Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent az, hogy pipifaxos? fórum

Mit jelent az, hogy pipifaxos? (tudásbázis kérdés)

2011. okt. 19. 06:14
én azt a jelentését ismertem,hogy feleslegesen körülményeskedő,szőrszálhasogató..de van,aki az aprólékos igényesség szinónímájaként használja...
2011. okt. 19. 06:06
Köszönöm szépen a válaszokat!
7. 07c4794583 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. okt. 18. 23:39
mondjuk ezt így a "pipifaxos ember vagyok" kombinációban kicsit nehezen értelmezem :)
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Márta1973)
2011. okt. 18. 23:24
hülyeség, csekélység, értelmetlen, felesleges dolog
2011. okt. 18. 23:11

Unsinn; Kleinigkeit; sinnloses / überflüssiges Beiwerk


umgangssprachlich; Ursprünglich verwendeten die Juden den Gottesnamen JHWH (Jahwe, Jehova) auch in griechischen Bibelübersetzungen. Jedoch wurde festgelegt, dass die jüdische Schreibweise des so genannten Tetragrammatons exakt beibehalten werden soll. Es schrieb sich von rechts nach links. Die Schreibweise der Griechen war jedoch links nach rechts, JHWH lasen die Griechen deshalb HWHJ. Die vier jüdischen Schriftzeichen ähnelten den griechischen und lasen sich für Griechen PIPI. Bei einer Lesung des Bibelfaksimile fragten die Griechen, was PIPI in dem Fax bedeuten soll. Es war für die Leser unverständlich: Aufgrund dessen sprachen Leser der Abschriften von einem PIPI-Fax (Hinweis eines Nutzers)

2011. okt. 18. 23:11

[link]


itt le van írva németül, hogy hogy alakult ki a szó

2011. okt. 18. 22:54
szerintem héber eredetű szó, és nonszenszt, zagyvaságot jelent
2011. okt. 18. 22:49
Mit jelent ez a szó?"pl én egy pipifaxos személy vagyok."Életemben nem hallottam.
2011. okt. 18. 22:47
Sziasztok!Tudna nekem valaki segíteni abban a kérdésben hogy mit jelent az hogy pipifaxos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook