Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pattanó ujj, műtét.. fórum

Pattanó ujj, műtét.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2019. aug. 3. 20:03

Sziasztok!

Hátha segít másnak is...

Szerencsére én nem jutottam el a műtétig.

Jelenlegi munkám következtében ínhüvelygyulladásom lett, amiből kialakult az ínen egy duzzanat, csomó, ami a "pattanó ujj" tünetet okozta.

Csináltam én vele mindent, merevítettem, kentem ínhüvelygyulladásra való krémmel, de semmi nem használt.

Már annyira fájt, hogy másik kezemmel is kínszenvedés volt hajlítani/kiegyenesíteni. Fogni sem tudtam már vele még egy tollat sem. Nagyon el voltam keseredve.

Úgy 2 hete hozott nekem valaki "tigris tapaszt". Nem nagyon hittem benne, de kipróbáltam. Éjszakára beragasztottam a leginkább fájó részt.

Reggel alig akartam elhinni: már csak egészen kicsit pattogott az ujjam és alig fájt.

4 éjjel aludtam tapaszban. Most teljesen jó a kezem, tudok fogni, nem fáj, nem pattog. Pedig közben ugyanúgy dolgoztam is.

130. Laura98
2019. aug. 1. 06:13

Nem tudták megmondani mitől keletkezett max annyit mondtak hogy megerőltettem..de kb semmit nem csináltam az ujjammal csak írtam vele és lecseszett az orvos hogy még írni se írjak vele annyira gáz a helyzet és azért kell keresnem megint sebészt mert bem biztos hogy meglehet már menteni az ujjamat a következő műtéttől. Reumatológián voltan múlthéten ott elküldtek röntgenre..meg közölték hogy majd gyógytorna..és a másik orvos aki uh-t csinált ő meg azt mondta felejtsem el a gyógytornát mert csak rosszabb lesz..

Úgy hogy nem tudom mi lesz aug 12fele tudok elmenni a sebészhez akivel elindultunk márc.6án ezzel az egésszel ő majd kitalálja hogy legyen. Holnap visszamegyek a reumára ahol amúgy közölték hogy ha tudtam várni márciustól akkor ráér az ujjam...

129. Laura98
2019. aug. 1. 06:09
Engem traumás orvos műtött nem kézsebész. A tenditis meg nem in gyulladás mondta a doktornő aki csinálta az ultrahangot hogy ez sokkal rosszabb mint a gyulladás mert ez az ín degenerációja és sorvadása..
128. Guruljka (válaszként erre: 125. - Laura98)
2019. júl. 30. 21:10

Tendinitis? Ín-gyulladás?

Hűha, és hogyan, mitől keletkezett?

127. moonlight13 (válaszként erre: 125. - Laura98)
2019. júl. 30. 21:08
Laura, te nem kézsebésznél voltál?
126. moonlight13 (válaszként erre: 124. - Martinaki)
2019. júl. 29. 21:04
Jó ilyet olvasni! Ki tudja, nálam is mi lesz a későbbiekben...
125. Laura98
2019. júl. 29. 18:46

Sziasztok...hát nekem a fájdalom nem múlt így elmentem magánúton lágyrész uh-ra.. az egész inam ödémás..folyadék van az in körül és tendinozisom van..azt mondták felejtsem el a munkát a bal kezemmel(bal kezes vagyok) és menjek el egy kézsebészhez...

Március 21.én műtöttek.

Bocsi hogy későn írtam mi a helyzet.

Laura voltam

2019. júl. 23. 17:32

Sziasztok! Szomorúan olvasom,hogy bizony van akinek műtét után sem lett jobb! :( Nem tudom mitől függ ez,nekem tökéletes,április 26-án műtötték,szinte nem is látszik hol volt. Mozog rendesen,nem fáj,nem érzékeny!

Szerintem ezek a kenőcsök csak ideig-óráig hatnak,hosszútávú eredménye nem valószínű,hogy lesz ! Tudom,mindent megpróbál az ember,de sokszor kár húzni az időt,szenvedni feleslegesen ! Pont ma írt a hölgy akivel egy napon műtöttek, // neki a karját és csuklóját,// karja jó lett,csukló nem,azt szeptemberbe újra meg kell műteni,már sokadszor! :( Fene tudja mitől van,hogy van akinek elsőre,van akinek sokadjára sem sikerül! :(

123. moonlight13 (válaszként erre: 115. - Laura98)
2019. júl. 22. 21:48
Nem próbáltad meg módosítani az írásnál a toll fogását?
122. orgomari (válaszként erre: 87. - Laura98)
2019. júl. 19. 15:06
Laura! Minek kell ujjrögzhítő? Használtad, Jó lett! Én is úgy érzem kéne nekem is! Most be van keményre fáslizva az 5 hete operált gyűrűs ujjam. Fáj.
121. orgomari (válaszként erre: 104. - Laura98)
2019. júl. 19. 15:03
Laura! Hogy van most a műtött ujjad? Mikor műtötték? Írj nekem az orgomari@index.hu címre. Nekem nagyon fáj, görcsbe áll. 5. hete műtöttek.
120. orgomari (válaszként erre: 119. - Moonlight13)
2019. júl. 19. 14:57

Az Uzsokiban csinálta Gábor Antal főorvos úr!

Mos 5. hete és fáj, duzzadt, pattan, görcsbe áll. Rosszabb, sokkal, mint előtte!Hétfőn megyek vissza hozzá. Persze, tudom, a műtét kockázattal jár. Vajon mit fog ajánlani? Ha ajánlhatom, NE Műttesd meg!Soha nem lesz olyan, mert ott bevagdalnak dolgokat, azok hegesedéssel gyógyulnak.Írd meg, veled mi van? orgomari@index.hu Erre írjatok, kinek hogy ment műtét után! Köszi!

119. moonlight13 (válaszként erre: 117. - Orgomari)
2019. júl. 10. 10:40
Neked hol csinálták meg a műtétet?
118. moonlight13 (válaszként erre: 117. - Orgomari)
2019. júl. 10. 10:39
Hát nem erősítitek bennem a műtét szükségességét! :( Akkor inkább még kenegetem.
2019. júl. 9. 18:23
Épp egy hónapja műtötték a gyűrűs ujjamat pattanó szindrómával. Még most is nagyon fáj, folyton görcsbe rándul, fájdalmas, rosszabb, mint műtét előtt. Ráadásul pattog is, mint előtte. Kinek, milyen volt műtét után? Nagyon el vagyok keseredve.
116. moonlight13 (válaszként erre: 115. - Laura98)
2019. jún. 28. 21:16
Nekem először a jobb hüvelykujjam állt be (jobb kezes vagyok). Én sem tudtam írni, nem volt ereje az ujjamnak, és fájt a toll fogásakor. Némileg módosítottam, most a mutató és középső ujjam tartja a tollat,a hüvelyk ujjam pedig viszonylag egyenesben van, így nem erőlteti annyira. Nem igazán tudom itt jól elmagyarázni, de tapasztald ki, nekem bevált! Egy ideje a jobb ujjam a Voltaren krémtől kilazult, erre beállt a bal.
115. Laura98
2019. jún. 26. 19:37
Ja és hozzátenném hogy én balkezes vagyok bal hüvelyk műtött ujj..írás 2mondat után annyira fáj hogy sírni tudnék és teljesen beáll az egész ujjam
114. Laura98
2019. jún. 26. 19:36
Ez a két hét gyógyulási idő..kinek mi.. engem március 21én műtöttek. Azóta is fáj az ujjam. Visszamentem a dokihoz a flector krémes kenegetés után azt mondta hogy kenjem voltarennel ha nem múlik el akkor reumatológia.. úgy hogy mennem kell lassacskán a reumára időpontot kérni mert a fájdalmat március 6( a balesetem időpontja) óta nagyon unom
2019. jún. 22. 09:22
10 napja műtöttek a gyűrűs ujjam görcse, pattanása miatt. Tegnap kiszedték a varratot, de szétment a seb. Most fáj, begörcsöl az ujjam. Ha mozdítom, akkor is fáj. Volt ilyen valakinek? Fél éve kínlódtam vele, de most rosszabb, mint előtte.
112. moonlight13 (válaszként erre: 110. - Martinaki)
2019. jún. 14. 06:03
Ha véletlenül behajlik, nem igazán fáj, csak nagyon kellemetlen. A jobb kezemen most a Voltaren után reggel még beáll, de pár óra múlva már behajlik. A bal viszont most nem működik. Ma reggel is ballal akartam felemelni a mobilomat (mindig megfeledkezem magamról), és kiesett a kezemből a telefon. :(
111. moonlight13 (válaszként erre: 110. - Martinaki)
2019. jún. 14. 06:00
Sajnos az, mert látta már orvos. Akkor azt mondta, hogy a Flector tapaszt próbáljam meg 3 hétig. Az nem használt. A Voltarentől jobb, de még mindig nem az igazi sajnos. :( Köszi a drukkot! :)
110. Martinaki (válaszként erre: 109. - Moonlight13)
2019. jún. 13. 19:13

Okés,drukkolok! :)

Nem tudom,hogy pattano ujj e a tiéd,de nekem nagyon fájt,ha behajlott!Hátha ez nem is az és helyretudod hozni "házilag"! Szorítok! :)

109. moonlight13 (válaszként erre: 108. - Martinaki)
2019. jún. 8. 09:53
Szia. Azért félek a műtéttől, gépelnem kell a munkám során. Képzeld, elkezdtem Voltaren kenőccsel kenni. Kb. 1 hete minden éjszakára bekentem, és úgy tűnik, mintha javulna. Drukkolj nekem, hátha... Ha mégsem, akkor szeptember. Amúgy nem fáj, csak a kézírásban akadályoz.
108. Martinaki (válaszként erre: 107. - Moonlight13)
2019. jún. 5. 20:55
Szia. Én biztos nem várnék vele szeptemberig. 2 hét és helyrejön,minek szenvedsz hónapokat?
2019. jún. 1. 09:28
Sziasztok Sorstársak! Én is belekerültem ebbe kb. 2 hónapja. Tapaszoltam, kentem, egyelőre minden eredmény nélkül. Az orvos azt mondta, ha nem használ, akkor műtét. Mostanra teljesen bemerevedett a jobb kezem hüvelyk ujja. Természetesen jobb kezes vagyok. :( Szeptemberre tervezem a műtétet, a nyaramat már nem akarom elrontani.
106. Martinaki (válaszként erre: 104. - Laura98)
2019. máj. 21. 20:12
Szerintem is menj vissza,valami nem stimmel ott! Hiába irkál kenőcsöt vagy bármit,az okot kell megszüntetni és nem átmenetileg kenőcsökkel enyhíteni!
105. Guruljka (válaszként erre: 104. - Laura98)
2019. máj. 21. 17:48
Én mindenképp visszamennék.
104. Laura98
2019. máj. 21. 17:40

Nekem az elmúlt napokban borzasztóan fáj a műtött ujjam

Szerintetek visszamenjek dokihoz a fájdalom miatt? Hiába írt föl flector krémet nem használ.

103. Guruljka (válaszként erre: 102. - Ivanics.bernadett)
2019. máj. 10. 23:30
Szia! Hát az sem nagy öröm. Remélem, segít a kezelés!
102. ivanics.bernadett (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2019. máj. 10. 21:43
Szia. Voltam dokinál ma. Diagnózis. Tendinitis azaz inhüvely gyulladás. 10x vízi alatti uh kezelésre kell mennem.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook