Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Adásvétel fórum

Adásvétel (beszélgetős fórum)

14. reload (válaszként erre: 13. - Reload)
2011. okt. 18. 12:23
Ja, még annyit hozzáteszek "remélem" az agyas még használta annyit, hogy ne csak csapágyazni kelljen, hanem komplett főtengely, henger dugó csere...
13. reload (válaszként erre: 11. - 008b8a4af2)
2011. okt. 18. 12:20

Hmm, ha olaj nélkül ment vele, az nem történik egyik pillanatról a másikra. Illetve igen, de mielőtt beáll a motor, jelez a visszajelző és azonnal tölteni kell bele, mert ha elfogy, akkor akár 2-3 km megtétele után is kuka a főtengely, ami egy piaggio esetében nem éppen az olcsó kategóriába tartozik :(

Elvileg szerintem, ha 1 nap alatt ez lett, akkor már világítania kellett volna mikor elvitte...


Tulajdonképpen mindegy is, a kiinduló kérdésre a válasz szerintem nem. Akárhogy is, de nem vagy köteles garanciát vállalni az adás-vétel után, hacsak külön nem rögzítitek ezt, mivel egy magán szerződésről van szó. Ha van rá pénze és ideje, perelhet, de sok értelme nincs.

12. c3f39fd03b (válaszként erre: 11. - 008b8a4af2)
2011. okt. 18. 11:52
Hát akkor meg pláne....Ha valakinek annyi esze van,hogy nem néz olajszintet (kocsinál is kell),akkor magára vessen.Most ha ezek után bármi baja lesz a motornak,minden alkalommal téged fognak előrángatni?
2011. okt. 18. 11:23

A főtengelycsapágy állt be, ami 4 hónapja lett javítva, a régi ott van mellette. Laci szerint az okozta a bajt, hogy olaj nélkül ment vele, és besült.


Aki szerelte a motort, szerinte ez a gond.

2011. okt. 18. 11:11
Piaggio
9. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - 008b8a4af2)
2011. okt. 18. 11:08
Lehet amúgy,hogy a hideg miatt tényleg az aksijával van gond.Én is úgy vettem meg a kocsit,hogy mikor jöttek a hidegek,akkor derült ki,hogy akkumulátort kell benne cserélni.
8. c3f39fd03b (válaszként erre: 5. - Koxy)
2011. okt. 18. 11:07
Na,ha ez így benne volt,akkor ez van,aláírta.
7. reload (válaszként erre: 4. - 008b8a4af2)
2011. okt. 18. 11:07

Milyen típusú robogóról van szó?

És mit jelent az, hogy nem indul? Be se lehet rúgni? Vagy csak az önindítója vacakol? Lehet a hideg miatt az akksi gyenge..

6. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - 008b8a4af2)
2011. okt. 18. 11:06
Ha szerepel a szerződésben,hogy kipróbálta,jó volt,és hogy az eladó (azaz Te) semmilyen felelősséget nem váll a robogóért azután,hogy kitolták a kapun,akkor nem sok mindent tehet.Ezt a 8 napot keveri szerintem a boltokban adott jótállással.
5. koxy (válaszként erre: 1. - 008b8a4af2)
2011. okt. 18. 11:04

Kipróbálta, megnézte---kifizette, elvitte! Az adásvételin van olyan szöveg,h az eladó az esetlegesen fellépő hibákért felelősséget nem vállal! Ennyi.... Ne foglalkozz velük!!


1. Az eladó eladja a tulajdonában lévő ........................... típusú ....................... forgalmi rendszámú

……......................................................... alvázszámú .........................................…….. motorszámú …………..cm3 -es motorkerékpárt.

2. A kölcsönösen kialkudott ........................... Ft vételárként, melyet a vevő a szerződés aláírásának napján készpénzben kifizetett az eladónak.

3. Az eladó a vevőt a motorkerékpár műszaki állapotáról, esetleges sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.

4. Az eladó kijelenti, hogy a motorkerékpár per- és tehermentes, valamint annak tulajdonjogával szabadon rendelkezik. Kijelenti a továbbiakban, hogy a motorkerékpár jövőben előforduló hibáiért szavatosságot NEM VÁLLAL.

5. A vevő kötelezettséget vállal arra, hogy a szerződés aláírásától számított 15 napon belül a motorkerékpár átírásáról gondoskodik és őt terhelik az ezzel kapcsolatos költségek, amennyiben a motorkerékpár segédmotoros kerékpár, ez esetben az átírás feltételei nem kötelezik a vevőt

2011. okt. 18. 11:04

1 nap, persze benne van! Ráadásul egy fiatal srác vette meg, a haverjával és most az apja hívogat,hogy 8 napig lehet reklamálni.

Többször mentek vele, videó felvétel is van róla!

3. bnedora (válaszként erre: 2. - Reload)
2011. okt. 18. 11:03
Egyetértek, ha mindezek szerepelnek az adásvételi szerződésben, akkor nem kérhetnek tőletek semmit.
2011. okt. 18. 11:00

Az adás-vételin szerepel, hogy a vevő kipróbált, megtekintett állapotban, saját akaratából vásárolta a járművet?

Gondolom igen, mert ez rá van nyomva a formanyomtatványra :) Mennyi idő telt el a hazavitel és a hívás között?

2011. okt. 18. 10:58

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni! Hétvégén eladtunk a robogónkat. Soha nem volt vele probléma.

Aki megvásárolta, többször kipróbálta, az adásvételről készült papír.

Mióta azonban haza vitték hívogatnak, hogy sokszor leáll, nem indul, javításra szorul.

Azt akarják, hogy én fizessem a javítást, különben beperelnek!

Ti mit csinálnátok?

Szerintem a motorral minden rendben volt, a lelkiismeretem tiszta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook