Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Óvatosan a hajfestékkel! fórum

Óvatosan a hajfestékkel! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Óvatosan a hajfestékkel!

1 2 3 4 5 6 7 8
2015. jan. 5. 19:13

Nem festem a hajam.

Kineveztem 2dl mosógéles mércéspoharat, amíbe túsfürdő, teafaolaj. Összekeverem, meleg vízzel higítom. Langyos vizet engedek a fejemre. 2x mosom, habzik így is. Semmilyen balzsamot nem használok régóta, 2 éve is van már.

Ecetes víz, kimossa a " sampon maradványt ". 1,5 ásványvizesbe kevés ecet, 2 ek - val max.

Száradás után nem érezni az ecetet. Ha mégis érzi valaki, a bagófüst büdibb. hajszárítót csak a fodrásznál.

Így vigyázok rá. Őszül, kit érdekel?

2x vágatok a végéből, picit törik csak. Fodrász irigyli, mennyire sok a hajad! mellesleg többen is irigylik, sok, sűrű, és a nadrágomba tudom dugni a végét..

218. ildi992
2014. nov. 10. 23:07
azóta mi van veletek?
217. junkies095 (válaszként erre: 216. - Anda83)
2012. szept. 5. 18:49
szerintem is.. :) még azóta sem festettem.. :) utoljára kb... februárban talán...szóval régen..:)
216. Anda83 (válaszként erre: 213. - Junkies095)
2012. szept. 4. 21:40
Akkor mar megerte megirnom a cikket. Tenyleg orulok neki. Es jo dontest hoztal!:)
215. junkies095 (válaszként erre: 214. - Zefex)
2012. júl. 24. 20:19
köszönöm :D
214. zefex (válaszként erre: 213. - Junkies095)
2012. júl. 24. 09:38

Okos döntés :D

És így is szép vagy! Természetesen.

2012. júl. 23. 17:53
Mióta elolvastam a cikket, azóta nem festem a hajam..
212. Anda83
2011. dec. 29. 20:48
Tia, bocsánat, nem láttam. hogy írtál . P...tte Deluxe volt a festék. Most már egész jól állok hullásilag, napról napra kevesebb hullik ki! Már normális tartományban hullik (50 alatt/nap) de mennie kell még lejjebb is, ennyi sem hullott anno. Viszont a fejbőröm még mindig hajlamos égni, és érzékenyebb. De majd csak elmúlik az is....
2011. dec. 9. 17:12
szia! megkérdezhetem, hogy melyikkel festetted ami így tönkre vágta? és most hogy áll a hajad? sok sikert!
210. Anitaaa03 (válaszként erre: 205. - Anda83)
2011. dec. 6. 13:16
a hossz vissza állításon tudsz segíteni vágassd rövidre és egyszerre fog nőlni lehet jót is tenne mert könnyebb lenne a hajszálad és lehet kevesebb hullana.olvastam hogy attól is hullhat hogy gyenge a hajhagyma és a "túl" hosszú haj nehéz neki.
209. Érdekes73 (válaszként erre: 205. - Anda83)
2011. dec. 6. 10:41
Hát kitartás . Az jó ha már látod a javulást.A fejbőr érzékeny idő kell hogy helyrejöjjön sajnos.Nekem kb 1 hónapig viszketett mert sapka nélkül mászkáltam az októberi melegbe. Most jobban kell majd figyelned elintézett a festék alaposan.
208. Derya (válaszként erre: 207. - Lilibeth59)
2011. dec. 6. 09:49

A paprika, amit vettem "Lacikonyha" márkájó.

Magyar termék.

207. Lilibeth59 (válaszként erre: 206. - Ncilány)
2011. dec. 5. 21:22
Igen, egyetértek, de azért nem kell egy mondjuk 30 éves nőnek ősz hajjal élnie. Vannak növényi hajszínezők és hajfestékek, próbálgatni kell, hogy mi a megfelelő számunkra. Én pl. azt is észrevettem, hogy mióta nem mosok bolti samponnal hajat, szinte visszaszíneződik a hajam, kevesebb az ősz hajszál, és sokkal dúsabb, egészségesebb. persze, ehhez több hónap tisztulás szükségeltetik, se sampon, se balzsam, se hajlakk stb. Nekem legalábbis ezek a tapasztalataim, persze nem vagyunk egyformák, lehet, hogy másnál máshogy működik, kísérletezni kell, lehet, hogy nálam pl, a henna is közrejátszik, meg a ricinus- ill. a kókuszolaj pakolás. A lényeg, hogy ne használjunk méreganyagokat tartalmazó termékeket. A testünk meghálálja....
206. Ncilány (válaszként erre: 205. - Anda83)
2011. dec. 5. 17:45

Akit csak lehet meggyőződ : fogadd el magadat ahogy születtél. Értem itt a hajszínre.

Szinte biztos vagyok abban akit lehet, lebeszélsz erről. Persze ha meggyőzhető..

205. Anda83
2011. dec. 5. 16:40

Nőnek új hajszálak, hátul nem látom, de elöl és a fejem tetején tele van.

Érdekes73, a vassal kezdtem, biztos ami biztos alapon, tökéletes, felső értéken van, a vasraktár is. 4 hónapja tolom a vitaminokat is, másfél hónapja extra dózisban, hiányom tuti nincs.

A fejégés enyhén megvan, ha néha beerősödik, akkor a hajhullás is felmegy sajnos, tehát tuti attól hullik, hogy a fejbőrömet kinyírta a festék. Általában már jó, de néha 1-1 kaja belobbantja (soha nem volt korábban ételallergiám amúgy) Lassan javulgatok, hát, mire visszapótlódik hosszra is, az több év:((

204. Starlit (válaszként erre: 202. - Anda83)
2011. dec. 2. 11:12
Ugye nő már azért új hajszál is?
203. Érdekes73 (válaszként erre: 202. - Anda83)
2011. dec. 1. 23:12

Jól megjártad de azért már kezdesz javulni.

Valami vitaminokkal is próbálkozzál. Amit írsz

hullásba az nagyon sok főleg hogy már ennyi kipotyogott. Vasat nézettél ?

202. Anda83
2011. dec. 1. 18:46

Itt vagyok:) Olvasgatok, csak sokat nem tudok hozzáfűzni, más irányba ment a téma.


MOstanában kezd erősen csökkenni a hullás, egy kezelés hatására, vagy nem hatására, nem tudom, a tény, hogy csökken.

2 hónapja napi 200 szál hullott, hajmosáskor 500.

MOst napi 40-50, hajmosáskor 130-140. Tehát jelentős különbség, de még van hova csökkenni. Amúgy jövő héten lesz 5. hónapja, hogy hajat festettem.

201. Starlit
2011. dec. 1. 18:21
Ugyan mi van a topikinditóval azóta ?
200. Lilibeth59 (válaszként erre: 197. - Derya)
2011. nov. 30. 18:51

Dehogy vitatkozom!

Ha reggel hattól éjfélig dolgozol, le a kalappal, csak dicsérni tudlak, hogy ennyi energiád van.

Persze, hogy emellett nincs idő másra, hogy is lehetne?

Én - írtam, hogy délelőttös műszakban dolgoztam, reggel négykor keltem, du. félhárom körül itthon voltam. A férjem 4 műszakban dolgozott, ami ugye 6 órás munkaidőt jelent, mert nyolc órában csak három műszak létezik. Reggel 6-tól 12-ig, 12-től este hatig, este 6-tól éjfélig, éjféltől reggel hatig hetes váltással. Így szinte mindig volt itthon valaki néhány órát leszámítva.


Nem gondolok senkiről semmi rosszat, miért tenném? Csak írtam, hogy nálunk ez volt...

199. zefex (válaszként erre: 198. - Érdekes73)
2011. nov. 30. 17:02

Szerintem nem álom, és nem utópia. Amikor megérint, belekeveredsz, bár lehet, most még kézzel-lábbal tiltakozol ellene.

Elképzelem, hogy az ember besokall a sok reklámtól, és egy idő után már nem veszi észre, milyen kellene legyen a divatcsinálók szerint (akiket igazából a saját profitjuk érdekel, nem az én szépségem):D Lehet, sok férfi örülne neki.

Általános iskoláskorú lánykák miért festik a hajukat? Miért kell a hamvas szépséget kissé züllött külsőre cserélni? A terhes nők esete a másik.

Elnézem a környékünkön a sok kertet, csak kutyaszart és/vagy tuját terem. Nagy áldozattal felépítették/megvették a kertes házat, hogy aztán pont a kerttől fosszák meg magukat, bár szívük joga. A falvak is eléggé ebbe az irányba tartanak. Meglátogattunk egy ökofalut, ahol csak kutyát-macskát lehet tartani! Ott sem laknék!

Időhiányban szenvedő gazdiknak ajánlom a „Time to Eat the Dog” c.könyvet :)

Én is sok időt töltök házon kívül, és jó lenne több szabad idő, de ezzel is tudok gazdálkodni, bár a hajfestés nem fér bele. Nem szerettem, hogy csípett a festék, irtóztam a festék szagától, utáltam amikor lenőtt a hajam, és egyik színt sem éreztem a sajátomnak.

2011. nov. 30. 10:58

Hát onnan indult ki a dolog hogy vhogy ki kéne zárni

az embereknek a sok méreganyagot az életéből.

Ez a fórum is arról szól hogy a különböző vegyi anyagok / a hajfestékben is/milyen veszéllyel járhatnak...Ez a bio téma szerintem csak egy álom és utópia már megvalósíthatatlan...De jó lenne hinni

benne...

197. Derya (válaszként erre: 194. - Lilibeth59)
2011. nov. 30. 09:57

nem értek egyet veled, de nem akarok ezen vitatkozni.

én városban élek, reggel 6-tól este 12-ig folyamatos elfoglaltságaim vannak egész héten, hétvégén meg ott a háztartás.

nem tudnád nekem bebizonyítani, hogy emellett még lehet kertet is művelni, mikor a szegény kutyámra sincs elegendő időm. :-(

de szíved joga azt gondolni, amit akarsz. :-)

2011. nov. 30. 05:45
De igen, csak kicsit elkanyarodtunk, bocsi!
2011. nov. 29. 21:08
Én most hol is vagyok? Nem a hajfestés volt a téma?
2011. nov. 29. 20:55

18 sem voltam,hogy férjhez mentem. Dolgoztam én is, a férjem is. Én állandó de., a férjem 4 műszakban. Emellett műveltük a kertünket, ami bizony nem csak konyhakert. Tartottunk állatokat, még anyadisznót is (ha láttatok már kismalacokat, mikor megszületnek, hát nagyon aranyosak, volt, mikor Aptya dolgozott, én "segédkeztem", szedtem el a kismalacokat éjjel), voltak csirkék, tyúkok, kacsák, pulykák is. Sokat dolgoztunk a kertben is, de akkor ez volt a természetes, szinte a környezetünkben mindenki ezt tette. Munka, kert, állatok, házimunka, és nem esett nehezünkre. Minden nap négykor keltem, mentem dolgozni, ha megjöttem, főzés, ha Aptya dolgozott, az állatok ellátása, és még a gyermekünkre is volt időm. általában együtt tanultunk, sőt, volt, hogy a lányom már aludt, és mikor még átnéztem a táskáját, láttam, hogy egy házi nincs kész, hát, megírtam. Másnap a leányzó örömmel jött haza, hogy piros pontot kapott a házi feladatára, és mikor kérdeztem, hogy mikor írta meg, akkor "kapcsolt" csak.

Szóval, csak időbeosztás és tenni akarás kérdése az egész...

Sosem vártuk a sült galambot, és a mai napig sem siránkozunk, hanem tesszük a dolgunkat.


Persze, van kutunk, mi ástuk, mikor vettük a telkünket, anélkül nem is tudtunk volna építeni, akkor még nem volt vezetékes víz.


A takarmány pedig így sincs ingyen, mert a földet szántatni, trágyázni kell, a vetőmag sem olcsó, ha gabona van háromnegyed részben a földben, akkor a kombájnozásért is fizetni kell, ha kukorica, akkor az ekézésért, akkor viszont nyáron legalább 3x meg kell kapálni, a kukoricaszedés sem egy álom, aztán még le kell morzsolni, ha kis állat van, még darálni is. Hát nem könnyű, de valamit valamiért.

193. Érdekes73 (válaszként erre: 192. - Derya)
2011. nov. 29. 17:24

Nem csak idő és energia kérdése hanem pénz is.

A vezetékes víz+ csatorna díjból nem igazán éri meg locsolni...Akinek van saját kútja /ahol víz is van és könnyedén felszínre hozható / annak érdemes csak kertészkedni...Az állattartásra ez ugyanúgy vonatkozik ha neki kell megvenni a takarmányt akkor

az is ráfizetéses...Na és dolgozott is vele.

192. Derya (válaszként erre: 185. - Lilibeth59)
2011. nov. 28. 10:45

nem mindekinek van rá ideje, hogy megtermelje maga a betevőt....

sőt, ha azt vesszük, elég kevés dolgozó embernek lehet erre ideje... :-)

191. Derya (válaszként erre: 186. - Starlit)
2011. nov. 28. 10:45

ööö, a dobozos tejet nem lehet megaltatni, ez nyilvánvaló. :-)

amúgy nekem most már tök mindegy, hogy a tej mennyibe kerül, mert nem élek vele, csak példának hoztam fel, mert sokan használják.

190. Derya (válaszként erre: 189. - Derya)
2011. nov. 28. 10:42
Lilibeth, elnézést, de a paprika márkáját nem tudtam megnézni, mert kiöntöttem dobozba, de majd ha legközelebb megyek a T....-ba, majd megnézem. :-)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook