Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Orális szexnél átterjedhet a herpesz? fórum

Orális szexnél átterjedhet a herpesz? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. máj. 15. 13:52
Igen.
52. Regin_a (válaszként erre: 51. - Bori888)
2015. jan. 23. 20:39

+kérhetnélek , hogy kettővel lejebb átolvasnád a kommentet?

Esetleg bőrgyógyászt ezután felkeresnél?

2015. jan. 23. 14:20

Sziasztok!


Nem vagyok túl tapasztalt a témában, segítsetek, kérlek...


Együtt voltam egy fiúval - hát, nem teljesen, mert aktus nem történt köztünk, csak kölcsönös orális szex és csókolózás.


Három nappal az együttlétünk után hőemelkedésem lett - talán enyhe lázam is -, égett a szemem, bár nem voltam túl jó lelkiállapotban egyébként sem.


Korábban volt már néha ajakherpeszem, utoljára másfél évvel ezelőtt, de mindig ugyanott, az alsó ajkam alatt jelentkezett az egyik oldalon, szóval, nem a számon, hanem a szám alatti bőrön.


Aztán együtt voltam ezzel a fiúval, és három nap múlva az ajkamon, a húsos, piros részen jött ki egy nagyon csúnya és nagyon fájdalmas herpesz, már napok óta ott van, bár kezd beszáradni. Olyan, mintha egy kinövés lenne a számon.


Nekem nem volt még sok partnerem, róla meg nem tudom. De szerintetek van olyan, hogyha neki genitális herpesze van (ha van), az átfertőződhet ajakra, ajakherpeszként? Köszönöm a segítségeteket.

2012. szept. 4. 15:42
jaja
2010. márc. 29. 16:46

Sziasztok!

Terjesszétek ezeket az infókat kérlek, mert még mindig sokan nincsenek ezekkel tisztában, ezért terjed annyira ez a vírus!!!!!

Mint minden betegséget, a szexuális úton terjedő betegségeket (az ún. STD-ket) is számos tévedés, tévhit veszi körül. Hiteles szakmai információ helyett sokan ismerőseiktől, vagy a laikus sajtóból vett értesüléseket készpénznek veszik – ebben az esetben ez bizony súlyosabb panaszokhoz, betegségekhez is vezethet. Lássuk a tévhiteket!

1. Csak a szexuális partnerüket gyakran váltó emberek kapják el a genitális herpeszt. HAMIS. Bárki megfertőződhet genitális herpesszel, kortól, nemtől és rassztól függetlenül. A genitális herpesz ugyan nemi betegség (STD), azonban nem számít rizikótényezőnek a megfertőződésnél a szexuális partnerek száma, mivel más nemi betegségekkel szemben a genitális herpesz a beteg élete végéig szervezetében marad és fertőzőképes.


2. A gumióvszer védelmet nyújt a genitális herpesszel szemben. HAMIS. A gumióvszer mérsékli a genitális herpesz átvitelének veszélyét, azonban nem szünteti meg teljesen. Ez azért van így, mert a gumióvszer nem fedi le az összes lehetséges vírusszóró felületet, valamint nem is marad tökéletesen egy helyben a közösülés során.


3. A megfertőződés tényét mindig tudni lehet, mert herpeszes tünetek jelentkeznek. HAMIS. A genitális herpesz mindenkinél másképp jelentkezhet: egyeseknél herpeszes gyulladás, hólyagcsák alakulnak ki, másoknál semmilyen tünet nem jelentkezik. A genitális herpesszel fertőzöttek csupán 20%-ánál ismerik fel a fertőzés tényét, 60%-nál jelentkeznek tünetek, de nem ismerik fel a herpeszes fertőzést, míg további 20%-nál teljesen tünetmentes formában jelentkezik a betegség.


4. A genitális herpesz nem kezelhető. HAMIS. Noha a genitális herpeszt nem lehet meggyógyítani, viszont jól lehet kezelni. Antivirális készítményekkel megakadályozható a vírus szaporodása és a betegség visszatérő fellángolása.


5. A genitális herpesz ritka betegség. HAMIS. A genitális herpesz gyakori vírusfertőzésnek számít, amely a felnőttek 10-15%-át érinti. Viszont a fertőzöttek csupán 20%-ánál ismerik fel a fertőzés tényét, 60%-nál jelentkeznek ugyan a tünetek, de nem ismerik fel a herpeszes fertőzést, míg további 20%-nál teljesen tünetmentes formában jelentkezik a betegség.


6. A genitális herpesz méhnyakrákot okozhat. HAMIS. A genitális herpesznek nincs szerepe a méhnyakrák kialakulásában.


7. A teljes körű nemi szűrővizsgálat kimutatja a genitális herpesz fertőzést. HAMIS. A nemi szűrés során nem vizsgálják a genitális herpesz fertőzést. Kimutatásának az a legjobb módja, ha a beteg tünetes időszakban felkeresi a szakrendelést. Ilyenkor mintát lehet venni, amit a laboratóriumban aztán megvizsgálhatnak.


8. Az ajakherpesz a herpeszvírus család része. IGAZ. A herpesz vírus családba tartozik az ajak- és a genitális herpesz is, valamint a bárányhimlő és az övsömör is.


9. A genitális herpeszt csak a behatolás során lehet elkapni. HAMIS. A genitális herpesszel való megfertőződés leggyakrabban hagyományos (vaginális), orális, vagy anális közösülés során történik. A fertőződések nagyobb része akkor történik, amikor nincsenek herpeszes hólyagcsák.


10. Orális szex során meg lehet fertőződni ajakherpesszel, amiből pedig végső soron genitális herpesz alakul ki. IGAZ. Ha valamelyik félnek tünetes ajakherpesze van, akkor orális szex során megfertőzheti vele a másik fél nemi szervét. Ezért kerülendő az orális örömszerzés az ajakherpesz elmúltáig (amíg eltűnnek a herpeszes hólyagcsák). Az orális közösülés során használt gumióvszer csökkenti a fertőzés veszélyét.

Szeretne további egészségügyi híreket olvasni? Iratkozzon fel ingyenes hírlevelünkre és mi kéthetente eljuttatjuk Önhöz a legújabb információkat!

Megjelent: 2009. november 30.

Forrás: MyDoctorLegutóbb frissítve: 2010. február 2.

2009. jún. 16. 11:02
köszi szépen a tanácsot, mert hosszútávon azért tényleg jobb lenne olcsóbb gyógyszer.De az orvosom is tájékoztathatott volna erről hogy van többféle is...Nekem szerencsére azóta nem jött ki tehát cska egyszer volt de azért mégis bennem van a félsz hogy akármikor előjöhet. De am. ez a génekben is bennevan tehát kicsi az esélye hogy azért a munkahelyeden kaptad el, mert ezt elvileg leeht örökölni is.
2009. jún. 4. 13:50
olvasgattam a sorokban tidujka,leila,nekem is eza bajom mint nektek és az első herpesem ott nagyon nagy fájdalmakkal járt,nem tudom honnan kaphattam el mert tartós megbizható kapcsolatom van.már gondoltam arra is hogy lehet a munkahelyemen kaptam el mert hajláktalanokkal foglalkozok.amugy telviran helyett szedjetek herpesin tablettát ha előjön mert sokkal olcsobb,szinte félárban van és ugyanolyan jó.
2009. jún. 3. 19:53
Az én kérdésem nem a herpesszel kapcsolatos de pl. bármilyen más fertőzést a párom nyálával el lehet kapni ha "nyalakodik"? Én nagyon szeretem az orális szexet de szinte mindig úgy érzem utána, h vmi baj van odalent a komfort érzésemmel.
2009. máj. 8. 18:48
nah szerintem az jóó lesz mert nekem is olyat írt és hatott bár sokat kel bevenni egy nap de kb 3 ra rá elmúlt:D
44. Tidujka (válaszként erre: 43. - Leila18)
2009. máj. 8. 09:01

Elhiszem, hogy nehéz. De ha igazán szeret, akkor nem hagy el emiatt.

Nekem ez a kapcsolatom teljesen friss volt, mikor így jártam... 1 hónapja voltunk együtt. Szerencsére komolyan gondolja velem, és végig mellettem volt, van.

A maszek bőrgyógyász felírt nekem Telviran 200mg tablettát. Azt mondta, próbáljuk ki, aztán ha újra előjön, akkor mást kitalál.

2009. máj. 7. 16:59

Hát az magyar egészségügy az már ilyen nekem ebből a szempontból jóó nagy szerencsém van hogy engem egyből fogadnak de am. el sem tudnám képzelni ha várnom kellene. De szerintem is cska bebeszéled magadnak mert annak nemkéne fájnia de én a helyetekben vártam volna még azzal az "összeéréssel" amíg teljesen el nem múlik mert így is elkaphatja elvileg a partner!!!

Nekem meg most aza gondom h szakítottam azzal a pasival akinél ez előjött és most kezdtem egy új párkapcsolatot és lassan majd eljön annak is az ideje hogy lefeküdjünk és akkor muszáj lesz közönöm vele a dolgot amitőál már most félek egy kicsit bár tudom h ő elfogadná csak azért mégis rossz...

2009. máj. 6. 11:22

Már lehet bebeszélem magamnak...Én úgy érzem, hogy azokon a részeken érzékenyebb lettem.

Amikor a párommal vagyok sem merek annyira "heves" lenni, mert félek, hogy megint előjön. Bár úgy még nem voltunk együtt, még kell várni 4 napot, de azért összeérnek a dolgok. :) Ma délután megyek egy maszek bőrgyógyászhoz, fel akarok iratni valami gyógyszert, hogy ha esetleg újból előjön ne kelljen várnom a rendelőben, ráadásul bejelentkezés nélkül. Amúgy vicc, hogy a hagyományos rendelésekre 1 hónapra adnak csak időpontot. Köszi, addig meg mit csináljak??? Maszekhoz nem tud mindenki egyből elmenni.

2009. máj. 6. 10:51
Hát nem derült ki hogy most mitől valószínű attól h legyengült az immunredszerem és mivel bennem van az a vírus így kijöt. De nekem azóta memi bajom olyan mint azlőtt smemivel sem érzékenyebb meg a hegek is eltűntek.Miért neked van valami gondod a herpesz után?
40. Tidujka (válaszként erre: 39. - Leila18)
2009. máj. 6. 08:13

Neked kiderült aztán, hogy mitől lett?

Figyi, és amikor meggyógyultál, azóta nem lett érzékenyebb a nemi szerved azokon a helyeken, ahol a sebek voltak?

39. leila18 (válaszként erre: 38. - Tidujka)
2009. ápr. 29. 13:57
Nekem eddig szerencsére csak egyszer volt.De mindenkinél változó hogy h jön ki hányszor.Lehet h cska életedben egyszer lehet h minden hóapban azt nem lehet tudni. De szerintem a legjobb ha magánrendelésre mész mrt ott jobban bánnak az emberrel,költségesebb,de szerintem megéri!!!
38. Tidujka (válaszként erre: 37. - Leila18)
2009. ápr. 29. 13:14

Értem. Jövő héten elmegyek egy másik bőrgyógyászhoz is, és azt hiszem nőgyógyászt is váltok. Remélem nem fog minden egyes együttlét után előjönni ez az iszonyat.

Neked eddig hányszor volt? GYakran kiújul?

2009. ápr. 28. 16:08
Húúú hát a laborvizsgálatról nem tudok semmit sem hát ott végül is semmi újjat nem tudnak mondani ezellen sajnos nem lehet tenni nem lehet kiölni a szervezetből.A laborral mondjuk nem hoszem h sokra megy az ember de azért próbáld meg!!!
36. Tidujka (válaszként erre: 35. - Leila18)
2009. ápr. 28. 08:03
Jó kilátások mondhatom. Figyi, és egy laborvizsgálat kimutathat valamit? Arra gondoltam, hogy a háziorvosomtól kérek egy laborvizsgálatot erre kiterjedően. Meg persze a páromat is elküldeném. Vagy tudsz valami vizsgálatot?
35. leila18 (válaszként erre: 34. - Leila18)
2009. ápr. 27. 16:26
Jajj meg nekem a doki aztmondta hogy ez azért veszélyes mert ha terhes lennék akkor elkellett volna vetetni a babát mert hogy nagyon vezsélyes rá nah hát akkor majdnem elkezdtem a sírást.Bepánikoltam hogy úristen akkor leeht hogy nem is lehet gyerekem mert mivan ha pont akkor jön ki megint a vírus amikor terhes leszek.Jó az nagyon nem most lesz de mi lesz akkor?Aztán nagy nehezen megnyugtattak de azértelég rémisztő a dolog!!!NNAGYON KELL VIGYÁZNI!!!
2009. ápr. 27. 16:24

hát figyelj nekem csak annyi a szerencsém hogy anyum is az egészségügyben dolgozik aztán protekciós vagyok ezért ebből a szempontból jóó mert jó a dokim is!!Meg anyum is tud 1-2 dolgot de ha szerintem helyrehozod az immunrendszered akkor nem lesz gond hát itt aza lényeg hogy folyamatosan figyelje magát az ember meghát tényleg egészségesen kell élni ami a mai világban nem egy egyszerű feladat...

Kedves MAriann!!

Én úgytudom hogy ez két különböző vírus és nem alakulhat át magától,de ha a párod száján van herpesz és mondjuk orális sex útján hozzádér akkor elkaphatod legalább is én így olvastam neten!!!szóval vigyázzatok ilyennel is!!!

33. Tidujka (válaszként erre: 31. - Leila18)
2009. ápr. 27. 15:40

Mindenesetre nagyon félek, mert ez rányomta a bélyeget az elkövetkezendő éveimre. A kapcsolatom nagyon friss, miután először voltunk együtt, akkor jött ki. Végig mellettem volt. Nagyon szeret meg minden, de ez akkor is durva, hogy most már mindig figyelnünk kell, mit hogyan csináljunk. Meddig lehet ezt bírni???

Sok oldalt olvastam már, és hihetetlen, hogy ennyien szenvednek tőle. Most megpróbálom helyrehozni az immunrendszerem, vitaminok, béres csepp, tej, sport stb.

Komolyan mondom ekkora szívást, mint ez a betegség...

17 évesen?? És neked mit mondott az orvos? Mire figyelj? Tanácstalan vagyok, mert ebben az országban elpusztulhatsz... egyik orvos sem ad szakszerű, értelmes felvilágosítást. Ráfogják valamire, vagy valakire. Aztán ennyi.

2009. ápr. 27. 14:59
Ez lehet, hogy buta kérdés: a számon gyakran van herpesz (mondjuk évente háromszor) évek óta. A számon is mindig pontosan ugyanott. Lehet, hogy egyszer gondol egyet a vírus és lent jön ki? Vagy az mitől van?
2009. ápr. 27. 14:48

Húúú hát ha jól emlékszem akkor telviran volt a neve de azthiszem csak orvos írhatja fel.Hát én nagyon megijedtem tőle ugyanis én még csak 17 éves vagyok és ugye mondta az orvosom hogy ez már örökre a szervezetmben marad na most gondolhatod akkor milyen érzés lehet h tudja az ember hogy akármikor kijöhet és ,hogy közli ezt a párjával.

Meghát az nem éppen jó dolog ha az emberek ilyenje van mivel egyrészt gusztustalan is meg nem egyszerű elfogadni.Hát szerintem ha olyannal vagy együtt aki nagyon szeret az megfogja érteni a gondodat nehéz hozzászokni talán nem is lehet de meg kell találni a megfelelő embert aki tudja tolerálni ezeket a bajokat.Én cska ennyit tudok mondani én pont most kezdtem egy új párkapcsolatot megmmondom őszintén én is félek hogy mit fog szólni hozzá mert egy idő után elkel mondanom neki hogy azért milyen bajomvan mert így tisztességes vele szemben.Ha meg nem tud velem így együtt maradni akkor meg nem is érdemes folytatni én azt mondom. Szóval ha jóó párkapcsolatban vagy akkor szerintem nem kell félned!!!Ezt a gyógyszert meg mindenféleképp kérdezd meg a dokidtól!!!Meg neten is nézz utánna van róla pár dolog!!!Meg neten a herpeszről is nagyon sok minden van mert énis szinte minden oldalt végigolvastam vele kapcsolatban és jó sok mindent leírnak szóval szerintem mindeféleképp keress rá!!!

2009. ápr. 27. 09:58
Meg nagyon sok más is.
29. Tidujka (válaszként erre: 28. - Leila18)
2009. ápr. 27. 09:10

Tényleg borzalmas volt nekem is. Az orvosom antibiotikumot írt fel...Esetleg meg tudod mondani melyik az a gyógyszer, amiről írtál?

Herpesin krémet kaptam még. Remélem nem jön elő többször, mert most ezen agyalok. Tönkremehet a szexuális életem???

2009. ápr. 25. 13:49
Hát ezellen sajnos semmit sem leeht tenni mert ez benne van a szervezetben...együtt kel élni vele van akinek csak egyszer jön ki egész életében van akinek minden hónapban.Én úgy halottam hogy az első alkalom a legvészesebb.Nekem már szerencsére elmúlt de 1 hét kellett hozzá addig pedig se suli se semmi mert szó szerint nem tudtam menni...De a nőgyógyász felírt egy jó gyógyszert szerintem ha már 2.szor jött ki akkor érdemes venni egy gyógyszert pluszba,de ne antibiotikumot!!!Van kifejezetten nemiszerven kijövő herpeszre is gyógyszer a nőgyógyásznak tudnia kell!!! és ha megint látsz herpeszre utaló jeleket egyből elkezded szedni és nem jön ki teljesen.Hát sajnos ez ilyen alattomos dolog amit nem lehet meggyógyítani nekem szerencsém volt mert "csak"egyszer jött ki de remélem nem is fog többször mert iszonyatos volt ez is...Remélem tudtam segíteni valamennyit!
27. Tidujka (válaszként erre: 19. - Leila18)
2009. ápr. 24. 11:54

Szia!

Mintha a saját esetemet írtad volna le!!! Ugyanígy vagyok én is. Sosem volt sehol, se nekem, se a páromnak. Influenzával kezdődött, ráadásul másfél hónap alatt kétszer is, melyre antibiotikumot írtak. Aztán együtt voltunk a párommal és két napra rá előjött a dolog. Tényleg iszonyat. Az a fájdalom!!! Szerencsére már múlik, de még fáj ha wc-re megyek. Mit lehet tenni???

Az orvosok is csak találgatnak. Tegnap voltam egy maszek bőrgyógyásznál, aki egy vizsgálatot javasolt 26 ezer forintért. Meggondolandó...

2009. ápr. 7. 10:16
Szerintem igen.
2009. ápr. 7. 08:47
A tv-ben mutattak egy műsorban ilyen eseteket.Szőrnyű ahogy kinézett mindkét fél nemi szerve.Nagyon kell vigyázni ,mert vannak akik érzékenyek rá.
2009. ápr. 7. 07:27
szerintem nem,,,volt rá esetem hál istennek soha nem lett baj
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook