Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermekeink és a fognyűvő manók...:) fórum

Gyermekeink és a fognyűvő manók...:) (beszélgetős fórum)


15. coline
2008. márc. 12. 09:37

Szegény! Sajnálom! Ez nagyon nehéz helyzet lehet nektek! Emlékszem én is arra, hogy mennyit szenvedtem ez miatt!

Hála a jó égnek, ma már nem gond és nem parázok az ellenőrzéseken. Minden évben megyünk a fogorvoshoz és 16 éve nem találtak nálam lukas fogat! Kissé megszállott lettem, talán ezért! Bízom benne, hogy nálatok is egészségesek lesznek a maradandó fogacskák!

2008. márc. 12. 09:29
Viszont megértem hogy haragszol a szüleidre,törődhettek volna jobban ezzel a dologgal,mert az ő véleményük és szokásaik egy dolog,de a gyermekük egészsége kellett volna a legfontosabb legyen.Az én apukám már idős,náluk sem mosták a fogat vidéken ahonnan származik,de minket ráneveltek anyuval.a testvéred nem értem hiszen ő is látta,hova vezet ez..és mégsem neveli rá a gyermekeit.
2008. márc. 12. 09:24
Nem te bántottál meg,hanem az emberek az utcán amikor észreveszik,és levonják a következtetést...Pedig fél éves kora óta nem cumizott,nem kapott cukros teát vagy üdítőt,max ebéd után gyümilét,édességet is csak reggeli és ebéd után kap,egyébként rengeteg gyümit eszik.Már az első fogacskákat is mostuk.Dentocart rendszeresen szedi,kalciumot is kap időnként,közdök hogy a csonfogai ne romoljanak majd el.4 éves és már most bántja szegénykémet a dolog.De az orvos szerint ezt nem lehetett volna kivédeni,mert genetikai lehet ez a zománchiány.
12. coline (válaszként erre: 11. - Moonlight1984)
2008. márc. 11. 17:27

Sajnálom! Nem szerettelek volna megbántani! Én a saját szüleimből indulok ki! Tudod mikor a 13 éves gyerek fogkefét kunyerál magának a boltban az ősöktől és anyuci megkérdezi mi ez a dívatozás... tehát csak az én példámból indultam ki! És ma sem értem meg a szüleimet! És sajnos az öcsémék sem vergödnek a gyerekeik fogaival Ha hozzám jönnek nyaralni soha nem raknak a gyerekeknek fogkefét! És mikor megkérdem van-e nekik saját fogkeféjük, azt felelik nem szoktak fogat mosni! Tehát tényleg BOCS !!!!!

A gyereknek szoktál zymafluort vagy hasonló fog erősítő tabletát adni?

2008. márc. 11. 17:03
Nem mindíg lehet a rossz fogú gyerekek szüleit hibáztatni.Az én lányom felső 4 metszőfoga erdendően hibás,zománchiányos.Már szürkén jöttek ki,van rágófoga is ami hibás,a többi viszont ragyogó fehér és egészséges!Szeret fogat mosni,és bántja őt is hogy rosszak a fogai.Hiába jártunk több fogorvosnál:igazából nem lehet mit tenni velük :-((Bánt hogy mások azt hiszik azért ilyenek a fogai mert nem törődöm az egészségükkel....
10. coline (válaszként erre: 8. - Direne)
2008. márc. 10. 20:48

Én is nagyon sokat jártam fogorvoshoz és én is a szüleimet hibáztatom érte. 12-13évesen kértem eröszakosabban azt, hogy legyen fogke/fogkrém ami a sajátom! Mert a szüleimnél nem volt "dívat" a fogmosás és azt sem tekintették intő jelnek, hogy állandóan fájt a fogam! Na mindegy,ez van, ma már nincs lukas fogam, mind megcsináltattam és nem kellett nekem sem protézis :D

A gyerekeimnek teljesen egészségesek a fogaik! És maximálisan törekszem arra, hogy ők ne tapasztalják meg, mi az a fogfájás!

2008. márc. 9. 11:58
Az is fontos,hogy a gyerekek mit isznak,mert a cukros teák,és szénsavas üdítők is nagyon ártalmasak.Hallottam,a lányomtól hogy vannak akik kólát visznek az iskolába és chipset.Akkor nem csoda ha romlik a foguk.
2008. febr. 17. 22:57

Jajjaj, a fogas kérdés!:-(((

Amikor én gyerek voltam, még nem volt ilyen kultúrája sem az egészséges étkezésnek, sem a fogmosásnak.Anyám még az édes reszelt almát, őszibarackot is megcukrozta, nem beszélve a főzelékekről.Így már pici koromban a fogorvosi székben ültem...és emlékszem, mikor az első fogamat kihúzták a Madarászban, olyan kicsi voltam, hogy nem azt mondtam sírva, hogy kihúzták a fogamat, hanem, hogy kitörték a fogamat.Még a kis drapp kötött pulóveremre is emlékszem,fehér mintákkal, amiben voltam.

Onnantól kezdve, mondhatom, a fél életemet fogorvosi székben töltöttem. Ha nem járnék ilyen hisztérikusan fogászhoz, ma már protézisem lenne.

És, ugyanilyen hisztérikusan vigyázok a gyerekek fogaira is. Gábor 5 múlt, Katika 2 és fél, és számtalan fogkefét, fogkrémet elhasználtunk már.Amikor oviba beiratkoztunk az volt a második kérdésem, mosnak-e fogat lefekvés előtt.

És, nagyon kevés édességet adok. Máig sincs rossz foguk.

Gábornak talán már nem lesz lyukas tejfoga, de a Picinél - úgy érzem - versenyt futok az idővel.Ha két és fél múlva neki is hibátlan lesz a fogsora, talán megnyugszom - kis időre.

7. coline (válaszként erre: 5. - Mandy78)
2007. nov. 22. 15:22

Szed a lányod dentokart vagy zymafluor tabletát? Viszont nem hiszem, hogy azt a fogacskát nyitva kellett volna hagynia a dokinak.

A barátnőmmel is beszélgettünk a gyerekek fogairól és mondta,hogy nagyon mélyek a gyerek fogában a mélyedések, erre én mondtam neki,miért nem mennek el a dokihoz és rakat a gyerek fogaira tömést és bevált nem lukad a barázdában a fog.:)))

6. LoLiNa (válaszként erre: 5. - Mandy78)
2007. nov. 22. 04:09
igen, sajnos van ilyen is. bármit tehet, akkor is besárgul és tönkremegy.. :/ unokahugom is ilyen
2007. nov. 21. 20:44
Sziasztok!Szerintem nem mindig csak a fogmosáson múlik a dolog.A lányom most 9 éves,minden nap 2x megmossta a fogát, és mégis sárga volt a tejfoga és van már hátul 2 lyukas tejfoga.Elvittem 7évesen a fogorvoshoz(mert akkor lyukadt ki)Erre kifúrták a fogát,de nem tömték be.Ma már ennek a fognak szinte csak a töve van meg.Nem tudom,hogy fog az a fog kiesni,gondolom kihúzzák...A fiaim is mossák a fogukat rendesen,igaz csak 6 évesek de még egy lyukas fogunk sincs,és szép fehérek.
2007. nov. 20. 07:26
én nem riogatom az 5 évesemet, kerek perec megmondom neki, hogy muvel jár, ha elhanyagolja a fogát!
3. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 2. - Coline)
2007. nov. 19. 23:00

Nem tudom, a kicsik fogai milyen allapotban vannak, de a felnottek fogai sem jok (Magyarorszagon kulonosen) nagy altalanossagban, ezt tudom, mert minden embernel figyel(t)em, akivel beszelek.

Kepzelheted, ha mar az elso, lathato fogak sem jok, mi lehet ott a hatso fogaknal :((

Engem is anno a fognyuvo manoval riogattak es nagyon bejott :D

2007. nov. 19. 20:36
Én látom csak ilyen tragikusnak a jővő gyerekeink fogait... Hiába van már a piacon olcsó/drága ilye/olyan fogkrém/fogkefe...
2007. nov. 19. 14:37

Nekem három gyerekem van és nagyon vigyázok a gyerekeim fogaira. Minden nyáron fogorvoshoz megyünk a ikrek még az iskolával is mennek, de soha nem volt még lukas foguk(11) Domit(3) is szoktuk vinni bár csak azért,hogy szokja a dokikat.Nagyon szerencsésnek mondhatom magam mert rátaláltam egy szájsebészeti klinikára, ahol fiatal orvostan hallgatok vizsgálják a lurkóimat és mindig mosolyogva jővünk megyünk.Dominak mindig felfújnak egy gumikesztyűk és rajzolnak is rá neki mosolygos arcocskát.

A fogmosást még mindig ellenőrzöm az ikreknél Dominak meg én mosom a fogát,legelább 7 éves koráig.

Miért van az,hogy még mindig olyan sok gyereknek ki van elől "romolva" a foga nem értem, miért nem vigyáznak a szülők a fehér tejfogacskákra. Tegnap iszonyú sok fekete fogú gyerekkel találkoztam.Nagyon sajnálom őket, amiért az összes metsző foguk tővig elromlott.... Kiváncsi vagyok a véleményetekre,ti hogyan látjátok/oldjátok meg a gyerekek száj/fog ápolását.

Nekem bejött mindegyik gyerekemnél(persze az ikrek már tudják az igazat:DDDD) : a manó elviszi a fogad ha nem mossuk meg... . Vettem enyhén mentolos fogkrémet és mindenkinek dicsekedik milyen jó a lehelete:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook