Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérlek, aki volt már BME-s gazdasági középfokú nyelvvizsgán, írjon már néhány dolgot róla. Főleg a szóbeli érdekelne, hogy milyen volt. fórum

Kérlek, aki volt már BME-s gazdasági középfokú nyelvvizsgán, írjon már néhány dolgot róla. Főleg a szóbeli érdekelne, hogy milyen volt. (beszélgetős fórum)

2011. okt. 23. 15:14

Túl vagyok rajta!! :D

Tényleg pozitív élmény volt!

Köszönöm a biztatást!

pénteken lesz az írásbeli és nagyon készülök rá!

Sziasztok!

7. Mágika75 (válaszként erre: 6. - Rita_nk)
2011. okt. 20. 20:37

Háááát, azért szeretik, ha pl az EU szervezeteinek, tisztégeinek a hivatalos nevét, a tisztségviselők nevét, a fő funkciókat tudod.

Vagy hogy milyen tipusú foglalkoztatások vannak a munkaerőpiacon, vagy milyen tipusú adók ill. adózás.

Szóval némi spéci szókincsre szükség van.


Sok sikert!

2011. okt. 20. 18:27

Sziasztok!

Én holnap megyek szóbelizni, és egy kicsit be vagyok rezelve....Pénzügyes vagyok és van olyan témakör amihez még az anyanyelvemen sem nagyon tudom hozzászólni. Olyan kérdésem lenne,hogy csak a száraz tényekre kíváncsiak, vagy a saját megnyilvánulásra is?

Köszi!

5. agnes.a (válaszként erre: 4. - Mágika75)
2011. okt. 18. 20:19
Valahogyan én is így képzeltem :) nov.3-án lesz a szóbeli. Nagyon köszi a segítséget!
4. Mágika75 (válaszként erre: 3. - Agnes.a)
2011. okt. 18. 19:49

A szituációs feladat lutri. Nem hozzák nyilvánosságra, hogy mi szokott lenni. Egy biztos, hogy más téma, mint a "kifejtős" feladat. Azaz nekem a munkaerőpiac témához marketinges szituáció volt. Nem ördöngősség, főleg, ha a témákat jól átgondolva tanultad, nem pedig egy könyvet magoltál be. Ha a "gazdasági szókinccsel" rendelkezel, akkor egy 2-3 perces párbeszédet össze tudsz hozni.

Mikor mész?

3. agnes.a (válaszként erre: 2. - Mágika75)
2011. okt. 18. 15:40
Köszi, hogy írtál. A szóbeli témakörei megvannak, de a szituációs feladatról nem igazán tudtam meg eddig semmit (kivéve most tőled) és nem tudom, mire készüljek. Ezért is kérdeztem. Esetleg még tudnál egy pár példát mondani, mire számíthatok a szituációs feladatnál? Azért megyek BME-s vizsgára, mert az általános középfokot is ott csináltam és velem is tényleg rendesek voltak. Előre is köszi, ha tudsz még valami infot.
2011. okt. 18. 15:07

Szia,


20-30 percig tartott.

Röviden be kellett mutatkozni: ki vagyok, mit csinálok, miért vizsgázok. Munkámról érdeklődtek: milyen cég, van-e főnököm, beszélek-e angolul a munkatársakkal. Éppen babát vártam, arról is kérdeztek: hogy vagyok, mikor érkezik a baba, fiú vagy leány.

Aztán tételt húztam. Kaptam pár perc felkészülési időt, aztán önállóan ki kellett fejteni a témát (munkaerőpiac). Nekem nem kérdeztek bele.

Aztán szituációt kellett választani, háromból lehetett. Ez ugye párbeszéd az egyik vizsgáztatóval. Itt is van pár perc, hogy összeszedd a gondolataidat. Nekem prezentációt kellett tartanom, egy új termék bevezetéséről, meg kellett érvelni, hogy miért/milyen kiszerelésben dobjuk piacra, hogyan folyt piackutatás, milyen eredménnyel, blabla.

Nem kekeckedtek, segítőkészek voltak. Kellemesen éreztem magam közben, nem "vizsga" élmény volt.


Sok sikert!

2011. okt. 18. 14:34
Kérlek, aki volt már BME-s gazdasági középfokú nyelvvizsgán, írjon már néhány dolgot róla. Főleg a szóbeli érdekelne, hogy milyen volt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook