Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Cumis kérdés fórum

Cumis kérdés (beszélgetős fórum)


2015. febr. 1. 08:28
Nálunk - 2 éves múlt kicsivel a kislányunokám, itthon nem kellett a cumi csak alváshoz, de máshol, vagy a bölcsiben ki sem lehetett imádkozni a szájából. Egyszer apa "véletlenül lenyelte" a cumit... Két este nehezebben aludt el, de nem volt egyéb probléma. Pedig eléggé hisztizős kislány.
15. kattantak (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. okt. 19. 22:47
én is leírom a mi esetünket, hát ha segít :)... Mi sokat tanakodtunk, hgoy kéne, mint kéne, de mindig arra jutottunk, hogy erőszakkal ne vegyük el..Manna lányom decemberbe tölti a 3-at, és most valamikor augusztusba adta oda magától... iszonyat cumi mániás volt, nagy nehezen sikerült addig eljutnunk előtte, hogy már napközben nem lehetett, csak éjszaka... próbáltunk mindenféle jó dolgot mutatni, hogy ha odaadja a cumiját, akkor a cumiból meg tudjuk Neki venni ezt vagy azt.. volt egy két dolog ami felkeltette az érdeklődését, de mikor jött az alvás, elpricsogta magát.. ilyenkor megkérdeztük, hogy nem baj, hogy ezt-vagy azt nem tudjuk megvenni? a válasz mindig a nem volt... inkább a cumi.. aztán egyik nap mutattunk Neki egy fából készült játszóteret, hogy kaphatna egy ilyet, de nagyon drága, és cask cumiért tudjuk megvenni... azt mondta jó.. jöt az alvás, mondtuk, akkor nem kell cumi? nem, Neki a játszó kell... napokig ott volt a cumi rá sem hederített.. mikor megjött a játszó, kérdezte apja, hgoy tetszik? igen, és mondta, hogy Ő megengedte apának, hogy oda adja érte... kicsit féltünk a bölcsitől, hogy ott mi lesz, mert előtte ott is cumival aludt.. megkérdezte, hogy cumi? mire mondták, hgoy tudod a bácsinak oda lett adva.. egy ja, tényleggel elintézte... azóta egyszer talált cumit a házba, de nem volt gond... szóval bármennyire is utálja az ember, ha már tényleg anno mi rászoktattuk, akkor várjuk meg, hogy maguktól próbálják letenni :), nálunk egy szem sérüléssel nem járt :)..drukkolok hogy mielőbb sikerüljön Nektek is
14. Agnik1 (válaszként erre: 13. - Guccsy)
2011. okt. 17. 15:05

Hát ha a Mikulás jön és csak úgy se szó se beszéd elviszi, akkor lehet rossz élménye lenne, és a Mikulás lenne a fő gonosz. De ha valami jó kis játékot ad a cumik helyett, akkor...

Mondom nálam anno 24éve bevált... Remélem a fórumindító kisfiánál is jó taktika lesz ha a Mikulásosdit választja. Én drukkolok!

13. Guccsy (válaszként erre: 10. - Agnik1)
2011. okt. 17. 14:43

Nálunk nyár volt akkor,így eszembe se jutott a Mikulás.:DDD


De szerintetek akkor nem fogja a Mikulást rossz élménynek betudni.Bár Ákos a tündért a kistesójának soha nem rossz élményként emlegette.Csak úgy mondta neki,hogy majd az ő cumiját is elviszi és most is sürün mondja neki.

12. Agnik1 (válaszként erre: 11. - Csibefalat2008)
2011. okt. 17. 12:18
Ne aggódj, a dacból nekünk is kijut. Balázs nyár elejétől napközbenre 100%-osan szobatiszta volt. Úgy egy hete állandóan bepisilt és bekakilt a gatyába:( Így megint pelusozunk. Nem erőltetem, mert tudom, hogy tudja tartani, de most dacol...
11. csibefalat2008 (válaszként erre: 8. - Guccsy)
2011. okt. 17. 12:13
Na ezt is kipróbálom, hátha vmelyik ötlettel végül célt érek. Remélem a pelussal nem kinlódunk majd ennyire, bár azt se akarja letenni:-(
10. Agnik1 (válaszként erre: 8. - Guccsy)
2011. okt. 17. 12:10
Ez is nagyon jó:) Én a Mikulást azért mondtam mert nemsokára épp aktuális lesz:)
9. Agnik1 (válaszként erre: 7. - Csibefalat2008)
2011. okt. 17. 12:09
Azért is lehet jó elméletben a Mikulás, mert addig van még egy kis idő, és lelkiekben felkészülhet arra, hogy nem lesz cumi, mert a Mikulás elviszi. Igaz nincs két egyforma gyerek, no meg én 24éve mondtam le a cumijaimról, de hátha sikerül nektek is. Drukkolok:)
2011. okt. 17. 12:02

Szia!


Én a saját praktikáimat írom le,mert sztem minden gyerek más és kérdéses melyiknél mi jön be.


A fiamat 2 évesen szoktattam le a cumiról.Azt mondtam neki,hogy már nagyfiú és jön majd nemsokára egy tündér és elkéri a cumikat,helyette meg kapsz tőle egy ajándékot.Kb.1 héten keresztül ezt mondtam neki nagy izgalommal,így már ő is várta.Majd egy reggel szatyorba összeszedtük az összes cumit és kiakasztottuk a bejárati ajtóra.Vártunk és végül eltünt.Az ajándékot másnap tette oda a tündér miután meggyőzödött,hogy Ákosnak tényleg nem kell a cumi.Az első 3 éjszakán felsírt,de mindig mondtam,hogy a tündér már odaadta egy másik pici babának és megengedtem,hogy mellettem aludjon.Nálunk is egy szobába van a kistesóval.

Ákost már elötte kb.fél évig rábeszélni próbáltuk,hogy ne cumizon.Így azt biztos tudta,hogy csúnya a cumi.

A lányom meg múlthéten tette le a cumit.Elmentünk nyaralni és ott neki egyáltalán nem kellett,így otthagytuk.Legalább is ő így tudja.:)Most ő is felsír,de ahogy odateszem mellém megnyugszik.Szerencsére csak egyszer kel éjszaka.Ő decemberbe lesz 2 éves.


Kicsit hosszú lett.Bocsi.

2011. okt. 17. 12:02
Jó ötletenk tűnik a mikulás. Ráadásul a vonatokat ő is szereti.
6. rohiani (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. okt. 17. 11:51
2 évesen még egyáltalán nem gond, hogy cumizik. Vannak még az oviban is gyerekek akik cumiznak, ott majd a többiek miatt leteszi ő is a cumit, ha cikizni fogják miatta. Én fiam a végén már csak este kérte alváshoz, nem is azért, hogy cumizza, hanem megszokásból, mint egy alvós plüsst. Ne aggódj ki fogja nőni idővel. Ha még 1-2 év múlva is cumizik, akkor lehet aggódni és megbeszélni vele a dolgokat, hogy most már ehhez nagyfiú. Nálunk az vált be, hogy elhasználódott a cumi és azt mondtam, hogy ilyen nagyfiúnak már nem adnak a boltba cumit, elmentünk a boltba ahol ismertem az eladót és előtte lebeszéltük a szitut és ő mondta a kisfiamnak, hogy csak babáknak lehet cumit adniuk.
5. Agnik1 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. okt. 17. 11:48

Szia!


Az én fiam nem volt cumis, most 30hós lassan, de ha életében kb 10szer volt 1-1percre cumi a szájában már sokat mondok. Szerintem épp kapóra jön, hogy jön nemsokára a Mikulás. Beszélj vele, naponta mond el neki, hogy jön a Mikulás és a cumiért cserébe hoz neki valami ajándékot. Ő már nagyfiú, és a Mikulás szeretné elvinni a cumiját. Én kicsinek rettentő cumis voltam, de ez nálunk bevált. A Mikulás elvitte a cumijaimat, de kaptam helyette egy vonat szettet sínekkel. Teljes volt az örömöm és nem érdekelt a cumi. Egy próbát megér. Ne vedd el tőle csak úgy... Szerintem...

2011. okt. 17. 11:42

Szia!

Van olyan 5 éves is,akinek ott lóg a cumi a szájába.Nézz szét a celeb gyerekek között is.:)

nekem a nagyobbik 8 hónapos volt,mikor egy séta alkalmával elhagytuk a cumit,aztán a másikat is.vettem neki újat,azt nem fogadta el,söt utána a cumisüveget sem.

A kicsi,sosem cumizott,mert rájött abból nem jön semmi,nem eröltettük.

Szerintem sétálj el vele a kukáig,és beszéld meg vele,hogy ez már nem kell,mert nagyfiú:)ismerőseim körében ez vált be.

3. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. okt. 17. 11:41
ne vedd el, ha ennyire kell neki...megnyugtatja...majd ő tudja mikor elég :), látod nem jön veled szembe egy iskolás sem cumival a szájában...
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2011. okt. 17. 11:41

Kicsi még, hagy meg neki a cumit, ha már hagytad rászokni.

Nem is értem, miért akarod elvenni tőle?

2011. okt. 17. 11:38
Sziasztok! Fiam 2 éves múlt, és nagyon cumis. Sokáig csak alváshoz kellett de amióta itt a dackorszak + a hisztik azóta 1-1 hiszti alkalmával nappal is kéri magának. A védőnő azt mondta hogy egyszerűen vegyem el tőle. De ő annyira kötödik hozzá hogy van éjjel is sirva kéri. Attól tartok ha elveszem annyira megviseli hogy belázasodik, félek ha nem adom neki vissza éjjel nem alszik vissza magától-ha megébred mert rosszat álmodik- ha megkapja a cumit visszalszik.Már próbáltam elvenni, odaadtuk a szomszéd kutyának de ez csak 1 napig tudtam tartani. Mert másnap egy hiszti után mikor emlékeztettem hogy odadta a cumit a kutyának, krokodil könnyekkel zokogott(az már nem hiszti volt)hogy anya segits megkeresni a cumit. A végén már én is bőgtem úgy sajnáltam és megkapta a pótcumit. Van egy 7 hónapos kistesója már épp átalussza az éjszakákat -egy szobában alszanak-attól tartok a cumi elvétel miatti éjjel sírások maitt felkel majd ő is. Mit csináljak? Kinövi ezt is majd mint a pelekát? Erre is meg kell érni pszichésen? Előre is köszi:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook