se fogj!


Ha nincs altagon feluli hallasod, mint pl. nehany enekesnek, akkor nem halod meg vagy az agy nem kepes leutanozni azokat a hangokat.


En is a rosettat vagy a kreativat javaslom.

2013. ápr. 12. 15:40

pl levelezzel velem...de jo hanganyag sem artana...

ztan+ nem artana tudnod merrefele akarnal turistaskodni mert mindenhol mas akcentussal beszelnek es bizony erhet meglepetes...soxikert

12. konacafe (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2013. ápr. 12. 14:46

Direkt azert javasoltam, mert a kiejtesedben is segit.

Ahogy a 1o. hozzaszolo irta!


Es akkor mi van, ha van akcentusa? Az erdelyieknek is van, a del-afrikaiaknak is, az amerikaiaknak is, ausztraloknak is..nekik mind akcentusuk van, amint belepnek egy masik ember eletebe es az mas "tajszolast" beszel.


Vagy milyen mas egyszeru otthon tanulhato angol nyelvoktatasra gondoltal? Egy amerikai hazhozmegy?

Mert a tv-vel nem kommunikalsz:

- neki nem fogsz beszelni, a nyelvtanodat sem javitja ki, mint az internetes oldalak

- nem tanit meg irni, nem javitja ki a betucseredet, ami altal egy masik szot kepzel.

- nem tanit meg Logikusan, Kovetkezetesen gondolkodni, ami pl. angolban fontos


Viszont erteni egy ido utan fogod, mit mondanak. De ugyan azt elmondani mar nem biztos, hogy kepes lesz barki is.

11. SF
2013. ápr. 10. 21:12

ELO. Kifejezetten otthoni tanulásra van kifejlesztve. Mindent tartalmaz, amire szükséged lehet: szöveget, kiejtést, eszméletlen számú példamondatot, és begyakoroltatja rendesen a nyelvtant is. Az 5-dik leckénél azt veszed észre, hogy angolul kezdesz gondolkodni. Van hozzá hanganyag, és persze hasznos, amit előttem mondtak: eredeti nyelven filmnézés, főleg nyálas, bocs. romantikus filmek, sorozatok, a lényeg, hogy érdekeljen. Előbb angol nyelven magyar felirattal, majd ahogy haladsz előre, angollal. De kezdőként ezt korai kipróbálni.

Rengeteg könnyített nyelvtanú-szókincsű könyv van a könyvesboltokban. Kis keresgéléssel találhatsz magadnak levelezőpartnert is, ami elég hamar megdobja a motivációt és a kitartást, hiszen van miért:-)

10. SzánI. (válaszként erre: 7. - Konacafe)
2013. ápr. 10. 20:38

A Rosetta tényleg jó a kezdőknek is.

Hangfelismerő, úgyhogy amit mondasz a mikrofonba ellenőrzi és ha nem jól mondod, akkor addig nem lép tovább, míg helyesen ki nem ejted.


A másik ami nekem is eszembe jutott, a Kreatív nyelvtanulás.

[link]


Ez a kettő, amivel el tud egy kezdő is boldogulni.

9. Regin_a (válaszként erre: 7. - Konacafe)
2013. ápr. 10. 16:40

Saját magárol egy tanuló, de gondolom senki, nem tudja eldönteni, hogy milyen a kiejése


Egy ismerősöm amerikai, feleség magyar

Két gyerek, aránylag nagy korkülönbséggel

Nagyobbik rengetegszer volt más az USA-ban, a kisebb csak párszor

Amcsi nagymami mondta, hogy a nagyobbik akcentussal beszél mégis, mig a kicsi nem.

8. Regin_a (válaszként erre: 3. - Bognárné Erika)
2013. ápr. 10. 16:36

Nem nagyon villogok az angol nyelvismeretemmel, bár 15 évig sok munkát kaptam mert "értettem" az angolt,

de

tapasztaltam, hogy aki azt mondta, majd otthon megtanul minden nap 10 szót és majd videót néz, abbol jellemzően nem lett semmi

Vannak kivételes akaraterejű emberek, akiknek sikerül, a többség nem ilyen.


Máshogy irják és ejtik.

Süldő srác voltam amikor elkezdtem rádió amatőrködni és nyelvvizsga is kellett hozzá

Mit mondjak, szinte egy kukkot sem tudtam belőle, pont amit irtál

Aztán vagy 10 év mulva, az akkori munkahelyemre jött a tanárnő és láss csodát, ráéreztem az írás és kiejtés módjára


A lényeg, hogy szerinten csak napi kényszerrel lehet csak megtanulni, ha kikérdeznek az órán és nem mondhatod hogy most lazitok.


Szoval én nem bízok a házi nyelvtanulásban

2013. ápr. 10. 13:47

Hallottam egy lehetosegrol, egy kozepiskolas kb. 5 nyelvvizsgat tett le. Kreativ nyelv a neve, nem tudom, hogyan mukodik es hogy valoban hasznos-e.

Vagy, ami tuti jo, az a Rosetta Stone.

Interaktiv a pc elott, kiejtest is gyakorolsz + minden mast.

6. Noncsi18 (válaszként erre: 5. - D78af6978e)
2011. okt. 20. 15:46
En is pont ezt csinaltam :)))
2011. okt. 19. 23:20
Lehet hulyesegnek fog hangzani amit irok de nem az...Keresd meg a kedvenc RAJZFILMEDET angolul magyar felirattal...Olyat aminek mar kivulrol tudod a szoveget..Disney filmek nagyon jok erre a celra..Es figyelj oda a kiejtesre a mondatokra mindenre..Azert rajzfilm mert az gyerekeknek keszult,szepen erthetoen tisztan beszelnek benne...Sok szerencset!!!!
2011. okt. 19. 22:48

[link]

Szeretem ezt az oldalt, mert meg lehet választani a nehézségi szintet és a témákat is. Videofilmek vannak rajta (rövid nyelvórák). Remélem tudod használni.

3. Bognárné Erika (válaszként erre: 2. - Karolinna)
2011. okt. 19. 22:23
Kezdő szinten van a tudásom. Könyvem van rengeteg csak az angol másként ír és másként ejti a szavakat. Kerestem a neten is hozzá segítséget de konkrét lehetőséget nem találtam. Igazán olyanra gondoltam ami hanganyag és szöveg egyben. Köszi a segítséget.
2. Karolinna (válaszként erre: 1. - Bognárné Erika)
2011. okt. 19. 22:07
Szia! Rengeteg lehetőség van... a fő kérdés az, hogy milyen szinten van a nyelvtudásod és konkrétan miben szeretnél fejlődni. Ha szórakoztatóra vágysz a youtube-on vannak filmek magyar és angol felirattal is (sokféle témában és hosszúsággal). Vannak nemzetközi levelezőtárs kereső honlapok, ahol szintén tudsz gyakorolni.
2011. okt. 19. 22:00
Érdeklődni szeretnék tud nekem valaki segíteni ötletet adni, hogy lehet egyszerűen otthon angol nyelvet tanulni önállóan.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook