Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Táppénz alatt kötelezhetnek, hogy bemenjek dolgozni? fórum

Táppénz alatt kötelezhetnek, hogy bemenjek dolgozni? (tudásbázis kérdés)

30. fiore (válaszként erre: 29. - Mezei Virág)
2015. okt. 22. 12:56
Pontosan,jól írtad! :(
2015. okt. 22. 07:20
Nálunk a munkáltatónak szinte mindent lehet, mert megérdemeljük :((
28. fiore (válaszként erre: 26. - Garamond)
2015. okt. 22. 06:43
Sajnos,sok esetben,mint a tiédben is,ha nem mész be,akkor a következő leépítésnél akár repülhetsz is.Nyilván lehet perrel fenyegetőzni...,ja és van motivációs keret is,amit zsebből zsebbe fizetnek,még közalkalmazottaknál is.
2015. okt. 21. 12:17
nem
26. garamond (válaszként erre: 25. - Fiore)
2015. okt. 21. 09:09
Persze, én is így gondolom, de az, hogy ezért meg azért ugorjak már be, mintha csak arra járnék, hogy várható el betegszabadság alatt? És szabadság alatt is bármikor hívhatnak szörnyen fontos ügyek miatt, csak ezért gondoltam, hogy legalább díjazhatnák azt, hogy örök telefonkészenlétben vagyok. Sajnos közalkalmazottaknál ráadásul nem a szorgalom vagy lelkiismeretesség számít, csak a bértábla. Nincs motiváció, ha valaki lusta, lehet, hogy jóval többet keres.
25. fiore (válaszként erre: 24. - Garamond)
2015. okt. 21. 05:39
Nyilván nem jár semmilyen pótlék,mit írsz a jelenléti ívbe,hogy tudod ellátni lázasan a munkádat? Nem hívhatnak be,nincs készenlét,már a legújabb törvény szerint szabadság alatt sem hívható vissza a dolgozó.
2015. okt. 20. 14:38
Sziasztok! Nem voltam még betegszabadságon, hogy ne hívtak volna be dolgozni. Most éppen lázas vagyok, de már hívtak. Tavaly egy kisebb műtétem volt, akkor bizonygatnom kellett, hogy nem látok. Keveset hiányzok csak pár napról van szó, mégis bosszantó, hogy elvárják tőlem az örökös készenlétet, persze szabadság alatt is. Közalkalmazottként kérhetek erre legalább vmi pótlékot?
23. Doryyy (válaszként erre: 21. - 5221355151)
2011. okt. 17. 17:50
Köszi,igyekszem!! :)
2011. okt. 17. 17:48
Így van! pihenj sokat, és az a pár nap gyorsan eltelik majd!
2011. okt. 17. 17:42
Ne idegeskedj! Ha szemétkednek is gondolj arra, hogy nemsokára ott sem leszel! Ha meg annyira nem bírnak magukkal, ne várd meg, míg találnak mást. Pihenj sokat! :-)
20. Doryyy (válaszként erre: 18. - Fruska84)
2011. okt. 17. 17:32
Bemegyek,mert megigértem nekik.aztán meglátjuk mi lesz.Addig maradok,mig nem találnak mást.De mondtam,h novemberre találjanak,mert addig nem tudok normálisan újat keresni.Az biztos,lesznek még kínos beszélgetéseink a főnökömmel...
19. alidamolnar (válaszként erre: 17. - Doryyy)
2011. okt. 17. 17:19
Most már ne idegeskedj, meghoztad a döntést. Bátran menjél be pénteken, ne félj semmitől.
18. fruska84 (válaszként erre: 17. - Doryyy)
2011. okt. 17. 17:16

Na nálam is tök ugyan ez volt, 4órás/heti 20órás össze vissza beosztva, rengeteg álldogálás idegeskedés és az a kis pénz amit kaptam érte...hát meg se érte (lehet hogy 3hónap múlva nem ezt mondom, de sajnos meg van az a "rossz tulajdonságom" is hogy hamar elfelejtem ha gonoszak voltak velem...)

Ha emellett az állás mellett mentem volna el szülni nem kaptam volna sokkal több pénzt, ja de bocsi amíg ott dolgoztam 2x el is vetéltem, ok nem lehet tudni, hogy a munka/stressz miatt történt-e, de ezt a rizikófaktort most kizártam ezzel.

Szóval nagyon szorítok neked, hogy semmi probléma ne legyen és egy sokkal jobb állást/főnököt találj majd! Pénteken akkor bemész?

17. Doryyy
2011. okt. 17. 17:03
Nem,nem azért döntöttem így,hanem mert tisztában voltam vele,h ha ilyenek előfordulhatnak,akkor ha visszamegyek csak sokkal rosszabb lesz...meg amugy is csak 4 órás munka volt,heti 20,és ennél sokkal többet dolgoztam hetente....Erre még egy esetleges gyermekvállalást sem alapozhatok,mert semmit nem kapok gyes alatt...:(Köszönöm,igyekszem jobban lenni,de már rettegek az első munkanaptól...:(
16. fruska84 (válaszként erre: 15. - Doryyy)
2011. okt. 17. 16:57

Jaj remélem nem azért döntöttél így mert elmeséltem, hogy én ezek után felmondtam :-(

De hidd el maximálisan megértelek és tudom min mész most át!

Hát igen, a jó szíved/szívünk...2 hétig dolgoztam még a felmondásom után, olyan gonoszak lettek a munkatársaim (akiktől nem is vártam, hogy így fognak reagálni...), hogy kínszenvedés volt bejárni. Remélem nálad nem így lesz! Mihamarabb gyógyulj meg és próbálj megnyugodni.

15. Doryyy
2011. okt. 17. 16:43
Közben felmondtam!Ugy érzem nekem nem ér ennyit az egész,hogy magamat csináljam ki...Nagyon rég óta vendéglátózom,és a hátam közepébe nem kívánom a sok hülye embert,akik este zárás előtt pár perccel lepnek meg....Megmondtam nekik,hogy amíg nem találnak mást,szívesen maradok.Ezzel is bizonyítva,h nincs másik munkám,ha igy lenne,akkor magyarázkodnék,miért nem megyek be dolgozni.szerintem ebből lesz még botrány,mert ezek után már bármit el tudok képzelni.Meglátjuk kapok e végül erre a pár napra fizetést :)
2011. okt. 17. 16:39

Hát ez marha jó! Mintha te tehetnél róla!

Tudom, hogy szar lesz menni. De ha nincs másik hely, ahova mehetnél biztosra, akkor muszáj lesz. Nekem is volt minden bajom anno. De csak akkor menj újra, ha tényleg úgy érzed! Ha nem, akkor a kedvükért se! Ha ugyan olyan rossz állapotban mész vissza, csak rosszabb lesz a helyzet szerintem.

13. Doryyy
2011. okt. 17. 15:34
Ugyan ezt érzem,tegnap a munkatársam rámnyomta a telefont,mert megsértődött hogy neki kell helyettem már 4. napja dolgozni.Hozzáteszem egész héten itthon lennék,de én jófejségből előbb visszamegyek orvoshoz,h előbb el tudjak kezdeni dolgozni...De már megkaptam azt is a képembe,h biztos megvan az uj munkahelyem,azért nem megyek be dolgozni holnap...mondom jah,mert én ilyen hülye lennék...:)
2011. okt. 17. 15:30

Szia!

Anno én is itthon voltam hasonló miatt egy hónapig. Én éreztem magam szarul, hogy kitolok a többiekkel. Meg szégyelltem magam is emiatt, hogy ilyesmi történt velem. A főnök meg a helyettesei meg aztán tettek rá néhány lapáttal.

Annyit tudok tanácsolni, hogy ne foglalkozz velük!! Próbálj meg minél többet pihenni!! Eszed ágába se legyen bemenni dolgozni!! Ő a főnök oldja meg ő! Ilyen bármikor előfordulhat! Pláne, ha ők akasztottak ki!

11. Dóry87 (válaszként erre: 10. - Dóry87)
2011. okt. 17. 15:25
Ő a főnök oldja meg a pótlásodat, nehogy ez miatt neked legyen lelkiismeret furdalásod!
10. Dóry87 (válaszként erre: 9. - Doryyy)
2011. okt. 17. 15:24

Velem ki akarta fizettetni a volt főnököm a táppénz alatt azt a 30%-ot amit a cégnek kell állnia!

Idióta nem vagyok!

Ha táppénzen vagy az nem véletlenül van, azért van mert beteg vagy és nem tudsz dolgozni!

Nehogy bemenj!

9. Doryyy (válaszként erre: 8. - Fruska84)
2011. okt. 17. 15:17
Kicsit azért megnyugtat,hogy nem csak nekem vannak/voltak hülye főnökeim...És hogy nem vagyok egyedül ebben a témában. :S :)
8. fruska84 (válaszként erre: 4. - Doryyy)
2011. okt. 17. 15:15

Uhh én is táppénz alatt döntöttem el, hogy felmondok, mert ennyit nem ér az egész...

Tök ideg voltam a munkahelyemen, mindig próbáltam alkalmazkodni, mások baját megoldani, ha gond volt mások helyett beugrani, hamar hozzászoktak és állandóan engem rángattak be, mert tudták, úgyse tudok nemet mondani.

Ha csörgött a telefonom összerezzentem, hogy lehet bentről keresnek, még a mai napig ideges leszek ha megszólal a telefon, pedig már 2hete, hogy nem dolgozok ott...

Szóval az a lényeg, hogy nehogy bemenj mert táppénzen vagy, okkal írtak ki és rád is fér egy kis pihenés!

2011. okt. 17. 15:14
Idegi kimerülés...Már pénteken megyek dolgozni.Sőt szivem szerint már ma is mentem volna,mert megőrülök itthon tétlenül,de vannak elveim,és azokhoz tartom magam.Más helyett nem szívok!És ez alatt azt értem,hogy a főnököm helyett,ha megbüntetik ,mert táppénz alatt dolgozom..De ugy tudom,akár én is elég nagyot hasalhatok miatta,ha..netán...És amugy is!4 napja vagyok itthon!Nem hetek ,hónapok óta!Ne az én dolgom legyen megoldani ezt a pár napot.
6. globus (válaszként erre: 5. - Tandi25)
2011. okt. 17. 15:10
Elvileg egy évig, gyakorlatban általában kevesebb ideig - betegségfüggő.
5. Tandi25 (válaszként erre: 1. - Doryyy)
2011. okt. 17. 15:07
ha keresőképtelen vagy és van erről orvosi igazolásod, SEMMIVEL sem kötelezhet a főnököd, h bemenj dolgozni... Hacsak nem hiányzik neki egy klassz kis mkügyi per. :D És ha jól emlékszem, akár 1 évig is lehetsz TP-en, ha adottak a feltételek...
2011. okt. 17. 15:01
:) Akkor mégsem én vagyok a hülye...Körülbelül 10 perce tettem le a telefont,de még mindig remeg a kezem...Az biztos,ezzel eldöntöttem,hogy munkahelyet váltok -e vagy sem...
2011. okt. 17. 15:00
Ha táppénzen vagy, akkor beteg vagy, keresőképtelen.
2011. okt. 17. 14:59

Bakker!

Én nem mennék be, a doki igazolja, hogy jogos a táppénz!

becsültek volna meg a görények!!!


Ne hogy bemenj, mert kiporollak! :)

2011. okt. 17. 14:58
Sziasztok! Kérdésem a következő lenne...Táppénzen vagyok egy hete,mert a jelenlegi munkahelyem annyira felőrölt,hogy idegösszeroppanást kaptam...A főnököm arra kötelez,h mégis menjek be táppénz alatt dolgozni,mert hirtelen nem tudnak mást beállítani helyettem...Úgy érzem a táppénz alatt nem az én dolgom lenne azon agyalni,hogy hogyan oldják meg a hiányomat,most mégis nekem csinálnak lelkiismereti kérdést.Az biztos,nem megyek be táppénz alatt.Nincs annyi felesleges pénzem,h fizessem a büntetést...Ki mit tenne a helyembe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook